חמור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אם תקרא לי חמור עוד פעם אחת אני...אה...אקרא לך חמור בחזרה!!!"
~ ערס על איומים מוגזמים
"סתמי ת'פה י'חמורה"
~ ערס על מורה
"למרות האמונה הרווחת, חמורים אינם יצורי האבדון ששמו לפניהם מטרה להשמיד את העולם כפי שאנו מכירים אותו. אתם כנראה מתבלבלים עם ג.יפית"
~ הלורד נוליאנוס חמורוס השני לשמו על חמורים


חמור הינו יצור מהמיתולוגיה היוונית בעל שבעים כנפיים, קרני ענק העשויות משיש, בעל יכולת לירוק אש, בעל חוכמה אדירה והיכולת לנשום מתחת למים, לראות מבעד לחיוכה של ג.יפית ולהבין באמת מה ירון לונדון אומר. כיום אין הרבה אנשים העדיין מאמינים בחמורים למרות שמחקרים רבים טוענים שקיימות חיות הנוצרו מהיצורים האגדיים האלה.

חמור ממוצע

היסטוריה

זה האיום הנוראי שכולם חוששים מפניו! לא חמורים!

מדענים מאמינים שהחיה "חמור" באמת הייתה קיימת בעבר ונכחדה לאחר רצח המוני כלשהו, אותם מדענים - שהוכיחו גם שעצים הם תעתועי עיניים, הצליחו לקבוע את הזמן המשוער שבה התקיימה החיה הזו בעולמנו. לפי מחקריים החיה חיה באזורי האנדים, האלפים וכל שאר העולם בין השנים 1,937,829,026 ושלושה שבועות לפני הספירה עד 23 לספירה. בכמה תמונות קיר בצרפת ובגרמניה נמצאו ציורים המזכירים במקצת את הציורים של החמורים במקדשים היוונים והרומאיים לאולמרטוס, אל החמורים הגדול.

החמור במיתולוגיה היהודית

במיתולוגיה היהודית, או התנ"ך, מוזכרת המילה "חמור" לעיתים קרובות באופן מפתיע ואף מסופר שם שהחיה בויתה על ידי בני האדם ושומשה כדי להסיע ילדים קטנים ולסחוב מסע, אך המדענים טוענים שהכוונה שם היא לחיה אחרת בשם חמור שיש למעשה להגות "חא'אמואר". לפני כשלוש שנים נמצאו במערה מתחת למגדלי עזריאלי שבירושלים כתבים עתיקים המספרים על החמורים כחלק מהתנ"ך בצורה האמיתית. כיוון שבין הכתבים ניתן למצוא הפרשי זמנים גדולים, המדענים מאמינים שמדובר באוסף של כתבים לנושא החמורים בלבד שנאסף בקנאות על ידי מישהו. לפי מחקרים כתבים אלא הם העדות העתיקה ביותר לקיומם של חמורים. בין הכתבים הקיימים:

ויאמר אלוהים לאברהם לך לך מארץ החמורים הגדולה כי את כנען נתתיך וחמורים ארחיקך כי ישנאוך ויהרגו את בניך במשך 400 שנה

ספר בראשית, פרק י"ז, פסוק ב'


ויקח משה את המטה והניחו במימי הים הסוף ויבוא חמור אדיר מהשמים והים נסוג בפחד מהחמור האדיר ויחצו בני ישראל בים ביבשה ויחצו חיילי מצרים ויבוא החמור ויאכלם

ספר שמות, פרק נ"ג, פסוק י"א


ויאמר אליהו הנביא למלך דוד התקף את הפלשתים כי חמוריהם תוקפים מהאויר ועמנו חלש וקמל הוא ובהתקפה לא יעמוד

ספר מלכים ב', פרק פג"ז, פסוק שקרכלשה"ו


לפי העדויות הנ"ל שמהתנ"ך חוקרים מאמינים שהחמור היה אל פלשתי. אך תרבות החמורים גדלה למעשה רק אם הכיבוש ההלניסטי.

