ערך מופלץ

יוון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Greeceflag.JPG
הערתוס: יווניתוס

ערכוס זהוס הינוס ערכוס יווניתוס! נאוס להמנעוס מ(ס):

 • שתייתוס אוזוס
 • דיבורוס ביווניתוס
 • דיבורוס עמוס הרבהוס ס'
 • להללוס את הרומאימוס

בזמנוס קריאתוס.


רפובליקת אתונה המורחבת
דגל יוון סמל יוון
דגל יוון סמל יוון
מוטו לאומי אנחנו המצאנו את הדמוקרטיה ואת המין האנאלי! אז הא!
המנון "קי נורי דינאדוס פובו!" (עברית:מוות לצלחות!)
יבשת אירופו-אסיה
מיקום יוון

{{{כתובית2}}}

שפה רשמית

יוונית (ידועה גם כפיזיקה)

עיר טקילה

הטונה

משטר

דמוקרטי

ראש המדינה

התת-מזכיר הראשון

הקמה

374-

שטח
אחוז מים

16X2+1.3X+C קממב"ר
פאי

מטבע

אירו, דולר אולימפי

אזור זמן

GMT+7.12

סיומת אינטרנט

Hopa!


"יווני א': אלפא ביתא גמא סופלאקי?"
~ יווני ב': עזוב אותך, בוא נעשה כסף מתיירות
"רגע... אז "אתה תותח" זה גם יווני, גם מזרחי וגם ערבי?!?"
~ אשכנזי מבולבל על ז'אנר המוזיקה היווני/מזרחי/ערבי/ערסי בכללי
"באתי, ראיתי, נדבקתי באיידס"
~ יוליוס קיסר על יוון
"זאת....היא...ספרטה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
~ יווני על יוון


יוון (יוונית:π ,אנגלית:Greek) היא מדינה בלקנית בעלת היסטוריה ותרבות עשירה, שהשפיעה על העולם המערבי כולו. היא משלבת ריחות, טעמים, היסטוריה, עוד ריחות ותרבות עשירה, ומציעה לעולם כולו את אוצרותיה, שבניהם יש את הסופלאקי האהוב, המיתולוגיה היוונית המלווה כל ילד מהיום שבו החסידה מפילה אותו למרק של אישה, כך שהיא בולעת אותו וצריכה לעבור שטיפת קיבה כדי להוציא אותו, וכמובן, האמפריה היוונית האדירה (שהקים אלכסנדר מוקדון, ממקדוניה, אבל סבבה.) שכבשה את כל העולם הידוע.

היסטוריה

לפני אלכסנדר מוקדון

בתקופה שלפני תקופת אלכסנדר מוקדון, שאת שמה אף אחד לא יודע ולא מעוניין לדעת, יוון הייתה מורכבת מעשרות ערי-מדינה שכונו "פוליס" [1], כגון אתונה, ספרטה ונס ציונה שהיו במלחמה קשה אחת נגד השניה. הפעם הראשונה שבה התאחדו כל הפוליסים (או פוליסות?) בהתאחדות צבאית הייתה במלחמה האגדית נגד טרויה.

מלחמת טרויה

מלחמת טרויה, כיום בטורקיה, פרצה לאחר שהטרויאנים השקרנים גנבו את הסופלאקי המהולל שהומצא בספרטה, והיה המאכל האהוב על המלך הספרטני, מנלאוס אולימפיהמן הראשון. כתגובה על הגניבה האכזרית, מנלאוס איחד את מלכי יוון, בניהם אודיסאוס מלך איתקה, אגממנון מלך מיקנה, עבדאללה מליק אל 'אורדון, אכילס מלך פיתה ורפי מלך המזרונים במלחמה מאוחדת נגד טרויה, מלחמה ארוכה שלקחה לחבורת היוונים חסרי התועלת האלה 10 שנים כדי לסיים [2].

היוונים פלשו לאזור טרויה והטילו מצור על העיר. אותו מצור נמשך עשר שנים, עד שיום אחד היוונים החליטו שזה יהיה רעיון חכם להתחבא בתוך בובת סוס מעץ ולתת אותה לטרויאנים כדי שהם יקחו אותה לעיר שלהם ויסגדו לה. אותו רעיון הוצע כנראה על ידי אחד מהמשרתים של המלך אגממנון, שראה לנכון להקשיב למשרת חסר השכלה שכל חייו מסתכמים בלהחזיק אוכל של אנשים אחרים.

