פילוסופיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מספר המרצים לפילוסופיה שביטלו להם את התקן מאז שהתחלת לקרוא דף זה

35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-Counter5.gif35px-Counter4.gif35px-Counter3.gif35px-Counter2.gif"תן לי לום, תן פטיש, ואראה לך מיהו חכם."
~ שבתאי צבי על החיים ללא צנרת ביוב


פילוסופיה, ידועה גם בתור ביטוח מקיף לרכב, היא שקר גדול ונורא שבדו הגויים מליבם כי לא ניתנה להם התורה. הפילוסופיה איבדה כל תוקף משהומצאה מחשבת ישראל ע"י תימנים, וכעת רצוי לכולם להתעלם ממנה.
הפילוסופיה הומצאה ע"י יהודים מתיוונים בימי בית שני, שסבלו מתסמיני שנאה עצמית, אוטואנטישמיות וקנאת-עורלה קיצוניים. לכן כל סעיף בפילוסופיה תוכנן לשלול את תורת ישראל מכל וכל ולזרוע פילוג בעם, וקריאת ראש כל פסקה שנייה בכתבי אריסטו מגלה אקרוסטיכון בו כתוב "אנטיוכוס אפיפאנס הוא [רפ] גדול".
היום גם תרבות המערב דחתה את טענות הפילוסופיה, בגלל שהמציאה שקר אחר בשם מדע, שזה אותו דבר רק שבמקום לטעון טוענות אתה בא ואומר "'סתכל, ראיתי את זה במיקרוסקופ! והנה, כתבתי את זה במשוואה של מתמטיקה! אני מבין בזה כי אני מדען, ויש לי תואר באוניברסיטה, והייתי בכנס במסיצ'וזטס!" בזכות המדע ישנם פחות ופחות פילוסופים, אבל בגלל שמדענים הם לרוב כופרים בעיקר ופילוסופים לאו דווקא, תרבות המערב ושלוחות האוטואנטישמיות בארץ הקודש מנאצות בגלוי ובראש חוצות את תורתנו מסיני, אז באה לנו רעה תחת רעה.

היסטוריה

כאמור, את הפילוסופיה המציאו יהודים מתייוונים מהשמאל ההזוי והסהרורי שהלכו אחרי שיכור בשם סוקרטס מאתונה. תלמידיו הגדולים היו שני אנסי ילדים שנקראו (בערבית) אבלטון ואריסטו, שניהם יהודים קוסמופוליטיים מאתונה ומאיזה חור אחר. אבלטון האמין ששום דבר לא אמיתי חוץ ממה שכן, ושזה נקרא אידאות (לא ה' צבאות, אידאות), ואריסטו גרס שכל דבר עשוי מצורה וחומר ושאתה חייב ללכת בשביל הזהב. אבלטון הקים את האקדמיה האבלטונית, עלאק "בית-ספר" לפילוסופיה, שאליה הצטרף אח"כ אריסטו, ואז יצא ממנה והקים "בית ספר" אחר. האקדמיה האבלטונית לא הייתה מוסד מסודר כמו אוניברסיטה, והייתה דומה יותר למסיבת פיג'מות לגברים.
הייתה גם פילוסופיה של סינים יפנים והודים שלא נחשבת.
כשה' חיזק את ידי אלכסנדר מוקדון לכבוש את כל העולם, קמו עוד הרבה פילוסופים שהקימו עוד אסכולות, ביניהם אפיקורס שטען שאין אלהים והכל זה אטומים והחלל החיצון. תורותיו עשו להן כנפיים ביוון ובמלכות הרשעה, אבל נשכחו בימי הביניים.
בימה"ב גילו הערבים את הפילוסופיה של היודאו-יוונים בתרגומים לסורית שכתבו נוצרים ויהודים שעבדו בכפייה. הערבים נרתמו לפילוסופיה כאיש אחד כדי לפרק את היהודים מבפנים ולהגדיל את מס הגולגולת. גם מהם נשתכחה הפילוסופיה בסוף, כי בסופו של דבר אין בה שום תועלת חוץ מלהקשות על יהודים.
הפילוסופיה של המוסלמים (ואיתה של היודאו-יוונים) נדדה מעבר לים לעולם הנוצרי, שם כמה נזירים וכמרים פילפלו להם בנעימים עד שהגיעו הריניסאנס והרפורמאציה, ואמרו שזה שטויות, שטויות הכל. אז המציאו את הפילוסופיה המודרנית, שהיא אם כל חטאת, כי היא המציאה את המדע וכופרת בעיקר.
את הפילוסופיה המודרנית המציאו דקארט, שגילה יום אחד שהוא שכל חושב שנצמד לגוף ושהוא קיים, ופרנסיס בייקון, שגילה שכולם טיפשים בלעדיו. אח"כ באו עוד איזה מלנטאלפים כמו שפינוזה, מלבראנש, לוק, יום, קאנט, שכל אחד גילה שהוא הבין את הכל והשאר טועים, וזה נמשך עד היום.
היה גם פילוסוף נאצי בשם היידלגר.

