הערך הישראלי

ערס

From איןציקלופדיה
(Redirected from ערסים)
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
 • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
 • לא להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
 • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
Adult neon.gif אזהרה!
ערך זה מכיל תכנים ואולי טחינות אירוטיות. לכו לעשות שיעורים!
הללו את ארס!!! הללו!! שימו לב! ערך זה סוגד לארס!

ערך זה סוגד לארס!

הגעת לערך אשר סוגד לארס, אל המלחמה. -

 • לקרוא בשם ארס המהולל!.
 • לא לקרוא בשם אנטי-ארס יימח שמו!.
 • לקרוא בשם אנטי-אנטי-ארס המהולל!.
 • לא לעלות על האולימפוס.
 • לא לשתות נקטר.
 • להקריב נקטר.
 • לא להשתמש במלחמה בלי תפילה מקדימה לארס.
 • ולא לערוך את טקס הווידוי.
הערה: כותב ערך זה הינו ערס!

ערך זה ערסי!

אזהרה!

בלה.PNG


מומלץ מאוד:

 • לשמוע רק מזרחית!
 • לשאול: איפה השמח? איפה הכפיים?!?!
 • לשמוח
 • להלל ולשבח את משה פרץ ודודו אהרון
 • להקשיב לאיומי הערס (מומלץ מאוד בהמיוחד אם אתה חנון מכל סוג שהוא)


לא לשמוע רוקנרול! בשום פנים ואופן!
בנוסף, הרבנות הראשית לשרית חדד קובעת כי ערך זה הופיע ברדיו.


Attention niels epting 01.png סעמק ערס!
ערך זה עלול לפגוע באנשים ממוצא מזרחי או מרוקאי, זה לא איכפת לנו ממש אם תפגעו אבל עדיין... בשביל הפוליטיקלי קורקט.Lite5.gifטיפ

מומלץ ללכת לבית הספר שלכם/מקום עבודתכם ולצעוק "מכות! מכות!" כדי לראות ערס אמיתי רץ ישר לאיזור ה"קטטה"

"הוא המשמעות האמיתית של ארץ ישראל"
~ שבתאי צבי על ערס
"הם לא נחמדים"
~ גולדה מאיר על ערסים
"הוא לא גבר. אם הוא היה גבר, הייתי הולך איתו כמו גבר"
~ ערס על אנונימי
"ערסים זו ההוכחה שתורת האבולוציה לא נכונה"
~ דארווין על ערסים
"החלום שלי זה לעבוד במוסך של ב.מ.ו, שאני יוכל לשמוע מזרחית כמה בא לי בלי שאיזה מנייאק ידפוק לי דו"ח"
~ ערס ארץ-ישראלי
"סקס סמים ומזרחית"
~ השילוש הקדוש של ערס ממוצע
"למה מי אמר?סקס סמים ומזרחית!"
~ ערס ממוצע על הציטוט למעלה
"יאללה בא לי לדפוק שווארמה"
~ ערס מורעב
"אני צריך ללכת לשירותים"
~ משפט פתיחה עם בחורה
"אמא שלי הייתה זונה, אבא שלי הזמין אותה וככה הם נפגשו"
~ ערס על סיפורו של משפחתו
"בוא'נה...אתה נראה מוזר אתה, כאילו אתה מכוכב אחר..."
~ ערס על אי.טי.
"ווי! משה! תראה! מכות! יאללה בוא נלך לעשן ולרצוח איזה חנון"
~ דיבורים רגילים של ערס
"בואנ'ה אחי! כמה, כמה מקבלים על אונס?"
~ ערס על כוסית
"בואנ'ה אחי! כמה, כמה מקבלים על רצח?"
~ ערס על כונפה
"בואנ'ה אחי! כמה, כמה מקבלים על שוד מזוין עם אלות בייסבול, חברים וסכינים?"
~ ערס על חנון
"יא אללה כמה אני שונא ערבים מניאקים כוס אומו שההורים שלהם ילכו לג'הנם אישללה"
~ ערס על ערבים
"אתה שזה שאתה מרוקאי ואני יווני לא אומר שאני אשכנזי... אנחנו שנינו ספרדים"
~ חנון על ערס
"אתה חתיכת מן מניאק אשכנזי טחון צפונבוני יא לבנבן אני הורג אותך"
~ ערס על חנון
"כאן קבור אשכנזי שהתחכם לערס"
~ מצבה על חנון
"אני אזיין אותך יא הומו"
~ ערס על בן אנוש שעולה לו על העצבים
ערס-פואטי

הערס, הידוע יותר בשמו המדעי "קוף ארצישראלי מצוי" (Ars haplorhini palaestinae) מקטע בתהליך האבולוציוני בין הקוף לאדם אשר ניזון בעיקר ממנגל, פיצוחים, סמים, פיתה-חומוס-צ'יפס-סלט ופיתה עם מטבוחה\שוורמה, וחייב לבצע ונדליזם כדי להתקיים. זוהי חית טרף תוקפנית, אשר למרות שאינה נמצאת בסכנת הכחדה, היא בכל זאת מוגנת על פי חוק ואסור להורגה.

הערס החדש הינו חיה חברתית, הניזונה בדרך מגרעינים ובירה גולדסטר ללא אלכוהול. אצל הערסים קיים מנגנון הגנה מתוחכם הכולל מערכת בריתות מתוחכמת בדומה למערכת הבריתות במלחמת האזרחים הראשונה. הערסים, בדומה לאריות מבלים את רוב זמנם בצפייה בכדורגל.

