מאיר ניצן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מאיר ניצן, גנרל צבאי ממוצא בורמזי, הוא שליטה האהוב, היחיד והבלתי מעורער של האומה הראשונית. לשעבר.

ביוגרפיה

בשנת 1880 נולדו התאומים גרציה ומאיר ניצנוב למישפחה מרוקאית מרובת ילדים, שהתגוררה באותה תקופה ליד המפעל הגרעיני בצ'רנוביל. בגיל 12 שיחקו שני הילדים ליד הכור ובטעות,פוצצו אותו על ידי הפלצתה של גרציה. לאחר הפיצוץ גרציה נהפכה לגדולת מימדים,האדירה ביותר בעולם ליתר דיוק,ומאיר נישאר ילד אנורקסי וקטן. ממשלת רוסיה הסובייטית החליטה לפנות את המישפחה בשל סכנותיהם כלפי הציבור, לארץ ישראל.גרציה ומאיר הגיעו לפלמחים באמצעות ספינת מנו ספנות והופתעו לגלות חוף נטוש וריק מאדם. שם,בשל חוסר מזון מאיר וגרציה הרגו את שאר משפחתם כדי לאכול אותם. שנה לאחר מכן השניים התפצלו.גרציה פנתה לכוון נהריה ומאיר לכיוון המושבה הנידחת ראשון לציון.

לילה אחד,ניצן חלם חלום בו היתגלה אליו ה' וניבא לו שעליו להקים עיר משגשגת,מצליחה,גדולה ועשירה כדי להעשיר את קופתה על ידי לקיחת הארנונה הגבוהה במדינה. מאיר קיבץ סביבו בריונים,בנאים,ברבורים,בבונים ושאר יצורים שמתחילים באות ב'(לזכר אימו המנוחה: ברוריה ניצנובה)ובנה את העיר מאפס.

לכבוד בניית העיר החדשה הקים פסל בדמותו ברחוב רוטשילד.

בהמשך חייו ניצנוב שינה את שם משפחתו לניצן כדי שלא יגלו את מקור מוצאו הרוסי-מרוקאי-רומני. ניצן הציל את גרציה אחותו השמנה והאדירה מהאשפתות ומחיי ליקוט הזבל ולה שינה את שם המישפחה לגוטמן כדי שלא יגלו את הקשר החזק והאמיתי ביניהם.

ניצן עשה כל מה שביכולתו כדי לגבות מיסים גבוהים ולענות ילדים,אפילו הייתה לו משתפי"ת(אחותו,שעבדה בתור מורה).

במרחשוון תשס"ט איבד ניצן את מקומו כמנהיג האהוב, שמש העמים,ראש החונטה וה"אב הגדול" של ראשון לציון, ואת מקומו תפס במפתיע דב צור, סוג של דב פנדה טיבטי-סובייטי מהחי-כיף שהיה לפופולארי ואהוב על צעירי העיר בזכות חיוכו הביישני והבטחותיו המוזרות.

ניצן לקח את ההפסד מאוד קשה ואף ניסה להיתאבד ע"י בליעת אין-ספור כדורים למניעת הריון.מאחר וזה לא הצליח החליט ניצן לקחת עצמו בידיים ועזב את הארץ. כעת,הוא מנהל בית אבות לחייזרים במצוקה נפשית,בצ'רנוביל,אוקראינה.

אחותו לעומת זאת נישארה ללמד בבתי ספר על יסודיים בארץ,ואינה מזכירה את הקשר שלה לניצן כדי לא להיתפס ע"י דב צור,דובת הפנדה הרשעה שמנהלת כעת את העיר ביד זולה ואינה לוקחת ארנונה כלל.

תעמולה ראשונית ופולחן אישיות

בהיותו שליט יחיד, מקפיד ניצן על קיום פולחן אישיות ותעמולה לקידום האומה הראשונית כאומה הכי שווה בעולם.

