גמל

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
גמל
200312250050 8026.jpg
מחלקה קרציות
סדרה פוקימון!!!!1
משפחה פרות
שבט מחולק לשני שבטים: קניבה, בארו
סוג רעבים
מין בן דוד של אבי ביטר
שם מדעי
גמלסוס קרציהסוס רעבוסוס (מה סוס? זה גמל!)


"למה? גמל זה טעים."
~ צ'אק נוריס (תוך כדי בעיטה סיבובית) על גמל
"גמל אמיתי הוא גמל בעל שתי דבשות, ולא גמל שלמה"
~ זקן שבט הגמלים לילדים החדשים
"אני זוכר את הגרביל הראשון שלי, חבל שהייתי גמל"
~ שבתאי צבי על צואת גמלים
"הדבשת זה מים או חלב?"
~ יובל המבולבל על גמל


הגמל (הגייה: גמאל; נוטריקון: גמאל עבדלנאסר) הוא חיה בעלת ארבע רגליים, שהתפרסמה בעיקר בזכות לעיסתה התוקפנית. הגמלים ידועים בתור יצורים חכמים ובעלי תבונה רבה, אשר מתפתחים במהירות וגורמים מהומות רבות ברחבי עולם. הגמל הוא גם השם הנרדף לאחד והיחיד מאסטר ספלינטר ״רגע, הוא לא היה בכלל צב?״ סתום תפה יא מטאטא יא אף עקום בצבע חום יא משושה יא מרובע.

מוצאם והתפתחותם

אחד משלושת הגמלים החטופים מנוצל על-ידי בדואי

הגמלים התגלו לראשונה על-ידי בני התמותה במאה ה-15 בדורוזיה, באיזור ההררי הבלתי מיושב. הדרוזים ברי המזל ניצלו את הגמלים למסעות מפרכים ברחבי כל העולם, נשיאת סחורה ועבדים ואף ניסו להתנקש בחייו של ראש שבט גמלי השלמה, כאשר זרקו גמל לכיוונו של ראש הממשלה ממטוס מרחף, אך זה פגע במיקרופון וקטע את דיבורו.

שבט הגמלים הדרוזים גדלו במהירות הודות לטיפולם המסור של הדרוזים. לאחר כ-150 שנה הם יצאו לקרב נגד הדרוזים ולבסוף כבשו את ארץ דורוזיה, לאחר מאבקים קשים ומתישים שארכו שלושה ימים וחמש שעות.

שבט הגמלים המשיך לגדול והפך לקהילה של ממש. בשנת 1867 שדדו זוג בדואים נשוי שלושה גמלים, אותם הם גידלו ושינו תדר במוחם אשר גרם לגמלים להפוך לעבדים ולמלא את מבוקשם של הבדואים. אותם בדואים ניצלו את הגמלים במשך שנים רבות, כבשו בעזרתם אדמות ואנסו אותם, עד אותו הרגע בו שבט הגמלים הדרוזי יצא לכיבוש המזרח התיכון, בעקבות אבי-אבי השבט, אלכסנדר מוקדון.

במהלך הכיבוש, שכונה מלחמת העולם הראשונה, השתלט עם הגמלים על כל מערב אירופה והתנהג באכזריות כלפי בני-האדם. כאשר הכל נראה אבוד, עלה היטלר לשלטון בגרמניה בשנות השלושים של המאה ה-20. בשיתוף פעולה חשאי עם הבדואים, שלושת הגמלים המיוחדים הועברו במבצע חסר תקדים לגרמניה. הגמלים נבחרו לפקד על כל גדודי הצבא הנאצי ולבסוף הביסו בצורה מוחצת את הגמלים הדרוזים. אותם גמלים דרוזים, ברשות גמלוני, הבטיחו כי יום אחד הם ינקמו, גם אם זה יהיה הדבר האחרון שיעשו.

