קולורבי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


אל הקולורבי המאגניב והמושימושלם!!111אחד
"מה כבר אפשר להגיד על קולורבי לעזאזל?!"
~ שבתאי צבי על קולורבי
"בארץ שלי אנשים ידעו מה זה!"
~ ואדים על קולורבי


הקולורבי הוא האל הראשון ובורא היקום.
דת הקולורב נוסדה על ידי שני אנשים אנונימיים בהחלט בחודש אוקטובר 2005.
קיימת קומונה (לא פעילה, אך עדיין חיה ומונשמת) המוקדשת לדת הקולורב ולאל הקולורבי באתר תפוז אנשים.

קווים לדמותו

כפי שצויין מקודם, אל הקולורבי (בלרוסית Кольраби, יפנית コールラビ, אנגלית קולורבית Kolorabbi, ג'יבריש Kololololorabi אנגלית מודרנית KoLOLrabi) הינו בורא היקום, יוצר הקוסמוס והאל הראשון מאז אי פעם אפילו לפני גרגמל. מלבד זאת, משמש אל הקולורבי גם כרב מקומי באזור מערכת השמש. לפיכך, מכונה אל הקולורבי גם בשם רבי קולורבי.

אל הקולורבי, כפי שיתואר בהמשך הערך, הינו דוגמא טובה לטיפוסים נחמדים וחיוביים החביבים על הכלל, אך כאשר דבר-מה, אף אם הוא מהפעוטים ביותר, מפריע לעיסוקיו האינטלקטואליים ביותר, כמו למשל הקראת פואמות של שלמה ארצי דרך מערכת הקריזה המשוכללת שלו, עלול אל הקולורבי להתעצבן ולהמטיר על הפושע מחשבי פנטיום 2 מקולקלים.

"איני דבר אלא מכונת כביסה ריקה /
כאשר את יוצאת לקנות שמפו לנמלה /
אני מתגעגע ורוצה אותך כמו כלב לעצם /
אבל מה הקטע, את סתם כונפה, בעצם".

מתוך שידור במערכת הקריזה בשנת 1664


עד היום לא ידוע לאף יצור, בין אם הוא חי או מת, האם קטע זה נכתב על-ידי שלמה ארצי או שמא על-ידי הקולורבי עצמו. לעתים, הסברה כי פואמה זו נכתבה על ידי שלומקה ארצו'ש עלולה לגרום לגיחוך קל, בעיקר מפני שקטע זה אינו מצויין באף מקור ארציקלופדי, והרי רבי קולורבי ידוע בחיבתו כלפי שלומקה. יחד עם זאת, ניתן להבחין בבירור במושגים הארציים שבהם השתמש המשורר; הדילמות הקשות של חיי היום-יום אותן הוא מציג; הקונפליקטים והקשיים המרובים; הסבכות וקשקשת במחבת תנינים, התעלומה ככל הנראה תשאר פתוחה לנצח.

חוקי דת הקולורב

"ירק-גינה בעל גבעול מעובה הנאכל חי או מבושל; שמו העברי הוא "כרוב-הקלח"". קולורבי במילון אבן-שושן-הם לא מבינים כלום!
 • אמונה בלבדית באל אחד (הקולורבי, כמובן), ששיחרר את הירקות מהדוכן של אבו חמאר מהשוק בג'נין בשנת 1506 לפני הספירה.
 • איסור עשיית אלילים ועבודתם ובכלל זה איסור עשיית פסל ותמונה.
 • איסור נשיאת שם הקולורבי לשווא.
 • זכירת יום שישי וציווי על מנוחה ואיסור כל עבודה.
 • כיבוד הורים, אבות אבותינו אשר אכלו קולורבי, ולכן נרדפו ע"י אויבים שהיו מודעים לדת הקולורב ולאהבת הקולורבי לפניהם עוד בעידן הדינוזאורים. למרות עובדה מרה זו, על כל אחד לכבד הוריו על פי חוקי הדת.
 • איסור רציחה (מלבד ערסים ו/או פקאצות ו/או עב"מים למינהם).
 • איסור ניאוף עם אשת איש (...אהם).
 • איסור גניבת קולורבי מהסופרמרקט (מהדוכן של אבו חמאר היה מותר...).
 • איסור עדות שקר בבית משפט (אם בכלל נגיע למצב כזה).
 • אין לאכול אותו (כמו ההודים שלא אוכלים פרות, או לחלופין, א. אבן-שושן הטוען במילונו כי הקולורבי הינו למאכל, מה שאסור בתכלית האיסור).
 • עיון יום-יומי בקופונים של הסופרמרקט השכונתי.
 • התפללות בכל יום שישי בסופר בעלוני המבצעים בנוסח קָלְרַבּ.
 • לאחר העיון היומי בקופונים ובעלונים, יש לשיר את השיר "כלי המטבח" (בסעודת הערב של יום שישי שרים אותו פעמיים ברצף, לזכר הקולורבים שנספו במלחמת האזרחים בעיר נקולורבטראקטרקט הישנה שבבלרוס-הצבא חילק 4 טון קולורבי לחיילים בכל יום במהלך המלחמה).

