אריקטופר תאודור קרטמנז

From איןציקלופדיה
(Redirected from אריק קרטמן)
Jump to navigation Jump to search
אריקטופר תיאודור קרטמנז
Eric Cartman.jpg
אנדרטת ההנצחה של אריקטופר תאודור קרטמנז.
מקום לידה Contrary USA flag.JPG סאות' פארק, קולרדו, מועצות הברית
השקפת עולם סופרמיסט-רפובליקני-נאציונאליסטי-אוונגליסטי
מידת נעליים 32
שותפים מפורסמים ג'ון פ. קנדי, ג'ורג' וו. בוש, אדולף היטלר אהה.. ווינסטון צ'רצ'יל, כן, צ'רצ'יל....

אריקטופר תיאודור "אריק" קרטמנזאנגלית: Erictopher Theodore "Eric" Cartmans,‏ 1871-2015) היה פילוסופ, פיזיקאי, פסל, הוגה דעות ואצן אולימפי אמריקאי. הידוע במספר רב של תגליות והרפתקאות מפורסמות, שרבות מהן, עובדו לסרטים. כגון סינדרלה, הארי פוטר ומסדר העוף המטוגן ואהבות ושקרים.

ביוגרפיה

סיפור היוולדותו

אריקטופר נולד לאמו, ליאן אליזבת קרטמנז, ב-5 ליולי 1871 באורווה מחוץ לבית לחם, קולרדו. במקום שבו בעתיד יעלו לרגל אנשים רבים, ובמקום שבו תבנה עיר הקודש, סאות' פארק. עד היום לא ידוע מי אביו של אריק, אך ישנם מספר השערות לגבי זהותו של אביו האמיתי. יש הטוענים שהוא בנו של אוטו פון ביסמרק, אברהם לינקולן ואפילו ישו בכבודו ובעצמו. אימו, שכידוע נפטרה ב-1937 מכ-4,589 סוגים שונים של מחלות מין, מעולם לא הסגירה את זהותו של האב.

ילדותו

אריקטופר היה ילד ממושמע מאד שאהב לאכול אך ורק אוכל בריא ומזין. אריקטופר למד בבית הספר היסודי בסאות' פארק עד לבגרותו (שקרתה לאחר 50 שנים), מאוחר יותר לאחר 50 שנה הוא עבר לחטיבת סאות' פארק ואחרי עוד כמה מאות של שנים לתיכון. ידוע שהוא לא התחתן בגלל שלפי טענתו לא היה לו זמן. ילדותו של אריקטופר הייתה ארוכה מאד בגלל שככה החליטו יוצרי הסדרה הטבע. חבריו לספסל הלימודים במשך כל השנים האלו היו בעיקר היהודי ההוא, אחד שמת עוד ביסודי ואחד שאבא שלו התמכר למריחואנה והכריח את הבן שלו ללכת לעבוד אז הוא פרש מבית ספר.

מאמריו של אריקטופר

מאמריו של אריקטופר תרמו רבות לאנושות והצילו את חייהם של כל כך הרבה אנשים מהיצורים הנוראים הג'ינג'ים, מאמריו של אריקטופר דייקו על איך לחסל ג'ינג'ים ועל כלי נשק מיוחדים ועל איך להכינם. בשנת 1983 זכה אריקטופר בפרס נובל לשלום עקב המאמרים שלו שהובילו את העולם צעד אחד קדימה. מאוחר יותר אריקטופר הוציא שלושה ספרים בנושא:

  • חיי כמורד בג'ינג'ים, הוצאת זמורה ביתן 1986.
  • החיים בצבע כתום, הוצאת כינרת 1989.
  • איכס, ג'ינג'י, הוצאת הלוחמים לשלום 1992.

מותו של אריקטופר

בשנת 2015 נהרג אריקטופר תוך כדי שירותו בצבא וייטנאם בחיל המיוחד נגד הג'ינג'ים. לאחר מותו הוריש אריקטופר את כל כספו לצבא אשר עזר לו להשיג את המטרה שלו, להשמיד ג'ינג'ים. מצבה ענקית הוקמה לזכרו בכיכר רבין בתל אביב שעליה כתוב:"איכס ג'ינג'י" ורואים את פרצו המגחך.