משחקי הכס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
משחקי הכס
Nopicture.png
ז'אנר דרמה, פנטזיה, פורנו
אורך פרק 8000 דקות
יוצרים ג'ורג' ר. ר. ר. ר. ר. מר.טין
שחקנים יותר מדי
ארץ מקור ווסטרוז
רשת שידור HBO
תקופת שידור מקורית 17 באפריל 2011 – 19 במאי 2019
מספר עונות 8
מספר פרקים 73
גרשיים1.svg שלומי: יואו חזי, תראה ת'ציצים של חאליסי. איזה סקסית, וואלה הייתי תוקע אותה.
חזי: יואו, שלומי! קוראים לה דאינריז טארגאריין! לא אכפת לך שהיא יצאה עם דרקונים? הדרקונים חזרו לחיים! היא איבדה את בעלה!
שלומי: חזי, יא הומו, מה אכפת לי מדרקונים העיקר יש ציצים!
גרשיים2.svg


משחקי הסקס היא סדרה המשודרת בערוץ HBO. לאחר סיום שידורה בשנת 2019 היא גרמה לירידה בקהל הצופים של הרשת עד כדי קריסתה המוחלטת והתחברותה עם ערוץ 13. היא ידועה בהצגתה הנרחבת של איברי מין ושדיים.

ביקורת

המעריצים והמבקרים בתגובה לעונה 8.

הסדרה הייתה סדרה נאהבת ביותר על ידי מעריצים ומבקרים כאחד, עד שהגיעה עונה 8. בעונה 8 הכל התחרבש והמעריצים התחילו לזעום.

"חזי, מה זה? איזה יובש, רק זוג ציצים אחד ראיתי ואחד מהצד! חרא עונה!"
~ שלומי על עונה 8
"עזוב ציצים, שלומי! כל ההיגיון הלך לפח!"
~ חזי על עונה 8

רוב המבקרים של עונה זו התלוננו על כך שהרגישה מהירה מדי, הדמויות נהרגו מהר/לאט/מיעוטים מדי, דאינריז השתגעה משום מקום, ורמזים זו לא התפתחות של דמות, ועוד הרבה התבכיינות. לבסוף, רוב האנשים אהבו את פרק הסיום. המהמרים באתרי ההצבעה הימרו שלבראן הסיכוי הגבוה ביותר לשבת בכס הברזל, וכל השאר לא האמינו. הוא יושב שם עכשיו. חוץ מהעובדה שהוא נכה על כיסא גלגלים. ואין כס ברזל. אבל, בלי ספוילרים.

"בעברית צחה אומרים קלקלנים! בביתי שלי איננו מעזים להעלות על דל שפתינו ואף מחשבותינו את המילה הלועזית ספוילר, טפי. אומרים אנו רק קלקלנים, וכך גם יש עליכם להתנהג!"
~ אבשולם קור על קלקלנים
"אלוהים אדירים, אבשלום. אתה מייאש"
~ אמא של אבשלום קור מהעולם שאחרי על בנה שלה, זרע מזרעה, בשר מבשרה, דם מדמה, אש מאשה, קלקלן מקלקלנה

עלילה

עונה 1

שלושה חברים במשמר הלילה, הידועים גם בתור "משמר הבתולים" מסתובבים מעבר לחומה ושם הם רואים ילדה מסוממת. הילדה הופכת לגרביל ורוצחת שניים מהם, אבל אחד מהם, ציון, נמלט ומספר לכולם שהמסוממים הלבנים חזרו. גיבור הסדרה, נד סטארק, עורף את ראשו בטקס חגיגי. בדרך הביתה משפחת סטארק פוגשת חבורת זאבי בלהות ומחליטים לאמץ אותם. יש שישה ושמותיהם הם (לפי התרגום המדהים): אוב, שעירון, קיץ, גבירה, רוח אפורה וניימיריה.

בראן, נהנה מהפעם האחרונה שיש לו רגליים עובדות. ולידו, ממזר חסר חשיבות בשם ג'ון שלג.

המלך רוברט בראתיאון חובב הזונות מגיע לביקור בווינטרפל ומחליט לקחת את נד איתו. במעלה מלך, הם מתהלכים במערות הקבורה. רוברט מציע לנד להיות יד המלך ושבתו סאנסה ובנו ג'ופרי יתחתנו. נד מסכים לדרישות. הם ממשיכים ללכת ונתקלים בפסל של ליאנה סטארק, אחותו של נד שרוברט אהב ורוברט נותן לה נוצה. וזהו. אף אחד לא יודע למה.