הרעיון הוצא לפועל על ידי המלכים היוונים ששכחו פרט קטן וחשוב בנוגע לטרויאנים: הטרויאנים נהנים לשרוף בובות סוסים מעץ. התכנית המקורית של היוונים הייתה לצאת מהבובה בלילה ולהרוג את שליטי טרויה, אבל לפני שהם הספיקו להוציא את תוכניתם לפועל הטרויאנים שרפו אותם חיים. אך לפני שהטרויאנים הספיקו לנצח במלחמה, הגרמנים התערבו ודרשו להפעיל את סעיף 342 בחוזה ורסאי שאומר:

סעיף 342 א'- בכל מקרה שבו פורצת מלחמה באירופה, או בכל אזור הקרוב לאירופה ו/או לגלקסיית שביל החלב, גרמניה תמיד תואשם בפרוץ המלחמה ותאלץ לשלם תשלומי פיצויים לחמש מדינות אקראיות שיקבעו בהגרלת הפיס ההונגרית.
סעיף 342 ב'- במקרה שבו פורצת מלחמה בין יוון וטרויה ומלכי יוון נהרגו בעקבות תאונה שבה היה מעורב סוס ענקי מעץ ושריפה המונית, גרמניה תואשם בפרוץ המלחמה ותספק תחליפים למלכים היווניים באופן מיידי.

מתוך חוזה ורסאי


על כן הוחלט לעצור מידית את נצחונה של טרויה במלחמה, גרמניה הואשמה, שילמה 50,000,000,000 גשטאלטחן גרמני לשני הצדדים וסיפקה מחליפים למלכי יוון. לאחר מלחמת טרויה גרמניה שבה להיות מדינה ממורמרת, שהחליט להאשים את ההפסד במלחמה על האמפריה הרומאית, והחלה זוממת להפיל אותה, מזימה שתוצא לפועל רק 700 שנה מאוחר יותר.

מלחמת פרס-יוון

ערך מורחב – God of War II

לאחר הנצחון במלחמת טרויה, היוונים שבו לארצם והצליחו לשרוד שבועיים שלמים בלי לפרוץ במלחמה נגד פרס. במהלך מלחמה זו, הפרסים, בהנהגת המלך חשישארש הראשון, פלשו ליוון במטרה לנקום על ההפסד הקשה במרתון באולימפיאדת אתונה 360-, שבמהלכה היוונים שברו את רגלו של עבדול איבן פרסי, רץ המרתון המבטיח של איראן, וכך ניצחו בתחרות.

מלכי יוון התאחדו שוב כדי להדוף את הפלישה הפרסית לארצם, כל מלכי יוון (שמסיבה כלשהי היו בלונדינים עם עיניים כחולות ומבטע גרמני כבד.) התאחדו והנהיגו צבא אדיר כנגד הפרסים. אך מסיבות לא ברורות, כל היוונים וצבאם האדיר החליטו לא להלחם במלחמה ולהשאר בבית במקום, ולצפות בסרטים גרועים. כל היוונים למעט הספרטנים, שהנהיגו כוח של 300 חיילים לאיזה חוף/עמק/אתר צילום הוליוודי והצליחו להדוף את הפרסים מספיק זמן עד שגיבן מפחיד בגד בהם והפרסים נכנסו בהם מאחורה, ואז הם גם תקפו אותו משני הצדדים.

לאחר הנצחון האדיר של הפרסים על היוונים מלך פרס החליט לשוב לארצו כדי להיות נוכח בערביזיון ה-3 בבגדד, שבמהלכו ניצח צביקה פיק עם השיר "באב אל יוון", שיר הומואירוטי שמתאר את מותו של המלך הספרטני מנלאוס ריכטופן הראשון.

שלוש שעות בבית קולנוע בלי הפסקה והמסקנה היחידה היא שיוונים הם הומואים. באמת הייתי צריך לשלם 40 שקל כדי להבין את זה?

