ערך מופלץ

מצלצלים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png ערך זה הינו ערך ליודעי דבר
אלו שלא מכירים את הדבר הזה מוזמנים ללכת לקרוא ערכים אחרים. בינתיים אנחנו נצחק ונהנה, לבד! הא!קוביה הונגרית
קוביה הונגרית GX - הדור הבא!

מצלצלים היא הגרסה הישראלית לתוכנית חידונים הונגרית שהומצאה על ידי ממציא הקוביה ההונגרית "נוקדלי שניידר". הרעיון שמאחורי התוכנית הינו להשתמש ב"שעות המתות" שבלוח השידורים, בהן כמות הצופים מועטה והוצאות השידור גם כן. העיקרון הכלכלי שמאחורי התוכנית, מסתמך על העובדה שהשאלות בלתי פתירות וסכומי ההשתתפות בשמיים, כך שלערוץ יוצא רווח נקי.

רקע התוכנית

שניידר רצה ליצור "שלאגר" חדש שממנו הוא גם יוכל להרויח מלא כסף וגם יוכל להרוויח מלא כסף. הוא חשב על רעיון של תוכנית חידונים שבמהלכה ישאלו הצופים בבית שאלות (ראו למטה) המסתמכות על תמונה או ציור המוצג על מרקע הטלויזיה שלפניהם. התוכניות יונחו על ידי מנחות כוסיות חינניות שרוב התוכנית מורכב ממונולוג ארוך מאוד ומאולתר שלהן, שעיקרו שידול עלוב של הצופים להשתתף בתוכנית. התוכנית מלווה באפקטים קוליים כגון קולות של מטבעות, צלצולי טלפון, צלצולי SMS, מחיאות כפיים זעקות רחמים של ילדים קטנים וכיו"ב.

תרמית זו תוכנית זו הצליחה ביותר מ-60 מדינות שונות. בשנת 2006 נמכר הפורמט לערוץ 10 והתוכנית יצאה לדרך בישראל.

הגירסא הישראלית

עליה לשידור

אם צופה חושב שהוא יודע את התשובה הוא צריך להתקשר למספר של התוכנית ואז הוא נשאל שאלת נכון/לא נכון שעליה יצטרך לענות נכון. בדרך כלל השאלות קלילות כמו: מי יהיה ראש הממשלה ה-36 של מדינת ישראל או כמה פעמים נשמתם במהלך חייכם או כמה ניתוחים פלסטיים מייקל ג'קסון עבר וכיו"ב. מבין כל אלה שענו נכון יש הגרלה והאדם ה-9 שיוצא עולה לשידור (לאחר עוד חצי שעה של המתנה וגביית מס לא ברור נוסף כמובן).

השעון

השעון לא ממש קשור למשחק עצמו. זהו מהלך הומני בשביל להזכיר לצופים בבית את הרעב שיש במדינות העולם השלישי. כל פעם שהשעון נגמר ילד באפריקה מת מרעב, אבל רוב הצופים לא שמים לב אליו בגלל שהם עסוקים בלהרהר ב"אם להוסיף עוד חמאה על הפופקורן או לא". כמובן שהתוכנית מרוויחה המון כסף מהשעון מאירגונים הומניים, כגון: "אני רעב", "אני רעב ושחור" ו"אני רעב, שחור ו... אה, כבר לא משנה מתתי מרעב...".

המעבר מ-SMS לטלפון

כשהתוכנית עלתה לאויר היא השתמשה ב-SMS (ראשי תיבות של Give Me Money) בכדי לגנוב מהצופים כסף שהצופים יפנו אליהם עם תשובות. אבל הטלפון (שהיה מכור לתוכנית) נכנס לחובות כבדים אחרי שניסה לעלות לשידור 2 פעמים שלמות! עד היום הוא נאלץ לעבוד בתוכנית בשביל להחזיר את חובותיו.

צלצול הכסף

לאחר כמה חודשים מתחילת שידוריה של מצלצלים, עלתה לאויר, בערוץ 2, תוכנית בשם צלצול הכסף. יש הטוענים שהיא בעצם חיקוי של מצלצלים, אך למעשה היא שונה לגמרי, חוץ מזה שגם בה הצופים יכולים לזכות בכסף, ושגם בה יש אפקטים זולים, וגם בה יש בדיוק אותן שאלות כמו במצלצלים, ושגם בה למנחות יש בגדים מינימאלים ו-IQ חד ספרתי, ושגם היא משודרת בדיוק באותן שעות כמו מצלצלים, אבל חוץ מזה היא דבר שונה לגמרי... מנהל הפקת התוכנית טוען שהפורמט שלהם מקורי וכשנשאל על מצלצלים השיב:

