איןמינים:תימני

From איןציקלופדיה
(Redirected from תימני)
Jump to navigation Jump to search
Izharcohen.jpg זהירות - תימנים!
בערך זה מופיעים תימנים. בהסכמתכם להמשיך ולקרוא את הקטע הנכם מוותרים על כל טענה ותביעה כנגד איןציקלופדיה בקשר לבריאותכם הגופנית ו/או הנפשית.
"אחח בא לי לפרק איזה ג'חנון"
~ שבתאי צבי על תימנים
"תימנים חיים בתימן, איראנים באיראן. תכף תגידו לי שיש עיראקים בעיראק! פחחחחח..."
~ אידיוט על תימנים וכל השאר...
"חתייך!!"
~ תגובה ממוצעת בפייסבוק של דודה תימנייה על תמונת הפרופיל של האחיין התימני המנודה שלה


התימנים הנם קבוצה אתנית שהגיעה מצפון תימן עם מטרה אחת מוגדרת: להפוך על פיה את כל התרבות המוזיקלית במדינת ישראל. הרבה אנשים חושבים שהתימנים הם עם מיותר וחסר כל ערך והם טועים.


בריאתם

בשנת 1234, מאה ושלושת רבעי שנים לאחר שהקים נתנאל פונס (אלוהים באותו זמן) את העיר המלכותית ראש העין , מרדו בו תושביה ותמכו בגרבילים בגלוי. עונשם היה התימנים. נתנאל פונס נעזר באביו צ'אק נוריס ויחד הם יצרו את התימנים, והשליכו אותם לעיר כדי שיזרעו בה הרס וישתלטו עליה.

התימנים והמוזיקה

התימנים ידועים בחיבתם לשירה ולמוזיקה. את ההשתלטות התימנית על המוזיקה הישראלית אפשר למצוא בשני מישורים: מישור חוץ ומישור פנים. כתוצאה מסגנון מוזיקה זה, הגיעה המהפכה התימנית, שהיא בעצם הפיכת 70% מהאוכלוסייה בשיראל לתימנים. הפיכתם לתימנים איננה באופי, אלא רק בסגנון המוזיקה!!! ח' וע' ח' וע'!!

מישור חוץ: האירוויזיון

בכל הפעמים שישראל שלחה נציגים לאירוויזיון- אך ורק תימנים הביאו את הניצחון- במקום הראשון. יזהר כהן, גלי עטרי הם תימנים, וגם דנה אינטרנשיונל (לפני שהיא נהייתה בינלואמית)--(אם אתם קוראים את זה, סימן שאתם קוראים את זה שרשום פה...)פה שאתם קוראים את זה שרשום פה שאתם קוראים את זה שרשום פה שאתם קוראים את זה שרשום פה שאתם קוראים את זה שרשום פה שאתם קוראים את זה . בשנת 1983 חל מפח כבד בעדה כשעופרה חזה הגיעה למקום השני בלבד. בעקבות זו נפתחה ועדת חקירה שגילתה שחזה היא למעשה שמינית טריפולטאית.

לאור הזכיות האלו, החליטו צביקה הדר וראש המוסד ח' וסגנו ע', להתמקד בשליחת תימנים לאירווזיון, בתקווה שהניצחון יביא לשינוי דעת הקהל העולמית על מדינת ישראל.

כך נשלחו לאירווזיון בעשור האחרון בועז מעודה אשר לא ניצח עקב הכיבוש שהשחית (את קולו), אחינועם ניני (לא ניצחה) והראל סקעת (בטעות נשכח שהוא חצי עיראקי, לא היה לא סיכוי).

בעקבות כשלון המבצע צביקה הדר, ח' וע' שינוי טקטיקה והחלו לשלוח לאירווזיון שירים עבריים מתורגמים לאנגלית במחשבה שאם הלחן לא ימצא חן בעיני הנוכרים, אולי האנאפורות והמטאפרות כן.

מישור פנים: המאבק נגד גלגלצ

מלחמה רבת שנים מתחוללת בישראל בין התימנים ובין אנשי המיינסטרים. אנשי המיינסטרים, החיים במדינת תל אביב, מדכאים זה עשרות שנים את התימנים, הם נמצאים בעמדות מפתח בתקשורת (להלן: גלגלצ) וכן בצבא (להלן: גלגלצ) וכך הם מצליחים פעם אחר פעם למנוע מהתימנים להשמיע את קולם (המסולסל).

