ערך מופלץ

היקום

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
צילום עדכני של היקום
"זה דבר ממש ממש ענק"
~ מדען מהטכניון על היקום


"אחד המקומות היותר משעממים שהשתכרתי בו"
~ שבתאי צבי על היקום


"כדי להבין מה זה היקום, אפשר לקחת אקווריום עגול, ולשפוך לשם צבע שחור עם נצנצים לבנים. אבל עדיין, היקום טיפונת יותר גדול מזה"
~ סטיבן הוקינג על היקום


היקום הוא כל מה שיש או ההיפך מכלום. הגדרה זו הייתה מקובלת עד לתקופה הקלאסית בה החלו לראשונה להופיע הפילוסופים.


בעיית הפילוסופים

הפילוסופים, שכידוע נשלטים על ידי השטן, החלו לטעון שאין אפשרות לומר באופן פשוט שהיקום הוא כל מה שיש, כי על מנת לדבר על מה שיש יש צורך שיהיה משהו גם מעבר לכל היש, שכן אחרת ההגדרה אינה בעלת כל משמעות.

עוד הוסיפו הפילוסופים את בעיית הזמן, שכן אם היקום מכיל את הכל, אזי הוא מכיל בחובו גם את הזמן ולכן אין אפשרות לדבר על הרגע בו נוצר היקום, כי לפניו לא היה כל רגע ומכאן נובע שהיקום לא יכול היה להיווצר כלל ועל כן המסקנה ההכרחית היא שאין יקום וכל מה שיש זו כנראה רק אשלייה.

מלבד מספר סרטים הוליוודים שוברי קופות, שנעשו בעקבות רעיונות אלו, יצאה הקהילה כנגד הסיבוכים המחשבתיים הללו וגמרה אומר להכניע אחת ולתמיד את הפילוסופים בטענות אנטי פילוסופיות.


טענות האנטי-פילוסופים כנגד הפילוסופים

ג'ון קלאס, היה האנטי-פילוסוף הראשון שהצליח לעצור את מתקפת הפילוסופים על הגדרה זו בתבעו את המשפט הידוע כיום כמשפט קלאס והוא: "איפה שאתה יכול להשתכר ולשגל, שם זה היקום" המשפט הכה בתדהמה רבתי את קהילת הפילוסופים דאז שרבים מהם בחרו באפשרות היחידה הידועה לאנושות לבריחה מוחלטת מהחיים אל הכלום הגדול והתאבדו.

לאחר אירוע זה רבים אחרים הצליחו לטעון טענות דומות שסתרו את הפילוסופים והעמידו אותם לראשונה מבודדים בין העולם העובד לבין האמת המרה של בטלנותם וחוסר יעילותם בקהילה.

בין האנשים שתרמו למאבק זה נזכיר רק את:

  • ג'ינו קולומיסו, מחבר המערכון הפילוסופי שתורגם ל48 שפות "אני רוצה להיות שם, מדוע אני תמיד כאן". לאחרונה נשמעו טענות שהוא גנב את המערכון מתוכנית הטלויזיה המצליחה רחוב סומסום.
  • אלברטו גרוניניו שמלבד המצאת המזלג המחומש ידוע באמרתו: "באתי, חזרתי, בכל מקרה, נשארתי ביקום".
  • גילה אלמגור -שחקנית ישראלית לשעבר שעם הזמן הפכה לכלום.

קיצור תולדות היקום

מבנה היקום על פי המדע המודרני

תיאוריות רבות ומגוונות נכתבו על תולדות היקום, מהביצה שהוטלה על ידי הדרקון פנג וממנה התפתח כל היש, דרך האלוהים הנצחי ועד למפץ הגדול שממנו נוצרו הזמן והמרחב. תיאוריות אלו ואחרות הופרכו על ידי המדע המודרני.

התיאוריה המקובלת היום על כל מדעני העולם (פרט לאלי ישי) היא שישנם 4 יסודות טהורים ראשוניים מאז ומעולם והם: אש, אויר, מים ואדמה. ארבעת היסודות הללו נמצאים בתווך של היסוד החמישי שנקרא אתר והערבוב ביניהם הוא שיוצר את כל היש.

המתח שמאפשר את הערבוב של היסודות השונים ועל ידי כך את יצירתם של כל הדברים השונים שאנו רואים ביקום, הוא המתח שנוצר בין האהבה הקוסמית (כח המשיכה) לבין השנאה הקוסמית (כח הדחיה).

תיאוריה נוספת היא שבהתחלה היה כלום. ואז צ'אק נוריס הלך לכלום הזה ואמר לו "תשיג עבודה, בטלן!" ובעט בו בבעיטה מסובבת.

קצה היקום

נושא זה אינו ברור דיו וכידוע, עם משלחת האקספנדר שיצאה למשימה החללית השאפתנית ביותר, לבדוק מה יש בקצה היקום (בפרוייקט שעלותו השערורייתית הביאה לחיסולה המצער של אוכלוסיית אפריקה וכמעט גרמה להתמוטטות טוטאלית של כלכלת כדור הארץ) נותק הקשר מיד עם ההמראה.

הפילוסופים אגב, שטוענים שהיקום הוא בעל 7 מימדים, טוענים שלמעשה החללית לא תגיע לקצה היקום אלא פשוט תחזור אל כדור הארץ מצידו השני, בכל מקרה מסע זה עתיד להארך יותר מ800 מיליארד שנים, סכום שאפתני במקצת כיוון שהשמש צפויה להתפוצץ ולבלוע לתוכה את כדור הארץ כבר בעוד 4 מיליארד שנים.


המלצות למבקר ביקום

מכיוון שהיקום הוא מקום מאוד גדול, נמליץ על כמה טיפים מיוחדים שכדאי לכל תייר לדעת:

  • חורים שחורים - בלי ספק, אחד מאתרי התיירות המועדפים ביותר על רוב הזכרים, לכניסה חלקה אפשר להשתמש בקרמים שונים.
  • ננסים לבנים - נוצרו כנראה עקב טעות גנטית, אפשר להשתמש בהם בקרקסים ולצחוק עליהם.
  • שמשות - לבוא בלבוש קל.
  • הדובה הגדולה - מקרה קשה של השמנת יתר.

ראו גם

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!