פיתגורס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Greeceflag.JPG
הערתוס: יווניתוס

ערכוס זהוס הינוס ערכוס יווניתוס! נאוס להמנעוס מ(ס):

  • שתייתוס אוזוס
  • דיבורוס ביווניתוס
  • דיבורוס עמוס הרבהוס ס'
  • להללוס את הרומאימוס

בזמנוס קריאתוס.


"אם ריבוע היתר שווה לסכום ריבועי הניצבים, אז למה שווה ריבוע הרדיוס?"
~ שבתאי צבי על פיתגורס
"אה, אה, שבתאי, זה יהיה שווה לרדיוס של העיגול התלת ספרתי חלקי שטח המלבן הריבועי"
~ חנון על הציטוט הקודם
"הוא יצא זכאי?"
~ אלון מזרחי על משפט פיתגורס
"הבן זונה הזה גנב לי ת'רעיון!!!!!!!!1111111"
~ בני גורן על על זה שפתיגורס גנב לו ת'רעיון לעינוי ילדים


פיתגורס - מתמטיקאי יווני עתיק, מוציא לאור של ספר הספרות האפל והאב הרוחני של כת המתמטיקה.


ילדותו של פיתגורס

פיתגורס נולד באירופה בזמנים של קידמה טכנולוגית ומחשבתית. הוריו עודדו את הילד ליזום ולפתח רעיונות חדשים ונועזים (כמו חיידקים). בגיל 13 פיתגורס הפנה עורף להוריו והעדיף לעסוק בכיף.

בהיותו נער חיוור עור ולא מפותח גופנית, פיתגורס לא הצליח לעורר עניין בקרב בנות המין השני (ואפילו לא בקרב בני המין הראשון). מתוסכל וחסר אמצעים התיישב פיתגורס על ספסל בפארק המחוזי והחל לבכות. משקפיו נטפו דמעות והמראה הכללי שלו היה מעורר רחמים בצורה מדאיגה (יותר משל ספיידרמן בסרט ההוא).

השטן התגלה בפני פיתגורס הצעיר והציע לחלוק לו את הסוד לחיים טובים יותר. השטן גילה לפיתגורס על מדור המתמטיקה בגיהנום וכיצד לנצל את כוחו העצום לצרכים האישים של פיתגורס וכך הצליח למרר להמון ילדים תמימים את החיים. פיתגורס התברר כתלמיד טוב וחרוץ ובמהרה החל לשלוט באומנות האפלה החדשה. יש הסבורים כי פיתגורס נרצח ע"י בני גורן.

פיתגורס כבוגר

בהיותו בוגר המראה של פיתגורס השתנה. שיער ארוך, בגדי עור ומראה כללי של סולן בלהקת דאת' מטאל קידמו את פיתגורס למשרה רמה ביותר בחברה היוונית הקדומה. פיתגורס הקים בית ספר אפל ומסתורי לילדים מפגרים (כמוך), לקופים ולחייזרים. אבל מה שאף אחד לא ידע היה שבית הספר הזה היה רק מסווה לדבר האמיתי שהוא עשה: סרג סוודרים!! מואההההההה.. הוא גילה שיש לו קטן פיתגורס היה רוצח סדרתי שכן רצח את כל מי שלא האמין בו לו שהמספרים היחידים הם טבעיים. תלמיד של פיתגורס שנתן לא משולש עקום זווית ושוקיים נרצח על ידי פיתגורס עצמו

נקמת פיתגורס

פיתגורס הצליח בסופו של דבר להמציא את נקמתו ופרסם אותה ברבים בצורה של: אנשים הזדעזעו ופחד אחז ביוון כולה, המתמטיקה יצאה לאוויר העולם וכולם פחדו. נוסחאות שרצו בכל מקום ותרגילים ארוכים ומסובכים ארבו ברחובות. פיתגורס אסף חנונים חסרי חיים חדשים מכל רחבי יוון והקים את השושלת תלמידי פיתגורס שנמשכת עד ימינו.

פיתגורס השיג את הנקמה המושלמת. תלמידים לומדים את תורתו בכל רחבי העולם מדי יום.

פיתגורס כאשר הזדקן מעט זכה לקבל(ובצדק!) את כינויו "שלשולון מסריחון" עקב כמות השלשולים העצומה שאותה הוציא על בני גורן, אותם שלשולים ידועים בשמם "משפט השלשולים" והמבנה שלהם נבנה בעזרת משפט פיתגורס, ניתן לראות כיום את השלשולים בבית הכל על שמו של אהרון אספיס.

משפט פיתגורס

משפט פיתגורס

אזרחי יוון שניסו להתמודד עם הצלחתו של פיתגורס, תבעו אותו למשפט, אשר עד היום מכונה "משפט פיתגורס". במשפט שנלמד בכל פקולטה מוצלחת למשפטים, הובאו כמה תקדימים מחדשים: זאת הייתה הפעם הראשונה בה הובאה נוסחא במתמטיקה כראייה לפשע. זאת הייתה גם הפעם הראשונה בתולדות המשפט המודרני בה לשופט לא היה מושג קלוש על התחום שהובא לפניו - מתמטיקה (אחרי מקרה זה, תופעה זו הפכה נפוצה יותר ויותר...). כמו כן, זאת הייתה הפעם הראשונה בה בני גורן הופיע כעד מטעם ההגנה. עו"ד דן אבי יצחק ייצג אותו בפעם הראשונה, אחר כך שינה אסטרטגיה הגנתית והאציל סמכויות לסייעיו המשפטיים דנה ויצחק והוא עצמו יצא לחופשה בקריבים. תרגיל משפטי זה קידם את הזיכוי:

למרבה ההפתעה, זוכה פיתגורס מאשמה, וזאת מאחר והוא הוכיח את טענתו כי אכן בכל משולש עקום זווית , וזאת על ידי שימוש ברקורסיה. (יום מעונן.....)

כיום מאמינים שאתנה היא זאת שהחדירה לו את המשפט למוח

פיתגורס עשה את הנוסחא לבקלווה מסריחה שמתפוצצת כאשר עושים את משפט פיתגורס בחדר הבישול של אד אר

פיתגורס לאן?

פיתגורס מעולם לא הזדקן ובמהלך אחד מפגישות הלימוד המפורסמות שלו הוא נעלם. יש הטוענים כי לפיתגורס היתה הטבעת האחת לשלוט בכולם אך אלו שטוענים זאת מטורפים לחלוטין. במקום זאת, פיתגורס פשוט עבר להתקיים במישור קיום שונה לחלוטין מהעולם שלנו. יש המאמינים כי הוא אוחז במשרה רמת דרג בעולם הבא.