עיראק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
עיראק "סדאם מי?" החדשה
דגל עיראק סמל עיראק
דגל עיראק סמל עיראק
יבשת מחמודלנד
מיקום עיראק
שפה רשמית

כורדית, פרסית, ערבית וגרמנית משום מה...

עיר טקילה

בגדד די. סי.

משטר

רפובליקת בננים

ראש המדינה

בובת קש - חוסייני איבן מחמוד חוסייני חוסיין

הקמה

1918

מטבע

כבשים, נשים ואוזני המן

אזור זמן

JKDSFH+1

סיומת אינטרנט

"!boom"

קידומת

DeadLand

"היום - ג'ורג' בוש, מחר - העולם!"
~ נעל עיראקית
"עיראק!? אני אמרתי לכם לפלוש לדיסניוורלד!"
~ ג'ורג' בוש על עיראק
"אמא, למה אבא לא חזר מהחופשה בעיראק?"
~ ילד אמריקאי על אבא שלו


עיראק, ידועה גם בשמותיה לשעבר בבל, מסופוטמיה ואיראן ב', היא מדינה במזרח התיכון, הידועה במלחמה הקרויה על שמה, "מלחמת הכלות".

היסטוריה

עיראק כונתה בעבר מסופטומיה, ובה צמחה האימפריה הבבלית. בבבל הייתה תרבות מפותחת, ששיאה בבניית מגדל בבל האדיר והמפואר, ששירת את האימפריה במשך שנים רבות, עד שהוקטן בעקבות תקלות מבניות מינוריות [1] הוחלט להרוס אותו ולבנות מעליו בית שימוש ציבורי, שעד היום לא נפתח לציבור. בנוסף, בבל ידועה בשיתוף הפעולה שלה עם אלכסנדר מוקדון במסעות המלחמה שלו במזרח. כפי שמתואר היטב באגדה היוונית המפורסמת ספרטקוס, הזונה והמחסור הגדול בויאגרה, בבל אירחה את מסיבות הזימה של אלכסנדר.

לאחר שאלכסנדר וחבריו עזבו את בבל, התושבים המצולקים נפשית נשבעו לא להרשות לזוהמה כזו להגיע לארצם שוב. ובגלל זה אי אפשר להשיג סופלאקי טוב בבגדד.

במהלך המאה ה-20 עיראק אימצה שלטון דיקטטורי אסלאמי בהנהגת סדאם חוסיין, בן דוד של סבא של המנהיג הנוכחי, חוסייני איבן מחמוד חוסייני חוסיין, שניהל את המדינה ביד קשה ובזרוע נטויה (מה שזה לא אומר... [2]), והנהיג את העם העיראקי בשלוש מלחמות המפרץ.

חכמי בבל

החכמים והתנאים בבבל, שכתבו, כידוע, את התלמוד המוסקבאי, היו אבני יסוד לתרבות היהודית ברחבי ההיסטוריה, והנהיגו שלטון צבאי-טוטאליטרי. את ההנהגה התנאית בבבל הנהיג הרב אשי (שעל פי המסורת היהודית הוא נכדו של אש, נביא הפוקימונים דגול), שבתמיכת חבריו האמוראים השתלט על אזור בבל ובעזרת כוח צבאי עליון ואדיר הצליח להקים משטר אימים דיקטטורי בבבל, שהתקיים כאימפריה העירקית במשך מאות שנים.

על פי המסורת העממית העיראקית, אשי אל אכבר הראשון, כפי שהיה ידוע בממלכתו, היה הראשון שהטביע את השם "עיראק". אמונה זו מתבססת על הכתוב בספר דברי הימים הבבלי:

גרשיים1.svg ...וַיֹּאמֶר אָשִי הַגָּדוֹל הרִאשוֹן וַיָּבְוֹא הַאֶל הַעִיר בַּבֵלָה וַיָרַק עֲלֵיַה ... וְעַל כֵּן עִיר זוֹ בָּה הַאֶל יָרַק תִּקֲרָא עִיר-יָרַק, עִירָק: גרשיים2.svg

ספר דברי הימים הבבלי ב"ש ג'-ד'


אשי ייסד את השושלת האששית, שושלת מלוכנית ארוכת יומין שנכחדה כאשר הבריטים כבשו את עיראק בעזרת "פצצות תה ועוגיות" שפירקו לחלוטין את כל העיראקים מנשקם והפילו את שלטונו המונארכי של אשי. כך נכחדה השושלת האששית, אם כי השושלת העששתית מממלכת רופאי השיניים טוענת שמקורה בשושלת האששית. אחרוני חסידי רב אשי מצאו מקלט ברמת גן, שם הם עוסקים בהפצת הסביח.

מלחמות המפרץ

ערך מורחב – מלחמת המפרץ

בשנת 1980 התווכחו מנהיג עיראק סדאם חוסיין ומנהיג איראן אייאתולה חומייני מי מוסלמי אדוק יותר. הם החליטו ליישב את הויכוח בכך שיפתחו כל אחד במסע טבח, ונראה מי יותר גבר. המלחמה נחלה הצלחה כבירה, ונמשכה כשמונה שנים. בסוף נמאס להם, כנראה.

