רחוב סומסום

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
כת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


רחוב סומסום
Samesame.jpg
אריק, בנץ והחבר'ה ברובע החלונות האדומים, 1998
ז'אנר לגיל הרך
אורך פרק תלוי
יוצרים צביקה הדר
שחקנים אריק ובנץ, אלמו, עוגיפלצת, משה אופניק
ארץ מקור מועצות הברית
רשת שידור הופ רוסי
תקופת שידור מקורית שנות השמונים – שנות האלפיים
מספר עונות שבע, המספר הטיפולוגי
מספר פרקים 1337
"ילד- רואה אותי? יופי. זה מה שקורה שלא עושים שיעורי בית. זה מה שמגיעים אליו. זה!!1""
~ בנץ, ברגע של אי שפיות בלתי הגיונית
"סתם רחוב של ערבים"
~ עלי באבא על רחוב סומסום
"לא, אל תחזירו אותי לשם!!!"
~ שריל מייסון על רחוב סומסום


רחוב סומסום הינה תוכנית ריאליטי, ששודרה בשנות השמונים ובוימה על ידי צביקה הדר. התכנית קרויה על שם סם הסומסום שבו כוכבי הסדרה משתמשים.

היסטוריה

רחוב סומסום היא תוכנית טלויזיה ששודרה לראשונה בטלויזיה בשנות השמונים.כמו רוב התוכניות מסוכ זה, בני גורן היה במאי הסדרה.בין כוכבי הסדרה אפשר למצוא את עוגיפלצת שנוצר עקב שילוב של עוגיה עם מוח של קוף ממכון ויצמן, את אריק ובנץ הידועים בנטיותיהם המוזרות ואת משה אופניק סוחר השומשום הידוע. מלבדם הופיע גם אלמו הקומוניסט כשחקן משני. שמו של אלמו- אילם שיודע לעשות מו. הסדרה ריתקה אל המסך צופים רבים מרחבי העולם ונהייתה ללהיט. למרות שנות הזוהר הנוצצים (ששיאם היה בקריאות זעקה של פקאצות כגון "אריק תעשה לי ילד!!!" ו"בנץ תעשה לי בננה!" ו"אלמו תעשה לי מוו!"). הפקתה של הסידרה הופסקה (ראו מתחת)לאחר שאריק ובנץ אנסו את הצלם (דנה אינטרנשנל) ופגעו בו/בה- קשות.

המערכונים

  • '"אילמו מאבד ל מהשם שלו והפך לאימו והוא עונה את השבלול וחותך ורידים
  • המערכון של אלמו - במערכון זה אלמו שואל את הצופים שאלות מפגרות כגון: "למה השמים כחולים?" או "כמה אלמויים צריך בשביל להחליף נורה?". המערכון עורר זעם רב בחוגי האינטליגנציה בשל שאלותיו. "כיצד אדם כזה מגיע לטלוויזיה?" הם שאלו. גם במפלגה הקומוניסטית שהקים אלמו בפח, הוכחש כל קשר אליו. תגובות אלו גרמו לבמאי הסידרה, צביקה הדר להוריד את המערכון, ובעזרת עוגיפלצת אויבו של אלמו, אף ניסה לחנוק את אלמו. אלמו הובהל לבית החולים סומסומוב ששם נתנו לו את סם הסומסום כדי לנתחו. לבסוף- אלמו מת ממנת יתר של הסומסום.לאחר מותו של אלמו, רבים בעולם ביקשו להקדיש בתוכנית פינת הנצחה במקום פינתו של אלמו. צביקה הדר התייחס לבקשות אלו בתשובה "כל דקה שאתם רואים את הזבל הטלוויזיוני הזה, אתם מפסידים דקה של התגוששויות בביקיני של אריק ובנץ." לאחר שהקהל הבין מה הוא מפסיד הוא דרש לשים פינת הנצחה לאלמו.
  • פרסומות (למרות שבערוץ הראשון זה אסור, ברחוב סומסום הכל מותר...).
  • המערכון של משה אופניק- במערכון זה משה מציג טיפים שימושיים לחיים (כיצד להוציא מסטיק ממכונת מסטיק בלי לשלם, איך להשיג את הסומסום בשקל וכיצד להדליק נר על ידי פלוץ ).
  • המערכון של עוגי- מערכון שניתן לו על ידי עובדי הערוץ הראשון, בתמורה להשתקת סוד (ראו בפסקת נפילת הסדרה). במערכון זה עוגי מציג את העוגיות באור חיובי, כאשר הוא מסביר כמה הם בריאות וירקות ופירות הם מזיקים. לאחר מכן הוא מראה ילד שמן ומסביר כמה טוב זה להיות שמן. (לאחר שני מערכונים קהל ההורים דרש להוריד את המערכון הנ"ל לאחר ששמונה ילדים מתו מהשמנת יתר ויותר משלושים מפיגור שכלי קשה). בנוסף הוא גם קורא סיסמאות כנגד הקומוניזם, כחלק ממלחמתו באלמו ("קומוניזם זה דפוק" "קומוניזם זה חרא" ו"אלמו אותך למשטרה".)
  • שוב פרסומות.
  • מערכון הסיום - המערכון שכולם מצפים לו. במערכון זה כולם מתאספים בג'קוזי (מלא בסם הסומסום הנוזלי)השכונתי ומתפלספים על החיים.