ניצן הקים את היכל התרבות בעיר, הקרוי על שמו של אחד, מאיר ניצן, "היכל מאיר ניצן לתרבות ואמנות", ואף פיזר לרווחת התושבים שלטי חוצות וססמאות נוסח "ראשונים זה אנחנו".

מידי חודשיים מקבלים תושבי העיר, יחד עם חשבון הארנונה, סטיקרים שונים להבעת נאמנותם ואהבתם לעיר, כמו למשל הסטיקרים: "שיכון המזרח זה הכי, אחי", "קניון, אתה חסר" ו- "ראשון מאז ולתמיד".

אחת לכמה זמן, נוהג מאיר ניצן ליזום מאבקים ציבוריים לטובת התושבים (דוגמת המאבק המזויף בהעברת חוות הגז גלילות לחולות ראשון) אשר כל מטרתם לחזק את תחושת הראשוניות ואת תחושת השייכות לאומה הראשונית הטובה בעולם.

למרות הפלת משטרו על ידי דב צור,עדיין פזורים בעיר מאות פסלים ענקיים של מאיר ניצן,ואחותו האדירה גרציה. בכל ערב שישי מתקבצת חבורה של פנסיונרים רוסיים יוצאי הקגב כדי לסגוד לפסלים האדירים הללו.

כיום,מאיר הוא שליט על בית אבות לחיזרים פנסיונרים בצ'רנוביל,אוקראינה.שם,מאיר מכריח את הפנסיונרים לבנות לו פסלים בשעות הפנאי,העשוים מחימר,בזלת ומשחת שיניים.

ארנונה

הארנונה היא אהבת חייו של מאיר. מאז עלייתו לשלטון הקפיד מאיר ניצן להכפיל את שיעור הארנונה בעיר מידי שבוע לצורך יצירת מאגר הכנסות אשר יאפשר לו להוציא לפועל את תוכנית העל לכינון האומה הראשונית.

תוכנית האומה הראשונית

במשך שנות כהונתו הרבות החל ניצן לפתח את תוכניתו הסודית, תוכנית האומה הראשונית, לפיה צפוי ניצן עד שנת 2010 להשתלט על שטחי הערים השכנות ומשם על יתר שטחי מדינת ישראל.

מומחים צבאיים מעריכים כי ההחלטה על פינוי בסיס צריפין לנגב מקורה בניסיונותיהם של הכוחות החשאיים הראשוניים להשתלט על הבסיס ועל מאגרי הנשק, וכי איומיו של ניצן על בסיס פלמחים אשר תופס את רצועת החוף של ראשון עשויים לגרום גם לבסיס זה להתפנות בקרוב לטובת הקמת נמל בעיר.

לצורך מימוש תוכניותיו הצטרף ניצן לצה"ל ופיתח קריירה צבאית, הצטרף למפלגת העבודה, וכשראה שלא ייצא לו מכך כלום עבר למפלגת קדימה, שם התידד עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ואף מייעץ לו בנושאי התמודדות עם סרטן הערמונית.

לאחרונה,התגלו תוכניות האומה הראשונית להשתלטות על איראן,סוריה,ירדן,עיראק ושאר מדינות ערב כדי לייצר נפט באיכות טובה ולמכרו למדינות זרות,בכך ניצן קיווה להכפיל את הכנסות האומה הראשונית האדירה.

ייבוא תושבי העיר

לצורך יישום תוכנית האומה הראשונית וחיזוק כוחו, החל ניצן ליבא תושבים חדשים לעיר מיד עם עלייתו לשלטון ובכך יצר מאגר עצום של משלמי ארנונה נוספים וקידם את דירוג העיר ברשימת הערים הגדולות בארץ.

