נגזרת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"עכשיו אני יכול להשתלט על העולם!"
~ בני גורן
"לא אם זה תלוי בי!"
~ טל מוסרי


נגזרת היא טכניקה סינית עתיקה שהומצאה בשנת לפני הספירה. הנגזרת משמשת מתמטיקאים ופיסיקאים (זרם קתולי בדת הבודהיסטית) וגם סתם משועממים (אהמ...), כדי למצוא שיפוע של ישר לא ידוע במישור הקוונטים, או במילים אחרות, איך לשלוט ביקום תוך כדי אינוס גרביל.

מבחינה תאורטית, הנגזרת היא מדע של ניחושים "מלומדים" (ממדעי הביו-סינתטיות שחוקר את פעילותו המינית של הגרביל כשהוא פוגש צ'יוואווה), שמבחינה עקרונית אין נגזרת ממשית , שאי אפשר לחשב אותה , להפך, כל נגזרת ניתנת לחישוב 10 פעמים ע"י הצבת אינסוף במשוואה (אינסוף פעמים) (מי שהבין את המשפט האחרון זקוק לאישפוז).

אפשר גם להפעיל נגזרת שניה ושלישית , כך שאם תראו דבר כזה , זאת לא טעות בהקלדה.

דוגמא , הנגזרת, של לכל גרביל ממשי תהיה .

נגזרת בשירות ההיסטוריה

עד שנת cos 2005 (קוסינוס, מספרדית: פדופיליה) לנגזרת לא היה שימוש ממשי, מכיוון שהיא היתה חומר אסור מבחינת הדת הבודהיסטית-קתולית, עד שבני גורן, הוכיח שהיא שימושית, לשימוש יומיומי בבתי הספר, כדי לענות תלמידים מסכנים (ראו ערך אלגברה).

כמו שטענו בשנת (טאנגנסון, מיוונית: אונס) הנגזרת הייתה מסוכנת לאנושות, מכיוון שהוכחת הנגזרת תביא לסתירה בתורת היחסות, שתביא לחוסר משמעות הקיום של כדור הארץ, ע"פ נוסחת האינטגרל (סוף העולם, או משהו כזה).

מדענים סבורים, שלאחר שבני גורן הוכיח את הנוסחא, העולם הושמד ונוצר במקומו עולם הזוי , חסר חוקים , ובלתי צפוי (הידוע גם ככדור הארץ).

למשל חישוב ווגה של גירביל ממישור הקוונטים שווה לנגזרת של גרביל אחיד באותו מישור כפול אותה נגזרת של אותו גרביל עצרת חלקיי xn (סדרה קרוונטית).

בדיחות נגזרת (לא אמור להיות מצחיק)

בדיחה מספר 1: זוג מספריים נכנס לבר ואמר בקול רם: "אני אגזור את כולכם!! מוהאהאהאה!!".

מיד לאחר דבריו, חיש יצאו משם , גרביל, ועוד כמה.

לתדהמת זוג המספריים, ראה הוא את יושב על הבר ושותה בירה.

שאל זוג המספריים: "האינך מפחד שאגזור אותך?".

ענה לו עם מבט אצילי: "אני לא מפחד ממך. אם תגזור אותי, לא יקרה לי כלום".

זוג המספריים אז ענה לו אף: "מי אמר שאגזור אותך לפי ?".