סוכר

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Radioactive.png אזהרה!
דף זה הוא רדיואקטיבי ולכן אסור לצפות בו. נוסו על נפשותיכם!!!!!Signi.gif לא כשר
הרבנות הראשית לישראל החליטה בזאת כי ערך זה לא כשר לפסח ואף לא ראוי למאכל אדם. נא להעביר אותו לביעור החמץ ולהגעיל את כל הקטגוריות שנגעו בו.
"סוכרייה שלי!! בונבוניירה!"
~ שבתאי צבי על סוכר
תהליך ייצור הסוכר

סם קשה ומסוכן אשר שולט במוחותיהם של מאות מליוני ילדים קטנים. מיספרו האטומי הוא 275

ילד ממוצע בהשפעת סוכר

רקע היסטורי[edit]

במאות ה-15 וה -16 החלו בני האצולה להרעיל אחד את השני . מספר חוקרים ניסו לענות על הביקוש הגובר לרעלים על ידי הפקת חומר רעל מתפוח אדמה וסלק (משאבים נפוצים במאות אלו ) . החוקרים טעמו את התוצר ולאחר שאף אחד לא מת במשך 24 שעות קבעו שהניסוי נכשל. אחד מעוזרי המחקר שיווק אותו כרעל חזק והסתלק עם הכסף לפני שגילו את האמת . המוצר היה כישלון כלכלי ושווק בחנויות כתחליף רעל.

במאה ה 19 ובראשית המאה ה 20 אירופה עברה תקופות קשות מלחמות ורעב במיוחד רוסיה ופולין .במדינות אלה החל המנהג לשתות תה עם רעל. בשלטון עמד צאר מטורף סיינט בראסלבסקי המטורף אשר גרם למיליונים לרצות להתאבד אבל עקב העוני , לא יכלו להשיג רעל אמיתי .הם קנו את תחליף הרעל ששווק בשם "סוכר" ושמו אותו במשקה. המנהג התפשט בכל רחבי אירופה והגיע אפילו עד אמריקה. צריכת הסוכר נחלשה אך התגברה שוב בתקופת השפל הכלכלי של 29 - 30.

במלחמת העולם השנייה השתמשו בסוכר כחומר גלם לפצצות ונוצר מחסור חמור בסוכר. לאחר המלחמה החלה תקופת שגשוג ואנשים לא רצו להתאבד וצריכת הסוכר ירדה לשפל חסר תקדים. קובה בשנות החמישים היתה יצרנית הסוכר הגדולה בעולם וזממה להכניס את החומר הרעיל למחצה לתוך אספקת השתיה של אמריקה הקפיטליסטית .


שימוש בסוכר[edit]

הסוכר שימש ומשמש בראש ובראשונה להוספה למזון תחילה כתחליף לרעל ואחר כך כדי ליצור חורים בשיניים ועששת. אבל לסוכר היו מספר שימושים נוספים.

במלחמת העולם השנייה התגלה כי כשמוסיפים סוכר לפצצות , החום מהפיצוץ גורם להתכת הסוכר ולכוויות איומות אצל האויב. הנאצים אגרו סוכר בפינלנד בבקתות ליד אגמי מלח אך כאשר בעלות הברית גילו שהמקומות אינם מוגנים ,אלפי מפציצים הפציצו את הבקתות והסוכר התפזר לכל עבר. זו הסיבה לכך שאין בפינלנד אגמי מים מלוחים.


הרכב כימי[edit]

הסוכר מורכב ברובו מחידקים , מה שמסביר את הקורולציה בין עששת וסוכר .

אבקת סוכר[edit]

אבקת סוכר אינה סוכר ואינה מופקת מסוכר . מקור האבקה הלבנה הוא מקולומביה מספק אלמוני אחד .