שיחת משתמש:אחד העם

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ברוך הבא

אני מחכה כבר תקופה שתכין לעצמך דף משתמש בכדי שאוכל להגיד לך - כל הכבוד על הכתיבה המושקעת....

--Mordillo 06:07, 15 יוני 2006 (UTC)

שלום. אתה רוצה להיות מפעיל מערכת? וכל הכבוד על העמוד הראשי. kakun 07:17, 2 יוני 2006 (UTC)

אני אשמח להיות מפעיל מערכת, ואשתדל לנצל את הסמכויות הכרוכות בתפקיד לטובה. רק... אם אפשר, תקציר של הסמכויות והתפקידים, כדי שאני אהיה בטוח מה לעשות.

אתה תוכל לחסום אנשים ולמחוק ערכים. kakun 16:15, 23 יוני 2006 (UTC)

אם כך, אני אשמח להיות מפעיל מערכת.

דיברתי איתם והם רוצים שתהיה הסכמה כללית של המשתמשים. אז צריך כנראה לעשות הצבעה או משהו כזה קודם. kakun 06:05, 25 יוני 2006 (UTC)
פתחתי הצבעה באיןציקלופדיה:הצבעות. אם תוך שבועה ימים לא יהיו יותר נגד מאשר בעד, אז אפשר להגיד שאיןציקלופדים מסכימים להחלטה. Corvus,(שיחה) 08:12, 25 יוני 2006 (UTC)

שער הקהילה

כפי שאתה רואה העברתי את העבודה שלך להשער הקהילה. אתה לא חושב שצריך להוסיף גם כמה קישורים לדיונים כמו איןציקלופדיה:הפלצות, איןציקלופדיה:איןקוויזיציה ואולי פורום(לדעתי צריך לפתוח)? Corvus,(שיחה) 18:06, 24 יוני 2006 (UTC)

ללא ספק, צריך להרחיב. אני עדיין לא העברתי את הכל לשער הקהילה מאחר ולא הייתי בטוח באשר לעיצוב, ואפילו לתוכן. ישנם המון תכנים המצאים בויקיפדיה ואינם רלוונטיים לאיןציקלופדיה, או לפחות לא בתנאים הקיימים (כמו "מתקפת איכות" למשל).

אני חושב שבשער הקהילה אנחנו צריכים לשים דגש על שני דברים. בתור התחלה: על הקהילה עצמה. שיהיה מעין גרסה של העמוד הראשי המיועדת לקהילה. זה אומר לשים דגש על כמה דברים:

  • נגישות למשתמשים חדשים והנחיות למשתמשים קיימים. התחלתי לכתוב מדריכים, כפי שראית, או לנסות לשכתב קיימים במטרה להפוך את האיןציקלופדיה יותר נגישה למשתמשים חדשים, וגם לבנות תשתית לכללים מוסמים שיהיו קווים מנחים לעריכות באיןציקלופדיה. לדוגמא: כללים לכתיבה מנקודת מבט סאטירית כסאטירה על נקודת המבט הנייטראלית של ויקיפדיה. בין השאר הנחיות ברורות לעריכה שימנעו ממשתמשים בין השאר לכתוב ערכים בגנותם של חבריהם, או מוריהם, או ערכים שאינם קשורים לשום דבר ומהווים נסיון פטאתי להצחיק (דוגמא: משה דץ סבל בעבר מדיזינטריה בדרכי השתן ומאז גדלו לו נמשים גדולים ומוזרים על הפרצוף. הוא נוטה להאשים בכך את אביו שלא נתן לו דמי כיס במשך שנה).
  • אפשרות מעקב על הנעשה באיןציקלופדיה. כדאי ששער הקהילה יראה עדכונים באשר לעריכות האחרונות (שינויים אחרונים), ויהיו בו קישורים ישירים לבקשת ערך, בנק הרעיונות (בתקווה שהרעיון יעבוד), ערכים הדורשים שכתוב וכן הלאה.
  • גיבוש קהילה כדאי שיהיה לוח מודעות, בדומה לזה הנמצא בויקיפדיה, שייתן הרגשה שהאיןציקלופדיה חיה ונושמת ויאפשר דיון על נושאים שונים וערכים שונים. אני חושב שזה יעזור לגבש קהילה המעורבת בהחזקת האיןציקלופדיה. אני מקווה בהמשך, אם יהיו עוד משתמשים אפילו לעשות מתקפות איכות.