בשנת 1991 פלשה עיראק לכווית, מדינה פיקטיבית שהומצאה על ידי עיראק על מנת לפתוח במלחמה עם כל העולם. כתגובה לפלישה (ובדיוק כפי שהיה כתוב בתסריט) קואליציה של 34 מדינות, ביניהן ארצות הברית [3], תקפה את עיראק וניהלה מולה מלחמה ארוכה בנסיון כושל למצוא את מנהיג עיראק, סדאם חוסיין, אלוף העולם במחבואים משנת 1990 עד 2005. במדינה פרצה מלחמה קשה שבמהלכה עיראק שלחה טילים לישראל וערב הסעודית בנסיון להפוך את המלחמה למלחמת העולם השלישית, ולקבל את התואר "הגרמניה של המאה ה-21".

חיילים אמריקאים בעיראק במסווה, שובים פעיל אל-קעידא (במדים).

למרות שהגודל של כווית שווה למספר הפעמים שביבי דיבר אמת בחייו במיליוני קילומטרים, רק כעבור חצי שנה כוחות הקואלציה הצליחו לשחרר את כווית, אך החליטו לא לגעת בעיראק מסיבות פוליטיות, כלכליות ובגלל שהם פחדו שסדאם ישלח נגדם רקדניות בטן. ולכן כוחות הקואליציה בחרו להתעלם מהטבחים שביצע סדאם בכוחות המורדים בעיראק, וחזרו לנושאים חשובים יותר, כמו למי יש את הסמל הכי יפה, או מי יכול לומר "התופסת שתופסת" מהר הכי הרבה פעמים.

למרות מספר רב של דיונים ותמיכות מצד גורמים באו"ם, הוחלט לא לקרוא למלחמת המפרץ הראשונה "מלחמת העולם השלישית", ולמנוע מעיראק את התואר "הגרמניה של המאה ה-21", עוול קשה מאוד שיגרום בעתיד לפרוץ מלחמת המפרץ השניה. ככל הנראה התואר נמנע מעיראק בעקבות לחצים מצד גרמניה, שקיוותה גם היא לקבל את התואר "גרמניה של המאה ה-21".

בשנת 2003 סדאם חוסיין הכריז על מלחמה נגד ישראל, והחל להפציץ את ישראל בנשקים ביו-כימיים. לצערו הרב, לפני שהוא הספיק לעשות זאת, כוחות אמריקאים, שהנהיגו קואליציה של 41 מדינות [4], פלשו לעיראק לאחר שהתבלבלו וחשבו שג'ורג' בוש פקד לפלוש לעיראק, כשהוא למעשה דרש לפלוש לדיסניוורלד. הכוחות האמריקאים כתשו את העם העיראקי עד שהוא הפך לעם הירדני, והפילו את משטרו של סדאם. מספר חודשים אחר כך סדאם נמצא בבור, ולאחר שעבר מספר טיפולי שיניים (לנטרול פצצות) נשפט והוצא להורג בתליה.

הכוחות האמריקאים טוענים שמשטרו של סדאם הופל ב-9 לאפריל 2003, בעוד שמשטרו של סדאם הופל רק בתחילת 2004. ככל הנראה הכוחות האמריקאים, שרובם המוחלט מורכב ממהגרים מקסיקניים, לא מסוגלים להבדיל בין משטרו של סדאם, לבין הפסל שלו.

כיום

כיום עיראק היא מטווח אימונים, המחולק בין הצבא האמריקאי, המתאמן בהפצצת ישובים חקלאיים, הריגת פעילי אל-קעידא, פנאטים מוסלמים ותיירים גרמנים שלא הקשיבו ל-GPS והגיעו לבגדד במקום לשוויץ, ובין ארגון המדינה האיסלאמית המתאמן בהפצצת ישובים חקלאיים, הריגת פעילי אל-קעידא, פנאטים מוסלמים ותיירים גרמנים שלא הקשיבו ל-GPS והגיעו לבגדד במקום לשוויץ.

במהלך שנת 2010 החל המנהיג האמריקאי החדש, ברק חוסיין אוסמה, תומך בקיצוץ תקציבים, והחליט להוציא את כוחות הצבא האמריקאי מעיראק. וכפי שמדווחים מדענים עיראקיים מודרניים, מוחמד אמריקןהייטר-אל-קעידה-סדאם-חוסיין-ערבוש ומחמוד ג'יהאד-מופתי-איבן-היטלר, לאחר הנסיגה המצב הפוליטי בישראל יתייצב לעד.

.I raised my point

תרבות

חה!

אבל ברצינות, התרבות העיראקית נובעת במקרים רבים מהתרבויות המוסלמית והפרסית, ובעלת מאפיינים יחודיים, כגון פיתה עיראקית, מכשיר מלחמה עיראקי שמטרתו להסתיר את הנשקים להשמדה המונית שסדאם פיתח על מנת להשמיד את כווית ואת עשרים התושבים שלה.

בנוסף, העיראקים, כמו הפרסים, ידועים בקמצנותם, דוגמא טובה לכך היא שכאשר הופל פסלו של סדאם מיד מאות עיראקים התנפלו עליו והחלו לוקחים ממנו חלקים, שאותם הם המיסו, והכינו מהם מטבעות, דבר שהוא, כידוע, חסר תועלת לחלוטין בעיראק, מה שמרמז שהעיראקים גם מתאפיינים במאפיין הערבי הנודע, חוסר הגיון במעשים. או באמונה. או בחוש האופנה.

הערות שוליים

  1. היסודות התפוררו והעבדים השחורים שעבדו בתור עמודי תמיכה נפטרו.
  2. על פי מילון אבן שושן זה אומר "פולקע", מה הקשר בין זה לעיראק....
  3. בעוד ששאר המדינות נשארו בעילום שם.
  4. ברור, עוד קואליציה. נכון. זה קרה. משתגידו.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על עיראק.


Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


Muflatz.png