ספרות

From איןציקלופדיה
(Redirected from סוגה)
Jump to navigation Jump to search
ערך זה עוסק בתורת לחימה רומית עתיקה; לערך העוסק באמנות הריסת השער, ראו [[אמנות הריסת השער]].

"אנשים משוגעים כותבים על דברים משוגעים"

~שבתאי צבי על ספרות

הזהרו מהכוחות הנוראיים של הספר!!

ספרות הינו מקצוע אשר דן בהשלכות ובפרשנויות של שירים חסרי משמעות. הומצאה ע"י הרומאים כדי להשתלט על העולם ואשתו, אך אחרי זמן מה הוסר החלל החיצון מתוכנית של הרומאים. שתי הרומאיות הראשונות שהכניסו את הספרות ללימודים הן: טלי הוד וחנה שליטא. הספרות היתה חלק מתוכנית-על בשם האימפרייה הרומית, החלקים אחרים היו: הסיפרות הרומיות, היסטוריה, מתמטיקה, ושמות מעפנים. (ברצינות! היוונים אפילו יותר טובים!). הספרות פותחה בפרוייקטים שונים כגון: אריסטו, רומיוס, יוליוס קיסר ומוחמד עלי. בסופו של דבר הושלמה הספרות ונהייתה תורת הלחימה הרשמית של הרומים, כאשר התורה הרשמית הקודמת היתה מתמטיקה. כחלק מתורת הלחימה החדשה הומצאו הספרים, הרי הם כלי נשק מחשבתיים (ממש כמו מורות למתמטיקה).


חוקי הספרות

לספרות יש חמישה חוקים, שכל החיילים הרומים חייבים למלא, וכתוצאה מכך, כך טוענים הרומאים, הם יהיו בלתי מנוצחים.

5. יש לדעת את ספריו של האויב.

5. יש לדעת לקרוא.

5. יש לדעת, בכלליות.

5. יש לקשר רק לערכים שאינם קיימים.

5. יש לעלעל תמידית בויקיפדיה.

5. יש לקרוא ליוונים-גאלים ולגאלים-יוונים.

5. יש למלא את הכללים.

5. יש להילחם.

5. יש לנצח.

5. יש מבצע בזארה.

5. יש תמיד לשאוף למספר חמש, הרי הוא וי, אות הניצחון. (מה אתם רוצים?! שאני אכתוב את האות?! יש לי בעיות עם האנגלית!)

5. יש לא להיות שמעון פרס.

5. יש לשים נקודה אחרי הסוגריים במשפט עם סוגריים ().

5. יש יותר כבוד, כולם היו יודעים...

5. לא להסתכל בעיניו של איציק דדון.

טוב, אולי היו להם יותר מחמישה חוקים.

ספרות ברומא העתיקה

כאמור, הספרות הומצאה ברומא, אז מן ההכרח שיהיה לה אזכור כלשהו ברומא. בהכנות למלחמה נגד היוונים הם החדירו ליון מרגלים כמו , אופטלגין, סוקטס ודיוגנס (אז הם פילוסופים, אז מה?! זה מספיק קרוב.) הם העבירו חיילים, טיפין טיפין. החיילים נקראו צינים על שם המפקד שלהם, ציני (הידוע בכינוי שניים סינים עם כינור גדול. הייתה להם פיצול אישיות). כעת, לאחר שיש להם צבא שלם בתוך יון, הם חיכו שיון תעשה משהו שיתפרש כהעלה לרומא. (זה בשל הדיפלומטיה, תורת לחימה או"מית עתיקה). וכן, לאחר כמה חודשים, כשרומאי אחד אמר "את רומא לא בנו ביום אחד." ויווני אחד ענה "נכון, בנו אותה ביומיים. הרי בכל זאת, יש את חוק ההפסקה העולמי, שהתקבל בכל מדינה חוץ מיון." הרומאים מאוד נעלבו, והכריזו מלחמה על יון. הצינקים מיד החלו בלחימה, בעודם שרוים לגמרי בקישקושים חסרי תועלת על נהרות. מיד כאשר רומא הכריזה מלחמה, החיילים תקפו את סובביהם בקשקושים חסרי תועלת על אגמים. (זה מוכיח את כושר ההסתגלות שלהם. זה, וזה שהאפיפיור חי אצלהם.) היוונים כמעט הושמדו, אבל אז מחלה נוראית שפגעה ברומא, הצילה אותם. למחלה קראו "המוות השחור חסר הכריכה". אז הם ניסו אותו דבר על הגאלים, ואז הם גילו שלגאלים אין ספרים, ואז הם לא יכולים למלא את חוק מספר 5. כמובן, תוכנית העל נכשלה, והרומאים לא השתטלו על העולם, אבל אנחנו נתקענו עם הספרות.

ספרות כיום

כיום ספרות היא אחת מתורות הלחימה של צבא משרד החינוך. תורות לחימה נוספות הן: מתמטיקה, פיזיקה, מורות מרושעות, משרדים ענקיים, בזבוז כסף ופילוסופיה. האויב העיקרי של משרד החינוך הוא גוף הקורא לעצמו תלמידים ובאמת נקרא חבורה של עצלנים שלא לומדים כלל וכלל וכל מטרתם היא לשרוד עוד יום או בקיצור, חשעשלכו"ומהלעי או בשפה הנפוצה, חשיש לכולם מעלים. מכיוון שמשרד החינוך אינו נלחם נגד יוונים וגאלים, הוא התאים את הספרות לצרכיו; לחנונים הוא קורא "מחוננים", לערסים הוא קורא "לקויי למידה" ולשרתים הוא קורא "אבי-בית" או "אנשים תחזוקה". משרד החינוך לא הצליח למצוא ספרים אצל אויביו, חוץ מהספר "פינוקי הולך לבית הספר". משרד החינוך יודע לקרוא, אך כדי לשמור על מגמה זה הוא נאלץ לוותר על אנשים כמו לימור לבנת. הקרבות נערכים בזמנים שנקראים "שיעורים". משרד החינוך כל כך בטוח בעצמו, שהוא שולח לוחם אחד (הם קוראים ללוחמים מורים) להלחם מול 41 לוחמים של האויב (הם קוראים ללוחמים מופרעים)! אבל, בגלל הספרות המורים מצלחים איכשהו לשרוד. מובן שאף פעם הקרב לא נגמר, כי מופרעים לא מתים, הם רק מתחלפים. כמובן, הם היו חייבים לוותר על שמעון פרס, בגלל חוק מספר 5. כמו כן, היסטוריונים הצליחו להוכיח ש"ספרות" היא סתם שגיאה של אנשים שלא יודעים לקרוא בלי ניקוד של המילה "ספרות"- וכותב הספרים נקרא ספר ולא סופר. פלאפון ניסתה ללמד את נינט ספרות, אבל היא נכשלה והתוצאות ברורות לעין. היא גם נאלצה לשלם לה מיליון ש"ח פיצויים, ופלאפון עדיין עומדת למשפט על שיגוע כל אוכלוסיית ישראל עם פרסומת של פרה בלי שיער. אבל, צבא משרד החינוך החליט לעשות פיילוט חדש לחלוטין: "ספרות-אומנות החירטוט" שבו התלמידים ילמדו לחרטט.