בינתיים, מעבר לים הצר, אנו פוגשים זוג אחים: חאליסי וויסריז.

"פשוטי עם חסרי כל הבנה בעלילה של הסדרה! שמה דאינריז טארגאריין!"
~ חזי על הכתוב מעלה

וויסריז מוכר את אחותו לשבט פראי בשם דות'ראקים, כי הוא חי באשליה שהוא יכול להיות מלך שבע הממלכות. בטח, חמודי. כשדאני שואלת אותו מה הוא שילם תמורת נישואיה לאקווהמן, הוא עונה שהוא היה מוכן שתשכב עם כל אנשיו וסוסיו. חאליסי מתחתנת עם אקווהמן ואנשים נרצחים על ימין ועל שמאל. חאליסי מקבלת במתנה שלוש ביצי דרקונים חסרות כל שימוש ועוזר אישי, ז'ורה "ביוב" לבית מורמונט פרינדזון.

חאליסי תוהה עם הביצים של אקווהמן גדולות כמו ביצת הדרקון.

קייטלין, אישתו של נד, אומרת לבראן לא לטפס על הטירה, אבל הוא לא מקשיב לה. קיץ מגיב לו במבט של "תקשיב לאימא שלך יא בן של זונה", אבל בראן ילד מורד ולא מקשיב לא לאמא שלו ולא לזאב שלו ומחליט לטפס על הטירה בכל זאת. שם הוא רואה את ג'יימי לאניסטר מזיין את אחותו התאומה, סרסיי, אשתו של המלך. ג'יימי דוחף את בראן מהחלון והורג אותו.

אז זהו שלא.

דאינריז אומרת לדות'ראקים לעצור ואח שלה מתחרפן ואומר לה: "אני הדרקון! אני לא אקבל פקודות מאף אחד." שילך למוסד נפשי כבר.

קייטלין מסרבת לעזוב את צד מיטתו של בראן. מתנקש בא להרוג אותו ומפיל את קייטלין. ואז קיץ מסתער עליו וקורע לו את הגרוגרת.

ג'ופרי מסרב להגיד לסטארקים "תנחומיי" אז טיריון סוטר לו.

ג'ופרי מקבל כמה סטירות שמגיעות לו.

סאנסה פוגשת את ארוסה, ג'ופרי, בפעם הראשונה, ומתאהבת ביצור המפלצתי שנוצר מגילוי עריות ממבט ראשון.

אריה משחקת בדו-קרב עם מיכה, הבן של השוחט. ג'ופרי מחליט שזה משחק של בנים אז אריה זורקת לו את החרב האמיתית למים. ג'ופרי מתרתח ומפיל את אריה לרצפה, וניימיריה מזנקת לעזרה ונוגסת לג'ופרי ביד. אריה מבינה שהיא הולכת למות ומבריחה אותה ליער.

טיריון מלווה את ג'ון שלג לחומה כדי להשתין מראשה ומספר לג'ון על כך שכמעט כל החברים שלו הולכים להיות פושעים.

לחאליסי נמאס שאקווהמן לא מתנהג כמו ג'נטלמן ואונס אותה בדוגיסטייל, והיא שואלת את דוראה, שפחה שלה שהייתה זונה עשרים שנה, איך לשמח גבר.

סאנסה פוגשת את אילין פיין, אביר שהמלך המשוגע כרת את לשונו בטיול עם גבירה.

סאנסה מורידה את גבירה לטיול.

הוא מפחיד אותה, ואז מגיע כל הציד ומפחיד אותה יותר. להגנתם, סאנסה מפחדת מהכל.

רוברט ונד יוצאים לפיקניק בחורש האלים ומדברים על הנשים ששכבו איתן לפני 20 שנה. רוברט מציע לנד שיצאו לעוד טיול סיום צבא עם זונות ואלכוהול, אבל נד מסרב.

סרסיי זועמת כשהיא שומעת שבנה היקר נפצע קלות על ידי זאבת בלהות, וכשהיא שומעת שנעלמו עקבותיה, היא דורשת להרוג את הזאבה של כלתה לעתיד במקום. מהלך חמות קלאסי. סאנסה מתחננת לחוס על חייה של הכלבה שלה, אבל זה לא עוזר לה. נד מחליט שיהיה זה ראוי שבן הצפון יערוף את ראשה של הזאבה המסכנה והורג אותה.

