Minecraft

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"המשחק הכי טוב שנוצר אי פעם, אני משחק בו כל יום"
~ צ'אק נוריס על מיינקראפט

מיינקראפטאנגלית: Minecraft) הוא משחק שנוצר ע"י האטסונה מיקו, אך נגנב על ידי ממשלת שוודיה עם עזרה טקטית מצד דומינוס פיצה.
בנוסף להיותו פיקסל, מיינקראפט ידוע בתור משחק המתמקד בבנייה וביצירתיות גבוהה. המשחק תפס פופולריות רבה עקב גרפיקתו פורצת הדרך, וכיום משתרע על כמאה אחוז משוק "משחקי המחשב ללא העלילה מגוף ראשון שני ושלישי שאף אחד לרבות מפתחיהם לא מבין מה מטרתם".
במשך שנים רבות, ממשלת שוודיה הצליחה להסתיר את המפתח האמיתי של מיינקראפט בעזרת שם הדמה נוטץ', אבל אחרי שנוטץ' קיבל תודעה משל עצמו והתחיל להיות טרנספוב, ממשלת שוודיה החליטו שעדיף להם להודות באמת על היותה של האטסונה מיקו המפתחת האמיתית של המשחק.

הממשק הגרפי המתקדם של מיינקראפט

משחקיות

עולם המשחק הוא מערך תלת מימדי של פיקסלים. בהתחלה העולם היה מורכב מפיקסל אחד, אך מאוחר יותר העולם השתדרג, ובמצבו הנוכחי הוא מורכב מכעשרים ושבעה פיקסלים. השחקן יכול לנוע בחופשיות בעולם הרחב ולהעביר פיקסלים ממקום למקום ובכך בעצם לעשות שום דבר. כמו כן, יכול השחקן להרוס את המאזן האקולוגי העדין של הטבע במשחק על ידי כריתת עצים, שריפת יערות, ניצול יתר של משאבים ורצח בעלי חיים חפים מפשע. אופציה נוספת במשחק היא היכולת לעבד משאבים לכלים ולמשאבים אחרים, אשר באמצעותם ימצא משאבים חדשים אותם יעבד לכלים ולמשאבים אחרים, אותם יאבד, וכך הלאה.
עולם המשחק מחולק למספר אזורי אקלים שונים, ביניהם אפשר למצוא- אזור מדברי (המתאפיין בפיקסלים צהובים), אזור מושלג (המתאפיין בפיקסלים לבנים) ואזור מישורי (המתאפיין בפיקסלים). ככל שמשחקים יותר זמן ברצף כך אפשר לקבל יותר סמים, וערכות אונס. אי לכך ובהתאם לזאת, השחקן משתכר, ומתחיל להרוס את העולם כפי שמתואר למעלה. כמו כן, בגרסה רבת המשתתפים יש מועדוני חשפנות שמשום מה בוויקיפדיה קוראים להם סרוורים שבהם השחקנים משתכרים ביחד, צופים במופע, שבו הציצים הם באמת מפיקסלים ולא כתוצאה מצנזור. מי שמנצח זה מי שעושה את השילוב הכי מוזר בין גריי גוס וסוג כלשהו של קוניאק.

מפלצות

במיינקראפט ישנן מפלצות והן בד"כ מופיעות בלילה.

קריפר - יצור ירוק בשם אחמד בעל פרצוף מעוות. כשהמשחק נוצר, אחמד ביקש מנוטץ' שיוסיף לו גרזן ביד(ובסוף הוא שם גרזן ביד של האבוקר שנקרא גם אחמד), אך הוא לא הסכים ובמקום זה הפך אותו לירוק. מאז אחמד התרבה (עם עצמו, כאילו, דה?) והוליד מלא אחמדים קטנים שכולם חברים בחוליית מחבלים ומחפשים להרוג יהודים במיינקראפט. אחמד מפחד מחתולים ומכלבים, מכיוון שבגיל 5 כלאו אותו עם חתולים וכלבים חולי כלבת ומאז יש לו טראומה.

Mobs

במשחק ישנם מפלצות ובעלי חיים המכונים "mobs", וזאת בשל היותם חברים במאפיה הגרוזינית.
המובס מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים: מובים סבילים (passive mobs), מובים בלתי סבילים (active mobs) ומובים ניטרליים (netural mobs).

