צופן דה וינצ'י

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"יותר מצחיק מהתנ"ך"
~ שבתאי צבי על צופן דה וינצ'י


צופן דה וינצ'י הוא ספר מתח המוני. הסופר דן בראון גנב אותו מהמחבר האמיתי, לאונרדו דה וינצ'י ואפילו לא טרח לשנות את שם הספר.

עלילה

העלילה מתמקדת בפעיל עלה ירוק תמהוני בשם רוברט לנגדון, אשר נגלה לפניו כי דה וינצ'י החדיר מסרים תת הכרתיים ליצירות אומנות חשובות. תחת השפעת LSD רוברט מגלה כי הצבעים בציוריו של דה וינצ'י נראים מצויין, במיוחד החיוך של הסוס ב"גילגולו של נרקיס" מאת וינסנט וואן גוך.

תחת השפעה של סמים לנגדון רוצח את עוצר הלובר ז'אן רנו וגונב את המריחה החשובה בעולם - מונה ליזה.

אחרי שאיפה של חומר שהוא מצא באחד הארונות בחדר המנהל, לנגדון רץ בכל הלובר במשך ימים ספורים, בורח מהשומרים, שנראים לו כנזירים לבקנים ואבירים נכים, פורץ דלתות ומגלה את סודות היקום. תוך כדי הבריחה, הוא מגלה דברים מואד חשובים- כגון העובדה שלאונרדו דה וינצ'י כתב את מספר חשבון הבנק שלו על הצד האחורי של אחת התמונות, או כגון העובדה שהשטן בנה את הפירמידה בכניסה ללובר ושישו הוא האלוהים של השטויות בחשיש בתוך עגבניות.


20px-Stop hand.png אזהרה!
הפסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!היסטריה המונית

הספר עורר היסטריה המונית בציבור הרחב. הטענות שנכתבו בספר היו שערורתיות בעייני הכנסיה והאפיפיור הקדוש הוציא צו חיסול כנגד דן בראון. עד היום נזירים לבקנים החמושים בשוטים רודפים אחריו בלילות.

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא צופן דה וינצ'י. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.

אל תשכחו שהספר יצא בשנת 1948 השנה הכי שנואה על העולם. ודן בראון חי מ-666 לפני הספירה עד עכשיו.