פאבלו פיקאסו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פאבלו רואיס אי פיאסקו היה צייר ופסל ספרדי מפורסם, שסבל מבעיות ראיה כבדות. המציא שיטה לעקם אפים וראשים מעבר לכל פרופורציה אפשרית. פיקאסו, להגנתו, אמר כי הוא מצייר כך בכוונה (ולא מתוך חוסר כישרון והשפעת סמים), וכינה את שיטה זו "קוביזם".

"הצייר", צוייר בתום התקופה הפוסט מודרניסטית

ביוגרפיה

ארטי בן זונה

נולד בשנת 1891 בכפר הדייגים ורונה בספרד. בהיותו ילד אהב לרקוד בלט עירום ולכבס דגים. פבלו היה ספרדי חם מזג ואהב לשתות לשוכרה החל מגיל 7. אביו עודד התנהגות זו והם נצפו בזמנו קורעים את העיר יחדיו.

לאחר הפסד של 50 פראנקו במשחק פול, החליט אביו של פאבלו להמר על הילד תמורת ניצחון במשחק הבא. האב לא ניצח וכך מצא פאבלו את אביו החדש חוזה רודריגז.

חוזה היה איש רוח ופילוסוף. הוא לימד את פבלו את רזיי המחשבה הקונקרטית והבלתי ברורה. חוזה היה איש מדהים וכתב ספרים על תגליותיו בקשר למחשבה הקונקרטית והבלתי ברורה. פבלו גדל להיות נער מבולבל, אשר לא היה בטוח עוד בזהותו המינית ובזהותו בכלל. יש המאשימים את חוזה על העניין הזה.

לקראת גיל 21, חוזה החליט שפבלו מוכן להתחיל לצייר. בתחילה פבלו צייר את הדברים הרגילים והבנאליים כמו פיטריות שונות, צמחי קנאביס ופרחים פרג. עקב התמכרות לאבסנט, הוא החל להזות ופיתח את סגנון הציור בו הוא נודה ביותר - הקוביזם. בסגנון זה, כל המצויירים מולבשים על קוביות וכל הציור נראה משונה ביותר. יש לציין שנורא קשה למצויירים לחזור להיות כמו קודם. בניגוד לתפיסה המקובלת היום, פאבלו לא צחק על גרוזינים, אלא פשוט בעצמו היה אדם מרובע.

האמן סבל ממשברים קשים בחייו. חברתו השנייה, פלורסיינטה, קראה לו "דביל" וזה דירדר את פבלו לתקופה הכחולה בה הוא צבע דברים בצבע כחול וצייר אותם. יש האומרים שאת הסרטים הכחולים התחילו לצלם כתוצאה מצפייה בתמונותיו של פאבלו.

אחת התמונות היותר ידועות ורבות העוצמה מתקופה זו היא "האיש הכחול מוכה הדבר מנגן על גיטרה כחולה". אכן תקופה קשה, שלא נמשכה יותר מדי. רבים רואים בציור זה את המבוא לסיפור המפורסם על האיש הכחול מהסיפור האחר.

אחרי התקופה הכחולה באו התקופה הוורודה, הסגולה, הלבנה והמנומרת.

ניהול העסק

פבלו ניהל את האומנות שלו בצורה מדהימה. הוא הצליח למכור כמעט את כל יצירותיו (בניגוד לאמנים אחרים) באמצעות שיטות מכירה חדשניות (קנה היום קבל אבטיח חינם ). כמו כן, עסק פבלו בפיברוק יצירות אחרות ויצירת שיעתוקים ליצירות קיימות (כדוגמת האוזן הכרותה של וינסנט וואן גוך).

פבלו פיקאסו מת איש עני וכל עושרו בוזבז על זונות ואגסים (אליהם פיתח התמכרות לא בריאה. יש הטוענים כי נפטר מחנק של אגס, אחרים טוענים כי זונה הרעילה אותו).

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא פאבלו פיקאסו. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.