בעקבות מלחמה זו הכלכלה הגרמנית קרסה בעקבות תשלומי פיצויים מוגזמים לחלוטין שנדרשו על ידי אמפריית פיליפין, שהוגרלה להיות אחת מחמשת המדינות שיקבלו פיצויים מגרמניה. ארבעת המדינות האחרות היו בריטניה, עיראק, הומוטופיה ורוחמה אברהם.

תקופת אלכסנדר מוקדון

תקופת אלכסנדר מוקדון היא התקופה ההיסטורית החשובה ביותר בהיסטוריה היוונית. היא הייתה התקופה שהחלה במסע הכיבוש של פיליפ גאידמק, מלך מקדוניה, והסתיימה במותו של בנו, אלכסנדר סרגיי מוקדון.

פיליפ הנהיג מסע כיבושים וכבש את כל הפוליסות היווניות ואיחד אותם לממלכה אחת. בממלכה זו התרבות והפילוסופיה שיגשו, אבל הדבר שהגיע לשיאו בממלכה המאוחדת של יוון זה ענפי ספורט הומואירוטים. כאילו, אתם לא יכולים להאבק עם בגדים?! ומה הקטע עם השמן?! מה לעזאזל הבעיה איתכם!?

אחרי דיכוי מרד שפרץ ביוון לאחר שהחזית לשחרור ההטרוסקסואלים נכשלה במלחמתה, אלכסנדר ומפקדיו ארגנו את פלישתם לאסיה הקטנה, פארק מניאטורות בצפון טורקיה, ולאחר שהמאבטח המזדקן הובס הם המשיכו במסעם לכיבוש המזרח התיכון והאמפריה הפרסית. ישנם מספר קרבות מפורסמים בין היוונים לפרסים, ושני נצחונות מפורסמים. הראשון, הנצחון בקרב גרניקוס, שבו הפרסים שלחו רבבות חיילים, והפסידו באופן מפתיע, לאחר שהם התקמצנו על נשקים, שריון, אוכל ובידור לחיילים. החיילים הרעבים והבלתי חמושים נאלצו להלחם לקולות שיריה המרנינים של ליטידה אחמדיניג'אד, סבתו החירשת של מחמוד. נצחונם השני היה בקרב איסוס, שבו החיילים הפרסים קיבלו נשק ,אוכל ואפילו חולקו קלטות של בריטני ספירס ומוש בן ארי בקרב החיילים [3], לכן כוחותיהם של הפרסים הצליחו להלחם. הכוחות היווניים, שלא ידעו כיצד להביס את הפרסים, החליטו להשאר במחנה ולהעביר את הזמן בהתאבקות. החיילים הפרסים שתקפו את הבסיס עיוורו את עצמם והביאו על עצמם את תבוסתם.

לאחר סדרת כיבושים והרחבת האימפריה שלו, אלכסנדר חזר לבבל, ושם הוא נהרג. האמונה הרווחת היא שהוא הורעל על ידי מפקדיו, קיימת אמונה שהוא מת מקדחת, רוב האנשים שקראו את הערך הזה היו בטוחים שהוא נפטר מאיידס, אבל האמת על מותו של אלכסנדר מוקדון, הכובש הגדול בהיסטוריה, היא שהוא נהרג מהתקף לב. התקף לב פשוט, שנגרם בעקבות תקלה במתקן החייזרי שהותקן בגופו במהלך ניסוי חייזרי לברר כמו זרע יכול אדם אחד להכיל בגופו (648 ליטרים, לאחר מחקר נוסף שנערך בסן-פרנסיסקו על ידי 90% מהכמרים הקתוליים בעולם).

אחרי אלכסנדר מוקדון

לאחר מותו של אלכסנדר מוקדון, מפקדיו קרעו את האמפריה שלו לשלושה חלקים, ונלחמו אחד על השני על כל סיבה אפשרית: הזכות לגופה של אלכסנדר, שנעלמה באופן מיסתורי לאחר שעברה ברובע הקניבלי בפתח תקווה, הזכות להתייחס לעצמם כיורשיו של אלכסנדר, להחליט מי מהם הוא האב של הבן של אלכסנדר (כי זה היה ברור שהוא אף פעם לא נגע בזונה הזאת), ואפילו מלחמה אחת על הנחה שאולי ואולי לא הובטחה על ידי תלמי לאנטיוכוס ב-GAP של אלכסנדריה. המלחמה בין שלושת הממלכות שהוקמו מהריסות האמפריה היוונית של אלכסנדר החלישו את העולם היווני, מה שאיפשר לרומאים, גרסה חדשה של יוונים שהמתכנתים הוציאו מהם את גליטצ' ה"הומוסקסואליות", לכבוש את יוון.

