ירדן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
אל אורדון
דגל הממלכה האשמית של ירדן סמל הממלכה האשמית של ירדן
דגל הממלכה האשמית של ירדן סמל הממלכה האשמית של ירדן
מוטו לאומי הריעו למלך! (חסר אם לא)
המנון המלך הוא אח של כולם
יבשת אסיה
שפה רשמית

ערבית, פלישתית ופיליפינית... כן הם באים גם לשם

עיר טקילה

רבת עמון

משטר

מלוכני

ראש המדינה

דה קינג

שטח
אחוז מים

89,000 קמ"ר קממב"ר
0%

צפיפות אוכלוסין

4 אנשים למטר

מטבע

דינר ירדני

אזור זמן

GMT+2.2

סיומת אינטרנט

.jr

קידומת

+65345379

ירדן (בערבית ובפלישתית: الأردن)- היא מדינה אסיאתית ערבית השוכנת ממזרחו של נהר הירדן על שמו נקראת המדינה. בירת המדינה היא רבת עמון והיא ידועה בעיקר על ידי כך שהפסידה את כל יהודה ושומרון בפחות משישה ימים.

היסטוריה

ירדן תמיד הייתה מדינה שהלכה נגד הזרם (הם באמת ניסו לשוט נגד כיוון הזרימה של נהר הירדן), והתאפיינה בתהפוכות. ארגון האצ"ל שאת סמלו אימצה ירדן בתוספת לאפקטים זולים שנוצרו בתוכנת הצייר, האמין כי היא חלק מארץ ישראל וכך גם הירדנים...לא הייתה להם ברירה. בשנת 1994 ירדן וישראל עשו "שלום" אך השלום הזה לא כל כך עבד... ובשנת 2003 ירדן וישראל החליטו לעשות הסכם להתראות ואז החליטו שעדיף להם לא להתראה אז הם עשו "הסכם ות".

כלכלה

תעשיות הנשק בירדן פורחות ביותר והמלך ג'מיל בביל הגרביל החליט לגדל שדה שיגדל בו נשק ואת השדה הזה הוא גידל בצפון ישראל ונתן לו את השם "שדה מוקשים" לראש הממשלה הוא אמר שזה צעד חשוב לשלום וזה ייתן להם הרבה מאד כי הם יכולים למכור את כל המוקשים האלה לכל מיני אנשים. יותר מאוחר החליטו לגדל במקום פרות המקום היה יפה מאד והיה קישקע של פרות בכל העמק עד היום הרבה באים לבקר באתר המורשתי הזה בצפון הארץ ורואים קישקע של פרה שמפוזר בכל העמק ואפשר אפילו לקחת קצת הביתה ולרוץ בשדות כמו ילדה גרמנייה קטנה.

צבא

הכוחות המזוינים[1] של ירדן הם מאד מזוינים כאלה וגם כוחות וגם מזוינים כבר אמרתי? בשנת 1993 הצבא הירדני ניסה לתקוף את ישראל אך הצבא שלנו זיין אותם וככה הם קיבלו את שמם.

שפה רשמית

زبان عَرَبی ((به عربی: اللغة العربیة)‏)، یکی از پرگویشورترین زبان های جهان، بزرگ ترین عضو از شاخه زبان های سامی است و با زبان های عبری و آرامی هم خانواده است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروز دارای لهجه ها و گویش های گوناگونی است و زبان عربی مدرن استاندارد به عنوان زبان رسمی کتابت در تمام کشورهای عرب پذیرفته شده است. علاوه بر جهان عرب، این زبان در کشورهای چاد، اریتره و اسرائیل نیز از میزانی از رسمیت برخوردار است.زبان عَرَبی ((به عربی: اللغة العربیة)‏)، یکی از پرگویشورترین زبان های جهان، بزرگ ترین عضو از شاخه زبان های سامی است و با زبان های عبری و آرامی هم خانواده است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروز دارای لهجه ها و گویش های گوناگونی است و زبان عربی مدرن استاندارد به عنوان زبان رسمی کتابت در تمام کشورهای عرب پذیرفته شده است. علاوه بر جهان عرب، این زبان در کشورهای چاد، اریتره و اسرائیل نیز از میزانی از رسمیت برخوردار است.

הערות שוליים

  1. אל תבינו לא נכון... משמעות המילה מזויינים זה מחזיקים בכלי זין...