על העיצוב עדיין לא החלטתי, ואני משתדל לעבוד ולחשוב בזמן המצומצם שיש לי עכשיו בשלהי תקופת הבגרויות. השורה התחתונה בקשר לשער הקהילה היא שלא רציתי להכניס מוצר לא מוגמר לשער הקהילה. אך בכל זאת, במחשבה שניה, זה טוב בתור התחלה. אני בינתיים אעבוד על הגרסה היותר משוכללת.

אגב, מה דעתך על בנק הרעיונות? אני חושב שזה פיתרון טוב לערכים הצמריריים. אתה חושב שזה יעבוד?

רעיון יפה, לא זכור לי שראיתי משהו דומה בפרוייקט אחר. אני לא בטוח שזה יעבוד, אבל נראה- אני אישית אולי אזרוק כמה דברים לבנק.
לגבי שער הקהילה- לדעתי עדיף "גירסת אלפה" מאשר כלום. Corvus,(שיחה) 08:12, 25 יוני 2006 (UTC)

חוקה

כתבתי מספר חורים בסיסיים באיןציקלופדיה:חוקה. מה דעתך? Corvus,(שיחה) 07:23, 1 יולי 2006 (UTC)

רעיון מצוין. למען ההגינות ייאמר שבעת כינון חוקה יש להצביע עליה מראש, אבל בהתחשב בכמות המשתמשים הפעילים הדבר אינו רלוונטי. בכל מקרה אני מניח שתרשה לי לערוך שינויים כך שייתקבל ניסוח יותר "דיפלומטי" ומתחכם כזה, מו חוקת מדינת ישראל למשל.

זאת רק גרסת ניסיון. ת'אמת המטרה של החוקה לא ממש ברור- לדעתי היא אמורה לעזור לתת לגיטימציה למחיקת ערכים בלתי מצחיקים בעליל, ואולי להסדיר פחות או יותר את דרך כתיבת הערכים. Corvus,(שיחה) 18:49, 1 יולי 2006 (UTC)
אני כרגע מנסח ומרחיב את החוקה. אני הגדרתי את המטרה כ"שמירת הסדר הטוב באיןציקלופדיה" כמובן שאתה יכול לקחת את זה לאיזה כיוון שאתה רוצה. הרי שמירת הסדר הטוב יכולה לתת לגיטימציה למחיקת ערכים בלתי ראויים, למניעת העלבת משתמשים וכל הנגזר מכך.

מזל טוב

ברוך הבא לתפיק מפעיל מערכת.

התפקידים של מפיל מערכת הם בסיגנון של עובד ניקון- אתה צריך למחוק זבל, לשחזר השחטות(יש את הלחצן של שיחזור כאשר אתה משווה עריכות שונות בהיסטוריית הדף). כמו כן, יש לך אפשרות להתיל הגנה על ערך, להוריד אותה ולערוך דפים מוגנים. לסיום, ניתן לציין גם את האופציה של עריכת הודעות מערכת- כל כתוביות של האתר. בהצלחה. Corvus,(שיחה) 15:49, 2 יולי 2006 (UTC)

ערך מופלץ

יש לך המקרה רעיון לערך מופלץ? כי אנחנו בפיגור של שבוע... Corvus,(שיחה) 13:11, 4 יולי 2006 (UTC)

יום שבתאי צבי

נראה לי אתה היחיד שבאמת יודע לעצב נורמלי את העמוד הראשי. אתה תכין את הגרסה ה"חגיגית"? Corvus,(שיחה) 10:06, 16 יולי 2006 (UTC)