מידע כללי

דגל הערסים הלאומי

הערס חי רק במדינת ישראל בשמורות טבע כגון ראשון לציון (עיר הבירה הקטנה של הערסים),יפו (עיר הבירה הגדולה ביותר של הערסים ומכנסת את כולם לשם),נתניה ("מרכז הערס - סניף הצפון") באר שבע, יבנה, בת ים, פתח תקווה, אור עקיבא(חור-עקיבא), קרית מלאכי, אור יהודה,רמת פנקס,נשר, חולון, אילת, ירוחם בית שאן ודרום תל אביב בעיקר בטרטוריית "שכונת התקווה", כפר יונה(עיר בירה רביעית בגודלה) הבדלה נפרדת לערים, הינה הערס הירושלמי. אלה מופרדים בד"כ משאר הערסים, שכן הם נראים כמו פוקימונים עלי-אדמות. סוגים של ערסים מתחלקים לפי מוצאם, התנהגותם, מצבם הכלכלי ועוד. תקופת ההריון של ערסית המצויה אינה ידועה, וככל הנראה זהה לזו של אדם (כשלנו לחקור זאת מכיוון שנקבות ערס הן נדירות למדי בהשוואה לזכרים).

לערסים דגל לאומי עם פסים ירוקים וסמל ייצוגם באמצע, הגראס. "יושב אני בכלא שש" שנכתב ע"י אלון חסון הינו הימנונם.

נקבת הערס גם היא משויכת לגזעים שונים (כונפה, פרחה, פקאצה, ועוד.)


הערס הוא מאופיין בפרטי לבוש מגוונים ובעיקר בסמל "חיי" או "חמסה" ענקי(מנחושת יצוקה) המקנה לערס כוחות על טבעיים (בהם יראה מצד החנונים ושמירה על צבע עורו במשך כל השנה). ניתן גם לזהות אותו ע"י חיוך נוראי עם שיניים צהובות או עם הערס כבד יותר שיניים שחורות. יצור זה מזוהה, בנוסף על כל אלו, בקול נמוך מזה של בני האנוש, ולעתים אף מתחת לספקטרום הגלי שהאוזן האנושית מסוגלת לפרש. כל הערסים מהווים אחוּת אחת (אחושרמוטה בערסית חדשית), ולכן כל ערס קורא לחברו "אחי".

צבעו של הערס המצוי מגוון וכולל צבעים רבים, בעיקר במוקדי הפרווה שעל ראשו. משקלו משתנה בצורה קיצונית שכן על גופו חפצי מתכת מכל הסוגים ומקטגוריות שונות. בין קטגוריות אלה ניתן למנות מספר חפצים פופולריים במיוחד: עגילים, טבעות, אגרופנים, סכינים, רובי סער, וכלי תקיפה יבשתיים (כגון: חתולים) ואמפיביים נוספים (ע"ע ערס מארינז) נעלי קפיצים של נייק, כובע כשהמצחייה פונה כלפי מעלה, ג'ינס וסווצ'רט של בילבונג.

הערסים נוהגים לנוע בקבוצות, ולהתנייד בעזרת כלי רכב שגילם מהווה כפולה שלמה של 20. על מנת להתחשב בסביבתם הם משתדלים להסוות את נוכחותם על ידי הרכבת אגזוז לחץ לכלי רכבם המתפרק. למרות זאת, מסיבה הנשארת בגדר תעלומה למדע המודרני, נוכחותם תמיד בולטת בשטח. יבששסא"ק סבור כי הערס הממוצע יפחד תמיד מהפרצופנתי ומכל הקשור לכת הנתיזם. השמות של הערסים הם בדרך כלל: גו-לן, בועז, אבי (אחד הידועים), ולעיתים גם יוסי, ששון, צ'יצ'ו, דוד, ביטון,דודו, ואלירן (בכל "חמולה" של ערסים יש לפחות אלירן אחד). הם בדרך כלל מצויים במשפחות דתיות ולא מכירים את האימרה "לא תרצח".

ערסים נגד חנונים

בין הערס לחנון הייתה מלחמה תמידית. הנה צילום בלעדי ליחסים ביניהם (הערס הוא החום הגדול עם השערות):
425

מחזור חיים

כמו לכל בע"ח ובמיוחד לקרובי המשפחה של הערס חיפושית הזבל,הנעל והמקק,אשר אילו הדברים היחידים שנחשבים כקרוביו מפני שהם הכי מתקרבים אליו במנת משכל ובתשוקה לחומוס ושווארמה,יש לערס מחזור חיים עם צורות התפתחות שונות.לערס יש מחזור חיים מיוחד במינו מפני שלא כמו לשאר הבע"ח,לו יש רק שלוש צורות והם:עובר,זחל והשלב האחרון, גולם. הנה פירוט על כל אחת מצורות אלה:
עובר-שלב העובר הוא השלב הראשון והאחרון בו לערס כיימת מנת משכל נורמלית לגילו (0.00000000000001 IQ) ובשלב זה עדיין לא נקבע אם העובר יהיה ערס,פקאצה או במקרה הטוב אדם נורמלי. שלב זה הוא השלב הקצר ביותר בחיי הערס.
זחל-שמו של שלב זה הגיע מקוון שהערס יודע רק לזחול.מכוון שערס אינו למד איך ללמוד דברים,שלב זה ארוך במיוחד.בשלב זה נראים סימנים ראשוניים להיותו ערס כגון זה שהוא מוחץ את קרוביו המקקים ומנסה להכין מהם קובבות אכילות,מסניף דברים כגון חול,חרא של הומלסים ועוד ורוצח דברים דוממים העומדים בדרכו.שלב זה של ערס איננו מסוכן אבל חשוב להיזהר מהקובבות שלו ומהחרא של ההומלסים.
גולם-שלב זה הוא השלב האחרון בחייו של הערס והוא ישאר בו עד מותו.בשלב זה הערס ניהיה ערס בוגר,מפתח רצון עז לבירה וגרעינים,מבצע רצח סדרתי בכל מי שהוא רואה ובאמאמא שלו, מצתרף ללהקת ערסים באיזורו ומתלבש ומתנהג כשאר הערסים הבוגרים האחרים.בשלב זה הערס הוא גולם גמור ורמת הIQ שלו הגיע אל מתחת לאפס.

פרה-ערס

הפרה-ערסים הינם הערסים הקדמונים ומוצאם בפולין. עדויות ארכיאולוגיות מלמדות כי ישובם התקיים בין אפריל 1803 לבין תחילת מאי 1803. רמת משכלם ממוצעת של הפרה ערסים דמה לזו של פיתה עם חומוס. אולם, בקרב עדת המשכילים של הפרה-ערס היו מנהיגים יוצאי דופן כמו מוסא אל-בוחבוטאי שדמה בחוכמתו המפליגה לאותן לחמניות פריכות עם סומסום.

יצורים אלה נכחדו תוך זמן קצר ביותר וזו הסיבה העיקרית לקושי של העולם האקדמי לחקור את (חוסר) תרבותם והוויתם. סיבה זו נקשרת לעיתים דחופות לקשיים של גזע הפרה-ערס בכל הקשור לניווט, תקשורת מילולית והפעלת מכשירים למעט מספר מכשירים מתכתיים ששימשו אותם לצרכים פולחניים והוצאת עצבים (בזמן "קריז" או "חפפה"). יש הטוענים שבניגוד לערסים המודרנים הם היו חסרי תא וכפי שממצאים מסוימים מעלים, אף חסרי חוליות (למרות שדעה זאת הופרכה ברובה ע"י המופתי הגדול מירושלים).

הפרה ערסים סוגדים לאבי ביטר ולמלך מרוקו השמיני ומאמינים שהם המציאו את האיחוד הקדוש בין גבר לגבר(מה שמונגד לאינסתקטים של הערסים כיום). הם מתפללים תוך כדי שירת דיכאון כבדה שיכולה להפוך כל שמח ("עליז") לסטרייט.

נכון להיום מוזיאון ישראל ורשות החלל הפולנית מחזיקים במספר ממצאים ארכיאולוגים שהוכחו כקשורים לעדת הפרה-ערסים:

 • נרגילות אבן
 • גורסי פלאפל
 • דיסקוגרפיה באריזה מהודרת של אום כולתום ופריד אל אטרש

ערס-פלאפל

לערס זה הרגלי מחייה מיוחדים בהחלט, הוא נוהג לעמוד ליד הקיוסק שנמצא ליד בית ספר. כאשר תבוא לקנות לחמנייה, הוא וחבריו יגיעו אליך בשבריר שנייה, ויבקשו ממך שקל/סיגריה. (ידוע שערס הפלאפל מסוגל לנסות לאסוף תרומות משלושה אנשים בשלוש שניות בלבד!) ערס זה לא יעצור אחרי אסיפת שקל אחד, אלא בדרך כלל יאסוף עד לשמונה שקלים חדשים אשר יאפשרו לו לקנות פלאפל. ערסי פלאפל שונים יגיבו בצורה שונה לסירוב תרומת שקל, יתחננו, יהפכו לאלימים או מהר יפנו לאדם נוסף הנמצא בטווח הראיה שלהם. משפט ידוע של הערס המצוי והחצוי הוא "יש'ך אש"? או "מה השעה בובה"? במבטא מזרחי כבד ובעגה מיוחדת שלא תבייש אפילו את מרגלית צנעני במיטבה. משפט פיתה גורס - "אם תבקש מערס-פלאפל שקל לפני שהוא יבקש ממך, אולי לא תקבל שקל אך תמנע ממנו לבקש ממך ולהציג אותך כקמצן." שבתאי צבי בעצמו, אשר היה גם הוא ערס-פלאפל לתקופה קצרה, הגה משפט זה כמין הגנה עצמית מן ערס הפלאפל בקיוסק . בו הוא מסביר איך להמנע ממפגשים לא נעימים עם ערסי הפלאפל.

כאשר לא תחפוץ בלהביא שקל/סיגריה/כל דבר שהערס-פלאפל יבקש, הערס ינסה לבקש שוב ושוב ויפיץ שמועות ברחבי בית הספר שאתה קמצן אחושרמוטה. תופעת ה"תביא שקל" נדבקה לערסים עוד בעודם בני 5 כאשר ביקשו שקל בשביל הסיגריה הראשונה.

ערססססס אמא'שך

ערס זה נקרא בשפה המדעית "Arsus Imashchus" והוא הערס אשר מסתובב בלהקות של 5-10 ערססססים. את שמו קיבל ממנהגו הקבוע להתעצבן ולהגיד חלש "סססססס אמאש'ך". לערסססס (שם קיצור) שיטת רבייה מפליאה, הוא נוהג, בשפה מדעית, לזיין את אמאש'ך ואפילו להכנס לתוכה במשפטו האלמותי "באמש'ך" . ערס זה קשוח ואלים כאשר נמצא בחבורה ("חמולה" \ " קטלה ") אך נוטה להיות רק אלים מילולית ופחדן כאשר מבודד מקבוצתו הטבעית. ערס זה נמצא בדרג מאד נמוך בסולם האבולוציוני, לכן מנת המשכל שלהם נמוכה גם היא. חנונים נוהגים לספר בדיחות וירידות על ערסים אך מכיוון שערסים אלו לא מפותחים פיזית ומנטלית (למרות שנוהגים לשקר על התפתחותם הפיזי בחלציהם) הם נוהגים לחשוב שבדיחות אלה הם דברי מחמאה ובטוחים שהעולם אוהב אותם.

ערס ואנאבי (wanna-be)

זן של אנשים, נפרד מקבוצת הערסים, אשר מוגדר כ"חנונים-שרוצים-להיות-קולים-ומתחברים-עם-ערסים-אחרים-ומחקים-אותם-מתוך-תקווה-שיפסיקו-להיות-שק-החבטות-שלהם". בנוסף, זן זה של ערסים יכול להיקרא ז"למ (זמרים לא מוכשרים), רוב הז"למים מנסים לשיר מוזיקה מזרחית. הם לא טובים בזה.

בלש ממוצע במשטרת הערסים

הערס ואנה-ביז נוטים לאיים עליך כשהם מסתכלים עליך מלמטה, בהפרש של ראש אחד ממוצע, ומחזיקים באמתחתם מקל של סוכריה כדי להמחיש את חומרת האיום! הואנבי נוטה לאיים בתוכנות עתירות משכל כמו "אייסי (קיו)" ומסנ(ג'ר) בקללות כמו "אני ישבור לאמא שך את התחת" או "אמא שלך זיינה אותי אתמול" או "תגיד לאמא שלך שהיא חייבת לי עודף" או מתבלבלים לפעמים "תגיד לאמא שלך ששכחתי את החזייה שלי באוטו שלה" מאחר והם לא מוגדרים כערסים אותנטיים, הם אינם מסתבכים יותר מדי בפלילים, ולחלקם אין עבר פילילי בכלל. נוטים גם לקרוא לאמם כאשר הם נפגעים מילולית או פיזית.

ערסוואת

ערס זה מצויי בשלב ההתפתחותי הנמוך ביותר, מין שילוב של כל סוגי הערסים. ערס זה מכונה גם: מגה-ערס, מנ-מנ-מניאק, בריון (כינוי זה נחשב לעיתים כמחמאה), צ'חצ'ח (אחד הכינויים בםחות נפוצים) ועוד כינויים לפי מקומות בארץ. יש להזהר כי זהו הערס המסוכן ביותר. מדענים טוענים שהוא ההתפתחות האבולוציונית הכי קרובה לאצה מכל בעל חיים אחר! כדי להיות ערסוואת יש לעשות את הדברים הבאים: לעשן (סמים, סיגריות, גרבילים, נרגילות ערסי ואנאבי), לקנות בהצלחה פלאפל לאחר אסיפת שמונה שקל, להרביץ למורה עם כיסא על הראש, לרסס על קיר בית ספר "סרון עני הואב הוטח", לפלח סוכריית גומי, להתפלח לאוטובוס, להרביץ לחנון/פריק/מטאליסט/אימו, באמצע השיעור ואז לצעוק "מה עשיתי?!? סססס אמאש'ך!", להיות הבעלים הגאה של תיק אישי הגדול מהתחת של המורה לתנ"ך, להקלע לוויכוח נצחי עם ערסוועת אחר אשר מתנהל בצורה הבאה: "ת'רחק ממני!" - "אל תגע בי!" - "סססססעמא ש'ך", וחוזר חלילה. הערה: המשפטים עשויים להשתנות מעט בהתאם לאזור המחייה ולטמפרטורת המקום.

דרך זיהוי הערסוואת - לא קשה, הוא מכוער. נוסף על כך, חוקרים באנדרגראונד של מוסקבה משערים כי ניתן לזהות את הערס על-ידי מספר הטבעות על כף ידו ולפי מספר העגילים: רק ערסים המקורבים למנהיג החמולה מורשים להסתובב עם מעל 2 עגילים באוזניים ו/או עגיל בגבה. הערסוואת לעולם יעשן מלבורו/מלבורו לייט. אמנם בדרום הארץ נצפו הערסוואתים מעשנים גם "פרלמנט רגיל קצר", Winstone, וL&M. כשהערסוואתים נמצאים בתקופת התיכון, הם תמיד ישבו בבית הספר ב"חמולה" של שש עד שמונה ערסים, כשתמיד בת זוגתו (הפקאצה בשמה המדעי), תשב על ברכיו. דרך זיהוי נוספת היא הטלפון הנייד. מכשיר טכנולוגי הראשון והאחרון אותו הערסוואתים גילו. הסלולרי, או כפי שמכנים אותו הערסים "הפלאפון", חייב להיות מוחזק בידו(לרוב בזמן שמשמיע מוזיקה מזרחית דכאונית), לעיתים מוחזק עם קופסת סיגריות וצרור מפתחות מצלצל. שיחתו מתחילה ב "האלו איפה אתה ?", ותמיד יסתיים ב "יאללה דבר איתי".

תכונה נוספת חשובה של הערסוואת: הערסוואת מסתובב ב"חמולות", קבוצות. אם הערס מסתובב לבד, הוא מאבד את כל תכונותיו. קיים קשר מספרי בין מספר חברי החמולות לבין מספר שרשראות הזהב שיש לכולם ביחד - מספר שרשראות הזהב גדול פי 2. לדוגמה, בחמולה של 5 ערסוואתים, יש 10 שרשראות זהב, כאשר למנהיג יש 6 שרשאות ולכל אחד מהערסוואתים יש שרשרת אחת. חשוב לציין כי המנהיג מחזיק במכונית מסוג BMW 318i. חוק לא כתוב בכל חמולה הוא "הכאת החנון". זוהי הבחינה הסופית לכניסה לחמולה ואם הערסוואת-לעתיד נכשל בה, כל תגיו, שרשראותיו, סכיניו, וצבע עורו נלקחים ממנו ע"י המנהיג והוא מקבל עונש הכולל חיים למשך חודש תחת גג אחד עם המורה לתנ"ך. בנוסף הערסים מתפללים כל יום לאל שלהם - הלוגו המפורסם של BMW, וסמלם המפורסם הוא חי,צומח,דומם חי-השרשרת שלהם צומח-השערות בחזיהם ואיך לא הדומם-מוחם העצום. ערס צעצוע (Mini Ars באנגלית, Arsus Minor בלטינית) הוא כינוי לזן של בני אדם שחושבים שהם ערסים כבדים אך למעשה הם סתם אנשים רגילים שמדברים קשוח.

