ממשלה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הממשלה היא קבוצה המורכבת ממשתתפי תכנית הריאלטי "הכנסת" (המשודרת בערוץ 99) המקבלת את משימות ניהול המדינה וכמו כן סמכויות ביצוע מורחבות. חברי הממשלה מקבלים במהלך העונה, או כפי שהיא נקראת "קדנציה", משימות שונות אותם הם צריכים לבצע. במידה והם לא יעמדו במשימתם, חבריהם בתכנית הכנסת, אם יימצא רוב לכך, ייאלצו להצביע בעד הפלת הממשלה ובכך לסיים את העונה הנוכחית של התכנית.

היבחרות לממשלה

כדי להיבחר לחבר ממשלה צריך לאגד כמה שיותר חברי כנסת, כך שתיווצר ברית בינהם נגד משתתפים אחרים, המראה שיש להם גב פוליטי ושהם מסוגלים להעביר הצבעות. עובדה זו חשובה, שכן היא מבטיחה את היותו של אותו ח"כ בממשלה עד סוף הקדנציה. אותה ברית נקראת "קואליציה", והיא מאפשרת לאדם שהצליח להשיג כמה שיותר תומכים מבין משתתפי התכנית להפוך לראש ממשלה, שזה התואר שניתן לזוכה השלב הראשון של תכנית הריאלטי.

  • קריטריון מבטיח בכדי להכנס ולהבחר לראשות הממשלה או להפוך לשר, הוא להיות חולה ברבביזם - אם אתה לא חולה הכי טוב זה להזריק ניאון לעורק הראשי ובכך להשתגע ברמה אלקטרו-פסיכוטית סוג ב'(לסיפור המלא ומחקר הגדול - עיין רבביזם.

סמכויות ראש הממשלה בהרכבת ממשלה

ראש הממשלה, לאחר שזכה בתואר חייב כעת להרכיב לעצמו נבחרת מבין משתתפי התכנית. ראש הממשלה צריך בתחילה למנות שרים מבין המשתתפים. בדרך-כלל יבחר ראש הממשלה משתתפים שונים, ולאו דווקא מקורבים אליו, כדי לא ליצור התנגדות בקרב משתתפים רבים, העלולים להצביע על הפלת ממשלתו.

הפלת ממשלה

משתתפי התכנית יכולים להצביע בעד הפלת הממשלה. הצבעה מסוג זה נקראת "הצבעת אי-אמון" והיא מתקבלת רק ברוב של 61 משתתפים. במידה וההצבעה מתקבלת, הממשלה והכנסת מתפטרות והעונה של התכנית מסתיימת. לאחר מכן יכול הציבור להצביע בשיטה המסורתית של הכנסת פתקים למעטפות (ועדיין לא בהודעות S.M.S). כך בוחר הציבור משתתפים חדשים לעונה הבאה של התכנית "הכנסת".

מקור השם

חוקרים רבים סבורים שמקור השם ממשלה הינו "מם שלה" - משחק עתיק יומין שהיה נפוץ בקרב קהילת שונאי האות "מם". בכל פעם שהשונאים נתקלו באות מם, הם ניסו להעבירה למכשפת הממים, תוך כדי הקריאה "מם שלה!". ברבות הימים שובש השם ל"ממשלה", ואומץ על ידי העם (עם אדולן).

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על ממשלה.