פילוסופיה מהי?

בתור שקר גדול שהמציאו אומות העולם לכלותנו, מתיימרת הפילוסופיה לכוון אדם בכל תחומי החיים, מהמסד את הטפחות. הפילוסופיה מתיימרת לענות על שאלות כמו מה משמעות החיים? (לעבוד את ה' בשמחה) מהו הטוב? (לקיים מצוותיו) מהי האמת? (כתוב בתורה), ולכן היא כמו עגל הזהב.
לפילוסופיה כמה ענפים:
מטהפיסיקה: תורת המציאות, כלומר שואלים מה יש. אומרים שיש כאן איזה זה. כן או לא? האם זה זה, האם זה פה, מה זה "זה"?
אפיסטמולוגיה: תורת ההכרה. מאיפה אני יודע שהזה שפה הוא זה, שהוא פה, שאני יודע שהוא זה ושהוא פה, ולמה זה ככה?
אתיקה: תורת המוסר. מה עושים עם הזה שיצא לי טוב?
אסתטיקה: תורת היופי. זה יפה?
לוגיקה: תורת הלהישמע-היגיוני-לעצמך. אם זה זה זה, וזה זה זה, אז זה זה זה.

זרמים בפילוסופיה

הפילוסופים תמיד נחלקו להמון מחנות, כדי שלא ישימו לב למכנה המשותף ביניהם, הוא התרסה נגד התורה. ביוון העתיקה קמו אסכולות רבות לפני ואחרי אותו השיכור הרמאי סוקרטס, וככה בכל התקופות. היום הפילוסופים נחלקים לשתי אסכולות עיקריות:
פילוסופיה אנליטית: מדענים בשקל שחושבים, כמו כל שאר הפילוסופים, שכולם טועים חוץ מהם. רק שהם נתלים לצד מושגים יחידאיים ביומרות להיות מדענים, ויריביהם נתלים במושגים יחידאיים סתם. בד"כ בני 50, קפדנים כאלה, אוהבים חתולים. פעם היו מבוססים בארה"ב ובבריטניה.
פילוסופיה קונטיננטלית פרנקופילים שמאלנים מגעילים שרוצים "לאתגר" אותך. אתה שבוי בהבניות של נרטיב כוחני פאלולוגוצנטרי, בעולם סימולטני של מיחוק-כיתוב ארכיאולוגי שמעגן את ההיעדרות ב-anti-formé. יושבים בבתי קפה אירופאיים כאלה, לומדים תקשורת חזותית ומגלגלים טבק. פעם היו מבוססים במיוחד באירופה, ולכן הם נקראים "קונטיננטליים", למרות שרובם יושבים בסומליה ונלחמים איזו מלחמת חופש.

השפעה על תרבות המערב

תרבות המערב הריקנית והרכרוכית הושפעה מאוד מהפילוסופיה, למרות שרובם לא ידעו קרוא וכתוב עד לפני 100 שנה. במאה ה-18 התחוללה תנועת ההשכלה, שקראה להנהיג את העולם רק לפי עקרונות פילוסופיים ו"רציונליים", ולהתעלם בגלוי מדבר ה' אלהינו וממצוותיו ואף מתורות השקר הנהוגות אצלם. חידוש זה הביא להמצאת הדיסקו בידי וולטיר 300 שנה קודם-לכן. חוץ מזה, אחרי היטלר, כשהוחלט לאסור על אנשים להיות החלטיים בכל צורה שהיא, הרבה רואים בעקרונות הנאורות את המתכון לחיים בריאים. אבל המדע נחשב היום יותר "רציונלי" מהפילוסופיה, בגלל שהוא יותר אפקטיבי בגניבת הדעת ובהולכת בנינו שבי אחרי תרבות המערב.