ערס צעצוע

ערסי צעצוע דומים מאוד לקופים
ערס אנגלי
שירטוט של ערס, לא רחוק מהמציאות

רוב ערסי הצעצוע הם ילדים. הם בדרך כלל לא מצוידים בכלי נשק אלא משתמשים באוצר מילים מפותח מאוד.

אוצר המילים של ערס הצעצוע

 • בוא'נה! - גש הלום.
 • אני יזיין ת'ך באמא ש'ך! - רוצה לבצע את מה שהוא חושק בו ומתרץ שזה בשם אמך.
 • יאאללה! - מי צריך אותך בכלל?
 • סססס.. - נחש.
 • ת'לא בא לי טוב י'הומו - לא הגעת בזמן מתאים, אנא נסה מאוחר יותר. אה, כן, ואתה הומו.
 • הופה הופה הופה - האם אתה מתעניין במדובר?\קפוץ נא.
 • יש לך חירבונה!!? - שואל אם אתה צריך לסלק פסולת לא רצויה מגופך.
 • אני יפתח'תתחת! - אני אדחוף את איבר מיני לישבנך
 • יש'ך בעיות?! - מתחיל לדאוג לגבי ההתענינות שלך בפריט המדובר.
 • כושלהרבאקקקקק!!!11- לכל הרוחות.
 • ששתוווווק!!!!!- אנא בלום את פיך.
 • מהההה? אתה לא אוהב קולה?..-האם אתה חנון?
 • יא ראש וינטלטור, ראש מגנזיום (ניסיון של ערס להשמע חכם הדיבור על חומרים כימיים ), אל ת'צא עלי בחיים ש'ך!! - מנסה לקלל בצורה מודרנית
 • יא בנבנבנבנזונה!! - בן של אישה העוסקת במקצוע העתיק בעולם
 • אללה אללה יש מכות - קורא לחבריו לראות את המופע החביב על בני מינו.
 • אאמא שלך בגבס!! -מיידע אותך במצבה הבריאותי של אימך.
 • ספטינדודה שלך!! -מישהו במשפחה שלך.
 • אההה אמא של ***, אהה אמא של *** - חפץ להגיד לך שהוא מעוניין לשכב עם אימך.
 • צסססססססססססס!!! - נחש בורמזי. ככה ערסים אוהבים לקרוא לפאקצות. בנות חושבות שהן מושכות אותם. (לא בהכרח. ערס הצעצוע ידוע בתור אחד שאוהב להראות כמה שהוא אוהב בנות. כזה לא בטוח כ"כ...)
 • אשכנזי מניאק - קללה נפוצה של הערס, בדרך כלל בפתיחת העימות.
 • תגידי בובה, לא חבל?! - אחת מעשרות דרכיי החיזור של הערס המצוי. פירושו הוא המנה אישית לבת המין השני לצאת עם הערס הנ"ל
 • תגידי בובה, זה כאב? - מתעניין במחזור החודשי של בת המין השני איתה הוא מנסה להתחיל.
 • אבא של'ך גנן? - מתעניין בפרנסתו של אביה של הנערה הנ"ל איתה הוא מנסה לפתח קשרים אנושיים (דבר בלתי אפשרי מבחינת ערס מצוי). בנוסף הוא רוצה לדעת מה המצב הכספי של המשפחה כשבמקרה הגרוע הוא יגנוב (או לפחות ינסה לגנוב) את הכסף של המשפחה ולברוח כמו ילד מייפל שבורח מפיטרייה דמיונית...
 • בונאה אחי, את מי דפקתי אתמול?! - הערסים הם בעלי זכרון לטווח קצר ומצפים שאחיהם, הערסים, יזכרו את מעלליהם בימי אתמול שלשום.
 • לך תתקאוועד - לך תקיים יחסי מין.
 • יא מלשין!! יא מנייאק! - פנייה לשוטר האזורי שידאג לעצירתו של הערס בו במקום.
 • קיבינמט! - קללה ברוסית (אמיתי!)
 • יא מלשין! יא שוטר!! - קריאה לאדם שדיווח על מעשיו של הערס
 • וואו! בוא שניה!.. לא מרביץ לך'! - דקירה (נכון גם לגבי ערסים בוגרים).
 • אחי, אני אזיין את אמש'ך! - אחי היקר והטוב! אני רוצה לקיים יחסי מין עם אמך! (הערס מנסה להסוות את המשיכה המינית אל אימו הפאקצה).
 • בקיצור: ערסי הצעצוע לא יפים (בלשון המעטה) ולא מדברים יפה (בלשון עוד יותר המעטה).

מאפייני הערס צעצוע

 • לרוב יהיה מרוקאי/תימני מתלהב שחושב שהוא יותר טוב מכולם, יהיה שמן וחסר השכלה ובעל חוש הומור לקוי. בנוסף ערסי צעצוע ברחו מכיתת לימוד לאוטיסטים.
 • לבושו יהיה בגדי אופנה מזוייפים או מקוריים, העיקר אופנתיים, הוא יכול גם ללבוש צבע ורוד כי זה מ(אאא)גניב וזה חולצה של פולו,90 אחוז מערסי הצעצוע ינעלו נעלי אדידס אלגנט עם פסים שחורים או מוזהמים, נעלי שוקס גנובות או שהאחרים ילבשו אולסטאר כי הם עדיין נשארו בטרנד הישן. בדרך כלל ערסים שואלים את חברותיהם הפאקצות מה כדאי לו ללבוש. כמובן שהתוצאות מבחילות, דוחות נראות כמו ג. יפית, או סתם צועקות "אני מפגר". זה בסדר, גם בלי ביגוד מפגר אפשר להבין שהוא כזה...
 • לערס צעצוע לרוב יש ש(אאא)רשראות או עגילים שאמורים להגן עליו בשעת צרה כי סבתא רבא שלו נתנה לו אותה לפני שמתה. (מעניין למה)...
 • הוא חובב את סרטי "מהיר ועצבני" וסרטי פעולה של ואן דאם וסטיבן סיגל.
 • הערס צעצוע תמיד מצוייד ב"טלפון גנוב" שנקנה בשוק הכרמל.
 • הערס צעצוע ינסה לשחק אותה מופגז בכסף ותמיד ינסה להימצא בחברת קופיפים אחרים.
 • לרוב ילעס מסטיק לאט ככל האפשר. ילעס אותו כמו אבות אבותיו, הגמלים.