המלחמה פרצה בעקבות הניסיון הראשון של התימנים לשלוח מוזיקה משלהם לרדיו. אנשי המיינסטרים הציבו חומה כל מנת לחסום ניסיון אלו- להלן: פלייליסט. התימנים ניסו להפציץ בסינגלים את חומת הפלייליסט ולכן החלו לייצר המוני סינגלים בתנאי מחתרת ובלחץ זמן. זאת הסיבה שלכל השירי הפופ הישן יש אותו תוכן ואותה מנגינה.

במשך עשרות שנים שלחו התימנים סינגלים אך שום דבר לא חדר את חומת הפלייליסט. ואז, מרוב תסכול, הם עברו לפגוע באוכלוסיה האזרחית: עלו על אוטובוסים חמושים בפלאפון.

בדרך זו צברו אמני המוזיקת הפופ הישן המוני מעריצים. כיום יש להם ערוץ משלהם בטלויזיה (749512), תחנת רדיו אחת וומספר קטן של הורדות בלתי חוקיות באינטרנט. גלגלצ הוא מעוז המיינסטרים האחרון שעדיין לא נכבש, כי אף אחד לא הצליח לפענח את קוד הפלייליסט. את הקוממיות של המוזיקה המזרחית מציינים בחג עצמאות מיוחד: התמניאדה.

מודלים

את מודלי התימנים השונים אפשר לראות ולסמן לפי התקבצותם לקבוצות ומקומות: 90 אחוז ממודל ב' של התימנים גרים בכרם התימנים, באזור ראש העין ורחובות רבתי. 97 אחוזים ממודל ג' של התימנים חיים באזור ראשל"צ, באר שבע ודרום ת"א (אלו שיזדקנו אח"כ יהיה להם יותר קל לעבור לכרם התימנים), כאשר המסוכן והמסומם מביניהם נפוץ בבית-דגן. את מודל א' של התימנים לא ניתן לזהות לפי אזורים מכיוון שהתפשט בכל הארץ ומכיוון שהם רק 12 אחוז מקרב כל התימנים אי אפשר לתייג אותם, וטוב שכך.

מודל א'

התימני הנורמאלי: התימני הנורמאלי הוא בעצם כמו כל אדם שעבר התפתחות מהאבולוציה אך הוא רק התקדם והתקדם בשלב די מוקדמים עקב יתר של שירה מדהימה כל האשכנזים התחילו לקנאות אז הם התחילו גם לשיר אבל פחות אבל פחוווות טוב מהתימנים. כל המודלים ללא יוצא מן הכלל, אוהבים מוזיקה פופ חדשה (ראה ערך פופ). כל תימני יצטייד במכשיר פולט סאונד (טייפ, דיסק מן, נגן MP3 ולתימנים ופלאפון) וישמע בו מוזיקה מדהימה בניגוד למזרחים שלא יודעים לבחור מוזיקה אפילו לא בשייט!

מודל ב'

התימני הערס: התימני הערס הוא הנחות ביותר מסוגי התימנים (והאנשים בכלל). הוא טיפש, מטומטם, מעצבן, מכוער וכמובן רוטט ומגמגם (כמו התימני הזקן רק טיפש יותר וצעיר יותר). התימני הערס טורף בד"כ את התימני הנורמלי,התימני הנורמלי שומע מייקל ג'קסון

משפטים בסיסיים של מודל ג' (הערס) המוזכר להלן:

"הי מה המצב?" ________________________________________________________

התימנים, בעיקר מודל ב' ו- ג' מאופיינים בכך שיש להם ח' ו- ע' מודגשות.

דבר זה בעצם מסביר איך נוצרו הפריקים, הפריקים בעצם הם היפים לשעבר שנכלאו בתוך חדר סגור ללא חלונות (עונש להיפים משנות ה- 60') עם תימנים שגוללו את סיפור חייהם, בסיפור חייהם של התימנים יש המון ח' ו- ע', ההיפים לא עמדו בזה ושינו צורה לצורת הפריק (כמו בפוקימון), ומאז מסתובבים כמו זומבים ושומעים רוק.

________________________________________________________

כל סוגי התימנים, ללא יוצא מן הכלל, שעירים ברמות שלא היו מביישות מפלצת פרווה מטורפת.