אחרי כיבוש יוון על ידי האמפריה הרומאית, יוון נכנסה לתקופה ארוכה שבה נשלטה על ידי מדינות אחרות עד שהוקמה מחדש, בשנת 1822, במרד יווני כללי נגד האמפריה העותמנית, זאת אחרי נסיון של טורקיה לכפות על היוונים להכיר בכך שסופלאקי הוא רק חיקוי עלוב של שווארמה. לאחר שיחרורה, הצליחה יוון להפוך מהמדינה בעלת ההיסטוריה העשירה בעולם, למדינה חסרת משמעות ועניין, שאפילו גרמנים וצרפתים לא מבקרים בה, והם הלכו לבקר במאדים עוד שמייקל ג'קסון חי שם והיה אונס כל דבר שזז. זכרונו לברכה.

גיאוגרפיה

יוון מפורסמת באיים היווניים שלה {המרובים יותר מהומואים [וביוון זה אומר משהו (כי ביוון יש הרבה הומואים)]}, שהם מוקדים בינלאומיים לתיירות, עסקים ושחיתויות ממשלתיות. האיים היווניים, ביניהם כריתים, רודוס, קפריסין (אה, סליחה, הם "מדינה עצמאית" עכשיו. כן בטח), מיקנאוס ופיתה, הם מוקדי התיירות החביבים ביוון, ומהווים מוקד עליה לרגל למאות תיירים שמנים ולבנים, נשים ללא היכולת להביא ילדים לעולם והומואים.
בנוסף לאיים, ביוון גם נכלל חצי האי האדיר פלופונסוס, שידוע בהייתו בצורת יד. הממשלה היוונית הנוכחית, שמה לעצמה מטרה "לאחד את כל איברי הגוף". כדי להביא לקיום "הסדר החדש" יוון פלשה למגף של איטליה שבצורת רגל, הר ראשמור שבצורת ראש וטורקיה שבצורת תחת.
מיקום גיאוגרפי מפורסם נוסף ביוון הוא הר אולימפוס, ביתם המיתולוגי של האלים היוונים, שאולצו לעבור לדירה בלונדון אחרי המשבר הכלכלי הגדול ביוון. רוב הר אולימפוס נטוש היום, וחלקו המאוכלס נמצא בבעלות חברת קבלנות רוסית "יבגני את לב כורים גרעיניים בע"מ".

תרבות

התרבות היוונית העשירה היא בעלת סעיפים רבים והושפעה מההיסטוריה העשירה והארוכה של מדינה זו, והשפיעה על תרבויות ברחבי העולם, למעט התרבות הצרפתית, כי, טוב, אין באמת כזאת...

ארכיטקטורה

ערך מורחב – הריסות
הבית הלבן אם הארכיטקט הראשי היה עמיר פרץ.

הארכיטקטורה היוונית, המוכרת בעולם כולו, היא הארכיטקטורה בעלת ההשפעה הגדולה בהיסטוריה. מהפרתנון שבאתונה, עד הפרתנון שבאתונה, ישנן עשרות דוגמאות של מבני פאר ענקיים של האמפריה היוונית וניתן למצוא אותם בקיסריה, בית שאן ועוד כמה מקומות שמעולם לא היה ולעולם לא יהיה להם קשר ליוון.

סמל ההיכר של הארכיטקטורה היוונית המוכר ביותר הוא השימוש הנרחב של היוונים בעמודים ובשיש, ואהבתם לבניינים לבנים וגגות רעפים, ובעזרת התפשטות האמפריה היוונית, והשפעתה הגדולה על האמפריה הרומאית אחריה, הובילה להקמת מבנים בסגנון יווני ברחבי העולם. כמו כן ידוע כי הארכיטקטורה היוונית כוללת בתוכה התמחות בבניית הריסות, מבני פאר שהיו הבתים של המלכים היוונים. ההריסות היווניות הם מהמבנים היציבים והחזקים שנבנו אי פעם בהיסטוריה, וניתן למצואם בכל השטחים שנשלטו על ידי יוון או רומא.