מן המקורות

מערכת הקריזה המשוכללת של רבי קולורבי.
"קולורבי - כי החבר שלך מפליץ כמו רבי!!!@#$%^&*111"
~ אל הקולורבי


כך נוהג אל הקולורבי להכריז מדי יום במערכת הקריזה המשוכללת שלו, החל משנת 2475 לפני הספירה של לוח השנה הקולקולורבלעט, ועד לקץ הימים, כאשר שליחי האדושם (עיין ערך חיים יבין ושאר פנסיונרי ומובטלי הערוץ הראשון שכעת ישובים בחוסר אונים לצד הטרנזיסטורים המאובקים, בעודם מאזינים לקולה הערב של יונית לוי במהדורת החדשות היומית של ערוץ שתיים המשודרת בתחנת הרדיו של גלי צה"ל) היו שולחים למנהלי הרשות השניה מכתבי נאצה, הטוענים כי הם גונבים אייטמים (או לחלופין, אם הם יותר מתקדמים טכנולוגית ובעלי טלוויזיה אנלוגית שחור-לבן, היו טוענים כי הם גוזלים מידיהם רייטינג יקר מפז), עקב זאת הומצא ע"י הרשות השניייה המצאה שנקראה: "המחיקון".

ישנם הסבורים כי הרקע להכרזה זו היא למעשה אחרי ה'קולולולולו' שנשים ממוצא מזרחי נוטות להשמיע בבתי הכנסת ובשאר חגיגות ים-תיכוניות משונות למינהן. ישנם המפרשים את הרעיון כלעג לרבנות אודסה, שרבניה הראשיים נוהגים להחליק על חרדל קפוא באגם קסטנייטה בימי רביעי. כמובן שסברה זו תתברר בעוד כ3342789 מליון שנה כנכונה, ויתכן כי אף הסברה הראשונה היא הנכונה. קיימת אפשרות נוספת, שהיא אימות שתי הסברות, מה שיגרום למלחמת עולם קטלנית בהר מגריזו.

ססמא זו הפכה להצלחה מסחררת כאשר הופצה כסטיקרים לפגושי מכוניות במחיר בלעדי של 333 לירות שטרלינג ליחידה, מה שהפך את אל הקולורב לעשיר ביקום, אחרי ביל גייטס.

חגי דת הקולורב

קולורבי, האמנם?
 • שנת הקולורבי- 666 ימים. זאת אומרת, 365 ימי חופש ומנוחה על מנת להתאזן עם שנת השמש של בני האדם הנחותים.
 • ראש השנה הקולורבי- חג המציין פתיחת שנה חדשה ועשיית דברים רעים במיוחד.
 • חג הקולופסח- חג המציין את שחרור בני הקולורבי מארץ סיביר.
 • חג הסוכה- בונים סוכה מענפי עץ הבונסאי, מתיישבים בתוך הסוכה ומתמסטלים.
 • חג המכות- בחג זה מרביצים לערסים.
 • יום ה'דבר כמו פיראט'- יום שבו מדברים כמו Jack Sparrow משודדי הקאריביים.
 • יום הטלת הקולורבי- יום תחרותי שבו מטילים קולורבים למרחק, מי שמנצח מקבל נאד לפרצוף, מתנת רשת מלונות פרתאל ((fartal).
 • יום הקופאיות הרוסיות- יום שבו כולם יורדים לקופאיות רוסיות ועושים בלאגן בקניון.
 • יום החרא- מחרבנים כל היום עד שיוצאים המעיים.
 • יום המסנג'ר- משוחחים עם החברים כל היום במסנג'ר.
 • יום השטן- לפי האמונה, השטן הוא חברו הטוב של אל הקולורבי, והוא נחשב לשליח האל. בחג זה נהוג לעשות שטויות בסגנון Jackass, להקשיב מוסיקת דת' מטאל או להאזין לפינק פלויד (למרות שהם לא עצבניים, הם פשוט הלהקה הטובה אי פעם, כך טוען הקלידן).

