תקופת הברונזה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Adi Einshkenasi.jpg ערך זה יותר מנותק מהמציאות משמעון פרס ועליו לעבור שכתוב מידי. איןציקלופדיה מזמינה כל משתמש להציע ערך פחות הזוי במקומו.
"צינורות ברונזה הכי טוב"
~ בנאי על תקופת הברונזה
"צינורות ברונזה הכי טוב... כן..."
~ בני סלע מעלה זכרונות טובים


תקופת הברונזה היא תקופה מאוד חשובה בהיסטורית הכלכלה הישראלית, שנמשכה בין שנת 168 עד 2096 והשפיעה על ההיסטוריה העולמית לנצח.

ה"דייסה" הרומאית המפורסמת. עכשיו ב-עשרים אחוז הנחה!

תקופת הברונזה החלה בתקופת הרומאים כאשר ניסו לחשוב על צורת בניה חדשה. להלן כתב עתיק הנמצא בארמון הקיסרים ברומא המתאר את תהליך הדיונים בנושא:

  • "בא לי קפה לאטה הפוך+אספרסו קצר" ~ איטלקי תוהה
  • "אבוי! איטלקי תוהה נכנס לנו לבית!!" ~ מלכת אליזבת השניה על הולדת הנסיך צ'רלס

היווצרות המלכים-פרק 5


להלן כתב עתיק שנמצא בארמון שאינו מתאר את קיום יחסי המין של בני מלוכה:

  • "אדוני אנשינו גוועים ברעב!" ~ יועץ מלכותי
  • "עלינו למצוא סוג "מאכל" זול כדי שנוכל לייצר אותו ולמכורו" ~ יעוץ מלכותי
  • "מדענינו הטובים גילו דרך ליצור טיט חדש אדוני! מייצרים אותו על מוטות ברונזה ו..." ~ עוצץ מלכותי
  • "אני יודע!נקרא לטיט החדש "דייסה" ונייצר אותו על מוטות הברונזה!" ~ קוץ מלכותי
  • "אתה גאון אדוני!!!" ~ חנפן מלכותי


וכך הרומאים החלו לייצר את ה"דייסה" המיוחדת שלהם ולמכור אותה בעולם. הוקמו מפעלים אדירים שבהם יוצרה ה"דייסה" ולשם כך נצטרכו כמויות אדירות של נחושת. לכן הרומאים החלו לחצוב כמויות אדירות של נחושת ולאחר מכן בגלל כמות הנחושת הגדולה שהייתה להם הם החלו לייצר גם שריונות מגינים ואפילו קונדומים. בעקבות השימוש הגדל בברונזה היקרה החלו להבנות מכרות ענק בכדי להשיג את הברונזה החשובה, ובגלל שהרומאים היו כל כך עסוקים בברונזה שלהם הם לא שמו לב לכיבוש הגרמאני שבה מצפון.

הכיבוש הגרמאני שבא מצפון

המנהיג הגרמאני ריקארד פון ריכסטופנכוראגבורג הגיע עם צבאו מצפון איטליה ונכנס לרומא, הוא שם לב לברונזה שמקיפה אותו בכל מקום, והחליט לכבוש את המקום. הוא הורה לאנשים לשרוף את בתי הברונזה, לשחוט את אנשי הברונזה, ולגנוב את הצאן והבקר (טוב,משהו חייב להיות לא מברונזה...). לאחר שהגיע לארמון הקיסר מברונזה ונכנס לחדר המלכות מברונזה הוא הרג את היועץ המלכותי מברונזה, את היעוץ המלכותי מברונזה ,את העוצץ המלכותי מברונזה,את הקוץ המלכותי מברונזה ואת החנפן המלכותי. מברונזה...

לאחר חורבן העיר, התייישב הכובש הגרמאני, ריקארד פון ריכסטופנכוראגבורג, עלך כס המלכות מברונזה כאשר נזכר שהוא אלרגי לברונזה. הוא התנפח לממדים של אריאל שרון והתפוצץ. כדור הארץ נהרס וחלקיו כעת מפוזרים בחלל. מדענים קוראים לפיצוץ זה "המפץ הגדול". בעקבות הכיבוש הנורא החלה חציבת הברונזה להגיע למימדים קריטיים, עד שברונזה הפכה למצרך יקר להכנת עוגה, בתים, עוגות, עוד עוגות, ודייסה.

כיום

לאחר המצאת הטופו השימוש בברונזה החל לרדת, אך עדיין אנשים משתמשים בברונזה לכל דבר בערך. בעוד 88 שנים תגמר אספקת הברונזה העולמים וכתוצאה מכך יווצר גל התאבדויות ענקי, חורבן בית המקדש השביעי, קריסת הבורסה (שוב...), פרוץ מלחמת העולם הראשונה, הולדת ישו (שוב...) ומותה של ג.יפית וקומה לחיים .