ערס ההופך לבן-אדם נורמאלי

לרוב, הערס מצוי בחברה צעירה בגיל בית ספר כיוון שבגיל מסוים אין לו כסף לחיות כי הוא החליט לא ללמוד מקצוע, כיוון שרמת משכלו היא - 0. (גם אם היה רוצה הוא לא היה יכול) בשלב זה הוא מתחיל לחרוש כל היום בלמידה והוא הופך בעצם למה שהוא הרביץ לו כל הבית ספר - חנון-חרשן. תהליך זה לוקח לפחות 3 שנים, ולכן רוב הערסים המנסים זאת נושרים מהתהליך באמצע. אם הערס הצליח ללמוד מקצוע זה סימן שהוא בן-אדם נורמאלי, כיוון שהוא היה בסביבת אנשים נורמאלים שהיה איסור פלילי קיצוני לפגוע בהם, אחרת הוא ינשור מהתהליך, שזו גם סיבה נוספת שערסים רבים לא מצליחים לסיים את התהליך. ערס שהפך לאדם רגיל לא יוכל להיות גאון אלא אם בני גונן הטיל עליו כישוף שמוחק את כל עברו הערסי. ערס שהפך לאדם נורמאלי לא ימשך מינית במיוחד לפקאצות, אלא כמו כל אישה אחרת. מנת המשכל של אדם כזה תעלה מ - 0 לכל הפחות ל - 1. תהליך זה הוא הסיבה העיקרית להיעלמותו של הערס המצוי, אך עדיין נדיר, כיוון שרוב הערסים מצליחים להתפרנס כנרקומנים.

ערס אקסטרים

ערס זה נוצר כשערס פלאפל אכל "פלאפל" בכור בדימונה ב-6.6.06. גופו גדל ושריריו הפכו להיות גדולים עוד יותר וחזקים בהרבה. לעומת זאת מנת המשכל ירדה...

מנהגי הערס אקסטרים

 • 2. להרוג חנונים, [[פריקים] וערסים אחרים בשביל הכיף.
 • 3. ב-6.6. לחגוג את יום היולדם,ולעשן כל מה שזז, ולהכין שרשרים ממשקפיים של חנונים.
 • 5.להזריק סמים לעוברים ושבים.
 • 7 הנשק האהוב על הערס הנ"ל הוא חנון מחוצ'קן. פיצוץ החצ'קונים גורם להלם עבור האוייב.

ערס לא סימטרי

הערס הלא סימטרי מצוי בכל הארץ ובדרך כלל בגיל ההתבגרות.

כיצד אני אזהה אותו???

 • 1. משפט קבוע: "בואנ'ה אני אפתח אותך, אל תתלהב אתה..."
 • 2. כתפיים בגובה עד האזניים (ולפי כך שמו)
 • 3. ריחו כמו ריח הפה של אנשים ביום כיפור, וחושב מאד! לא להריח ערס לא סימטרי מעל גיל 13 ביום כיפור, או בכל גיל שהוא מתחיל לצום, מומחים טוענים כי ריח כזה יכול לגרום לעוורון מוחלט ובעיות מוחיות קשות.
 • 4. אם תעבור מכונית סובארו ג'אסטי צבועה כאילו היא משופרת, אל תתפלא אם יצא ממנה אחד כזה.
 • 5. מה לעשות במקרה של הרחה? השתדלו להגיע לבית החולים הקרוב ביותר בתוך שעה, ואל תכעסו אם ישימו אתכם בבידוד.
 • 6. כיצד להתגונן? קחו ניר טואלט עם קוקה קולה ושימו לו בפנים.
 • 7. כיצד לגרום לו לכעוס? קחו נייר עם תמונה של זמר מזרחי ותנו לכלב לחרבן עליו.


ערס השומע מוזיקה מזרחית באוטובוס

שמו המדעי של הערס הוא ערסוס שומעוס מוזיקוס מזרחיתוס באוטובוסוס. ערסים אלה כפי שקשה להבין, שומעים מוזיקה מזרחית באוטובוס.

משכל

ערס זה הוא בין הערסים הקצת יותר חכמים מערסים אחרים, בזכות יכולתו להשתמש במכשיר הפלאפון. הוא ידוע בתור אחד אשר יכול ללחוץ על כפתור התפריט, ללחוץ על "מדיה" ולהתחיל לשמוע מוזיקה במקסימום ווליום. הבעייה היא, שרמת המשכל שלו נמוכה מדיי בכדי לקנות אוזניות ולהכניס אותן למכשיר. בנוסף לכך, יש ערסים שיש להם MP4 או פלאפון שהוא למעשה TOUCH. (מכשירים אשר מאפשרים לך לחוות הדמיה כאשר אתה נוגע באיבר המין של מי שאתה רוצה. התחושה מענגת ואמיתית! רק ב999999999 שקל... זול במיוחד). ערסים אלה גונבים אותם מילדי מייפל עשירים אשר לא יודעים להחזיק אפילו שטר ביד. אין פלא שתוך מספר ימים ההורים מאבדים את כספם וזורקים את הילד מהבית. (מי לא היה עושה את זה?!). בכל אופן, הם מספרים כי "הם" "פרצו" למכשיר (עשו איתו יחסי מין, מנהג אשר רוצה לעשות כמעט כל מי שיש לו מכשיר כזה). בעיקר אלה שיש להם אייפוד טאצ', שיש המון משחקי פורנוגרפיה למינהם.