הקולורבי במדעי הנפש

לאדם, כידוע לעולם המודרני, יש מצבים בהם הוא נתון בלחץ פסיכולוגי כלשהו, בין אם זה שמחה, עצב, שיגעון או עצבים. על פי דת הקולורבי, קיימים מספר מצבים נוספים המדורגים באופן הבא:

 • מצב רגיל, בו אדם מאמין בקולורבי, כשיר לחלוטין לביצוע המצוות המקובלות ומתנהג באופן רגיל לחלוטין.
 • מצב שינה – אדם שחש את הקולורבי בעת שינה, זאת אומרת אדם בעל חלומות קולורביים. חלומות אלה יכולים להיות עם מספרים טיפולוגיים למשל 7 עצי קולורבי , או למשל 40 זרעים של קולורבי.
 • מצב כפית – אדם שהחליט להשתגע מעט או שהשתכר מיין הקולורבי הידוע כיין פטישים. הוא נמצא במצב שהוא צוחק המון, או שעושה דברים מפגרים ממש אך מקובלים במיוחד בעת יום השטן.
 • מצב קולורבי – אחרי מצב כפית קיים מצב קולורבי. האדם יכול להתנהג כמו שהוא מתנהג במצב כפית, ומעבר לכך הוא יכול לתקשר עם שליחי האל של הקולורבי, הרבה אנשים הגיעו למצב זה. במצב זה ניתן לבקש מהשליחים משאלות אשר יועברו בבירוקרטיה חריפה היישר לאל הקולורבי הנדיב והגדול מכולם.
 • מצב סופר קולורבי – מעבר למצב קולורבי, מצב קולורבי ידוע כמצב שבו ניתן לצפות באל הקולורבי בזמן הפרטי שלו, כמו תוכניות ריאליטי, ניתן גם לראות עם מי אל הקולורבי נפגש. תופעה זו מתרחשת כאשר מקבלים זעזוע מוח, לא מומלץ להגיע למצב פסיכולוגי זה כיוון שניתן לקבל עונש חריף שישפיע על המשפחה ( = גמול דורות) .
 • מצב אולטרה סופר מגה קולורבי – למצב זה הגיעו מעט מאוד אנשים, ביל גייטס למשל. במצב זה ניתן לתקשר עם אל הקולורבי בכבודו ובעצמו. ישנם מעט אנשים שהתחבבו על הקולורבי ולכן לא חזרו ממצב פסיכולוגי זה למצב רגיל. כמתואר במצב הפסיכולוגי הבא –
 • מוות כתוצאה מOVER קולורבי STYLE – אחרי מצב אולטרה סופר מגה קולורבי, ישנם אנשים כמו קרטיפוגן בן אזרעיה שנפרדו מהחיים האמיתיים וכעת נפגשים עם אל הקולורבי בשישי שבת בכדי לשתות בירה ולשחק קלפים.

אולימפיאדת הקולורבי

בעקבות תחרות הטלת הקולורבי המסורתית, הוקמה אולימפיאדת קולורבי מיוחדת במינה בשנת 1445 לספירה. אולימפיאדה זו התקיימה בעת העתיקה אחת לעשרים שנה, בדרך כלל בעיר הבירה נקולרבטראקטרקט שבבלרוס. ענפי הספורט באולימפיאדה זו כוללים קליעת קולורבי לסל, קליעת קולורבי באקדח, הרמת משקולות קולורבי, מרוץ שליחים ולפידי קולורבי ואף קרלינג קולורבי.