למען האמת אני יודע פחות טוב ממך לעצב. אני עובד בדרך של ניסוי ותצוגה מקדימה, או העתקה של דפים קיימים מויקיפדיה. אבל אני מבטיח לנסות. בכל מקרה במידה ולא איאלץ לרדת למקלטים בגלל הקטיושות שעשו לי חור 400 מטרים מהבית.--אחד העם 10:44, 16 יולי 2006 (UTC)

אנימקס

יש את הערך אנימקס, שכרגע מואמד למחיקה. לדעתי ניתן למחוק אותו מבלי לחכות שבוע, כי הוא נראה כפרסומת של אתר. מה דעתך? Corvus,(שיחה) 08:37, 1 אוגוסט 2006 (UTC)

הוא לא נראה לי כמו פרסומת, אבל הוא בהחלט כתוב בצורה כל-כך דבילית שלא הייתי מחכה שבוע כדי למחוק אותו.--אחד העם 09:18, 1 אוגוסט 2006 (UTC)

בלוג-דיי

אני לא כל כך יודע לעצב. יש את הדף עמוד ראשי/בלוג, בו שיניתי קצת את העמוד הראשי, שיראה טיפה יותר "פאקצי". אבל זה לא הקטע, צריך לעשות משהו יותר מקורי. יש לך רעיון? ואולי אתה יודע במקרה אם אפשר לעשות את כל הרקע בצבע כלשהו? Corvus,(שיחה) 18:10, 10 אוגוסט 2006 (UTC)

ניתן לסדר את זה בעזרת טבלה גדולה המתפרסת על כל העמוד. חשבתי לעשות טבלה אחת גדולה שעמודה אחת שלה צבועה בשחור והשניה בורוד. ככה, העמוד ייראה ממש כמו בלוג. לרוע המזל, אני לא יודע לעצב טבלאות בויקי. אני צריך ללמוד בהזדמנות. כרגע אני בת"א בגלל המלחמה, ואין לי גישה למחשב לזמן בלתי מוגבל שיאפשר לי לשחק עם העיצוב. אני אנסה בכל אופן לטפל בעמוד הנ"ל בהזדמנות. --אחד העם 23:56, 10 אוגוסט 2006 (UTC)

משתמש שדורש כאפה

אתה יכול בבקשה לחסום משתמש שנקרא ?RockOut הוא מוציא תבניות שאני שמה על ערכים גרועים שלו ללא סיבה, ומשחזר עריכות שלו לאחר שאנחנו מתקנים. תודה

בדקתי את העניין, וכנראה שהגעתי מאוחר מדי. המשתמש הוזהר ע"י Corvus וחוצ"מ בכללהתנצל. אם הדבר ימשיך ללא ספק הוא ייחסם.

בקשה

תוסיף לעמוד הראשי בלוג אחרי התמונה המצוירת בהודעת פתיחה "עד ה*!ם *ש ל* {{NUMBEROFARTICLES}} פ!סט*ם מ!ש* מ!שלמ*ם!!!" תודה, yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 07:19, 31 אוגוסט 2006 (UTC)

ערכי נאצה על מפעילי המערכת המרושעים חחח

מה זה? מאיפה מכירים אותך וכותבים ערך על שמך? אתה עד כדי כך פופולרי? אני תוהה!משתמש:קקה

עליו? לא כתבו עליו ערך נאצה עם שמו. עלי כן, ואני לא מפעיל. הן נכנסו לדף המשתמש שלי וקראו את שמי והשאר הסטוריה. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 19:48, 11 ספטמבר 2006 (UTC)
מסתבר שכן, כתבו עליי ערך. אמנם לא ערך נאצה, הכל בדיחות פרטיות (דווקא טובות) עליי שמן הסתם מקומן לא פה. הפניתי כמה חברים שלי לפה, כדי שיהנו מהבדיחות. מסתבר שאחד מהם החליט לכתוב עליי ערך, כנראה. אין לי הסבר אחר לזה. ככה שמסתבר בסופו של דבר שאני אדם מאוד מוכר בקרב אלו שמכירים אותי. --אחד העם (דף השיחה שלי) 17:37, 12 ספטמבר 2006 (UTC)
אה, מוזר. לא ראיתי אחד כזה. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 18:00, 12 ספטמבר 2006 (UTC)
גם אני לא ראיתי עד אתמול. אני אפילו שוקל להעתיק את זה לדף המשתמש(: --אחד העם (דף השיחה שלי) 18:23, 12 ספטמבר 2006 (UTC)

חשבתי שזה מקום מצחיק

מה פתאום אתה חוסם אותי? טוב לא חשוב אתה צריך לכתוב קצת יותר מזה שיש לנו 3 גלגלי הצלה בעזרה אז יאללה תקים איזה דף עם עזרה לחדשים כי אני לא מבינה ת'דבר הזה.

חחח על תידאגי הו סתם מקנא! אני בטוחה שתכתבי הרבה ערכים טוביםםם! בהצלחה, אמא
אני לא כתבתי את עניין העזרה, בעבר הכנּו כמה מסמכים שכדאי לך לקרוא אם את רוצה להבין באמת מה נחשב למצחיק ומה לא. הסיבה שחסמתי אותך, זה כי ביצעת השחתה בכמה ערכים. אני לא צריך להזכיר את השחתת המיזם "האיןציקלופד המצטיין", "איןציקלופדיה:מפעיל מערכת" ועוד כמה דברים. בכל מקרה, יש לנו מן נוהג כזה לחסום משתמשים שמתחילים לבצע השחתות (אני חושב שאני לא צריך לנמק למה להכריז על עצמך בתור "האיןציקלופד המצטיין" נחשב להשחתה של המערכת). בכל מקרה, משתמשים שמשחיתים ערך אחד בדרך-כלל ישחיתו עוד כמה ערכים על הדרך, ואנחנו ישר חוסמים אותם כדי למנוע עבודה מיותרת בשחזור, וגם בתור "עונש".
ישנם מספר מדריכים כגון: "[[איןציקלופדיה:איך לכתוב ערך מצחיק|"איך לכתוב ערך מצחיק?" ו-"המדריך לנקודת מבט סאטירית. כמו כן אני ממליץ לך לעיין בחוקה שלנו.

שנה טובה. --אחד העם (דף השיחה שלי) 14:45, 20 ספטמבר 2006 (UTC)

מחיקה מהירה

מה אנחנו עושים אם אין לנו מספיק אנשים שיצביעו בעד מחיקה מהירה? יש יותר מדי ערכים כאלו בקטגוריה:למחיקה מהירה.

בעניין הזה אין לנו יותר מדי ברירה. אני לא חושב שהצבעה של שני משתמשים היא דמוקרטית, ובהרבה מקרים היא גם לא מוצדקת. כרגע אני עובד במשרה מלאה עד הגיוס והזמן שלי פה הצטמצם, ככה שאני יכול פחות להשגיח על ערכים למחיקה מהירה. בינתיים לא נותר לנו אלא לקוות לכך שאיןציקלופדיה תגדל מספיק כדי שנוכל לשנות את פרוצדורת המחיקה המהירה אפילו לארבעה משתמשים. --אחד העם (דף השיחה שלי) 19:06, 27 ספטמבר 2006 (UTC)

דפי שיחה של ערכים מחוקים

אני הסתכלתי על דפי שיחה כמו זה וזה, ראיתי שהם עדיין קיימים לא הבנתי למה.

גם אני חשבתי בהתחלה שעדיף יהיה למחוק אותם, אבל הניסיון מלמד שאם מישהו כותב ערך ורואה שהוא נמחק, בהרבה מקרים הוא כותב אותו שוב. השריד למחיקה המהירה בדף השיחה חוסך לנו את הבדיקה אם הערך נמחק בעבר או לא, וחוסך לנו הצבעה נוספת על המחיקה.

דבר נוסף: כאשר דף לא קיים, לא נעשה שימוש בדף השיחה שלו, ככה שזה לא צריך להפריע לאף אחד. אם הערך ייכתב מחדש בצורה שמצדיקה את קיומו באיןציקלופדיה, תהיי בטוחה שיהיה משתמש מספיק אחראי (אולי את) שיסיר את ההצבעה מדף השיחה, ויפנה אותו להערות על הערך. --אחד העם (דף השיחה שלי) 19:06, 27 ספטמבר 2006 (UTC)

ארגז חול פרטי

בויקיפדיה זה דבר מקובל, שמשתמש רשום יוכל לפתוח ארגז חול משלו בשביל לערוך בו ניסויים. אני לא חושב שיש לנו סיבה להתנגד לכך. Corvus,(שיחה) 14:34, 29 ספטמבר 2006 (UTC)

אני לא רואה בזה צורך, אבל מן הסתם לא אכפה את דעתי. את ארגזי החול הפרטיים מחקתי כי לא ידעתי שזה דבר מקובל. מן הראוי שתיארך הצבעה בנושא לשם הרשמיות, או לפחות הודעה על הכוונה ליצור ארגזי חול פרטיים, סתם כדי שאדע שמדובר בדבר מקובל. אם כבר הייתי מעדיף לפתוח ארגז חול פרטי לדוגמא כך:ארגז חול:Corvus, ולא בעזרת הלוכסן ("סלש"), בדומה לשיחת משתמש:Corvus ו-משתמש:Corvus.--אחד העם (דף השיחה שלי) 05:19, 1 אוקטובר 2006 (UTC)
כשפועלים עם סלאש(/) אז הדף שנוצר יוצא "תת-דף" לדף הראשי, ויש בו קישור אטומטי של חזרה אחורה(ע"ע משתמש:Corvus/טיוטה). Corvus,(שיחה) 19:17, 30 ספטמבר 2006 (UTC)
הרחבת את אופקיי. --אחד העם (דף השיחה שלי) 05:19, 1 אוקטובר 2006 (UTC)

ראיתי מה שכתבת לקורבוס בוויקיפדיה

אוקיי פסדר אני אוהבת לדבר כמו פקצה אבל אני לא כנ"ל על לינויוש (שאגב עזבה) וגמאני דיי בשלבי עזיבה,מיציתי

תראי, התפרעויות כאלו כמו שהיו בהתחלה הצדיקו פעולה דרסטית. זה לא שאנחנו לא רוצים אתכן פה, אלא שאנחנו לא רוצים התפרעויות והפרות סדר, "פינות דשדושים" ושאר דברים שלא היו קיימים פה מאז ומעולם, ואין סיבה שיהיו קיימים.
אנחנו השתדלנו מצד אחד להיות קשים איתכן כשצריך, ומצד שני לעודד אתכן כשהתנהגתן יפה. אני הייתי צריך להיות קשה איתכן, לא הייתה לי ברירה, אבל בכל זאת מאוד השתדלתי שלא תקבלו הרגשה שאתן לא רצויות. נכון, אני לא רוצה פה אנשים שעושים מה שהם רוצים אפילו שזה לא נכון או מוסרי, אבל אם אותו אדם החל לתרום ולהתנהג יפה אז אדרבא, שימשיך כך.
אני אשמח מאוד אם תשקלי שוב את עזיבתך. גם פעילות במתכונת מצומצמת היא אופציה. לדוגמא: להצביע על ערכים למחיקה מהירה או להעלות הצעות לשיפור.
אם הסיבה לזה שאת מתכוונת לעזוב, היא שאנחנו כבר לא מעניינים, זה נתון לשיקול שלך. את בכל אופן מוזמנת להישאר, גם אם במתכונת מצומצמת. --אחד העם (דף השיחה שלי) 16:36, 4 אוקטובר 2006 (UTC)
אני לא הולכת להשבע שאני לא חוזרת לפה אבל זה התחיל לשעמם אותי אם יתחשק לי אני אבוא אבל לא בטוח שיתחשק לי