הכיבוש ההלניסטי

כאשר אלכסנדר מוקדון הגיע לארץ וגילה שהיא מפוצצת באשכנזים הוא החליט לתקוף אותה ולהשתלט עליה. לאחר שארץ ישראל הייתה תחת שליטתו החליט אלכסנדר מוקדון להפיץ את הבשורה ההלניסטית, הבשורה של הדת ההלניסטית הסוגדת לאלה הלנה שהיא, כידוע, חצי בן אדם, חצי אתון (יעני חמורה).

בארץ ישראל נבנו מקדשי ענק לחמורים ולמלכתם, הלנה, ואז החלו יהודים רבים להתבולל בדת החדשה שהובאה לארץ ולסגוד לחמורים. הכהנים הגדולים חששו מבוא החמורים לארץ שוב לאחר גירושם בידי יהושוע, ויצאו במלחמה אדירה כנגד ההלניסטים וחמוריהם.

בין ממצאים הנמצאו בארץ מתקופת הכיבוש הרומי נמצאו חרבות ונשקים העשויים מעצמות חזקות במיוחד ששרדו את כל השנים שעברו, מספר נרחב של מדענים מאמין שחרבות אלו עשויות מעצמות חמורים.

החמור במלחמת העולם הראשונה

השלדים הנמצאו באיסטנבול

ממש לפני פרוץ מלחמת העולם הראשונה ראה סלובני אחד בחלומו חמור שירד מהשמיים ופקד עליו לרצוח את המלך פרדיננד פדהיצור שמהסיפור, למזלו של הסלובני בדיוק באותו הזמן ביקר הנסיך האוסטרי, הנסיך פרדיננד במקום והסלובני הצליח לרצוח אותו. מה שכמובן גרם למלחמת העולם הראשונה, אך זה פרט שולי.

רקע טבעי

החמורים נהגו להסתובב באזורים בעלי עשביה גבוהה יחסית על מנת לזון מהעשב. עובדה זו ידועה בעקבות מציאת שלד ענקי המשואר כשלד חמור (אך בגלל מצבו הגרוע לא ניתן לקבוע זאת בוודאות) שלדי חמור הנמצאו בשנת 1983 מחוץ לאיסטנבול, המראים שהחמורים נהגו לאכול עשב, לעומת זאת, עדויות רבות מהכתבים הקדומים מראים שהחמורים נהגו לעופף ברחבי העולם ולטרוף חיות, בני אדם ופילים בעיקר. דילמה זו לגבי הדיאטה החמורית גרמה למדענים רבים להדרדר לאומנויות השחורות בנסיון לזמן את רוחות החמורים העתיקות מן העבר. אומנם רק נסיון מתועד אחד הצליח, אך כיום מתייחסים אליו כ"הולדת ג.יפית".

מדענים מסויימים טוענים שהחמורים נהגו להשחיז את שיניהם וקרניהם על החודים של ההרים הגבוהים ביותר עד לתקופה מסויימת, הטענה הרווחת בקהילה המדעית היא שהחמורים הפסיקו להשתמש בהרים כאמצעי השחזה לאחר גילוי ספורט הטיפוס על ידי צ'אק נוריס.

צאצאי החמורים

מדענים החוקרים את המיתולוגיה היוונית טוענים שמכל החיות המיסטיות המופיעות במיתולוגיה החמור היא כנראה היחידה שצאציה עדיין קיימים בעולמנו. כידוע הפינקסים (עברית:עוף חול) הושמדו לאחר שצ'אק נוריס גילה שכהפיניקסים מתים הם הופכים לעוף מטוגן, והכלב התלת ראשי, שכידוע, חתם על חוזה של מולטי ביליונים לעריפת ראשו השמאלי והשתתפות באופרת הסבון הידועה "אקס-מן" לא שרדו את תלאות הזמן ולא הגיעו לימינו. אך כיום מאמינים שחמורים התרבו עם חיות רבות, כגון חתולים, בני אדם, ערבים וכו' וכוחם נמהל עד שבסופו של דבר נעלם מעולמנו.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על חמור.