ערך מופלץ

מק'דונלד'ס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

האם התכוונתה לבית הפנקיק המקורי

Ronald mcdonald jumping1.jpg הערה: ערך זה בשליטת רונלד מקדונלד!

נא:

כמו כן, מומלץ להתחפש לליצן ולשחק בילדים .
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי לא ישחררו את רונאלד מקדונלד!.


"make donut's"
~ ג'ורג' בוש על מוצרי מקדונלד'ס
"i believe in change"
~ ברק אובמה לאחר שאכל את רוטב אלף האיים של מקדונלד'ס
"אנחנו נשמיד אותם!!"
~ פרה על מקדונלד'ס
"זה לא בריא"
~ חוקר כושל של משרד הבריאות
"אנחנו היחידים שאין להם את זה??"
~ איראן על מקדונלד'ס
"מממ... צ'יזבורגר..."
~ הומר סימפסון על מוצרי מקדונלדס
"בא לי עוגיות"
~ עוגיפלצת שאוהב לדבר על דברים שבכלל לא קשורים כמו... נו! איפה העוגיות שלי?


מקדונלד'ס הוא שמו של מיזם הומניטרי, שנועד להפחית את כמות האנשים הרעבים בעולם על ידי הריגתם אחד אחד. המיזם נקרא על שמו של הוגה הרעיון, רונלד מקדונלד, שהיה המזכיר הכללי של האו"ם בשנת 1999. עם ייסודו זכה המיזם, שסיסמתו היא "לאכול בגדול" לשבחים רבים, אך כיום הולכת ומתרבה הביקורת בקשר אליו.

מק'דונלד'ס
WcDondals.svg
פרטי החברה
סוג: רשת מסעדת מזון מהיר (כשר לפסח)
שנת ההקמה: 1940
פירוק החברה: עדיין לא קרה
מייסדים: רונלד מקדונלד ובארני
בעלות: לשעבר רונלד מקדונלד לא ידוע מי כהיום
מוצרים עיקריים: המבורגר
שווי: 1000000000000000000000000000000000000 (בערך)
הכנסה: 1000000000000000000000000000000000000 (בערך)
רווח: 1000000000000000000000000000000000000 (בערך)
עובדים:
בארני
אייר
משפחת טרסוב

רונלד מקדונלד (לשעבר)
עודד מנשה (לשעבר)
טל מוסרי (לשעבר)
יובל המבולבל(לשעבר)
שוגר זאזא (לשעבר)
מריו

היסטוריה

הרעיון

מקדונלדס יד שנייה

כשלב ראשון של תוכניתו, הבין מקדונלד שעליו להשתלט על ארגון האומות המאוחדות (האו"ם בימינו, ובעבר "אשכנזים אמריקאים שמנסים להשתלט על העולם"). הוא נכנס לחדרו של מזכ"ל האו"ם לשעבר, קופיקו מעונן, ואמר לו כי אימו מחכה לו בחוץ. כשיצא מעונן החוצה נעל אחריו מקדונלד את הדלת והכריז על עצמו כמזכ"ל האו"ם החדש. לאחר מכן, מרדו האנשים באו"ם משום שהצ'יפס נמצא יותר מידי זמן בשמן וההמבורגרים בכלל הומצאו בסין, מרדות אלה לא זכו להצלחה ורונאלד מקדונלד נשאר רודן והתחבר עם סדאם. לאחר שסדאם מת ממנת יתר של המבורגרים, פרש מקדונלד לגימלאות, התחפש לליצן והפחיד ילדים קטנים בלילה בכך שהתגנב למיטותיהם. רונאלד מקדונלד מוכר גם בשמות: "ליצן פדופיל", "שטן הזמן", "מוקיון מהאבדון" ו"מלך הכולסטרול".