מובים פסיביים

מובים פסיביים הם מובים אשר פרט להיותם אכילים אין להם שום תפקיד מוגדר במשחק, ולכן בדרך כלל הם נוהגים להתרוצץ במעגלים ללא שום מטרה הנראית לעין. בקבוצה זו ניתן למצוא תרנגולות, חזירים, כבשים, תמנונים, חדי קרן, פרות, לוויתנים שן-חרביים ועוד.

  • חזירים- אחד מתשעת יוצאי הדופן בין המובים הפסיביים הם החזירים, אשר החל מעדכון 12w3769201a ניתן לרכוב עליהם בעזרת אוכף, כך שבניגוד לשאר המובים הפסיביים המתרוצצים במעגלים ללא שום מטרה הנראית לעין, החזירים הפכו למובים פסיביים המתרוצצים במעגלים כשהשחקן עליהם ללא שום מטרה הנראית לעין. בעדכון 666w666666a הוסף למשחק חפץ הנקרא "גזר על מקל", אשר על ידי החדרתו לחזירים ניתן לרכוב עליהם בכיוון מוגדר, כך שהפכו ממובים פסיביים המתרוצצים במעגלים כשהשחקן עליהם ללא שום מטרה הנראית לעין, למובים פסיביים המתרוצצים במעגלים כשהשחקן עליהם עם מטרה הנראית לעין.
  • חתולים- לאחר שנכחדו כל הלוויתנים השן-חרביים במשחק בעדכון 12w54321a עקב ציד לא חוקי, החליטו מפתחי המשחק להחליפם בחתולים. החתולים במשחק, כמו גם בחיים האמיתיים, משמשים כנשק להשמדה המונית, אותם יכול לשחד השחקן בעזרת דגים בכדי שישמרו עליו.
  • תימניים- בגרסא 1.9 הוסיף נוטץ' למשחק עוד שני פיקסלים המכונים סקווידווידים תימניים. הם מכונים כך בשל דמיונם לסקווידוויד, הדמות האהובה מהסדרה בובספוג, ובשל צבע עורם התימני. החל מעדכון 51.8w13a ניתן לסחור איתם בחפצים ובאבני חן בזכות מערכת הסחר החדשה, אך בדרך כלל התמורה שמקבלים מהם נמוכה בהרבה מהמחיר אותו אתה משלם עבורה, וזאת בשל אופיים התימני.
  • ארנבים אדומים עם שחורים- קצת לפני שהוציא את גרסא 1.8 נוטץ' קיבל נשיכה מארנב בטיול טבע שלו לתחנה המרכזית ראש העין. הוא חלה בכלבת ילדים (שבניגוד לדעה הרווחת, היא אינה נגרמת רק ממנת ילדים במק'דונלד'ס כשר בתל-אביב), ויצא לו בקקי מכתב שבו כתוב שיש לו שחורים. על כן, בגירסא 1.8 הוא הישתמש בארנבים בתור נשק של פיג-מן כדי לנשוך נובים ויוטיוברים ולחתוף שחורים.

מובים אקטיביים

מובים אקטיביים (המכונים גם מובים עוינים) הם מובים אשר תפקידם במשחק הוא להתעלל בשחקן כחלק מפעילותם הסדירה במאפייה הגרוזינית. לרב הם ממתינים לשחקן בפינות ובסמטאות חשוכות שם הם אונסים ורוצחים אותו, מפוצצים את ביתו, ומבצעים מעשי קונדס שונים כמו עשיית וודג'י וצלצול בפעמון הדלת ואז בריחה. בקבוצה זו ניתן למצוא זומבים, שלדים, קריפרים (הידועים כמלפפונים שהואכלו באבק שריפה), רוחות-רפאים, גרבילים ועוד.

מובים ניטרליים

מובים ניטרליים הם מובים אשר לא יתקפו את השחקן אלא אם עורר אצלם פרובוקציה או שסתם התחשק להם. סוגי הפרובוקציה משתנים בין מוב למוב. בקבוצה זו שלושה מובים בלבד- איש סוף, זאב ואיש-חזיר-זומבי.