"לא אכפת לי, שכולם ימותו, רק אל תפגעו בזאבי הבלהות!"
~ כל המעריצים על מותה של גבירה


אריה מוצאת את כלב הציד, אביר שמשרת את משפחת בארתיאון רוכב על סוס עם גופתו של מיכה, ומתרגזת עליו עד מאוד.

קייטלין סוף סוף משה ממיטתו של בראן ומעלה לחכמים, לבנה הבכור, רוב, ולתיאון גרייג'וי, תיאוריה שטיריון דחף את בראן מהטירה. ואז, בראן מתעורר.

נד סטארק נפגש עם המועצה הקטנה, שכוללת אותו, איש בוגדני שמריץ עשרות בתי זונות בשם פיטר אייליש "אצבעון", סריס מפחיד שמדבר בצורה מוזרה בשם ואריז, האח ההומו של רוברט, רנלי וזקן מעצבן בשם מאסטר פייסל.

ג'ון שלג מתאמן בקרב עם חבריו החדשים למשמר הלילה וטיריון מספר לו על עברו של אחד מהם, פיפי, שגנב חריץ גבינה בשביל אחותו, קקה. לאחר מכן, כשהוא אומר לפיפי שהוא טוב יותר מהם, הוא מתפרץ עליו ומספר לו למה הוא באמת שם. הסיבה: לורד עשיר ושמן רצה לגעת לו בזין, אבל הוא סירב, אז הוא אמר שהוא גנב להם את כלי הכסף והוא החליט ללכת למשמר הלילה במקום לאבד את יד ימין, ידידתו הטובה.

בראן מתעצבן על אימא שלו שהיא נטשה אותו ולא מקשיב לרוב שאומר לו שהיא ישבה לידו שבועיים ועכשיו הלכה לחקור את מי שהיא חושבת שניסה להרוג אותו. אישה זקנה מספרת לבראן צ'יזבט לא מפחיד על הלילה הארוך.

דוד בנז'ן יוצא למסע של"ח והולך לאיבוד, מה ששובר את ליבו הקטן של ג'ון שלג.

אריה מקבלת מורה ללחימה לריקוד ושיעור בדת מאדם בשם סירייל פורל.

סירייל ואריה נלחמים בכאילו. #teachergoals


אל משמר הלילה מגיע נער שמן בשם סאמוול טארלי וזוכה בכינוי הנחמד: "מיס פיגי". סאם מוכיח את עצמו כחסר כל כישרון לחימה, וכשנשאל מדוע הצטרף למשמר הלילה עם כישורים כאלה, הוא סיפר שאביו אמר לו שהוא הגיע לגיל 18, ועדיין, הוא שמן וחנון ולא מוכיח את שם טארלי. הוא הכריח אותו לעשות אחד משני דברים - להתגייס למשמר הבתולים, או לצאת עמו לציד, שם יפיל אותו מסוסו ויספר לאימו שנהרג בתאונת ציד. סאם ברח אל משמר הלילה. כנראה הוא פחד להיות מקורקע אם הוא פשוט ילך למקום אחר.

ג'ון מציל את סאם מהבריונים פיפי ואליסר באביריות ראויה.

סאם וג'ון מקבלים תורנות ניקיון קפטריה. סאם מספר לג'ון שהוא אף פעם לא היה עם אף אחת, וג'ון אומר לו שגם הוא. סאם מתקשה להאמין בזה. ג'ון מספר לו שפעם אחת הוא היה קרוב לזיין זונה יפה וג'ינג'ית בשם רוז, אבל הוא פחד שהוא יכניס אותה להריון ויוולד עוד ממזר בשם שלג, והוא לא רצה את החיים שלו לאף אחד.

בראן לומד עם מאסטר לווין ומתלונן על אימא שלו שעזבה אותו.

וויסריז מנסה לגנוב את הביצים של הדרקונים, אבל ביוב פרינדזון עוצר אותו. הוא מנסה להרביץ לחאליסי, אבל היא אומרת לו: "הפעם הבאה שתרים עליי ידיים, תהיה הפעם האחרונה שיהיו לך ידיים".

"You go girl!"
~ כל בת בבית


נד מחליט לחקור את המוות של לורד ארין. ההר נלחם באביר חדש ושחצן, שהיה נושא הכלים של יד המלך הקודם, ג'ון ארין, שמת בתחילת הפרק הראשון, והורג אותו תוך חמש שניות. נד ואריה מדברים על כך שיום אחד אריה תהיה גבירה מכובדת ותלד ילדים לאדון אחד, אבל אריה אומרת לו שהיא לא כזאת.