המאמר על הגמל שבא לטובת תושבי מדינת ישראל וגורש

בסוף שנת 1963 התנקש אחד מצעירי הכפר בנשיא ארצות הברית, ג'ון קנדי, בעקבות אי-הסכמתו לתת לידי אותם גמלים את השליטה בארץ דורוזיה באופן רשמי. יום לאחר מכן הוכרז מצב חירום בכל אירופה ומצור נפסק כנגד ארץ דורוזיה. לאחר זמן רב, שהסתכם בכשעה, הוחלט כי מנהיגי המצור יעבירו את בני גורן לארץ דורוזיה והגמלים יפסיקו ליצור מהומות בעולם. בעקבות המאורע, כל העולם שמר טינה לגמלים, פרט לאוכלוסיית הגרבילים. אותם גרבילים, שחיו בתנאים קשים במהלך מלחמת העולם השנייה, עברו להתגורר יחד עם הגמלים הדרוזים בארץ דורוזיה. בשנת 1974 בני גורן ניסה לברוח בפעם הראשונה מהכלא השמור והיחיד שהיה קיים באותה העת בארץ דורוזיה, אך הוא לא שם לב כי על השער שומרים שני גמלים קשוחים וגזעיים, ואלו החזירוהו לצינוק מיד. בעשרים ושניים ביוני 2003 הגיע גמלוני, זקן השבט, להסכם עם נשיא ארצות הברית באותה תקופה, ג'ורג' W בוש, על-פיו המדינה הופכת רשמית לשלהם, לאחר שנים של מאבקים פיזיים ומומי"ם רבים.

93 שעות לאחר מכן נפטר גמלוני ממחלת צחלפת העציצים ונכדו, נורי, עלה לראשות מדינת דורוזיה. בשנת 2005 מעשה נורא התרחש, כאשר בני גורן נמלט מארץ דורוזיה, ששינתה באותה העת את שמה לארץ גמלוניה, ואין איש יודע היכן הוא שוהה כיום. ראש ממשלת הגמלים, נורי, הבטיח לגרבילים כי יום יבוא והם יתפסו יחדיו את בני גורן ויגרמו לו לשלם על המהומה שגרם בקרב אוכלוסיית הגרבילים בנפאל. בעשרים ושישה בפברואר 2007 נשלח גמל דרוזי אחד למדינת ישראל בכדי שיעזור במלחמה בסוחרי הסמים ובנוסף יקרב בין הגמלים לבני-האדם במסגרת פרוייקט תרומה לקהילה, אך הוא גורש על-ידי רשויות החוק וחזר לגמלוניה. בתחילת הרבעון השני של שנת 2007 מת הגמל האחרון מבין שלושת הגמלים המשועבדים, ומאותו יום יצאו הגמלים הדרוזים והגרבילים לדרך חדשה כמדינה עצמאית.

מקור השם

שם זה ניתן לגמל ביגלל שהוא גומר הרבה על כושים. הוא אוהב לגמור על אנשים ואז להביא חיוך זדוני כמו של היטלר. גמל זה עם מסוכן בתנך כתוב הנחש פיתה את אדם וחווה לאכול מהפרי זה שקר!!!!! הגמל אמר להם תאכלו והוא אכל ביגלל זה הם כלכך חכמים גמל זה עם מסוכן! צריך להרוג אותם ובמקום זה לגדל ערבים !!!! הם גם מהעם שלהם אבל יותר אמינים מהם.

לגמל קשה ליקרוא טקסט נטוי אוו מודגש אז אל תקראו גמל גמל גמל 3 פעמים ואל תחטטו באף,תלקקו תיד,תשחקו מייפל סטורי,ועוד משחקים של ילדים קטנים קופצים,ועוד משהו אל תאוננו יומים אחרי קריאת טקסט זה

מבנה הגמל ומאפייניו

לכל גמל בשבט הגמלים הדרוזים יש שתי דבשות. במידה ונולד גמל בעל דבשת אחת, הוא נידון למוות מפני שאינו גזעי. כאשר נולד גמל חסר דבשות, הוא מוגלה מהמדינה לפנמה, שם לומד אצל מורים מקצועיים כיצד לגדל דבשות. בתחילת ימי החורף הקרים, הגמלים בולעים את הגרבילים על-מנת שיספקו להם חום והם שוכנים במהלך העונה בגופם של הגמלים. לגמלים יש שיניים אך ורק בצד שמאל והם אוכלים באלכסון, וזאת בכדי שלא ילעסו בטעות את הגרבילים בזמן בליעתם. בתחילת האביב, לאחר שהגרבילים עוכלו בגופו של הגמל, מופרשים צאצאיהם דרך פי הטבעת ומחליקים לאורך הזנב. הודות להיותו חם ושמנוני, הם לא נפגעים כלל בזמן ההפרשה. בעקבות כך, עונת הרבייה של הגמלים הפכה לעונת הסתיו, בה הם אינם בקשר גופני עם הגרבילים. הגמל נוטה להסתכל אך ורק קדימה, מפני שאינו מסוגל לשלוח את עיניו לשני כיוונים שונים.

לעיסה

הגמל מסוכן ביותר בגלל אופן לעיסתו המיוחדת, שעל פי התורה היא הרמת הלסת העליונה, תוך כדי הורדת הלסת התחתונה והזזתם בכיוונים מנוגדים. תנועת הלסתות היא מחזורית.