תחילת הדרך

בשנת 1940 החלו הסניפים הראשונים של מקדונלד'ס להפתח. כל סניף כלל מטחנת בשר גדולה אליה נזרקו אנשים שהוגדרו כ"מיותרים" ואליהם הוספו פלסטיק ושאר כימיקלים. לאחר תהליך הטחינה, יצא התוצר - קציצות מטוגנות. הקציצות נמכרו בגרושים וכך הצליחה החברה לגרום למיליוני אנשים לאכול את האוכל. בתחילה נעשה שימוש בעיקר באנשים חסרי-בית, אולם לאחר שאלה התמעטו ונעשו נדירים, החל שימוש גם בקשישים, חולים סופניים, ילדים יתומים, וחתולי רחוב. במקומות בהם נעשה שימוש בבשר קשה במיוחד, כמו גופות קפואות מסיביר, נעשה שימוש בקולה למטרות ריכוך.

הצלחה

מנות הבשר הזולות זכו להצלחה רבה, ורונאלד מקדונלד הפך לאיש עשיר וחסר רחמים. מספר הרעבים בעולם צנח במהירות, מכיוון שאלה שהיה להם מעט יכלו לקנות מנת מזון במקדונלד'ס, ואלה שלא היה להם בכלל - היוו את חומר הגלם. עם זאת, מלאי חומרי הגלם הזמינים המשיך לרדת בהדרגה, ולכן כדי להשיג כמות גדולה של בשר גולמי זול נהג מקדונלד לעודד בחשאי מלחמות ואירועים אחרים הגורמים שפיכות דמים. בין השאר, הוא חשוד במעורבות במלחמה בעיראק, מלחמת הכוכבים, וכן אירועי יום שישי ה-13.

שפה

פרשת הדקדוק

בקמפיין שהחל בשנת 2004 והתפרס על גבי מבצע פרסום רחב ידיים, הוסתר מסר סמוי ללקוחות הרשת, ובו טעות דקדוקית. המסר בלשונו המדוייקת אמר:

גרשיים1.svg "McDonalds, i'm lovin' it" גרשיים2.svg

—באדיבות משרד הפרסום שלייסל&גרוביץ'


שתורגם ע"י אריאל אופק בכתבתו "אני שמן" ל"אני לאהוב את זה", ומעביר מסר של חוסר חשיבות פוסטמודרני לחוקי הדקדוק הכובלים אותנו לדת ולאמונה. שטף הדיומיים שעוברים אלינו דרך בשר הפרות המהונדס מעלים את החשיבות של היסוד האלמנטרי בשימוש בשפה, ויוצר רצף אחיד ודל שומן של אימג'ים שיוצרים תפישה לפיה הדקדוק איננו רלוונטי עוד.

הקופּה הרושמת

לקופּה של מקדונלד'ס הייתה שפה משל עצמה, שהיא בעצם שילוב של יפנית, ג'יבריש ואומגה. כך, כאשר אדם יזמין ארוחת ביג-מק, יראה על צג הקופה את הטקסט: "ォφΩΣォφΩφΩォΣφΩォΩφ^Ω~Ωφォ". הקופה הרושמת הייתה בעלת ידע לתקשור עם פינגווינים, צבי-ים והנר גליצרין של שרית חדד. כיום יש לה מסכי לד ויכולת דיבור בשפה העברית: כאשר אדם יזמין ארוחת ביג-מק, הוא יראה על צג הקופה את הטקסט "1 ביג מק" במקום "ォφΩΣォφΩφΩォΣφΩォΩφ^Ω~Ωφォ".