אחד המבנים בעלי ההשפעה הארכיטקטורית היוונית המוכרים ביותר הוא הבית הלבן, ביתו של האיש השחור , שנבנה בסגנון היווני על ידי ארכיטקטים אמריקאים מודרניים במטרה לחקות את הצלחתה של יוון להפסיד במלחמה לאיטליה. למרות נסיונה של ארה"ב בשנות הארבעים, המבנה כשל במשימתו.

אוכל

המטבח היווני, שמטרתו העיקרית היא למצוא דרכים חדשות ומיוחדות לרצוח בדם קר צלחות חפות מפשע (ראו פירוט בפסקה הבאה), מורכב ממספר מנות מפורסמות, שמרכיביהם השונים והמשונים מעלים את השאלה כיצד העם היווני לא נכחד לפני שנים רבות.

 • סופלאקי - המאכל האהוב והישן ביותר בהיסטוריה היוונית. למעשה מדובר בחיקוי עלוב של שווארמה עם שם יווני.
 • ציזיקי - ציזיקי הוא רוטב יווני קר על בסיס יוגורט. למעשה מדובר ביוגורט עם חתיכות של אדמה בפנים.
 • מוסקי - תבשיל יווני מסורתי המורכב משכבות של חצילים, תפוחי אדמה, ובשר. או במילים אחרות, לזניה צמחית. אהה.. עם בשר...

קיימת תיאוריה פופולרית שהיוונים יאכלו כל דבר שנגמר בסיומת "קי": סופלאקי, מוסקי, מרקי, קקי ומספר רב של מאכלים מיוחדים.

תמונות שצולמו על ידי שו כחלק מתיעוד הטבח הנוראי בבית המשפחה היוונית. אכן תמונות עם ציפוי פורצלן.

היחס האכזרי לצלחות

לא ידוע מתי החלה השנאה העזה של היוונים לכל הצלחות באשר הן, אך על פי ההיסטוריון הרומאי יוספוס פלביוס, השנאה של היוונים לצלחות נובעת משורה ארוכה של פיגועי התאבדויות של צלחות בדוכני סופלאקי ברחבי המדינה. על פי פלביוס, היוונים מעולם לא סלחו לצלחות על הרציחות האכזריות שהם ביצעו בעם היווני, ועד היום הם מנהלים דרך חיים אנטי-צלחתית, הכוללת רצח ריטואליסטי של צלחות בכל הזדמנות.

החוקר הבריטי אלברט שו, שחקר את השבטים האפריקאים ברוסיה, נשלח על ידי רשת ה-BBC לחקור את מנהגי הרצח הצלחתי של היוונים. החוקר חזר לאנגליה עם מידע מרעיש. לפי התיאור של החוקר, המשפחה היוונית שאירחה אותו ערכה שולחן לכל המשפחה (יש לציין שמשפחה יוונית ממוצעת היא בגודל של 76 איש, שלכולם קוראים ניק.) שהם שמו בו מיני מאכלים אקזוטיים, ואז לתדהמתו של שו, היוונים הביאו עשרות צלחות בכלובים לשולחן, שיחררו אותם והחלו מטיחים אותן ברצפה, זורקים אותן לאוויר, רומסים אותן ברגליהם, כל זאת תוך כדי זמירת "הרוג צלחת, דקור אותה, שפוך דמה!". החקור ההמום גילה בהמשך המחקר שלו כי כל משפחה יוונית נוהגת לעשות זאת לעיתים קרובות, ואף נותנת לילדים קטנים לעשות זאת. למרות שממשלת יוון הכחישה את אמיתות הממצאים, קיים חרם של PETP [4] על יוון, חרם שבו משתתפים כל ההיפים בעולם ומספר פוליטיקאים גרמנים שמקווים כי חרם זה ידרדר למלחמה.