קורבנות

מיום ליום מספר הקורבנות גדל יותר ויותר. המון אנשים סובלים ממוזיקה פרימיטיבית ומפגרת. המון אנשים סובלים מיום ליום מוזיקה אשר מוציאה את הטחול מהמקום. כיום יש המון מפגינים בעולם... אחת הקבוצות המפגינות היא זאת: http://www.facebook.com/pages/-/132812375813#/pages/gm-ny-wsb-sryk-lhrwg-yldym-sswmym-mwzyqh-mzryt-bplpwn-bwtwbws/132812375813?v=feed&story_fbid=170635076085&__a=1&_fb_iframe_path=%2Fpages%2F-%2F132812375813 קבוצה מפורסמת בפייסבוק (אתר המאפשר לך לחתוך ראשים של חברים ולשים אותם באלבום התמונות שלך).

ערס ומתמטיקה

ידוע כי כל סוג של ערס אינו יודע מתמטיקה. אם כי, הערס יכול לחשב חישובים בסיסיים כאשר מוסיפים "גרם" ו"פיצוחים" ליד המספר הנתון. נושא נוסף מקשר ערס למתמטיקה היא ערך המילה. - במילים אחרות, במקום לכתוב "0", יש באפשרותכם לכתוב "ערס 1". כיוון שהשיטה דורשת פי 4 תווים מהרגילה, לא נהוג להשתמש בה. המשפט שכרגע נכתב לא מובן לערסים.


מנת המשכל של הערס

בשנת 1954 בשיאה של הקונספירציה הגדולה יצר בני גורן נוסחא לחישוב מנת המשכל של הערס הממוצע:

כאשר:

 • A=גיל הערס
 • G=כמות הגרבילים שנמצאו ברדיוס של 5 ק"מ מהערס בזמן הנתון
 • X ו-Y הם נעלמים ולכן תאלצו למצוא אותם בעצמכם.

עם זאת מתמטיקאים מלומדים הצליחו לפשט את המשוואה שהשאיר גורן, והגיעו לכך ש:מיכיוון שכל מה שנכפל ב0 שווה אפס

תכונות הערסים

עובדה.GIF בערך זה התגלו עובדות רבות ועליו לעבור איןקוויזיציה יסודית, או שהוא יימחק ו/או יועבר לוויקיפדיה ו/או לאילנה דיין.

ישנם כמה מאפיינים שיכולים לעזור לכל אדם לגלות שהיצור העומד לפניו הוא ערס. לא כל הערסים מקיימים את כל התנאים, ולא כל המקיים את התנאים הוא ערס. ובכל זאת מומחים בנושא הצליחו לגלות מספר תכונות משותפות:

 • מנת משכל ששווה לטמפרטורת החדר (במעלות צלסיוס).
 • הומופוביה, למרות שלפי ההתנהגות שלהם הם לא רחוקים מהומוסקסואליות כלל. (לדוגמא, משפט נפוץ בקרבם הוא: "י'הומו, אני אזיין אותך!", הוכחה לכך שהם הומאים והומופובים בו זמנית.)
 • צעקות בספריות (במקרה שנתגלתה להם קיומה של הספריה).
 • הליכה אופיינית, המנסה לשקף מסיביות מושרת.
 • עישון (כל דבר), הזרקה (כל דבר) ושתיית משקאות חריפים. בנוסף הם אוהבים את המשקה החריף הידוע "מיץ פטל דורה". אחד הסמים הקשים בעולם.
 • מגע פיזי מתמשך עם ערסים אחרים.
 • קורדינציה של עוף קפוא.
 • הזכרת העובדה שהבן אדם אשכנזי בכל הזדמנות נתונה.
 • הסתובבות בלהקות, בדרך-כלל 3 עד 10 ערסים.
 • שוביניזם וראיית האישה כלא יותר מצעצוע מין.
 • חיבה מינית גדולה לפרחות.
 • צורת אכילה ברברית ביותר (סכין הוא אף פעם לא לאוכל)
 • ראיית עולם מצומצמת מאוד, יראו רק את עצמם בתור בני אדם.
 • חוסר ידע באנגלית.
 • לבוש צמוד ביותר (כמו ג'ינס "קרוקר" בגזרה נמוכה).
 • רוב הערסים יתניידו במכונית מסוג סובארו פשע, שמספר הספרות בשנת ייצורה תואם את מספר הספרות שהערס המצוי יודע. ערסים אמידים, לעומת זאת, יסעו ברכב מסוג ב.מ.וו, אשר כולל מדף מיוחד על מכסה תא המטען להנחת עציצים.
 • ערסים אמידים במיוחד (הכל יחסי, כמובן) ינסו להתלהב על אנשים עם פורשה חבוטה, עם גג שאטום למים בערך כמו מסננת,ואחרים יצטיידו בספוילרים של f-16.
 • נסיעה עם פול ווליום של "מוזיקה" מזרחית דכאונית.ערסים אחרים יעדיפו לשמוע טראנסים זולים רובם רמיקסים עלובים למזרחית שאין להשמיעם לילדים בע"ח ונשים הרות.
 • שמיעת "מוזיקת" דיכאון מזרחית רועשת (בדרך כלל במערכת סראונד משוכללת הממוקמת במכוניתם או בטלפון שמשמיע מוזיקה באיכות גרועה) ואוהבים לבכות על חייהם האומללים בשירים אלו ובחייהם (כל שאר בני האדם אינם מבינים את הטעם בהקשבה ל"מוזיקה" שנשמעת כמו בכי של ערבי צולע...).
 • הערס הצעיר שאין ברשותו מכונית מסתובב בחבורות של 3 או 4 ערסים, שברשות אחד מהם פלאפון MP3 עם דיסקוגרפיה של אום כולתום.
 • מכוניות צבועות בצבעים מוזרים המוארות, לעתים קרובות, בניאון כחול תחתיהן.
 • פתיחת חלונות במכונית במטרה להפיץ את המוזיקה לכל עובר ושב.
 • הערסים שונאים את המשטרה מכיוון שזוהי הכנופיה היריבה שלהם.
 • אם הם יראו שוטר הם יצעקו: "יא מלשין!! יא מנייאק!"
 • האנשים המוזרים מקנדה הנקראים פאנקיסטים ו/או סקייטרים יישמחו לצאת נגדו לקרב יריות. הערסים יפחדו למוות אך ימשיכו לקלל ולאיים! ולבסוף יימצאו את מותם מחתיכת עץ שתקועה להם במעיים.
 • הערסים מפחדים פחד מוות מכלבים אך לעולם לא יודו באמת זו ולכן ישתמשו במשפטי כיסוי כגון:"תרחיק אותו ממני, למה אני ז'יין אותו!"
 • התייחסות לשכונה שלהם כרכוש פרטי,כדוגמא:"בוא בוא לשכונה שלי אני ייזן'תך.
 • ישנה גם התייחסות ל"עיר העבריינים"(חור מושתן) שלהם כרכוש פרטי למשל-"יהומו בוא לבת ים אני יזיין לך ת'תחת"
 • משקה הXL או רד בול או כל משקה אחר המופק משתינה של סוסים.
 • הוצאת אותיות מהאלף-בית העברי,להלן דוגמאות:

