ערך מופלץ

גבר

From איןציקלופדיה
(Redirected from איש)
Jump to navigation Jump to search
"בירה. בשר. כדורגל. בירה. בשר. שדיים! כדורגל. בירה. בשר. כדורגל. שדיים! בירה. בשר. כדורגל. ציצי!"
~ פרופ' ידבשד על הפעולה הרקורסיבית במוחו של גבר ממוצע


גבר הוא שם כולל לצורה הזכרית של בני האדם, והוא שם כולל להפרעה ברצף הגנטי, המתבטאת בזוג כרומוזומים מסוג XY במקום זוג מסוג XX. ברם, מדענים טוענים כי טעות נפוצה זו ברצף הכרומוזונאלי (ששכיחותה היא אחד לשניים) נחוצה להמשך קיום המין האנושי. אולם למרות שזוהי הדיעה הרווחת כיום, לימור לבנת, העומדת בראש האסכולה הפמיניסטית לפברוק מחקרים, חולקת על דיעה זו.

גבר

גבר בתנ"ך

הגבר נזכר לראשונה בתנ"ך בסיפור הבריאה. חוקרים כיום נוטים להסכים על העובדה שסיפור הבריאה הוא סיפור אטיולוגי שנועד להפוך את תופעת הגבריות לתופעה מקובלת, ולא להתייחס אליה כאל משהו חריג. היתרון בסיפור זה שהוא אינו מציג את הגבר כנעלה מהאישה, או להיפך(בראשית א' כז: ... זָכָר וּנְקֵבָה, בָּרָא אֹתָם). למעשה, פרשנים שונים נוטים לקבל את הסיפור בצורות שונות. כך למשל על פי דעת ההאסכולה הפמיניסטית הגבר נברא ראשון, מאחר והוא היווה טיוטה לאישה. לעומת זאת חוקרים פרו-גבריים נוטים להסכים עם הדעה שהאישה נוצרה בשביל לספק את הגבר( בראשית ב' יח: וַיֹּאמֶר יְהוָה אֱלֹהִים, לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ; אֶעֱשֶׂה-לּוֹ עֵזֶר כְּנֶגְדּוֹ). דעה זו היא השכיחה ביותר כיום, בעיקר על רקע העובדה שהיחס האלוהי כלפי הגברים הוא טוב יותר. למעשה, היחס של אלוהים כלפי נשים הוא טוב פחות, ולמעשה יחסי קרבה בין אלוהים לאשה נרשמו רק בחודש 9 לפני הספירה. למרות הטענות שנשמעו, רוב הרמזים מצביעים דווקא על שבתאי צבי שפיתח באותו הזמן את ה-GHB, סם האונס.

גבר

גבר - מאפיינים כלליים

הגבר,אשר התפתח מן הקוף ומזכיר אותו בהמון תחומים וסיטואציות, הוא שונה מהאישה כולל מספר הבדלים במבנה הפיזי. (לקריאה נוספת: הספר "על בננים ועל בננות") לא נרחיב בנושא זה. בנוסף, ישנו דפוס התנהגות גברי קבוע ואופייני החוזר על עצמו במרבית המקרים. הסיבה היא פעילות הורמונאלית ענפה המתרחשת בגוף הגבר, ומשפיעה פעמים רבות על חשיבתו הרציונאלית. כך בין השאר מבצע הגבר פעולה, שנקראת בפי החוקרים בשם "אוננות". על פי ההשערות עקב טעות מזהה הגבר את ידו שלו, או כל חפץ דומם כאובייקט מיני. הפעולה אותה מבצע הגבר בעזרת אותו אובייקט היא מורכבת ונחקרת כעת. מנהג נפוץ נוסף הוא שתיית בירה ופיצוח גרעינים תוך כדי צפיה במשחקי כדורגל בטלוויזיה. כאמור מנהג זה האחרון ממחיש את עצם היותו של הגבר יצור חברתי, הנוהג להתאגד עם בני מינו. המוח של הגבר הינו אינפנטילי ונוטה בעיקר להתעסק בסקס סקס וסקס ולכן הוא מתחתן עם אישה כדי שתביא את הצד הרציונלי והאינטיליגנטי לחיו המשעממים והחסרי טעם. הגבר אוהב לאכול, להתרבות ונוטה להתכחש לרגשותיו, לעיתים מתבלבלים בין גבר להומו משום שהשני חושף מעט מרגשותיו ומקבל מכות, ואילו הראשון לא מפגין שום רגש ולכן מצטבר בו המון צער וכאב אשר נקרא במשך הזמן "כאב ביצים" כי בישביל הגבר כל איבר הינו כלי עזר למטרת סקס הלוא הוא מהות החיים ועצם קיומו וקיומה של האישה - מבחינתו בלבד. הגבר קיבל כמויות אדירות של אגו ואם אחת הבחורות שלא נתנה לו תפגע במקום שנקרא לב הוא אינו ידע מה ההרגשה לפניי ויכאב לו נורא "כאב ביצים" והוא יהפוך למניאק חסר רגשות.