מקדונלד'ס בישראל

ישנן עדויות להופעתו של שטן הזמן (רונאלד מקדונלד) בתקופת שופטים בארץ כנען בתור איש שמכר לבני ישראל מכשירי אלקטרוניקה מפוקפקים בשוק. כמו כן הוא מופיע עוד פעם בתור מלך הכולסטרול בשנת 1820 בתור מי שייבא את שמן הטיגון והקרוקס לישראל. בשנת 2003, כאשר מונה לתפקיד שר האוצר, החליט בנימין נתניהו שגם ישראל זקוקה למסעדת מזון מהיר, אשר תפתור את בעיית הרעב במדינה, ועל כן אישר למקדונלד'ס להקים סניפים בארץ הקודש. הוא הוקסם מהחיסכון בבשר (אין צורך לייבא בשר פרות מאוסטרליה, אפשר במקום זאת להשתמש בבשר העניים המקומיים) ועל כן החליט להעניק לתאגיד מענק ממשלתי: עשרת אלפים מבני הפלאשמורה הועלו במבצע מיוחד שנקרא 'בטן מלאה', ונמסרו ישירות למשחטה המרכזית של מקדונלד'ס. לאחר שנגמרו הכושים, החל התאגיד להשתמש בחומר הגלם המסורתי שלו: קשישים עניים. על מנת להבטיח אספקה סדירה של בשר, נתניהו קיצץ את קצבאות הזקנה, וכך הבטיח שלעולם לא יהיה עוד מחסור.

בשנת 2006 זכתה מפלגת הגימלאים, בבחירות לכנסת ה-17, בשבעה מנדטים לאחר שהבטיחה במצעה כי תילחם במקדונלד'ס בצורה בלתי מתפשרת. בתגובה הצהיר הרב יוסף בא גד, זכיין הרשת בישראל: "זקנים חסרי תועלת ימשיכו להוות מקור מזון בריא, טעים ומזין. המטחנות שלנו מסוגלות להתמודד גם עם המשקפיים העבים ביותר". לצערו של בא גד, הוא מוקם בתחתית רשימת הליכוד, ועל כן לא זכה להיכנס שוב לכנסת. הוא לא מופיע בתקשורת כבר זמן רב, ויש הטוענים שהסיבה לכך היא שהוא הפך לחומר גלם של התאגיד בעצמו.

ביקורת

בתחילת שנות התשעים, החלה להתעורר ביקורת כנגד המיזם, זאת בשל הערך התזונתי המפוקפק של מוצריה, וחוסר האנושיות שלה.

תגובת מקדונלד'ס לביקורת

בתגובה החלה הרשת במסע פרסום בו טענו בין השאר כי "מוצרינו הם הבריאים ביותר - הם עשויים מזקנים שלוקחים המון תרופות", וכן "ראיתם פעם חתול חולה?". כמו כן, כדי לשפר את איכות מוצריה החלה מקדונלד'ס לעקור את ציפורני ושיני החיות לפני שנזרקו למטחנה (שכמובן שומשו לאחר מכן להכנת הגלידה בשקל תשעים), ובנוסף החלו להקפיד על שימוש באנשים רזים, שגופם מכיל כמות רבה של שמן קנולה בריא ומזין. כדי למנוע טענות על חוסר אנושיות החליטו כי לפני הזריקה למטחנה יורדמו האנשים ובעלי החיים כך שסבלם יוקל. חידוש נוסף שהונהג כחלק מטרנד הבריאות החדש הוא "ארוחה צמחונית" - ארוחה המורכבת מצמחונים או טבעונים בלבד.

רונלד מקדונלד נעצר
היפי.jpg

החקירה המשטרתית

עמותת "תנו לבני האדם לחיות" הגישה תלונה נגד רונלד מקדונלד על רצח ההמונים. לכן, מקדונלד הוכנס למעצר משטרתי. הוא חולץ משם על ידי צה"ל מכיוון שהבכירים בו חשו חובה לעזור לכל ליצן הומו שהורג אנשים סתם, אך מהר מאוד הוא נתפס. הוא הובא למשפט וזוכה מחמת הספק (ספק הצ'יפס שלהם היה חבר של השופט).

המנות כהיום (חשוב לציין שרוב המנות רעילות אבל כשרות לפסח)

Pirushonim.svg

לערך זה קיימת גרסה אלטרנטיבית!
קראו גם את "מקדונלד'ס - רשת מזון רעיל"

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


אזהרה: משרד הבריאות קובע כי אכילה גורמת להשמנה.