בן אדם רגיל-אביחי מה קורה? ערס מצוי-עביחי עה קורה?

בן אדם רגיל-מה זה המקום הזה? ערס מצוי-עה זה הדבר הפה?

 • ערסים הם כמו ג'וקים, כשהאדם הנורמלי מתחיל עם אחד הערס קורא לכל החבר'ה שלו.
 • שערסים מבקשים משהו הם יגידו "בכבוד של אמא'שך".

ערסים ונהיגה

 • הערס ינהג על טרנטה שבקושי נוסעת אבל משופרת עם מדבקות של חברות כמו NOS או HKNS או הכי גרוע: ALPINE
 • ינהג מהר מאוד בכביש הצפוף שליד ביה"ס כדי להרשים בנות שלא מתרשמות מזה בכלל.
 • הרכב יאובזר במושבי מירוץ מקצועיים
 • ממערכת הסטריאו יבקעו בד"כ רינגטונים מגעילים שייזכו לשמות טראנסים או טראקים ו/או בכיינות שתזכה לשם מוזיקה מזרחים או דיכאון.
 • בערב הערס נוסע 80 בכביש שבו מותר 40 ובכך מסכן את הולכי הרגל ואת הרכבים האחרים בכביש.
 • ערסים הם האחראים הבלעדיים למכת המדינה שנקראת "תאונות הדרכים" בכך שהם משתכרים, עולים על ההגה וחושבים שזה מגניב.
 • מרבים לחנות על המדרכה או על מדשאות סמוכות אבל אף פעם לא בחניה נורמלית.

האם אתה ערס?

 • קנית חולצת V, הגודל של המחשוף לא היה מספיק גדול בשבילך לכן הרחבת אותו עד לשיערות הזין.
 • עשית השתלת שיער בחזה.
 • כשהיית בן 10, אכלת בבית-הספר סנדוויץ' עם מטבוחה.
 • אמרת "אני יזיין את האמ-אמא שך!" לבן משפחה.
 • אוצר המילים שלך מתבסס על השורש ז.י.ן.
 • מתנהג כמו שור זועם אחרי שמישהו הזכיר את מוצאך.
 • תגן בכל דרך על המוזיקה המזרחית (בכי מר).
 • אתה חושב שהעדה שלך היא עילית.
 • אתה לא מבין במחשבים, אבל כשישאלו אותך, מבחינתך, יש לך מחשב על, למרות שיש לך MS-DOS (מספיק לערס הממוצע).
 • גדלת על שירי אבי ביטר.
 • אתה תימני מודל ג' (ראה תימנים).
 • קוראים לך אלירן.
 • חברה שלך קטנה ממך ב- 5 שנים מינימום.
 • מסתובב בלי מעש ליד הקריון עם הסובארו פשע שלך.
 • הרמקול של הפלאפון שלך יותר חזקים מהרמקולים של האומן 17 בשביל שכולם יוכלו להנות מהזבל מזרחית שלך.
 • קנית גזרת ג'ינס של ילדים בגלל שהקודם לא היה מספיק צמוד.
 • רואה יותר מדי כדורגל למרות שאין לך מושג.
 • מאזין ל"מוזיקה" מזרחית או לבכי של ערבי מיוחם (דיכאון) או לטראנסים זולים וזוועתיים(שהם בדרך כלל רמיקסים עלובים לשירי מזרחית) בפול ווליום במכונית/בטלפון הדור ה-3 המשוכלל שלך.
 • נוהג על סובארו פשע עם מערכת סטריאו יקרה, ג'נטים כמו של משאית וספוילר של F-15 על מכסה תא המטען.
 • אתה הולך עם גב כפוף כאילו יש לך גיבנת.
 • אתה מרגיש שאם אתה הולך עם שרשרת של מגן דוד אתה מחוזק.
 • צחקת מלילה בכיף בקטעים ששחר חסון משכנע את אבי אטינגר לעשות ריקוד מטומטם כל הזמן עם אותו שיר,ובכללי מבדיחות שלו.
 • הגעת לסטנדאפ של שחר חסון
 • אתה גר בדרום ת"א
 • הדמויות הראשיות מהסדרה עספור מבוססות עליך ועל חברים שלך

ראו גם60 שנה באיןציקלופדיה.png הערך "ערס" נקבע כערך השני הכי ישראלי באיןציקלופדיה! (בחסות סאבלימינל והג'ל 2060 הפקות בע"מ)