בשלב ראשון יובאו לעיר כל תושבי בת ים וחולון. בימי מבצע שלמה הצליח מאיר ניצן לחטוף משאיות מלאות בעולים אתיופים אותם שיכן ברמת אליהו ובגני ראשון. בשנות ה-90 רכש ניצן כמיליון עולים יוצאי ברית המועצות והסביבה, להם מסר את שכונת גני אסתר (היום: גני סווטלנה), שטחי התחנה המרכזית הישנה ואף הקים עבורם מספר בתי מקדש (טיב טעם, מעדני מניה) בתמורה להבטחת נאמנותם בבחירות.

בעקבות עירוב תושבי העיר השונים, נקראים התושבים הראשוניים הממוצעים בימינו "ערוסים".

מוסדות העיר

פרט לאלפי הקניונים בעיר, המסמלים את הדת הראשונית הצרכנית של תושביה, החל מאיר ניצן, לקראת יישום תוכנית האומה הראשונית, להקים מוסדות עצמאיים לעיר ראשון, אשר יאפשרו לה בסופו של דבר להתנתק מהשלטון המרכזי של מדינת ישראל ולהכריז על עצמה כאומה נפרדת, הלא היא האומה הראשונית.

בין היתר הוקמו/יוקמו בעיר:

היכל התרבות על שם מאיר ניצן - היכל תרבות יוקרתי ובין הטובים בארץ,הוקם על ידי מאיר ניצן כדי להנציח את שמו שלא ישכחו אותו כשהוא ימות. יש הטוענים כשימות ניצן הוא יבקש בצוואתו לשנות את שם העיר ל"ניצני ראשון".

תחנת רכבת - להובלת משלוחי תושבים חדשים לתוך העיר ולהגליית חתולים לתל אביב.

המכללה למינהל- תוכר כאוניברסיטה העברית הראשונה מיד עם השלמת מבצע האומה הראשונית.

איקאה – תספק ריהוט אחיד בצבעים משעממים לאזרחי האומה הראשונית, אשר אינם משתייכים לגזע הראשוני העליון.

סינמה סיטי 2 + גלובוס סיטי – ישמש להקרנת סרטים על ילדותו וחייו של מאיר ניצן.

נמל ראשון - יוקם מיד לאחר פינוי בסיס פלמחים מרצועת החוף במערב העיר.

הרחבת קניון הזהב - הרחבתו של קניון הזהב בכ-70,000 מטר כך שיהיה בגודל של 100,000 אלף מטר - הקניון הגדול ביותר בארץ ובין הגדולים בעולם כולו.ההחלטה על הרחבת הקניון התקבלה משום שהדת של האומה הראשונית זקוקה לקניונים גדולים ברחבי העיר.

החברה לבטחון עירוני

כוחות הצבא ופלוגות המהפכה של ראשון לציון הוקמו במסווה של משטרה עירונית מקומית הפועלת לטובת בטחון תושבי העיר. לצורך אימון הכוחות גייס ניצן בכירים בגדודי אל-אקצה ותושבים מקומיים אשר שירתו בעבר בק.ג.ב.

שוטרי החברה לבטחון עירוני נוהגים ללבוש מדים בצבע כחול כהה או שחור וחובשים מגבעות "שריף" רחבות. החברה לבטחון עירוני קנתה המון ג'יפים וכן קנתה את נאמנות התושבים ע"י סילוק נוער רעשני בלילות הקיץ החמימים, ע"י אבטחת סניף "פיצוחי ייבגי" המקומי, וע"י הנפקת תווי חניה איזוריים לתושבים על מנת שירגישו "כמו בתל אביב" ולא ירצו להגר אל מחוץ לגבולות ראשון לציון.

תווי החניה האיזוריים משמשים את כוחות הצבא הראשוני למיפוי מכוניות העיר ומעקב אחרי תנועת התושבים.

השירות החשאי הראשוני

בנוסף לכוחות החברה לבטחון עירוני גייס מאיר ניצן מאות סוכנים חשאיים, אנשי ק.ג.ב לשעבר, אשר ניקו את גן העיר מהומלסים ופועלים כיום בשטחי הגן במסווה של קשישים המשחקים שח-מט.