"מצלצלמה??? לא מכיר. מעולם לא שמעתי על זה..."
~ מנהל הפקת "צלצול הכסף" (חושב שהוא עובד של מישהו...)
"האין זה ברור שכל קשר בין מצלצלים לצלצול הכסף מקרי לחלוטין? הרי מנחת מצלצלים הינה בלונדינית ומנחת צלצל הכסף הינה שחורת שיער!"
~ דוקטור אלמוני למדעי השיער (או בעברית: ספר)


המשחקים

משחק הלבבות

בו הצופה צריך לספור את הלבבות המופיעים בתמונה, אבל לא משנה איזו תשובה הצופה יגיד ואיך הוא יספור, הוא לעולם לא יוכל לפתור את החידה ולקבל את הכסף. למעשה, התוכנית משתמש בשיטה מתמטית מונגית עתיקה שבה צריך להכפיל את מספר הלבבות בקוסינוס של סכום כל הצלעות שלהן ואז לחלק את הכול במספר השעות שאתם צופים בתוכנית ולא מבינים למה התשובות שלכם לא נכונות לעזאזל?!?!?!

משחק הפרצוף

הצופה נדרש למצוא פרצוף בתמונה המחולקת למספר קטעים. לרוב התמונה היא של ענבים, תפוחי אדמה, עגבניות וכו... כשהתוכנית קיבלה תלונות על קושי המשחקון היא יצאה בטענה ש: "זה לא אשמתנו שיש אנשים שנראים בדיוק כמו עגבניה..."

משחק הדגלים

בו הצופה בבית צריך להגיד למנחה אילו מהדגלים, המוצגים על המסך, נכונים ואילו לא. אך התשובות תמיד לא נכונות בגלל שהן מבוססות על ניחושים בלבד זאת בגלל שהמדינות בהן משתמשת התוכנית הן לא מוכרות בעליל! כגון: קמרון, לאוס, סורינם, פתח תקווה וכיו"ב.

משחק התמרורים

במשחק על הצופה להבדיל בין תמרורים שקיימים לבין כאלה שלא. התוכנית משתמשת בתמרורים שלא מוכרים לאנושות ובכך מקשה את הפיתרון, כמו: "זהירות לוויתנים חוצים את הכביש" או "רחוב משולב שמשולב עם כביש מהיר" או "המהירות המותרת היא שורש של 4,225" או "זהירות היפים בדרך" וכיו"ב.

משחק המשקולות

בו הצופה צריך לסכם את המסה הכוללת של המשקולות המופיעות בתמונה. מה שהצופה לא יודע זה שמאחורי אחת המשקלות נמצאת דלת שמובילה למשקולת-לנד שכמובן גם את מסת המשקולות שם נדרש הצופה לחשב.

משחק המספרים

בו צריך לסכם את כל המספרים המופיעים בתמונה. העיקרון התחמני הכלכלי במשחק הוא שכמעט תמיד המספרים והצורות ניתנים לפרשנות (של עורכי המשחק כמובן) ולכן לא ניתן לזכות.

מצא את ההבדלים

דוגמא:

Meh.jpg

כפי שניתן לראות, המשחקים בלתי אפשריים להפליא וזה פשוט בלתי אפשרי לזכות בהם.

משחק הלבבות והמספרים

כשנה מתחילת השידורים של התוכנית נפתחה תחרות לצופים - כל מי שרצה, יכל היה לשלוח הצעות למשחקונים לתוכנית, ואז משחקון אחד שיבחר יהפוך לקבוע בתוכנית. מאות אלפי הצעות נשלחו למשרדי התוכנית אך בעקבות תאונה מצערת שבה נשרף כליל החדר בו היו כל המכתבים נשאר רק מכתב אחד ללא פגע, כאילו לא היה שם מלכתחילה בזמן השריפה. המכתב הכיל את ההצעה של אדון פרנסואה אבוטבול שנבחר אוטומטית להיות המשחקון הקבוע. המשחק הוא שילוב (גאוני אם יורשה לי להוסיף) של משחק הלבבות ומשחק המספרים בו (באופן פנטסטי) צריך לחשב את סכום המספרים שנמצאים בתוך הללבות!!!! זה כל כך חכם וממש ממש ממש לא טיפשי!!!! איינשטיין מי שהמציא את המשחק הזה והלוואי שהוא ימציא עוד המון משחקים מתוכמים שכאלו!!!! אל תהרוג אותי בבקשה...

קישורים חיצוניים

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על מצלצלים.
Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


Yafit.jpg ערך זה הוא מופלץ השנה של ג. יפית! (לשנת 2008)