אולימפיאדת הקולורבי בעת העתיקה

כפי שנאמר בפסקה הקודמת, האולימפיאדה התקיימה בעיר הבירה הדתית של בלרוס, נקולרבטראקטרקט (בלרוסית Нэколорбтракатарт, ובקיצור 'קטראקט'). כאשר נודע לתושבי המקום על האולימפיאדה, הייתה שמחה וששון וכולם התלהבו מהרעיון המדהים, שהגה שבתאי צבי, או לפחות כך הוא טען כאשר אמר; "אל הקולורבי נתן לי סימן!!! והוא אמר לי לצעוק באמצע שוק בצלאל (השוק של הנוכרים הכופרים, שמאמינים שלאל הקולרבי היה אח, שגם הוא בעל כוחות כמו אל הקולורבי.) לעשות אולימפיאדה מגניבה כזאת!!!!".

סימני התנגדות לאולימפיאדה

בעקבות האולימפיאדה המדוברת, קמו חילוקי דעות בנוגע להמשך קיום התחרויות. לאחר האולימפיאדה השנייה, אשר התקיימה ביולי 1455, כאשר בפתיחתה עובדיה יוסף פלש לפודיום והודיע שהוא ישתלט על העולם "במוקדם או במאוחר, באמצעות גרבילים" מרושעים, קם זרם פרו-גרבילי שטען שאולימפיאדת הקולורבי בעלת מסרי תועייבה וניסה להסית את יתר תושבי נקולרבטראקטרקט, שהגנו על מסורת הטלת הקולורבי ויתר תחרויות האולימפיאדה.

מלחמת אזרחים

לקראת גמר תחרות הרמת משקולות הקולורבי באולימפיאדה הרביעית, הותקפה העיר הידועה נקולרבטראקטרקט על ידי הגרבילים המרושעים שעליהם דיבר עובדיה, וגרמו למהומה גדולה. הם ניסו לגנוב את כתר הקולורבי הקדוש מידי יוליוס קיסר, שעד לאותה אולימפיאדה החזיק בתואר "אלוף הרמת משקולות הקולורבי השלישי", אך ללא הצלחה. יוליוס השרירי הכה בהם קשות, עד שהם התאדו.

תוצאות מלחמת האזרחים

לאחר שהובסו הגרבילים ע"י יוליוס, נותר ריח חריף ביותר של נאד, ישנם הסבורים כי זהו ניחוח חציל, השטן האמתי. מכיוון שהשטן הידוע לרוב תושבי כדור הארץ הוא למעשה ידידו של אל הקולורבי, שטן החציל מסוגל לבצע את זממו ביצורים אלה. עד היום העיר נקולרבטראקטרקט מפולגת בין אנשי הקולורבי הקדושים ובין תומכי הגרבילים הטמאים, שהיו בעבר - עד אותה מלחמת אזרחים - גם הם אנשי קולורבי והושפעו בעקבות שטיפת מוח שבוצעה בטכנולוגיה מתקדמת ביותר. אל הקולורבי ניסה לא פעם ליישר את ההדורים בין שני הצדדים, שהיו בעבר עם אחד, אך ללא הועיל. העיר נקולורבטראקטרקט חצויה, ממש כמו פלסטינה העתיקה.

נקולורבטראקטרקט החדשה

התייעצות ממושכת של ועדה מיוחדת שהוקמה שדנה במשך חמישים וארבע שנים בכובד ראש בנושא מהומות נקולורבטראקטרקט בבלרוס, הובילה להחלטה להקים נקולורבטראקטרקט חדשה בקזחסטן, והיא גם נבחרה להיות עיר הבירה של קזחסטן, ובראשותה עומד בוראט.

אולימפיאדת הקולורבי כיום

כיום האולימפיאדה מתקיימת כסדרה בעיר הבירה של קזחסטן, נקולורבטראקטרקט החדשה. האולימפיאדה מונחית על-ידי בוראט, הסרסור הקזחי השרמנטי האהוב על אל הקולורבי. בניגוד לארבע האולימפיאדות שהתקיימו בעבר אחת לעשרים שנה, האולימפיאדה המחודשת מתקיימת אחת לארבעה שבועות, ונוספו ענפי ספורט חדשים כמו שחייה במיץ קולורבי ופיסול טוטמי הלל בעיסת שיירי קולורבי.