"חוק חתולי הרחוב"

בשנת 2003 התראיין חתול רחוב בתוכנית "עובדה" עם אילנה דיין וטען בפני דיין כי ברשותו ראיות שניצן אינו ציוני ממוצא מרוקאי כפי שטוען, אלא חתול רוסי לשעבר, אשר נולד בבית משפחה עלובה ורוסית. בתגובה לראיון חוקק מאיר ניצן חוק מוניציפלי האוסר על האכלת חתולי רחוב ומטיל קנס על מאכילי חתולים בעיר.

מתנגדיו של ניצן טוענים כי חוק חתולי הרחוב נוצר לא רק על מנת להשמיד את קרוביו של ניצן מחייו הקודמים, אלא גם כדי לשמש תוכנית אב-טיפוס להחלשת והרעבת תושבי נס ציונה ורחובות, לכשיחליט ניצן להשתלט גם עליהם.

"חוק המיפוי הגנטי"

לאחרונה הגה מאיר ניצן תוכנית למיפוי גנטי של כלבי העיר, על מנת ליצור מקור הכנסה נוסף ע"י מתן קנסות לבעלי כלבים סוררים אשר נמלטו מזירת הפשע מבלי לאסוף את הפסולת הגנטית שיוצרה על כלביהם הנאמנים.

תוכנית מיפוי ה-DNA של כלבי העיר היא כמובן מסווה לתוכנית המיפוי הגנטי של תושבי העיר, אשר יוכרזו כ"עם הנבחר באמת" לכשתושלם תוכנית האומה הראשונית, ובכך ייבדלו משאר התושבים אשר יסופחו לאומה הראשונית ויהנו מזכויות יתר והנחה משמעותית בקניון. כל קניון.


פועלו האמנותי

מאיר ניצן ניחן בכשרונות רבים ומגוונים. לפני כשנתיים יסד ניצן מסורת חדשה: בכל שנה ב"חג היין" ניצן מארגן בהיכל התרבות הקרוי על שמו כמובן מופע שירה גרנדיוזי בליווי תזמורת הקרוי מאיר ניצן קורא שירה". מי לא יירא?! למופע זה מתייצבים (בפקודה, לא מה? לא יבואו - סיירת ראשונים תבוא לקחת אותם כבר) בכירי העיריה לבושים במיטב המחלצות מצוידים בנשותיהם, וחמושים בלשון ארוכה המגיעה מהיציע עד הישבן של ניצן- בקו אווירי כמובן.


האיומים על חייו

לאחרונה, נודע כי הגיעו איומים על חייו של מאיר ניצן מצד כמה חתולי רחוב רעבים. האיום האחרון התקבל לפני כשנה. בתגובה ביקש ניצן מ"החברה לבטחון וסדר ציבורי" (שאותה הוא הקים כמובן מיוצאי הקג"ב החיים בשפע בראשל"צ וניתצן לפגשם כל יום ו' בטיב טעם, שמחים ועליזים) להציב שומרי ראש. חי קל נשלחו 10 בחורים ובחורות צעירים לקורס מאבטחי אישים יוקרתי של השב"כ. בעלות של מאות אלפי ש"ח. בזמנו הסתובב לו ניצן ברחובות הממלכה עם משמר אישי כיאה לאישיות מאובטחת ומאויימת ב"דרגה שלוש". על חשבון העיר, כמובן. שהרי העיר ראשון לציון לא תוכל להרשות לעצמה פגיעה בראש העיר. מרקם המרחב-זמן יתמוטט מיד. חתולי הרחוב הצליחו בסופו של דבר להסתנן למשרדו ולתפוס את השלטון בממלכה, ומינו את דב צור לנשיאם. ראשו של ניצן נתלה בבניין העירייה כאשר מצויר עליו במשחת שיניים אבר מין זכרי.