התימנים מאופיינים בכך שנולדו עם געטקס טבעי, דבר זה מוסיף לעובדה שהם לא מפחדים מכלום, במיוחד לא מקור.

התימני הממוצע, חייב להתגלח לפחות פעם אחת בכל 3.24 דקות, תימני אשר יסרב לעשות כך יצטרך לסבול מעודף שיערות פנים, וכמובן יראה כמו מפלצת פרווה או גרוע מכך, כמו ערבי.

התימני הממוצע תמיד יחשוב שהוא חזק מכולם, "הייתי מכבה לו סיגריה על הפנים" אבל בשורה תחתונה, התימני מדבר לאוויר ואוהב לשגל את השכל בבלבולי שכל זולים.

התימני אוהב לדבר הרבה על אוכל, תמיד יחשוב שהאוכל שהוא מכיר הוא הכי טוב (אוכל שהוא טעם במסעדת זולה).

לא משנה מה, התימני הממוצע תמיד יגן על הדת, ילך לתפילה כל יום, אך בשאר היום יקלל כמו מכונת טניס מקולקלת שלא מפסיקה לירות כדורים.

מנהגים

בדלנות

לתימנים כמעט ואין פחדים, אך ישנו פחד גדול שמרתיע את מודל ב' וג' של התימנים כמעט למוות: השתכנזות. לדידם, השתכנזות הנה כפירה והתנערות מגילויי תימניות כלל ועיקר, וכמוה כמו פירור המרקם התרבותי התימני וחיסולו. לאורך כל השנים התימנים התחתנו רק בינם לבין עצמם מה שהסביר את אחוז הישרדותם הגבוה - אך מאז קום המדינה אנו עדים לתופעה שבה תימנים מתחתנים עם אשכנזיות בעיקר בלונדיניות. מהלך זה נתקל לרוב בסירוב ע"י מנהיגי העדה שחוששים מפגיעה בשלמות העדה, שכן הערבוב עם האשכנזים גורם להרבה מקרים בהם הילדים יוצאים לתרבות רעה וחלקם אף מורד בדת.

איסוף גרוטאות

נוהג שנצפה תדירות במודל ב' בעיקר באזורי מגורי קרקע, אך לאו דווקא. הדבר מתבטא באיסוף מסיבי של חפצים חסרי ערך באופן אקטיבי או פסיבי. כלומר, איסוף גרוטאות ממקורות אחרים או הימנעות מהשלכתם של אלה שכבר ברשותו. התימני עלול לתרץ איסופם של אלה על ידי שימוש לא רציונלי ובלתי ראוי לאותם חפצים. לדוגמה: דלתות פיג'ו 405 לגידור החצר, מערום מקרני טלוויזיה בשחור-לבן כחלקי חילוף, מקרר אמקור ישן כארון ספרים, מושב אחורי של פיאט 127 כספסל גינה וכו'. יש מומחים הטוענים שזו אינה אלא הרחבה של אותה קמצנות מסורתית.

.

מטבח

  • מלח עם שמן
  • פיצה עם טונה.
  • ארנבים בוואקום.
  • המלווח - בצק עם שמן.
  • הג'חנון - בצק מגולגל עם שמן.
  • זיווה - המאכל המושקע ביותר שלהם למעשה אינו תימני אותנטי כלל, אלא פיתוח מודרני המכוון לחכו של הישראלי המצוי (בעיקר האשכנזי). מרכיביו הם בצק מגולגל עם שמן וביצה בפנים.
  • קובנה - ג'חנון שעבר טרנספורמציה לעוגה.
  • מרגרינה
  • מרק עוף עם חווייג'
  • חילבה - רוטב דוחה שטובלים בו כמעט כל דבר

תימנים חשובים

אלי באבור,תימני מנהריה שבא לאורט ביאליק כיוון שהוריו חיפשו בית ספר שבו אלי יוכל להשתלב ולהצליח,הם מיד חשבו על אורט ביאליק. אלי הוא תימני ממוצע , המאכלים האהובים עליו הם ג'חנון ומלוואח וכמובן להשתתף בפוייקט פירסט שאותו הוא לא יכל לפספס. כמו כן, תמיד תהיה את קונספירציית זוהר ארגוב. האם הוא באמת תימני? מרקואי? חיידר? גרביל כחול? שניצל קדוש? הקונדום המעופף? או סתם נרקומן טמבל? איש אינו יודע...