קייטלין נכנסת לבר עם כמה חיילים, פוגשת אביר בשם ברון ומוצאת את טיריון מבקש שתייה, זונה ומקום לישון. היא מאשימה אותו בהשלכת בנה מהמגדל שטיפס עליו כילד חרא מרדן והחיילים שלה מקיפים אותו.

למרות שהיא הבטיחה לו שהם ילכו לדיסנילנד מעלה מלך, טיריון מבין שקייטלין הולכת להביא אותו לאחותה לייסה, בבקעה. אבירי בקעה תופסים אותם וברון הורג אותם בקלילות רבה.

רוברט יוצא למסע ציד כהרגלו, ולאנסל, בן דוד של ג'יימי, סרסיי וטיריון מתחיל לשכר אותו.

נד מדבר עם האישה האחרונה שג'ון ארין דיבר איתה לפני מותו, זונה בשם מייגן שילדה לרוברט ממזרה בשם בארה. הוא מדבר גם עם מאסטר פייסל שמספר לו על הספר שג'ון ארין השאיל בלילה שלפני מותו. ספר עבה ומשמים על היסטורית המשפחות בווסטרוז.

קייטלין, טיריון וברון מגיעים לביתה של לייסה, קן הנשרים. שם אנחנו רואים אותה ואת בנה הצעיר, רובין, יונק חלב אם.

מערכת היחסים המפחידה בין לייסה לרובין הקטן, שליט הבקעה.

רובין אומר: "אמא! אמא! אני רוצה לראות את האיש הרע עף!" אבל לייסה אומרת לו לחכות.

ההר נלחם נגד לוראס טיירל, אביר הפרחים, והוא מפסיד לו. ההר מתחרפן ועורף את הראש של הסוסה המסכנה שלו שלא עשתה כלום. אנחנו מגלים שלוראס ורנלי גייז ששוכבים ביחד ושלוראס אוהב לגלח את הגברים שלו.

אריה שומעת את ואריז ואיילון מפית מדברים על המוות של אביה כשהיא מנסה לתפוס חתולה ומספרת לו. ג'יימי מתעצבן על נד, הורג את ג'ורי קאסל, ראש המשמר שלו ואת כל חייליו. ואז, איש אחד תוקע לו חרב ברגל והוא מתעלף. בינתיים, סאנסה ואריה בורחות לחדרים שלהן.

נד מתעורר בבוקר ומוצא את רוברט וסרסיי עומדים ליד המיטה שלו. הם מתחילים להתקוטט, ורוברט אף סוטר לזוגתו בגלל שאמר הלו שהיא צריכה ללבוש שריון והוא, שמלה.

"You go girl I don't really like"
~ כל בת בבית על סרסיי אומרת את המשפט הזה


חאליסי מקבלת משימה ב"הישרדות: ואז דות'ראק" לאכול לב של סוס בגלל שהיא בהריון וויסריז צופה בה , נגעל.

חאליסי אוכלת את הלב.

טיריון נכלא בתא ירח קטן בקן הנשרים וממשיך להתגלגל לפינה. הוא ממשיך לנסות לשחד את הסוהר שלו עם כסף, ואומר לו "אבא שלי הבנאדם הכי עשיר בווסטרוז, אח'שלי, בחיי." הסוהר הענק סורק אותו ואומר שהוא משקר.

נד מבין שג'ופרי אינו היורש הראוי לכסות הברזל, כיוון שהוא צאצא מגילוי עריות של ג'יימי וסרסיי ומתכנן לספר לרוברט.

טיריון כמעט נשפט על ידי רובין כשהוא דורש משפט בדו-קרב. אביר בשם וארדיס מתנדב להיות המייצג של הבקעה, ולאחר שתיקה ארוכה ברון מסכים להגן על טיריון בקרב. הם נלחמים קצת וברון מביס את וארדיס ומפיל אותו לרצפה. כולם צועקים: "לא! לא! אל תהרוג אותו!" אבל הוא לא מקשיב ודוקר אותו, ואז משליך אותו מדלת הירח הגדולה באמצע הארמון. טיריון יוצא החוצה אל החופש וזורק לסוהר הענק הנחמד באסה סבבה שלו קצת זהב ואומר לו: "לאניסטר תמיד משלם את חובותיו".

בראן, ריקון, רוב ות'יאון יוצאים לסיבוב קטן ביער שם הם פוגשים כמה פראים שמנסים להגיע דרומה. הם מנסים להרוג את בראן ולקחת לו את הסוס, אבל רוב הורג אחד ויורה בגב של אחד אחר, בשם סטיב. הבחורה, אושה, מסכימה להיות המשרתת שלהם ולהיכנע להם, אז היא נשארת בחיים.

