גלידה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Ronaldinio.JPG הערה:ערך זה עוסק בנושא מגעיל ודוחה! מגעיל! זה מה שהערך הזה!

לידיעתכם, לא תוכלו

  • לאכול,
  • לשתות,
  • לישון,
  • להתאהב,
  • לעצום עיניים,
  • לנשום,

בתוך 24 שעות מקריאתו.

כמו כן, מומלץ לקחת כדור נגד בחילות במינון כפול לפני קריאתו.

אם אתם מקיאים, תפנו לאלוהים. ממש לא מומלץ לקרוא את הערך. תעברו לערך אחר אם אתם רוצים להישאר בחיים.


Lite5.gifטיפ

יש להצטייד במפית לפני קריאת ערך זה.

"גלידה... זה בערך כמו כסף, לא?"
~ ההולנדי [ע"ע] על הגלידה


הגלידה היא תרכובת חומרים שנחשבת רעילה. במקור הוכרה הגלידה כמאכל אהוב לכל, אך לאחר בדיקות כימיות רבות של מטרד הבריאות, התברר שמקורה בצואה של דוב קוטב צפוני, שמוכר בעיקר מאיזור האלפים. כמקובל, בזמן שאדם מסויים אוכל גלידה ניתנת לו הרשאה מלאה להיות שמן.


היסטוריית הגלידה

תחילת הדרך

הגלידה הראשונה נוצרה בטיול של ההולנדי בפםגת האוורסט.

"הגלידה" מאת אדווארד מאנצ'.

ההלונדי יצא לטיול בתקווה למצוא קצת כסף להביא לאשתו, זאת לאחר ויכוח סוער שהיה בניהם על תפקידו בבית. הבעיה שהתעוררה לו היא שהוא איבד את דרכו בדרך לפסגת ההר.

"לא מאמין יותר למניאק הזה" הוא צעק לכל עבר. הוא התכוון לחברו כמובן, זה ששלח אותו להר בטענה שיש שם כסף. כשהבין כבר שנאבד, ושחשוך מדי לחזור, הוא הכל לחשוב על דרך להשיג אוכל במקום הזה. לפתע ראה דוב קוב מצוי, המטיל צואתו או בכל אופן - מין חומר לבן ועסיסי. מתוך ייאוש, החל ההולנדי לאכול את הצואה הזו. להפתעתו, הצואה הייתה טעימה במיוחד.

הוא חשב, שאם ימכור אותה, יוכל לחזור לפחות עם כמה פרוטות לאשתו. הוא לקח מספר בקבוקי קוקה-קולה ריקים שראה באזור, והכל למלות אותם בצואת הדובים. יש אומרים שהקולה היא זו שגרמה לגלידה להיות טעימה כל-כך.

החלפת הבעלים

הגלידה נמכרה במהירות והפכה ללהיט. ההולנדי הבין שיש בידו מכרה זהב, או לפחות כמה מיליוני דולרים, הוא ניסה שוב לטפס על האוורסט אך שם מצא את מותו כאשר נמר שלג אכל אותו. משפחתו נדהמה לגלות שהוא לא חוזר, עלתה על האוורסט, ושם מצאה אלפי גושים עצומים של אותו חומר, הגלידה הזאת. הם כמובן לא ידעו שזה החרא, ולאחר שטעמו חשבו שהם עלו על משהו. הם הביאו את הטרקטור של השכנה, ובעזרתו העבירו את כל הגלידה ומכרו אותה לעשירים ביותר, זאת כמובן בלי לדעת שזו צואת הדוב. גלידה זה אחלה צבע לחולצות בטן ובכללי לכל בן אדם בעל פופיק שעיר.

כתיבת האזהרות ממטרד הבריאות

כ-1300 שנים לאחר יצירת הגלידה הראשונה, כלומר בסוף שנות ה-20 של המאה ה-20, משרד הבריאות התחיל לעבור על כל דבר כמעט ולבדוק אם הוא מכיל חומרים בלתי ניתנים לעיקול.

בין היתר, גילו העובדים מהמשרד, את מקורה של הגלידה - צואת דוב הקוי המצוי. מאז, הפסיקו לייצר את הגלידה מאותה צואה, כך שניתן להירגע. היום יוצרים את הגלידה מחומר שנקרא "צארתן" שהוא חיקוי של צואת דוב הקוי. החיקוי עשוי מצואת כלבים.

משרד הבריאות הוציא אזהרות לגבי אכילת הגלידה, שמחוייבים כל חנויות הגלידה להדפיס על קירות המפעל ועל הגלידות עצמם.

חברות גלידה

קיימות מספר חברות לייצור גלידה, כאשר הגדולות ביניהן כוללות את: