תפוח אדמה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
מר תפוח אדמה
"אף אחד לא רוצה תפוח עם צלוליטיס"
~ שבתאי צבי על תפוח אדמה


"מה, מה, מה? תפוח אדמה! לחם עם גבינה - פרה אדומה!"
~ שיר עם על תפוחי אדמה


תפוחי האדמה היו במקור תפוחי עץ שמנים במיוחד שפשוט נפלו מהעץ. תפוחי האדמה, המצויים בעיקר באוזבקיסטן, מתכננים נקמה הכוללת השתלטות על העולם, כפיית שלטון תפוצ'יפסי [שלטון טוטאליטרי בטעם כל כך טבעי שלא תשלט בעצמך הם ישלטו בך (עם אפשרות לטעמים אחרים)] בראשות מלך תפוחי האדמה, שהוא בעצם חצי יונה וחצי תפוח-אדמה, מה שיוצר יונאדמה. תפוחי אדמה ידועים בתור מרכיב משני בהחלט ב"פרינגלס" (מהווים 0.3) מרכיבי המוצר, (הרי ידוע שהמרכיב העיקרי ב"פרינגלס" הוא שמן תינוקות מתינוקות מובחרים)

הסמל המקורי של איןציקלופדיה

המהפכה

מאז שהומצאו תפוחי האדמה, לפני מלא מלא מלא מלא מלא זמן, היו תפוחי האדמה, יצורים דחויים, לא מקובלים ובעלי גידולים על גופם. הם שהו בעיקר במקומות סגורים ולרוב גם מסריחים. אך, ביום אחד - התחילה המהפכה! איש מקובל חברתית עד מאוד, החליט להקים אתר, הוא הקים את האתר איןציקלופדיה.
תוך שניות ספורות הפך האתר לסופר פופולרי, לאתר בעל מיליוני כניסות יומיות, תפוחי האדמה היו בשיא, הם הצלטמו לפרסומות פריים טיים שונות (ראה ערך תפוצ'יפס).
אך עם זאת אגודת הגפילטע פיש הבין-לאומית הציעה לוגו חדש לאיןציקלופדיה שכלל גפילטע פיש והוא נבחר ביתר קולות: גפילטע פיש-99.99, תפוח אדמה-0.01 ואהוד אולמרט- 1678685858-.

וכך נהיה הלוגו עם גפילטע פיש ונושל תפוח האדמה מתפקידו.

כללי זהירות בקרב תפוחי אדמה

במקרה של התקלות בתפוח אדמה, יש לנקוט באמצעי הזהירות הבאים, לפי הסדר:

  1. להתרחק למרחק בטוח של עשרה ס"מ (הם שמנים ובקושי זזים בגלל הצלוליטיס)
  2. התעללות בתפוח האדמה הינה מומלצת, אך לא הכרחית (כי גם ככה הוא יתאבד כי אין לו חברים)
  3. לקלפו בעדינות (לא חייב בעדינות, פשוט לכתוב רק "לקלפו" זה קצת קצר מדי)
  4. עבדתי עליכם לא צריך להיזהר, השמנים האלה לא יכולים לעשות כלום לאף אחד.

נקודות תורפה

להלן מספר נקודות תורפה של תפוחי אדמה:

  1. סכינים למינהן; סכין לחיתוך דגים, קציצת פטרוזיליה, סכין למילוי עופות, סכין יפנית, סינית או גרוזית. כל אחת מסכינים אלו תגרום לתפוח אדמה ממוצע פחד וחרדה מרובה, ועל כן יברח תפוח האדמה מהמקום כל עוד נפשו בו.
  2. תפוחי אדמה מפחדים בעיקר ממפלצות רדיו-אקטיביות שמנות ושעירות העונות לשם איגור.
  3. צביקה פיק, וכל מלה נוספת מיותרת.

מטרת תפוחי האדמה

ראשית, תפוחי האדמה נוצרו בכדי לתקוף את כל אירופה ששהתה בתקופת משבר כלכלי שגרר אחריו רעב גדול. יוצר תפוחי האדמה האנונימי ידע הביא לאירופאים במתנה תפוחי אדמה, ואלה אכלו אותם כמו שהם. כמובן שרבים מהם מתו ממחלות הנובעות מאכילת תפוחי אדמה, אך לצערו הרב של ממציא תפוחי האדמה האירופאים גילו במהרה שניתן לעבד את תפוחי האדמה, כך שיאבדו את כל תכונותיהם הפוגעות (אפיה, טיגון, ואיומי סכין). מאז תפוחי האדמה מאכילים רבים, אך יום אחד הם ישובו לתקוף. דוגמא אחת לתפוח אדמה מוכר ידוע וג'ינג'י היא ה-תפוח אדמה. ה-תפוח אדמה מודע לעובדה שמנסים לבשל אותו פעמים רבות, או להכניסו אל מרק ירקות. אחד מהשימושים המפוצים ביותר בתפוח אדמה, הגורם להדירדרות מתמשכת במספרם, דבר שנראה באור חיובי בקרב כל העולם הוא בישולם ואכילתם. עוד שימוש נפוץ, הוא הכנת צ'יפס.