איןספר:איך לכתוב טוקבק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

לא קראת עד הסוף כתבה באתר, ואתה מעוניין כבר מראש לכתוב לה טוקבק! מעולה, המדריך הזה בשבילך. בניגוד לפייסבוק, בו כל אדם יכול לביא את דעתו באופן בינארי, הטוקבק מאפשר לגולשים להביע את דעתם באופן חופשי וללא הזדהות.

שלב ראשון- קראית הכתבה

Thumbnail.jpg
אתם קוראים את המדריך השלם של איןציקלופדיה! המדריך לכל נושא שהוא בחיים.


לקריאת כל המדריכים

שלב זה הוא שלב הכי לא חשוב בסיפור. בדרך כלל מספיק לקרוא את הכותרת ולראות תמונות. אם אין תמונות, אל תתייאש! כנראה שהכתבה לא מעניינת מספיק, אפשר לקפוץ ישר לשלב הבא.

שלב שני- על מה בכלל דיברה הכתבה?

בשלב זה, עליך לנסות להבין על מה דיברה הכתבה. בדרך כלל זה נושא פוליטי, שבו אתה לא מבין כלום, אבל זה לא אמור להטריד אותך. אתה צריך להבין את נושא הכתבה בלי להיכנס לתוכן- שהוא ארוך ומשעמם. תגובתך העתידית צריכה להיקבע בעיקר בשלב זה.

שלב שלישי- גיבוש עמדה

דעתך צריכה להיות בלתי משפעת מעובדות, במיוחד אם הם מופיעות בכתבה. אתה צריך לקבוע עמדה נחרצת בה אתה מחליט שכל מי שיושב היום בממשלה הם אפסים ואתה תהיה ראש ממשלה הכי טוב. לדגומה תחליט שצריך לבטל את הריבית על הפריים, להוריד מסים ומחירי דיור ולהעלות קצבאות לנזקקים ושכר מינימום. אפשר גם על הדרך להחליט איפה לקצץ בתקציב. אם מדובר בנושא בטחוני, אתה צריך לגבש את תוכנית הלחימה הבאה. כל זה פרי ראש גאון אחד שיכול להחליף את הבג"ץ, כנסת וממשלה.

שלב רביעי- כתיבת טוקבק

לאחר שלא קראת את הכתבה וגיבשת עמדה נחרצת, כתוב את תגובתך. תתייחס בה לכל הנושאים שלדעתך הכתבה הייתה אמורה להזכיר, את עמדתך הפוליטית בנושא מסתננים מסודן, על כך שכל השמאלנים כולל הכותב המאמר שאת שמו לא מצאת לא מבינים עניין. כתוב שדעתו מזכירה לך את מה שאמרו בגרמניה של שנות ה-30 ושהוא ימני פאשיסט.

במהלך הכתיבה תייחס לעצמך בכבוד, כתוב עם הרבה סימני קריאה והצג את עצמך כמבין עניין. תן כותרת מקורית ומושכת לטוקבק שלך, לדוגמה "כנסו, חשוב לקרוא!!!". שלח את תגובתך בהקדם.

שלב חמישי- קריאת תגובות אחרות

בשלב זה עליך להתחיל לקרוא טוקבקים אחרים. תבדוק שישנם הרבה אנשים שהגיבו בצורה זהה לשלך. תמצא מספר טיפשים שכתבו דעה הפוכה לשלך. במקרה כזה עליך לכתוב להם בצורה לגלגנית תוגבה לתגובה, בה אתה מסביר למה הם טיפשים.

תמשיך לקרוא את התגובות, עד שתשים לב שרבים מהם מגבים בצורה מוזרה, כאילו שהם לא הבינו את נושא הכתבה. תקרא כמה מילים מהכתבה ותגלה שבכלל לא הבנת על מה דיבר הכותב. סגור את האתר הטיפשי הזה, הם לא יודעים לכתוב שם.