סוגי גברים

האוכלוסיה הגברית אינה הומוגנית, ומלבד חלוקה על פי מוצא עדתי, מצב כלכלי וקריטריונים מעין אלה נמצאו מספר מקרים דומים בכל אוכלוסיית הגברים.

  • טיפוס מסוים הוא הערס, ראו ערך.
  • ישנו גם האנטיתזה לערס,זהו החנון. זהו הגבר הרציונלי, הנתון פחות להשפעתן של תגובות הורמונליות. המצב הנתון מאפשר לו לחשוב בצלילות יחסית ועל כן הוא פיתח כישורים אינטלקטואליים ובקיאות יוצאת מן הכלל בנושאים שונים. ברם, המצב הנתון הביא לכך שהחנון מבחינה פיזית הינו מרושל למראה. זאת מאחר והוא אינו שם לעצמו למטרה בדרך-כלל לעשות רושם פיזי על סביבתו, ובמקום זאת מנצל לשם כך את כישוריו. דוגמה לכך היא מושה דן.
  • ישנו סוג מסוים של גברים השמים דגש מיוחד על המראה החיצוני, בניגוד לחנונים. גברים מסוג זה, על אף שינם בעלי כישורים או לקויות חריגות, עושים מאמצים רבים במטרה לשמור על המראה החיצוני שלהם. ככל הנראה כאמצעי חיזור. דוגמה בולטת לכך היא דייוויד בקהאם.

מקרים נוספים

וגבר. או שלא..?
  • הגבר ההומו הינו מקרה שכיח (בעיקר באזור תל אביב והפרוורים), המתנהג בצורה חריגה ונוטה להתרועע עם בני מינו, ולהתנהג בצורה מלודרמטית ומגוכחת. בעונת החיזור נוטה ללקט צעיפי פרווה.

הדעה הרווחת היא שמדובר ככל הנראה בגבר ממין נקבה. חוקרים סבורים שתופעה זו נגרמת מהתפשות נגיף הססנוהומוסקסואליזם בדם, המופץ ע"י העברה של נוזל הזרע מגבר אחד למשנהו. דוגמה בולטת גם לכך היא דייוויד בקהאם.

מנהגי החיזור של הגבר

לגבר מנהגי חיזור המשתנים הבתאם למנת המשכל שלו ולהשתייכותו החברתית-עדתית. נביא כאן מספר מקרים בולטים:

  • הערס, כאמצעי חיזור משמיע קריאות חיזור קבועות, שהשתרשו במשך עשרות שנים. הנפוצות מבינהן הן "תגידי, את באה לפה הרבה?" ובין השאר נשמעות גם שאלות רטוריות. במקרה נדיר זה אפילו הערס בעצמו יודע את התשובה עליהן. דוגמאות לשאלות מעין אלה הן "תגידי, זה כאב?" זוהי שאלה תלת שלבית המתבססת על מוטיב הדממה שנועד ליצור מתח. בשלב השני, הנקבה המחוזרת תשאל "מה כאב?" והערס שהתאמץ לשנן את התשובה מראש יאמר "זה שנפלת מגן עדן, זה כאב?" סיטואציה זו שנבנתה בקפידה יכולה להתפרש ע"י הנקבה כמחמאה, שהיא במושגיה שלה שם נרדף להטרדה מינית, אם הבחורה הינה פריחה אין היא רואה זאת כהטרדה מינית. הערס מראה את חשיבות חוכמת החיים ע"י המשפט המפורסם:"לא קונים חתול סתם".
  • ההומו הוא הטיפוס הגברי האהוב ביותר על הבנות. למעשה, הוא אינו מנסה כלל לחזר אחריהן, אלא עם בני מינו. אולי דווקא משום כך הבנות כל-כך אוהבות את ההומו. למרות היותו טיפוס הקרוב באופיו לזה של האישה, נוטה ההומו לחזר אחר בני מינו בדרכים בוטות ואלימות. כאמור, ההומו, מאחר ומנגנון הרביה שלו מורכב, ולעיתים נדמה כי הוא בנוי ללא כל היגיון, מהווה תעלומה עבור החוקרים. להומו לא אכפת מהידידות שלו ולכן יפקיר אותן בכל מצב בישביל בולבול, התירוץ שלו הוא "יש לה כוס אני לא צריך את זה" למרות שבסתר ליבו הוא מייחל לעצמו לגדל כוס אבל זה כבר סיפור אחר.

ראו גם

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!