המיתולוגיה היוונית

ערך מורחב – מיתולוגיה יוונית

המיתולוגיה היוונית היא מקבץ סיפורי זימה יווניים שרובם מתארים את המצאתם וישומם של תנוחות סקס שלרוב משלבות יותר מזן אחד של חיות. למרות רוב הסיפורים המוכרים יותר במיתולוגיה היוונית (כגון "הארי פוטר והחדירה הרקטלית", "סופלוקס והסופלקי החרמן" וכו'), ישנו מקבץ סיפורים לא מבוטל שמתאר "היסטוריה" יוונית, הכוללת סיפורים על אלים, נימפות, נימפומניות, מפלצות אגדיות ונערים שמזיינים את אמא שלהם. להלן מספר סיפורים נבחרים מהמיתולוגיה היוונית:

 • הרקולס - סיפור שנכתב על ידי גילגמש השני, שניסה ללמד את ילדיו את הסכנות בשימוש בסטירואידים. הסיפור כולל תיאור מקומם על קיום יחסי המין בין זאוס, מלך האלים, לזונה האקראית שאיתה הוא שכב בסיפור ועל תווי פניה של אפרודיטה, אלת מעשי הסדום.
 • המלך מינוס ומגע הזהב - סיפור זה נועד ללמד ילדים על הרוע שבזהב. הסיפור מתאר את חייו של מלך יווני, בשם מינוס, שניתנה לו המתנה שכל דבר שהוא נוגע בו יהפוך לזהב. מינוס אחר כך בחר להחזיר את המתנה למשביר לצרכן בהחזרה כספית של 50%, לאחר שאשתו הפכה לזהב בזמן שנתנה לו מציצה, ומסתבר שלשפתיים שלה יש הרבה כוח.
 • נרקיס, הביסקסואל החתיך - סיפור זה הופיע לראשונה בתור פיילוט לסדרה בשם זה שנכתבה על ידי מיקי בוגנים, ולאחר שנדחה על ידי כל המפיקים בהוליווד (האנטישמים האלה!) הוא קבר את התסריט באתר עתיקות בארץ. כאשר הסיפור התגלה הוחלט לתרגם אותו ליוונית, ולהכריז עליו כסיפור מהמיתולוגיה היוונית. הסיפור מתאר את חייו של נרקיס, הביסקסואל החתיך, שראה את השתקפותו באגם ולא הצליח להפסיק להסתכל, הנרקיסיסט הזה. רגע...
 • רוחמה אברהם והסופגניה מבטון - בלדה טרגית שעליה מבוסס הסרט "זומבילנד", שמתאר את נסיונותיה הכושלים של רוחמה אברהם, אלת המסקרה היוונית, לאכול סופגניה מבטון.
 • מזודה - סיפור על אישה שהלכה למספרה גרוזינית, ונעשה בה תסרוקת קשה במיוחד, כך שכל מי שהיה רואה אותה ללא מכשירי המגן הנחוצים היה הופך לאבן. מה שמסביר את אוסף הפסלים המוזר של ג.יפית.
 • אדיפוס - תסריט מקור שנכתב על ידי זיגמונד פרויד (בתקופה שהוא ניסה להיות שחקן), שמתאר מספר שבועות בחייו. לסיפור זה מתווסף גם הסיפור על אנטיגונה, בתו/אחותו של אדיפוס, שאחרי שאחיה/בני-דודיה/דודיה הרגו אחד את השני, הדוד/האח-של-הסבתא שלה מאיים להרוג אותה, ואז היא והמאהב/בן דוד/בן-של-האח-של-הסבתא שלה מתאבדים. כל הסיפור הזה הוא מין שרה גיבורת ניל"י של משפחות ממש ממש מתוסבכות.

הערות שוליים

 1. עד היום אף אחד לא יודע למה ראשי הערים קראו לעריהם על שם המשטרה היוונית, שהייתה ועודנה יעילה כמו ג'מוס יהודי שמנסה לבנות בניין מקש ומלט מייד-אין-צ'יינה, וגם הפעם אף אחד לא מעוניין לדעת.
 2. לא כולם יכולים לסיים מלחמה בשישה ימים, אז תפסיקו להתבכיין שהפסקה הזאת ארוכה מדי!
 3. פעולה לא יעילה, בגלל שאף אחד לא השתמש בווק-מן כבר שבע עשר שנים לפני כן.
 4. People for the Ethical Treatment of Plates

ראו גם

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על יוון.
Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


Yafit.jpg ערך זה הוא מופלץ השנה של ג. יפית! (לשנת 2010)