איןציקלופדיה:חונכות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

אנו מתנצלים, אך מיזם זה אינו פעיל עוד המוצג בעמוד זה הינו ארכיון בלבד. ייתכן כי בעתיד המיזם ישוב לפעול. אם ברצונכם לתרום למיזם - אנא פנו לאחד ממפעילי המערכת הפעילים. עמכם הסליחה


איןציקלופדיה ערוכה בכל עת לקליטת משתמשים חדשים, נמרצים ושאפתנים, באמצעות פרויקט החונכוּת. פרויקט החונכות יסייע למשתמשים אלה, שאינם מכירים מספיק טוב את הקהילה, להתאקלם בה באמצעות תוכנית שיגבשו החונכים. - כלומר אתם
כמו כן, המיזם נועד לשמש במה גבולית לבדיחות של הרכז שלו ושל מי שעזר לו לכתוב את הדף הזה. עמכם הסליחה.

קטע שכדאי לדלג עליו אם אתם באמת צריכים מישהו שיעזור לכם

הגדרת החניכה, בעיבוד קל מתוך ויקיפדיה:
"כל יהודי מתפלל ביום כיפור ומקווה שיזכה לחניכה: מי במים מי באש מי בחרב ומי במגיפה ומי בחניכה. חניכה היא שיטת הדרכה שבה חונך מסייע לנחנך לשנות ידע, מיומנויות, תכונות וערכים באמצעות בירור הסיבות להתנהגויות חוזרות ומוזרות של הנחנך.
לרוב, משתמשים בחניכה כאשר רוצים לפתח צדדים אישיותיים ומיומנויות מורכבות, ופחות למטרות הקניית ידע. מכיוון שהחניכה דורשת תשומת לב של החונך לנחנך יחיד, שיטה זו אינה מיטבית למסגרות גדולות, או למי שמתקשה לנשום."

הגדרת המושג "הדרכה", מתוך ויקיפדיה:
"הדרכה היא השביל שנועד להולכי רגל שליד הכביש. ומכאן השלט: 'אין לעלות על ההדרכה'. המושג פחות נפוץ אצל בעלי כלבים קטנים וזקנים, שבכניסה לביתם שלט: "זהירות, כלב". כאשר הנכנס לחצר רואה את הכלב השכוב מעולף על השביל, ומתפלא על השלט, בעל הכלב מסביר: תזהר לא להדריך עליו. התהליך של הקניית יכולת כלשהי או יצירת הנעה לפעולה נקראת אילוסטרציה קוגניטו-פרקטית ויש המקשרים זאת להדרכה אף כי הדבר שנוי במחלוקת. את תהליך השינוי מוביל לרוב מדריך שמקנה יכולת מסוימת לחניכיו. היכולת המוקנת בתהליך ההדרכה יכולה להיות אנטי-פרקטית, פסאודו-קוגניטיבית, או אחרת (האדר אופשן בלע"ז). להבדיל מהוראה לשמה, בה מעביר המורה או הצדיק ידע לתלמיד או לתינוקות של בית רבן, על ידי הצגתו, יוצר המדריך מצג שווא בחניכיו באמצעות מתן גירויים, גירודים והפרעות אחרות, המפתחים מיומנויות גופניות, רפואיות או אוטופסיכוסונומיות. השינוי, בין אם הוא ההתפתחות של יכולות או יצירת הנעה, צריך להיעשות באופן הדרגתי ומבוקר."

דף זה יאפשר למשתמשים חדשים לאתר משתמשים ותיקים ומנוסים שיסייעו להם להבין את שני הקטעים הקודמים, או לכתוב ערכים באיןציקלופדיה.

מיהו הנחנך הפוטנציאלי?

הנחנך הפוטנציאלי הוא, לרוב, משתמש חדש. אתם יודעים, כזה שנרשם לא מזמן. כזה שלא מבין כלום. נו, גולם.
יוצאי דופן הם משתמשים ותיקים שצברו ניסיון באיןציקלופדיה אולם המנטליות שלהם היא עדיין של משתמש חדש. התנהגות זו מצד משתמשים ותיקים מעצבנת מאוד, והפתרון המיידי הוא לצוות להם חונך.

לנחנך הפוטנציאלי

קראתם את המדריכים ולא הבנתם מה לעשות? השתדלתם להישמע להוראות ובכל זאת שגיתם? סימן שאתם צריכים חונך!
לכן אנחנו - המשתמשים הוותיקים - שהתאקלמו כאן בדם, יזע ודמעות, רוק ושעוות אזניים, מתנדבים לחסוך מכם את הסבל שעברנו ולקבלכם לפרויקט החונכות.
שימו לב: חניך שיסרב, בין אם במופגן בין אם לאו, לבצע את המשימות השוטפות שנמסרות לו על ידי החונך שלו - ייחנך!

הערת המערפת: בכל מקום שנרשם חונך, הכוונה גם לחונכת. לא כתבנו כך משתי סיבות. א. נורא קשה לבטא "חונכות". זה מוצא הרבה כיח. ו-ב. כי באיןציקלופדיה, למרות שמה היפה והחינני, המסתיים בה"א הנקבה - אין עורפות, אז גם לא יכולות להיות חונכות.