נד שולח לטיווין, אבא של סרסיי, ג'יימי וטיריון מכתב שאומר שעליו להופיע למשפט במעלה המלך תוך שבועיים, או שיחשב אויב הציבור.


וויסריז ממשיך לבקש את כתר הזהב הדפוק שלו ואקווהמן מחליט שנמאס לו כבר מזה. הוא מתיך כמה כתרי זהב וקושר את וויסריז המנ-מניאק לרצפה, בעוד הוא בוכה ומייבב כמו כלב פצוע וממש לא כמו דרקון. הוא סוף סוף נותן לבן זונה את הכתר שלו, והורג אותו בתהליך. ביוב פרינדזון שואל את חאליסי מה היא חושבת והיא אומרת: "הוא לא היה דרקון. אש לא הורגת את הדרקון."

וויסריז מקבל את זכות הלידה שלו, כתר זהב, פשוט, לא איך שהוא חשב שהוא יגיע.
"אי אפשר לסמוך על אלי אקספרס סניף ואז דות'ראק. הזמנתי כתר זהב, קיבלתי אותו מותך לראש."
~ וויסריז על כתר הזהב שהזמין באינטרנט
"הלוק הזה, דרקון אחד, איכסססס."
~ דורין אטיאס על וויסריז לאחר מותו


טיווין מקבל את המכתב של נד ומזלזל בו.

נד מקבל חדשות על כך שרוברט נוגח על ידי חזיר בר כשהיה שיכור ביער והוא עומד למות. נד מדבר עם סרסיי על כך שג'ופרי אינו היורש הראוי לכס הברזל והיא אומרת לו משפט מפורסם ביותר:

"כשאתה משחק במשחקי הכס, אתה מנצח או שאתה מקבל איידס ומת. אין אפשרות באמצע"
~ סרסיי לנד

רוברט חותם על מסמך שאומר שנד הוא העוצר של ג'ופרי החרא עד שיגיע לגיל ההסכמה.

ת'יאון אומר לאושה שהיא צריכה להתייחס אליו כלורד, למרות שאין לו שום סיבה לכך.

זה לא מה שאתם חושבים.
"אבאשלי לורד של איי הברזל. אני ארש את מקומו לאחר מותו. את תתייחסי אליי כלורד"
~ ת'יאון לאושה
"עכשיו כשאני המלך, אתה יכול להיות הלורד!"
~ חיים שווץ באלון גרייג'וי לת'יאון בחלומות שלו


סאם וג'ון נשבעים למשמר הבתולים ליד עץ לב לאחר שסאם מחליט לנטוש את הדת של בית טארלי כי אבא שלו כלב בן כלב.

חאליסי רוצה לשתות יין, אבל מוכר היין אומר לה: "לא! זה יין חרא בשביל חאליסי שכמותך! תשתי את היין האיכותי הזה מדורן!" עד שביוב מפיל אותו לרצפה ומאשים אותו בניסיון להרעיל את החאליסי. לאחר מכן, חאליסי משכנעת את אקווהמן לפלוש לווסטרוז כדי שתוכל לכבוש את זכות הלידה שלה (לאחר שהאחרא שלה מת), כס הברזל. האיש שניסה להרעיל את חאליסי מולך עירום, קשור לסוס עד שיותש למוות.

רוברט מת ובינתיים נד הולך לשלוח לסטאניס, האח השני במשפחת באראתיאון מכתב שמספר על כך שג'ופרי אינו המלך החוקי של שבע הממלכות עם עורב שחור. רנלי מדבר איתו על כך שהוא צעיך לשלוט, אבל לא משכנע את נד לתמוך בו. נד רואה את ג'ופרי על הכס ומזועזע. הוא אומר לו שרוברט הכריז עליו כעוצר החוקי שלו אבל סרסיי קורעת את הדף עם החתימה של רוברט ומאשימה את נד בחראיות.

חאליסי פוגשת באישה בשם מירי רגב נאנסת על ידי מספר גברים ומצילה אותה מידם. למרות שהחיילים שלה מזהירים אותה שהיא מכשפה, חאליסי לא מקשיבה ומכניסה אותה לבית. חאל דרוגו מחליט לחנך את מאגו, דות'ראקי חרא שמעליב את חאליסי ורוצח אותו ולאחר מכן נושא נאום חוצב להבות על אונס.


20px-Stop hand.png אזהרה!
הפסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!