איקאה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"איקאה זה המקדונלד'ס של עולם הרהיטים"
~ שבתאי צבי על איקאה
סיפור איקאה

איקאה - היבשת האבודה, ידועה בערים ובגבעות המשתפלות אל הים אשר מגיע אל קזחסטן שבאירופה התת קרקעית במחילותיו של סדאם חוסיין אשר נהג לשחות באוקיינוס השפיציפוני, המוזכר גם באודיסאה כמקום שבו טבעה האמא של הרקולס בחיפושיו אחר קולורבי הזהב, כארץ הגבינה המותכת, אויבת כת השפן, ממציאת הגזר הגמדי, מייצאת ארוניות למדינות עולם שלישי ומתמחה בזנות תאילנדית וריקודי סטרפטיז.

ההיסטוריה של איקאה

סיפורנו מתחיל עם סוון שם גנריסון שהיה שף, ולו היה חלום אחד: למכור נקניקייה וקולה ב-15 שקל. הנהירה לחנות הנקניקיות שלו הייתה כה היסטרית, שסוון היה חייב לספק לאנשים כיסאות, ספות ואפילו מיטות כדי שיוכלו לנוח בין נקניקייה לנקניקייה. מכיוון שסוון היה שף ולא נגר, הוא היה מספק ללקוחות חומרי גלם על מנת שיבנו לעצמם רהיטים. העבודה הקשה עשתה את הלקוחות רעבים לעוד נקניקיות, וסוון החל להבין את הפוטנציאל החבוי במכירת רהיטים מפורקים. הוא פתח באותו מתחם את הסניף הראשון של רשת איקאה שזה בשוודית: אין מצב שכל זה נכנס לאוטו בנגלה אחת. בשביל להרכיב את הרהיטים לתצוגה של החנות, סוון שכר נגר מקצועי. גבר שבגברים, מקצוען אמיתי. שמו היה אלן. אלן עיצב מפתח מיוחד שעזר לאדם הפשוט לבנות רהיטים. הוא קרא לו מפתח אלן, על שם וודי אלן. רשת איקאה הפכה לרשת הרהיטים המצליחה ביותר כשהיא עוקפת רשתות מוכרות אחרות כמו ביתלי, ורהיטי הגרבילים. ההצלחה עלתה לגנריסון לראש והוא החל לחשוב על עוד דברים שאפשר למכור מפורקים ולבנות בבית. כך נולד המאכל, סנדוויץ. אשר נמכר בחלקים: לחם, נקניק, חרדל, והמשתמש היה נאלץ להריכב בביתו את המאכל לפני האוכל. אבל לא הכל היה הצלחה. סוון שם גנריסון ניסה לבנות בן אדם. הוא אסף חלקי גופות שונים, הרכיב אותם בביתו עם מפתח אלן, ובעזרת שוק חשמלי העיר אותו לתחייה. הוא קרא לו פרנקנשטיין על שם רואה החשבון שלו, יעקב פרנקנשטיין. תושבי העיירה פחדו מהמפלצת ומיהרו לרדוף אחריה בעזרת חפצים שקנו באיקאה. המפלצת המפוחדת חטפה את סוון שם גנריסון והחזיקה אותו כבן ערובה עד שדרישותיה ימומשו. דבר שהתגלה כפשוט, שכן דרישותיה היו נקניקייה וקולה ב-15 שקל. ולסיפור שלנו יש סוף טוב. בסופו של דבר סוון התאהב במפלצת שחטפה אותו והשניים ניהיו זוג, עברו לגור יחד בסלון לדוגמא של איקאה וחיו באושר ועושר. ועד היום התופעה שבה חטוף מתאהב בחוטף שלו נקראת על שם עיר הולדתו של סוון, שטוקהולם שבשוודיה.

המתקפה על האויב

כמו לכל מדינה או ארגון, גם לאיקאה יש אויבים - I.D. Design, סוהו והנגר הערבי מהכפר הסמוך. אחת מדרכי ההתקפה של איקאה היא צייד כיסאות של האויב והפיכתן לאנטילופות.

גידי גוב, הידוע בין חבריו למקצוע בכינוי האפל "XYZ הנורא", הוא שכיר החרב וצייד הכיסאות הראשי של איקאה, כאשר הוא מעדיף לדקור למוות כיסאות של I.D. Design, אשר מטילות אימה על עתיד ממלכת איקאה יותר מאשר כיסאות אחרות. "מישהו חייב לטפל בכיסאות הסוררות הללו, לא?", אמר XYZ בראיון מיוחד למערכת איןציקלופדיה.

הגבריות

כאשר איקאה הגיעה לארץ, ההתלהבות הייתה המונית והישראלים קפצו על המציאות. הישראלים יתאהבו באיקאה ממבט ראשון(אולי שלישי). הקונספט של איקאה הוא מסעדה עם נקניקיה בחמישה שקלים (דבר שעם השנים נהפך למסורת בקרב הדו-מיניים), מגרשי חניה רחבים להחנות את הואן, מקום להחנות את הילד (פינת משחקים) וכמובן מקום להחנות את האישה (חנות בגדים). הגברים הפכו את איקאה למוקד עלייה לרגל בגלל שפע הארוחות השבדיות המגוונות וכמובן בשל מבחר הנקניקיות בחמישה שקלים. התפריט מציע גם גלידה בשלושה שקלים. הגלידה והנקניקיות יגרמו לכם שלשול קיבה, כמובן רק אם לא תשלמו 100,000000.1 ש"ח, למטהר קיבה מקצועי.


Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא איקאה. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.