כפר סבא

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

כפר סבא היא פרבר של הוד השרון, ומקום מושבו של הפרלנט ההודי בראשות נג'יב מחפוט' (מבטאים: נגיב מחפוז).

כפר סבא
נאג'האלה פרישמן
Kfar saba flag.jpg
מדינה הוד השרון
מחוז תל אביב
נפה כפר סבא
ראש העירייה אבשלום שוורצמן
שטח 17 קממב"ר
תאריך ייסוד י"ה במתוקתשרי תרפפו
קידומת 69+
saba.ba.co-operation.ildefrancuae

היסטוריה

כפר סבא הוקמה בשנת תרפפ"ו (לפני שהתחילו להשתמש בלוח שנה לועזי) ע"י סבא אבן, אביו של אבא אבן וסבו של בן אבן.

שיר על כפר סבא

הרחובות צרים

הבניינים נמוכים

ובאהרונוביץ' 13

אוכלים דגים!

הטבע בכפר סבא

בכפר סבא אין טבע, חוץ מאיזה חמישה עצי אקליפטוס מסכנים שקיבלו את השם "חורשת אוסישקין" ונחשבים לחלק מכפר סבא למרות שהם בכלל בשטח השיפוט של הוד השרון. על אף העובדה שהיותה של חורשת אוסישקין "חורשה" נובעת מהעמדת פנים בלבד, היו בה הרבה מאוד אירועים היסטוריים חשובים לפני קום המדינה, שרובם מסתכמים בכך שמישהו חשוב השתין בחורשה מתישהו בעבר. בזמנים יותר מודרניים, החורשה ידועה בעיקר בזכות מעשי הרצח האכזריים שמתבצעים בה ובזכות העובדה שהיא לעיתים משמשת כמקום חנייה לא חוקי כאשר אין חנייה ברחוב רוטשילד[1]. לפי תוכניות בנייה עתידיות, חורשת אוסישקין עתידה להפוך למגרש חנייה (אבל חוקי הפעם), ולכן תושבי כפר סבא חובבי הטבע ממליצים להגיד להתראות לחורשה ולארבעת העצים בה, לפני שיהיה מאוחר מדי. כן, המספר ירד לארבעה עצים. בזמן שקראתם את הפסקה הזאת כיתה ב'1 מבית הספר הסמוך עשתה בחורשה מדורת ל"ג בעומר ושכחה את כללי הבטיחות באש.

תעשיית הגלידות של כפר סבא

בכפר סבא יש שנים רבות גלידרייה מפורסמת בשם "גלידה פינגווין", שהמציאה גלידה שעשויה, בין היתר, מהפינגווינים שנותרו במשחק "קלאב פינגווין". "עיריית" כפר סבא חתמה על הסכם עם מארק צוקרברג, עיריית מיק-סיטי ובעלי (ומה עם נשות? שוביניזם!) המשחק "קלאב פינגווין".

בנוסף לגלידת הפינגווין, הוא גם המציא את גלידת הדרדסים.

משל הגלידה של לואיג'י פינגוויני

לואיג'י פינגוויני מנהל את גלידת פינגווין כבר מעל ל-50 שנה. הוא טוען שרק כפר סבאים מבינים מה זו גלידה איכותית, טעימה ועשוייה מחומרים טבעיים (פינגויינים, אהבה, ועוד).

כשהיה בן 68 היו לו מחשבות מקלחת (גאונויות עילאיות) רבות, למשל:

"אם גלידת פינגווין עשוייה מפינגווינים, וגלידת דרדסים עשוייה מדרדסים, ממה עשויים שמן תינוקות ושמן סיכה?"

אחרי שהגה רעיונות אלו, יצא מהמקלחת אל רחובות כפר סבא וצעק "עעוריקה!", "עעוריקה!".

הוא נעצר והושם ב"כלא 'ברוך הבא לכלא' הדרים". שם, כחלק מעבודות השירות שלו, המציא פטנטים. הוא פיתח שמן סיכה חדש, שעשוי מסיכות. ושמן תינוקות חדש, שעשוי מתינוקות.

הפרלמנט ההודי

בכפר סבא יושב הפרלמנט ההודי בראשותו של נג'יב מחפוט'. הפרלמנט מקבל החלטות שמפורסמות בכלי התקשורת באזור. הפרלמנט גרם לחתימה על הסכם סחר והסכם "ערים תאומות" עם כלכותה. ==כפר סבא בבחירות==כ תושבי כפר סבא גרועים בבחירות. בין אם בבחירת תוספות לסביח או בבחירות לראשות ה"עיר" ואפילו בבחירות ל"כנסת". הם תמיד בוחרים את האפשרות השלישית מימין, לא משנה באיזה צד הם עומדים. רוב תושבי כפר סבא בוחרים בליכוד , מכייון שבשנת 400 לספירה ביבי בא וחילק במבה לתושבים

תכנון עירוני

סבא אבן, שתכנן את העיר, היה עסוק מדי ולכן העביר את המטלה לבנו אבא אבן, שהיה אז בן 3. הוא לא שרטט את הרחובות בעצמו, אלא בעזרת שבלונה, אך גרם להם להיות צרים מאוד כך שכדי לצאת מהעיר יש לקפץ מבניין לבניין בלי למות. כתוצאה מתכנון עירוני זה, בכפר סבא יש קיטון אוכלוסייה תמידי, ולכן הם בונים את "השכונה הירוקה", שהוא כינוי למקום אליו כפר סבא תועתק על מנת לאפשר בניית אזור תעשייה משותף לכפר סבא ולהוד השרון.

תחנת הרכבת

תחנת הרכבת של כפר סבא אפילו לא שייכת לה, אלא להוד השרון. אך מכיוון שראש העיר של הוד השרון כזה נחמדי, הוא אפשר להם לקרוא לתחנת הרכבת על שם העיר שלהם ועל שם ראש העיר הראשון שלהם: מקסימוס נורדיוס. הכפר סבאים לא אהבו את השם הזה, ושינו אותו ל-מקס נורדאו (שנשמע כמו שם של כלב שהיגר מנורווגיה לצרפת). בתחנה התרחש פיגוע בשנת 2000 ומשהו, שגרמה לשינוי דרסטי של הסדרי הביטחון. הם פיטרו את כל עובדי התחנה, הפריטו אותה וקנו אותה מהממשלה עוד פעם רק כדי לשים את דודו פארוק כשומר (מה שהתגלה כפתרון מוצלח ביותר, מכיוון שמאז לא היו פיגועים בתחנה).

הערות שוליים

  1. שזה תמיד, בעצם.