פליאו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פליאו (735 לפנה"ס - 778 לפנה"ס) היה אל יווני.

זרם המאמינים בו

בדומה לכת היהודית (והמוסלמית), גם באל הפליאו האמינו (ואף מאמינים גם במאה הנוכחית) עשרות אם לא אלפי אנשים טיפשים. על פי המיתולוגיה היוונית, אל הפליאו היה אל שנהג לצרוך מוצרים בריאים בלבד המבוססים על שומן בשר, אך עם זאת נאסר עליו להנות מנפלאות ההמבורגר המטוגן שאינו מטוגן בשומן הבשר אלא בשומן זיתים. למרות הצהרותיו של אל הפליאו לנהל אורח חיים בריא, אל הפליאו מעולם לא אסר על מאמיניו עישון או שתיית אלכוהול. עם זאת, אל הפליאו תיעב את בוב מארלי ולכן אוסר על מאמיניו לצרוך את הסם המסוכן קנאביס.

מאמיניו של אל הפליאו בישראל מתנגדים לשירות בצבא, מאחר ותורתם אמונתם, ואף מחו לא פעם ולא פעמיים [דרוש מקור] נגד הגיוס לצה"ל. בממשלה חוקקו לא פעם חוקים אשר מעודדים השתמטות של מאמיני האל פליאו משירות צבאי משמעותי, בעיקר בשל העובדה שציבור מאמיניו של הפליאו הם גם מצביעי הליכוד.

אזכורים לאל הפליאו במיתולוגיה היהודית

המיתולוגיה היהודית (או בשמה הפורמלי יותר, תנ"ך) הזכירה לא פעם את אל הפליאו בכתביה. לעומת זאת, בתורת הפליאו עצמה היהדות הינה דת אכזרית וברוטלית ועל פי כתביה העתיקים של תורת הפליאו יש לסקול יהודים.

אנשי רוח וציבור שמאמינים באל הפליאו

כיאה לסלבריטאים רבים בעולם, גם ביבשת ישראל לא חסרים אנשיחולי רוח וסלבריטאים על כל סוגיהם וגווניהם המאמינים וסוגדים לאל הפליאו. למרות שאין חוק פורמלי האוסר על אמונה באל הפליאו, בתי המשפט מכירים בדת הפליאו ככת. בין הסלבריטאים אשר מאמינים באל הפליאו, בארץ ובעולם:

ועוד.