צורת לעיסה זו מכונה בשם לעיסת גמל, ואף נהוג לכנות בני-אדם הלועסים בצורה זו "לועס כמו גמל". אופן לעיסתם של הגמלים משמש גם כדי להרשים את הנאקות בעונת הייחום. הגמלים מנסים להרשים את הנקבות באמצעות הצגת מחזה לעיסה איכותי ומרשים, כאשר ככל שכמות הרוק הנשפכת מפי הגמל עולה, כך מאדירה גבריותו בעיניי הנקבה.

אופן בחירת בן הזוג על ידי הנקבה

לאחר שהנקבה בוחרת את הגמל הלועס בצורה המשובחת ביותר, היא יורקת עליו את שאריות המזון שלעסה והעלתה כדי לאותת שבחרה בו. חשוב לגמל לא ללעוס את האוכל בצורה פרתית אלא בצורה גמלית, כלומר לא בתנועות עדינות כשל הפרה אלא בתנועות ברבריות ומנוגדות כשל גמל.

גזע ה"לועס כמו גמל"

מקורו של הגזע "לועס כמו גמל" בפרברים הנטושים של דורוזיה. הגמלים מזן זה, שגדלו בעוני ומחסור, עברו ילדות עשוקה וקשה, כאשר תחביבם העיקרי היה להסתובב ברחבי הרכבת התחתית ולשדרג את יכולת הלעיסה שלהם. בעקבות כך, יכולת הלעיסה של אותם גמלים השתפרה פלאים והפכה למסורת בקרב המשפחות המדוברות. ההבדל העיקרי בין גזע ה"לועס כמו גמל" לגזע ה"לועס כמו פרה" הוא שאופן הלעיסה של האחד לא מרשים את הנקבות מהמוצא העדתי האחר. מכאן שכאשר מתרחש בטעות מפגש חיזור בין גמל "לועס כמו גמל" לנקבה "לועס כמו פרה" או להפך, עלול הזכר להיפגע קשות ואף לשקוע בדיכאון. גם הפסיכולוגים הגרבילים המוצלחים ביותר במדינה עוד לא הצליחו לאתר את הגורם לתופעה והיא הפכה למכת מדינה של ממש.

זנים מיוחדים

עד כה ידוע על מספר מסוים של זני גמלים נדירים ומיוחדים.

ידוע כי לגמלים יגוסלביים יש רגל חמישית בבטן בסמוך לאיבר מינם הירקרק. מקור שמם לא ידוע, משום שמעולם לא אותר מקום בשם יוגוסלביה, ומדענים רבים סבורים כי מדובר בסיפור בדוי בלבד. לאחרונה נפוצה ידיעה בין חוקרי הגמלים כי חלב נאקת הגמל היגוסלבי, שצבעו סגלגל-ירקרק, יכול לשתק אדם בריא למשך מספר שעות, וריכוז גבוה שלו יכול לשמש כנשק ביולוגי. לחלב יש השפעה גדולה יותר על רוסים ולבקנים.

לגמלים מהזן המונטיפיורי (ראו ערך מונטיפיוריזם) יש 5 דבשות הצבועות לפי צבעי הקשת. מקור הפגם בכרומוזום Y מעוקם, דבר המערער את גבריותו של זן זה.

סמל מין

הגמל, על-פי מגזין המדע המפורסם נשיונל גאוגרפיק, הוא החיה החושנית ביותר במזרח התיכון בעיקר בקרב הערבים. מאז נפילת החומה הסינית בתחילת המאה ה-19.

התכנית הזדונית

כידוע, הגמלים לועסים ברעש גדול, ולאחר שנים רבות שפתרון התעלומה נשאר בגדר סוד, נחשפה הסיבה האמיתית: לאחרונה, מספר מדענים הגיעו למסקנה שהקונספירציה בנושא נכונה: הגמלים הדרוזים מתכננים להשתלט על העולם, ובכדי שהמידע לא יועבר לידי בני-אדם או בעלי חיים אחרים, מסתירים הגמלים את המילים בעזרת הרעש העוצמתי שהם מפיצים בעת האכילה - סאונד בעוצמה גבוהה מספיק כדי להפוך בן-אנוש לחירש. כדי לוודא שהסוד שמור ביניהם, משתמשים הגמלים ברוקם להרחיק יצורים אחרים, תוך שימוש בפליטות ויריקות.

הגמל הארץ ישראלי

הגמל הארץ ישראלי (מכונה בקיצור גאר"י, לא לבלבל עם הגר"א - הגאון מוילנה) הוא למעשה סוס שתוכנן על ידי וועדה ממשלתית.