מטאל

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך היא: מטומטם ולא מצחיק. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.
Attention niels epting 01.png מטאליסטים חותכי ורידים!
ערך זה נכתב על ידי מזרחיסט.. בגלל זה הוא מטומטם ולא מצחיקכת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


הלוגו של המטאל הישראלי
RNR.JPG אזהרה: ערך זה נמצא בשליטתה המלאה של ברית הרוקנרול!

חל איסור מוחלט:

  • לשמוע מוזיקה שאינה רוקנרול
  • להלל סוגי מוזיקה שאינה רוקנרול
  • כמו כן, מומלץ להרוג גרביל תוך 24 שעות מתום קריאת הערך.


ההיסטוריה

"מה זה פה? פריקים? זה מוזיקה?"
~ ערס על מטאליסטים


"מה זה Megadeth? זה מוזיקה?"
~ ערס על מטאל


"אמש'ך Iron Maiden!"
~ ערס על מטאל


המטאל התחיל בתור בדיחה חביבה של כמה פרחחים בשנות ה70 . אך- הוא התפתח בצורה מפתיעה. למרות עובדה זאת היסטוריונים סוברים כי לפני 2000 שנה היה בארץ ישראל סגנון מטאל קדום ומביאים ראיה מדברי חזל: אַף הוּא רָאָה גֻלְגֹּלֶת אַחַת שֶׁצָּפָה עַל פְּנֵי הַמָּיִם. אָמַר (לָהּ), עַל דַּאֲטֵפְתְּ, אַטְפוּךְ. וְסוֹף מְטַיְּפַיִךְ יְטוּפוּן: (אבות ב,ו). משנה זו, כך סוברים, היא שיר המטאל הראשון בהיסטוריה, למרות זאת חוקרי תנ"ך חולקים על כך וטוענים כי יש ראיות למטאל עוד לפני תקופת המשנה, הם מאמינים כי בזמן הנביא יחזקאל יצא שיר שקשור לנבואתו הלא היא "חזון העצמות היבשות", חוקרים נוספים טוענים כי בזמן שיעבוד בני ישראל במצרים מוזיקת המטאל הייתה בשיא הצלחתה וראיה לכך מביאים את השיר "דם ואש ותמרות עשן" מההגדה של פסח. ארכיאולוגים אף מצאו במצרים ראיות ללהקות ישראליות ומצריות, וסבורים כי מכות מצרים היו מידה כנגד מידה לשמות הלהקות דאז: להקת "מטאליק-דם"(להקת המטאל המצרית המצליחה ביותר אז) להקת "הצפרדעים" (להקת ספיד מטאל של חרטומים) להקת "הכינים"(להקה של מצרים שלא התקלחו שהתחילו במטאל אך בשלב מאוחר יותר נטו לכיוון הגראנג' ומייחסים אותה ללהקת הגראנג' הראשונה בהיסטוריה) להקת "ערוב" להקת "מגה-דבר"(להקה שקמה על ידי הגיטריסט הראשון של מטאליק-דם שכונה "הדוב המשתין", שהייתה הלהקה המתחרה של מטאליק-דם והלהקה המצרית השנייה בהצלחתה אחריה) להקת "השחין"(להקה של ילדי שמנת פרעונים מחוצ'קנים ונודניקים שחשבו שהם עושים מטאל) להקת "הברד" להקת "הארבה" להקת "בני החושך" (להקת הבלאק מטאל הראשונה שידועה עד כה) ולהקת "הבכורות המתים" (להקת הדת' מטאל הראשונה שידועה עד כה), בנוסף הייתה להקה ישראלית שהלכה אחרי משה רבינו שנקראה "רייג' אגאינסט פרעונים" ששרה את דרישתו של משה רבינו לשלוח את עמו, ובשנת 1984 מטאליקה ביצעה קאבר לשירם בשפה האנגלית (הלא הוא השיר קריפינג דת'). סבורים כי בזמן חרבן בית המקדש נעלם המטאל מן העולם עד שחזר במאה ה-20.

כשחזר המטאל לעולם להקות המטאל שלטו לא מעט במצעדי הפזמונים, עם נציגים כמוטלי קרו, דף לפארד, פויזן וגאנז אנד רוזס. להקות אלו הצטיינו בעליזותם וחביבותם הרבה אך לקראת סוף שנות השמונים החל סגנון המטאל המקורי לדעוך. כאשר המטאל היה בפרפורי גסיסתו יצאו ממנו עשרות סגנונות שונים משונים משוריינים ומשומנים שכמעט כולם מצטיינים באפלוליות רבה ובחיבה לשטן. תרבות המטאל האפלולית שנלוותה ללהקות אלו היא פחות ססגונית ויותר אפלה ושטנית (ע"ע חתול.) ככל שהמטאל התפשט בעולם (בעיקר באירופה), מטבע הדברים, גם תרבות המטאל התפשטה יחד איתו. מוזיקת המטאל זאת מוזיקה של צרחות בלי קשר לחיים. בשיר BYOB (עריכת המטאליסט: עצוב שזה שיר המטאל שבחרת להתייחס אליו פה) הם מדברים על מלחמה ואז על מסיבה שעושים בבית של השכן שלהם בהרצליה עם כל החברה מהפורום של מטאל דוט קום. בנוסף התפתחה לה מוזיקת הבלאק מטאל,שהייתה מוסיקה לנקבות שרצו מטאל עדין יותר,ממציאתה היא פריס הילטון

הריקוד

לז'אנר המטאל צורת ריקוד ססגונית המוכרת במיוחד עם מוזיקה הדת', הלא היא פוגו. בהופעות מטאל הצופה מהצד לעתים זוכה לצפות בתופעה הפגאנית הנדירה הזו- חבורת בני הנוער המזיעים מתגודדים בצפיפות רבה במרכז הרחבה, וחובטים בסביבתם ע"י ניעור גפיים אקסטטי. ורצים אחד לתוך השני! להיווצרות של מוות ודם בכל מקום. בני הנוער זזים בצורה מטרידה, בעיקר מנערים את ראשם קדימה אחורה, כאדם בעיצומו של התקף אפילפסיה רק בלי הההקצפה מהפה. אגדה אורבנית עתיקה אומרת, שאדם שמצא את עצמו כלוא בתוך "מעגל הזיעה" (גרעין התקבצות מעגל הפוגו), לא יחזור לעולם, אפוא מוחו יתאדה משאיפת גזי החומצה ששוררים שם, ובשרו יימס. ומי שישאר חי יהנה מכל רגע לראות את חבריו מתים באופן מחריד.

ראו גם