תחנכו אותי!

כאן ניתן להשאיר בקשות לחניכה, ולצפות כי אחד מחברי צוות החונכים יעתר לבקשתכם. נא לא להשאיר בקשות מעל לקו. בכל בקשה יש לפרט: מי אתם ולמה אתם כאן.
כמו כן, נחנכים יקרים, מומלץ להוסיף דף זה לרשימת המעקב שלכם, כמו גם את דף המשתמש של החונך שלכם, ולעמוד עִמו בקשר וירטואלי יציב, כלומר כאילו כזה קשר, אבל דווקא די משהו כזה.

הפסקת חונכות

כאן ניתן להשאיר בקשות להפסקת חונכות ולצפות כי החונך ורכז הפרויקט יעתרו לבקשתכם. חניך שיסרב לשתף פעולה עם החונך שלו באופן חד-צדדי, מבלי שניתנה לכך הסכמתם של החונך ורכז הפרויקט - ייחסם לצמיתות ו/או יזכה לאות קלון. אין להשאיר הודעות מעל לקו.


חונכים וחניכים לדורותיהם

 1. החונך: משתמש:Mctomerd; החניך: משתמש:Amitarbel9. תחילת חונכות: 25 באוקוטבר 2013; סיום חונכות: 10 בנובמבר 2013.
 2. החונך: משתמש:סטנדאפיסט בגרוש; החניך: משתמש:Amitarbel9. תחילת חונכות: 10 בנובמבר 2013; סיום חונכות: 15 בפברואר 2014.
 3. החונך: משתמש:Mctomerd; החניך: משתמש:Oronik. תחילת חונכות: 10 בנובמבר 2013; סיום חונכות: 12 במרץ 2014.
 4. החונך: משתמש:אפרים-בלי-מכנסיים; החניך: משתמש:איש אחד. תחילת חונכות: 16 במרץ 2014; סיום חונכות: 16 באפריל 2014.
 5. החונך: משתמש:סטנדאפיסט בגרוש; החניך: משתמש:סטורם. תחילת חונכות: 5 בינואר 2014; סיום חונכות: 16 באפריל 2014.
 6. החונך: משתמש:Pashute; החניך: משתמש:Oronik. תחילת חונכות: 20 במרץ 2014; סיום חונכות: 16 באפריל 2014.
 7. החונך: משתמש:Mctomerd; החניך: משתמש:Differentusername. תחילת חונכות: 18 באפריל 2014; סיום חונכות: 8 במאי 2014.
 8. החונך: משתמש:Oronik; החניך: משתמש:Differentusername. תחילת חונכות: 8 במאי 2014; סיום חונכות: 15 ביולי 2014.
 9. החונך: משתמש:אפרים-בלי-מכנסיים; החניך: משתמש:Differentusername. תחילת חונכות: 15 ביולי 2014; סיום חונכות: 24 ביולי 2014.
 10. החונך: משתמש:Oronik; החניך: משתמש:LaG roiL. תחילת חונכות: 3 בינואר 2015; סיום חונכות: 24 בנובמבר 2015.

המאסטרים

 • אורוניק. מפעיל מערכת ופקח. רכז הפרוייקט מ-4 לדצמבר 2015.
 • אפרים-בלי-מכנסיים. אנוכי אפרסמיהו, הבכור במשפחת האפרסקימונים, שלה נולדו במרוצת השנים עוד ארבעה אפרסנים ושתי אפרסנות. את הוריי אפרסמיהו הראשון ונקטרית רצחתי באמצעות שייקר בשנת 1986 לפנה"ס במהלך מלחמת התחת הראשונה שבה איבדתי גם את מכנסיי. הכאב היה עצום, כבד מנשוא. עד שנת 2011 התאבלתי על אובדן מכנסיי, אך אז אזרתי חלציי העירומים והצטרפתי לכת השבתאות המהוללת המכונה איןציקלופדיה. בתאריך 20/08/13 אור לט"ו באלול תשע"ג בשעה 23:03 ובעקבות פעילות מאומצת בשיתוף האינטרפול ואל-קעאידה, מכנסיי נמצאו אי שם בערבות ההדסים האפגניים בתוך לולב בניחוח אתרוג. תודה להוריי, הורור, רוברט הורי, רוברט פלאנט, פלוטו, פלטיאל בן שאלתיאל, שאלתיאל קוואק, קוקו הזמר, זמר סטנדרטי וסטנדי בגרוש שהביאו את מכנסיי עד הלום.
 • סטנדאפיסט בגרוש. מייסד הפרויקט ורכזו הראשון (מ-25 באוקטובר 2013 עד 26 בנובמבר 2015). חונך קשוח אם כי קצת עייף.

רוצים להיות חונכים?

כתבו לאורוניק בדף שיחתו.

רוצים להפסיק להיות חונכים?

כתבו לאורוניק באותו מקום שצוין למעלה.