קולורבי ואמנות

מוסיקה

הקולורבי אוהב מאוד מוסיקה. האמנים האהובים במיוחד על הקולורבי הם להקת הKF, מתי כספי, מיוז, שלמה גרוניך, וכמובן, כפי שצויין בתחילת הערך, גם שלמה ארצי. לעתים, כאשר נכנסת בו רוח שטות, מאזין הקולורבי לקסטות מאובקות של ניסים גרמה.


עם השנים, התגלו אינספור אזכורים לקולורבי במוסיקה. להלן שתי דוגמאות:

 • בשירם המפורסם של הקומדי סטור - אבוקדו מקולף, נאמר: "...ואת קבנוס מעושן - אני כמו קולורבי מאולף".
 • בבלוגה של מישהי בשם נינה, מסופר על בן-זוגה שנתקל בקולורבי בסתם יום של חול, ומרוב התלהבות חיבר מילים חדשות ללחן המוכר של השיר Volare. הרי ציטוט מהקטע בבלוג:

  ""Kohlrabi!" he said again. i looked at him, as I often do, with furrowed brows. Then, he broke into a startling and highly upsetting rendition of "Volare." It went like this: "Khol-rab-bay, whoa-oh. Kohl-rab-bay, who-oh-oh-oh..." and repeat, and repeat again."מלבד שני הקטעים שצויינו, קיים שיר ההלל לאל הקולורבי, שנכתב על ידי צמד הKF האהוב על הקולורבי עצמו (כפי שנאמר בתחילת הסעיף). שיר זה, הנקרא "שיר המטבח", מושר בכל בית אב מדי יום ביומו, ובערבי שישי נשמע פעמיים, מפני שזוהי ההקדמה לכניסת שבת המנוחה, ובנוסף, שירה זו היא לזכר הקולורבים שנרצחו בדם קר במלחמת האזרחים הקשה, הידועה גם בכינוי 'מרד עובדיה יוסף וגרביליו המרושעים'.

עתונות

בתאריך כ"ח בניסן תשס"ז, 16.4.2007, פורסמה בעיתון מעריב כתבה על ילד שנחנק מחתיכת קולורבי.

טלי שחורי-סטרול, אם לשלושה מראש העין, לא תיארה לעצמה שדווקא הקולורבי, הירק הבריא שבנה אכל, יסכן את חייו. בעת שחתכה סלט לארוחת ערב שישי בסוף השבוע האחרון, ניגש אליה אורי בן ה-4 וביקש לקבל חתיכות מהירק האהוב עליו. אורי לעס את הקולורבי בעת ששיחק עם אחיו בסלון הבית, ולפתע החל להיחנק. "שמעתי קולות של חנק והשתנקות. רצתי לסלון וראיתי את אורי כשפניו כבר בצבע סגול כהה", סיפרה האם.

מתוך הכתבה


מקרה זה הינו הוכחה נוספת לכך שאסור לאכול את הקולורבי, ומי שמעז לאכול ממנו צפוי לקבל עונש מוות (שימו לב שהם גם לא שרו את שיר המטבח פעמיים-זה יום שיש-איזה פושעים-צריך לתלות אותם!!!1). למרבה מזלו של הילד, הוא לא מת, אלא ניצל בזכות תרגיל היימליך שבצעה בו אמו, שעברה קורס החייאה 12 שנה לפני המקרה.

זהירות - מערוך
אזהרה!
מערוך

הגעת למערוך בנושא קולורבי. מערוך הוא ערך שהורחב מעבר לכל פרופורציה עקב פירוט יתר, וכולל בין השאר זיוני שכל העלולים להזיק לקוראים שאינם משתמשים באמצעי הגנה. תוכל לתרום לאיןציקלופדיה בכך שתפסיק לייגע את הקוראים בערכים שהוצאו מהקשרם ומכלל פרופורציה, ומסכנים את בריאוּת הציבוּר.