אפיפיור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
TheJeeMan.jpg ג'יזס כרייסט (בעברית ישו) מחבב את הערך הזה
מכיוון -
  • שהערך עוסק בישו.
  • שהערך עוסק בנצרות.
  • שהערך עוסק בכל נושא אשר קשור לכנסיה הקתולית הרומית הקדושה. (או כל חיקוי פרוטנסטנטי חיוור אחר)
  • שהערך עוסק בנשים בתולות שנכנסות להריון.


המירו דתכם היום וקבלו שני וידויים חינם!

הדיקטטור העליון של הנוצרים - האפיפיור.

אפיפיור הוא הדיקטטור והמצביע הנוצרי העליון. משמש כאבא לנוצרים רבים ומבולבלים (מחוץ לנישואין, שכן ככומר קתולי נאסר עליו להתחתן) ולכן נקרא גם פאפא (Papa). כאב להמון רב של ילדים הוא מכונה גם בִּיגוּס דִיקוּס (Biggus Dickus), תואר המבוסס על תוארו של הכהן העליון של דת רומא הקדושה, הפונטיפקס מקסימוס. התיאולוגיה הקתולית גורסת שבדיוק כפי שישו נולד מבתולה דרך רוח הקודש שהתגשם בה, כך גם ילדיו של האפיפיור נולדים מבתול דרך נזירה שהתגשמה בו.

טרום היסטוריה[edit]

ניצני האפיפיורות החלו לבצבץ בשנת 115 אחרי הולדתו של ישו. חברי הכת הצעירים "השליחים" רצו לפרסם את הכת ברבים ולצבור כוח וממון רב יותר ממלך יוון "סולוניקי הגדול" שהיה קנאתם של הכל באגן הים התיכון. פייסבוק טרם נברא לכן נאלצו להשתמש בשיטות מיושנות כמו המלכת מישהו וסגידה לו. רבים וטובים מקרב השליחים ושאר חברי הכת רצו למלוך על כל ה 100 נוצרים שחיו באותו תקופה. זו היתה תקופה מכוערת במהלכה מלכים קמו, נפלו , נדקרו , הורעלו ונשרפו למוות ב"תאונות" שונות. לבסוף זכה במכרז האפיפיור הראשון "שמעון פטרוס".

הדוגמה הקתולית[edit]

האפיפיור הראשון היה דייג יהודי ובכדי להבדיל את עצמו משמעון פרס (שהיה הלוזר הראשון) שינה את שמו לראובן פאולוס. ראובן דג בעיקר דגי לוקוס וטונה, אך לא בחל גם בסרדינים לעת מצוא. מנהג זה רכש תמיכה עצומה בקרב שאר הנוצרים אשר אהבו דגים וכונן את ה"דוגמה הקתולית" הגורסת כי ישו היה למעשה דג ובעצם אכילת דגים כמוהה כאכילת גופו של ישו (מנהג נאקרופילי נפוץ באותם הימים). הכנסייה צמחה במהירות מתרומות של חובבי דגים והאימפריה היפנית.

אחד האירועים המעצבים בתולדות הכניסה היתה ירידתה מהשמים של סכיזמה גדולה, אשר פיצלה את האפיפיור לשני חלקים. החלק הראשון אהב לוקוס והשני אהב טונה. בהמשך נוסדו שתי כנסיות נפרדות: הכנסיה הרומית קתולית והכנסיה המזרחית, כשהראשונה מכינה מהטונה גפילטע פיש בעוד שהאחרונה אוהבת את הלוקוס בגרסה מזרחית חריפה, עם קוסקוס ורוטב עגבניות.אפיפיורים שבאו אחריו נהגו לעשן את הטונה בעלי מגלב כך שתקבל ארומה מיוחדת, אך המנהג הנאה הופסק בימינו עם התמנותו של אפיפיור גרמני, גרגוריוס יוחנן השלישי, המעדיף נקניק וכרוב כבוש עם בירה.

מלחמה על האמונה[edit]

לאחרונה האפיפיור החליט להעביר את הכנסייה ממאכלי דגים לנקניקיות וכרוב כבוש. מהלך שצוטט בתקשורת כ:"מלחמה על האמונה". מליוני מאמינים טוענים כי המעבר יפגע בדימוי ישו=דג ויכניס אלמנטים חתרניים לתוך הכנסייה ואכן כנסיית "אוֹם שִׁינְרִיקְיוֹ" מיפאן הנחשבת כקיצונית עקב פיזור גז סארין ברכבת התחתית בטוקיו כמחאה על מחירי הטונה. העיזה לאכול דג טונה נע על גבי מצע של אורז ואצות כמחאה על הצו האפיפיורי ועל כן עוררו את חמתו של האב הקדוש. הוד קדושתו ציווה לחסל את כולם עם דגי פוגו מורעלים.

ערכים בנצרות
נצרות
Cross.jpg


ראה גם[edit]

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא אפיפיור. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.