  • איש סוף (Enderman) - בגרסא 1.8 הוספו למשחק אנשי הסוף, אשר ניחנים ביכולת המיוחדת להשתגר ממקום למקום ולהזיז פיקסלים. ניתן לעורר פרובוקציה אצל אנשי הסוף במספר דרכים, ביניהן- חשיפת ישבנך בציבור, הסתכלות ישירה בעיניהם, והשתתפות בהפגנות תמיכה ו\או שנאה נגד קבוצות לאומיות שונות. אנשי הסוף, הם העם היחיד של הקומוניסטים שלא רוצים את פולין ואין להם בעיה עם הנאציזם (ראה: קו קלוקס קלאן
  • איש-חזיר-זומבי (Zombie Pigman) - איש-החזיר-הזומבי הידוע לשמצה הפך לחלק ממיינקראפט בגרסא 1.2 כחלק מעדכון ההלואין. איש החזיר הזומבי שוכן ב-Nether, הידוע בתור הנסיון (הכושל) של נוטץ' ליצור בסיס מבצעי למאפיה הגרוזינית. אנשי-החזיר-הזומבים בדרך כלל מסתובבים בכנופיות. ניתן לעורר פרובוקציה אצל איש-החזיר-הזומבי על ידי מכה - אך זהירות, ברגע שעצבנת אותו, עצבנת גם את הכנופיה שלו, ונכנסת לרשימה השחורה של המאפיה הגרוזינית.
  • חנון- מצוי- בחור בגובה מטר עשרים עם משקפיים עגולים ענקיים. הוא אחד המפלצות הכי אכזריות שצוחק צחוק שהוא מחשיב ל"מגניב" אחרי שהוא מקלל. נשקו האפקטיבי הוא ההלשנה למורה ולספר לאמא שמתקשרת להורים שלך לאחר שהם אונסים אותך. הוא משתמש רק בסמים קלים כדי שלא יחשבו שהוא יותר מדי דביל. קל להריגה.
  • תימני ירוק- מופיעים רק בלילה ועושים סמים. הם ינסו להיכנס לבית שלך כדי לאיים שהם יאנסו את אמא שלך. אתה צריך ג'חנון מדיימונד כדי לנצח אותם.

Herobrine

הרובריין הוא שני פיקסלים מסתוריים, שבוהים בך ונעלמים.
הרובריין ידוע בכשרונותיו הרבים הכוללים בנית פירמידות, חפירת מנהרות בגובה שני פיקסלים, רצח המוני ושבירת חלונות.
ישנם עדים רבים לקיום הרובריין, רובם מוגדרים כחברים בכנופיית "ילדי FXP", הידועים גם בתור "ילדי המייפל". ישנן שמועות שהרובריין, הידוע גם בכינויו - "HIM", הוא למעשה האח של נוטץ', שנפטר בצורה מסתורית. נוטץ' עצמו מכחיש את קיומו של Herobrine, למרות התעקשותם של כנופיית "ילדי FXP" על קיומו.

Entity 303

אחיו המטונף של Herobrine. נהנה לעקוב אחרי שחקנים תמימים ולהתענג אליהם מתי שהם אבודים ביער. זהותו של Entity 303 לא ידועה, אבל לפי המחקרים האחרונים, הוא גבר בן 50 ששמו צ'אק וגר במרתף של אמא שלו.

מערכת הניקוד

מערכת הניקוד היא עוד מערכת מתוחכמת שמובנית במשחק. המערכת מייצרת מספר אקראי של תווים אקראיים כאשר אתה מת. מערכת הניקוד נחשבת למערכת הטובה ביותר מסוגה, וזכתה לשבחים רבים מצד המבקרים.

קשר לשואה

יש הסוברים כי שם בשפת המקור הלא היא נאצית מדוברת שם המשחק הוא בכלל Mein Kraft. מטרת המשחק היא להוות המשך לספרו רב המכר של היטלר ולאפשר לקוראים הנלהבים לנסות לבנות גטאות ומחנות למיניהם גם אם אין בידם האמצעים הכלכליים לשם כך. בנוסף לכך יש הסבורים שגודל ממוצע של המפה במשחק הוא 6 מליון בלוקים - נקודה הממחישה מאוד את הקשר של המשחק לשואה. בנוסף ניתן לראות את הפוסטים הניאו נאצים של יוצר המשחק נוטץ.

קישורים חיצוניים

במידה ואתה רוצה לרכוש את הפיקסל היקר בעולם, במחיר צנוע של 19.99 יורואים חדשים, היכנס לאתר הרשמי: האתר הרשמי של מיינקראפט