רשיון תמונה

אפשר להשתמש בתמונה שהעלתה שבה שבתאי צבי מצביע עליך כמו הדוד סם? חשבתי שזה יהיה מצחיק עם אני יוסיף את זה לערך אתה. Seal שיחה 14:38, 6 אוקטובר 2006 (UTC)

על התמונה אין זכויות יוצרים באתר האיןציקלופדיה. מחוץ לאתר צריך לתת לאיןציקלופדיה קרדיט על התמונה. באופן עקרוני, ניתן להשתמש בתוך האתר באופן חופשי בתמונות הקיימות בו. --אחד העם (דף השיחה שלי) 14:54, 6 אוקטובר 2006 (UTC)

איפה אתה?

אתה לא פעיל בזמן האחרון... Corvus,(שיחה) 07:44, 25 נובמבר 2006 (UTC)

מסכימה. היכן אחד העם? והאם נחטף ע"י בני סלע? ): משתמש:קקה

יש לי גישה למחשב רק בסופי שבוע עקב הגיוס. הצבא לא מוכן להפנים את העובדה שכתיבה באיןציקלופדיה היא שליחוּת ממדרגה ראשונה. לפחות הם הגיעו אליי לפני בני סלע. --אחד העם ( משתמש | שיחה ) 16:17, 25 נובמבר 2006 (UTC)

בקשר לעמוד הראשי החדש

אנחנו עובדים על משהו כזה כבר שבוע, אתה יכול לשנות את המראה לזה שאתה בנית בעמוד הראשי החדש. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 09:51, 13 דצמבר 2006 (UTC)

שלום. לדעתי הדף צריך להשתמש בפורמט של ויקיפדיה של אותה המדינה, כמו בכל האיןציקלופדיות האחרות. לדעתי אתה ניסית לעצב את זה בצורה של איןציקלופדיה באנגלית, אני צודק? קקון 10:06, 13 דצמבר 2006 (UTC)
ראה גם כאן. קקון 10:13, 13 דצמבר 2006 (UTC)

אתה צודק, זה צריך להיות דומה לויקיפדיה, אלא שצריכים להיות בכל זאת קצת רעיונות משלנו. השאלה היא עד כמה. הפיתרון לשאלה הזו הוא מן הסתם הצבעה דמוקרטית על כל מקרה לגופו. אני לאו דווקא מעדיף את הגרסה שהעליתי, אבל העליתי אותה מתוך כוונה שהיא אולי תוכל לעזור. היא שמורה אצלי במחשב כבר כמה חודשים. --אחד העם ( משתמש | שיחה ) 14:09, 13 דצמבר 2006 (UTC)

אני רואה את זה ככה, הקטע של "רעיונות משלנו" צריך לבוא לידי ביטוי בזה שנחקה את השער של ויקיפדיה בצורה הכי מצחיקה, וזה אומר לרדת לפרטים הכי קטנים בצורה חכמה. זה מה שעשו בכל האיןציקלופדיות. זה לא חוסר יצירתיות להשתמש בפורמט של ויקי, בדיוק להיפך. קקון 16:37, 13 דצמבר 2006 (UTC)

תמונה:NoPakatza.PNG

שלום. יש מצב שאתה עושה את זה מחדש עם הגזר? קקון 14:06, 15 דצמבר 2006 (UTC)

לא חבל?

Wiki.png קהילת איןציקלופדיה מודיעה לך בצער על הדחתך מתפקיד מפעיל מערכת.
קהילת איןציקלופדיה מביעה את הערכתה הרבה לפועלך אך נאלצה להסיר את סמכויותך עקב חוסר פעילות מובהק באתר. הודחת פורמלית באמצעות הצבעה שתוכל למצוא בארכיוני איןציקלופדיה:מפעיל נולד. קהילת איןציקלופדיה מקווה שתחזור להיות משתמש פעיל באתר ואולי יום אחד (שוב) מפעיל מערכת.


פאי 14:08, 9 באפריל 2008 (UTC)