נפילת הסדרה

עוגיפלצת, שהיה ידוע בנטיותיו להתמכרות, התמכר לטופי בעקבות תקרית שבה החדיר אלמו הקומוניסט סוכריית טופי אל תוך העוגייה של עוגיפלצת. עוגי, שחש בטעם השונה, חנק את אלמו למוות ואת שרידי פרוותו של אלמו אפשר עדיין לראות בשטיח האדום בטקס האוסקר.לאחר התקרית עוגי התמכר לטופי והוא נשלח למכון גמילה מיוחד במועצות הברית, משם לא חזר. מסקירת דיווחי התקשורת נמצא שיום למחרת הוא הרגיש בחתיחה מאלמו בעוגיתו והשתגע. מאז הוא הספיק להיות המנהיג של רוסיה (התחזה לאיש בשם פוטין) והשמיד את עם האלמואים (שדרך אגב היו הומואים).

בגלל חוזה דרקוני עליו חתמו אריק ובנץ הם חוייבו להישאר בתוכנית. שם הועבדו בפרך על ידי עובדי הערוץ הראשון. מריאיון שמסר לנו בנץ הוא טען ש"במקום להיראות כמו בננה נראתי כמו גזר, וכבר לא הרגשתי משיכה לאריק". כך למעשה הסגיר בנץ את סודו על נטיותיו המיניות, סוד שנשמר בקפדנות רבה על ידי עוגיפלצת, שבתמורה לשמירת הסוד קיבל מערכונים בתוכנית על ידי עובדי הערוץ הראשון. בעקבות גילוי הסוד, עוגיפלצת לא נרתע מלספר לנו אותו "אני זוכר שפעם אחת עברתי בגרין רום וראיתי את אריק ובנץ במיטה" הוא המשיך לספר "עובדי הערוץ הראשון בקשו שלא אספר את הסוד תמורת מערכונים משלי. הם גם ניסו לגרום לי להשתכר מיין אבל הם לא יודעים שרק תירוש ענבים באמת משכר אותי".

משה אופניק שהוסגר מהמשטרה על ידי התוכנית והשתתף בה, אף החזיר עצמו בחזרה למשטרה.

כיום

בעקבות גילוי הסוד גורשו אריק ובנץ הורחקו מהקהילה. כיום, עדויות מספרות שנראו ברובע ההומוסקסואלי של לוס אנג'לס (קרי: לוס אנג'לס.), מעלים מופעי-דואט במועדוני דראג זולים; כשאריק מחופש לשר, ובנץ לאנה ניקול-סמית, כשרק צעיפי פרווה על גופם. הם משדרים תוכניות פיראטיות בהופ ולאחרונה חתמו חוזה במועדון הדראג של מומו גליחליח.

עוגיפלצת מפגין חביבות יוצאת מן הכלל באחת מהסצינות בפרק 746, הוא שיחזר את התמונה הזו כאשר רצח את אלמו כמה שנים לאחר מכן.

משתתפי התוכנית

בימה:צביקה הדר

חידוש התוכנית

משה אופניק ששוחרר מהמשטרה החיה את בובות המחמד שלו(תיבת נח,אשוח ברוש,אביגיל ונסראללה), אילף כמה מחבריו האנושיים ועבר לגור בזבל. התוכנית ירדה מהמסך לאחר 5 דקות.

לקריאה נוספת