מונה ליזה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מונה ליזה(1597-1602)- מומחים אומרים שמדובר במריחה הטובה ביותר בעולם. הציור נעשה ע"י לאונרדו דה וינצ'י, צייר ואמן ידוע מימי הרנסנס העליזים.

התמונה[edit]

חיוכה של מונה ליזה הוא אחד מסודות האנושות
המונה ליזה כועסת


 1. תוכן זה צונזר על ידי מטה הגרביליזציה הרשמי, משום שהוא פקאצי מדי.

תודה!!

--- המונה ליזה הייתה כנראה אשתו של סוחר סמים, לאנורדו חשק בה, אך לא יכל לזיין אותה, כי הייתה אשתו של סוחר הסמים שכנראה היה עבריין, שלאונרדו סחר ממנו סמים, כגון-חשיש, קוק, וזהו... ונחזור למונה ליזה. כמה עובדות עלייה: 1. היא הייתה מכורה קשות לטוקיו הוטל 2. היא הייתה מאוהבת בביל קאוליץ 3. גם בטום קאוליץ 4. וגיאורג ליסטינג 5. וכן אפילו בגוסטאב שפר 6. אבל היא תמיד העדיפה את ביל 7.התחביב העיקרי שלה היה לרדוף אחרי אנטי טוקיו הוטל ברחובות עם גרזן. 8. לפעמים גם עם מסור חשמלי. 9. היא הייתה מכורה לטוקיו הוטל טי-וי 10. לאונרדו דה וינצ'י היה צריך לערוך את התמונה בפוטושופ מכיוון שהתסרוקת המקורית שלה היא כמובן התסרוקת הישנה של ביל :)

אז עזבו את השטות שנקראת מונה ליזה ותתחילו להקשיב לטוקיו הוטל!!!! טוקיו הוטל שווים! באמת! כן באמת! אני רואה אותך אל תגיד לי לא! גם לא אתה בחולצה הירוקה! אתם רוצים שאני אתחיל לרדוף אחריכם עם גרזנים?! GO TH GO TH!!!

האישה[edit]

מונה ליזה, או לה ג'קונדה כמו שהצרצרים הצרפתים נוהגים לומר. היא לדעת בעלה של השכן ממול, היתה זונה (מישהו יודע כמה היא לוקחת?, עריכה:))אותה לאונרדו הכיר היטב. יש הסבורים שאותו חיוך מסתורי על פניה נגרם על ידי לאונרדו עצמו.

כחודשיים לאחר ציור התמונה הודיעה המונה כי היא בהריון. לאונרדו אשר פחד נורא מילדים, העדיף לברוח לחו"ל מאשר להתמודד עם בעיות אלה.את הבריחה דה וינצ'י ניסה לבצע על מכונת התעופה שהמציא,הידועה גם בשם עפיפון.

תאוריות הקשר[edit]

כבר שנים רבות קיימות תאוריות קשר רבות הקשורות לתמונה. הסיבה להופעתם היא ההתעניינות ההמונית בתמונה, הנובעת מתאוריות הקשר הרבות הקשורות לעליה. דוגמאות נבחרות:

 • המצויירת בתמונה היא קוקיסינל. תאוריה זו מתחלקת לשני אפשרויות:
  • מונה ליזה היא שילוב של שני אלים מיצריים: עמון (גבר) + איזיס (אישה)
  • מונה ליזה היא לאונרדו הלבוש כאישה
 • המצויירת בתמונה היא לסבית. תיאוריה זו נחשבת לסבירה במיוחד מכיוון ששם התמונה נשמע כמו "המון עליזה".
 • מונה ליזה היא מריה הקדושה, פשוט מדגמנת בלי ישו.
 • התמונה המקורית נגנבה והתמונה הנמצאת במוזאון היא זיוף.
 • מונה ליזה מחייכת כמו סוס.
 • מונה ליזה מחייכת כאילו שכואב לה משהו.

L.H.O.O.Q[edit]

L.H.O.O.Q

ב-1978 ביקש סולן להקת האימו הצרפתית מיי כמיקל רומנס ז'ראר ויי להנציח את פועלו ומראהו הנאה על ידי ציור דיוקן. לשם ביצוע משימה חשובה גויסו מספר ציירים פריזאים מצליחים ביניהם פיליפ דה שאמפיין, פרנסואוה קלואה וז'ראר דפרדייה.
מלאכת הציור נמשכה שנתיים תמימות בשל מחלוקות בין הציירים והחזון הפרפקציוניסטי של ויי עד לבסוף התהוותה יצירה שדמתה באופן חשוד למונה ליזה. בראיון לעיתון הפריזאי "לה טארטר" הודה דה שמפיין כי לאחר תלונותיו החוזרות ונשנות של ויי, השלושה ציירו את פרצופו של ויי על גלויה של המונה ליזה כצעד מחאה. לפליאתם הרבה ויי לא הבחין במשהו מוזר והתמוגג מהדיוקן שלו, ובעיקר שיבח את השימוש המצוין בטכניקות אור וצל.

הציור קרוי L.H.O.O.Q משום שהגיית אותיות שמו יוצרת את הביטוי "חם לו בטוסיק". האם יש צורך לפרט?