המרכז

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
" סוף המרכז הוא התחלה של מרכז חדש. נכון?"
~ אני על מרכז
" לא, אני בטוח שזה עבר במרכז, אני נשבע לך"
~ שחקן פולו סוסים שהפסיד
" בדבר העגול הקטן הזה של הסינים יש חור באמצע"
~ שוטר על סופגנייה


המרכז הוא פה. בדיוק פה. לא קצת שם, ולא שמאלה, אלא פה. בדיוק פה. גם אם ניצור עולם דו מימדי, תלת מימדי, רב מימדי או מימדיון, המרכז יהיה פה. בדיוק פה.

הגדרות של המילה מרכז

במהלך ההיסטוריה, פילוסופים רבים, החל באריסטו, דרך נאצר ועד בארני הדינוזאור, החלו מגדירים את המושג מרכז בצורות שונות על פי האופן בו המילה נמצאת בהקשר, הסמנטיקה של המילה והסטייק של המילה. על כן, ניתן למצוא למילה מרכז מילים נרדפות רבות בעברית(כמו לב, אמצע, מוקד, כאן כפרע, כאן), באנגלית (heart, middle, ו-here Capara, here), ובקוראנית ניב יוגוסלבית (심장, 중간 ו- 여기에 כפרע 여기에).
נתמקד בשפה העברית. בעברית אנחנו יכולים למצוא הרבה ביטויים השגורים בפינו עם המושג מרכז, ואין ניתן לכחיש זאת. הבאנו לפניכם מספר ביטויים כאלו:
1)"תחנה פה נשמה של ברבור, במרכז של 2 המכוניות. בטח שיש מספיק מקום כפרה, תיכנס. תיכנס אני אומר לך!" ~ שני ידידים בעלי אופי חברותי המבטאים את חברותם באופן נעים הליכות.
2) "יו, אני לא מאמינה?!?! יאהאהאהאה!!!! כמה זמן לא ראיתי אותך!! מה זה, שנים שנים! יוו את חייבת לבוא איתי למרכז, נעשה שופינג ונכיר בחורים חתיכים, ובינתיים נתעדכן, יו איזה מאמי!" ~ נקבה הנפגשת לאחר שנים עם החברה שגנבה לה את החבר שלה, כלומר האקס, ואז נפרדה ממנו בצורה מביכה שכולם שמעו עליה. אני עדיין לא מאמינה שעשית את זה, יא חתיכת בוגד, אני ישרוף לך תבית, תמות ברנדון תמות!!!
3) "כן, בטח שיש לי ארטיק מטרה. זה כזה ארטיק אדום שבמרכז יש לו ירוק. כן בטח שזה איכותי. אתמול ילד עם כובע אכל את זה. לא, גברת! הילד עם הכובע שמת נאכל על ידי כריש. מה שמזכיר לי, את רוצה לקנות תרסיס כרישים? זה תרסיס אדום ובאמצע ירוק. גברת, לאן את הולכת? גברת?! הלו!!!" סוחר ים ממולח.

המרכז בתומי החיים השונים

אנחנו יכולים למצוא תחומים רבים בהם למושג מרכז יש התייחסות שונה. נתייחס למספר תחומי חיים שונים ונגדיר אותם.

מרכז הקניות

למידע נוסף, ראה ערך קניון
מרכז הקניות הוא מקום מפגש בני הנוער שם הם מתרועעים, מבלים, עורכים ספירות מלאי, ומתים. יש שיגדירו כי במרכזי הקניות אוכלוסיית בני הנוער הפראית עוברת גלגול חיים אשר מתחיל בלידה ונגמר בשמלה. בשל כך, ניתן למצוא עסקים רבים המנצלים את תשוקת הנערים לחווית קניות מעשירה, ואת הנגישות לכסף של אבא, לכסף של אמא, לכסף של סבתא, ולכספת מתחת לבלטות שמסתירים ממס הכנסה. אלו פותחים חנויות המוכרות קקה של פילים בעיצוב של פירמות ובגדים אותם בני הנוער אוהבים לצרוך.

מרכז בפילוסופיה ובמדעי הרוח

הגדרת המרכז על ידי המועצה לשלום הפילוסוף (PPC) הוא לב כל האירועים המתרחשים במקום, וזמן מסויים ומוגדרים על ידי חברה מסוימת כנקודת כוח או מוקד משיכה אשר כדאי להיות בו או סביבו על מנת להתפתח במישור האינדיבידואלי או החברתי סוציאלי. עם זאת, ומאחר ואף אחד שפוי לא הבין על מה מדובר, החליטה הועדה לבטחון המושגים השנויים במחלוקת (UCPC) (המקבלת את כספה ממשרד הביטחון איך לא) לשנות את ההגדרה מבחינה פילוסופית. כיום ההגדרה המדויקת ביותר למילה מרכז הוא מה שכתוב במילון אבן שושן. בחיאת ראבקום אין לי כוח לבדוק מה ההגדרה, חוץ מזה שנשפך לי קפה על המילון ואי אפשר להבין כלום. תדמיינו שבשלוש השורות הבאות יש את ההגדרה אוקי?


עם זאת, הכינוס הרב לאומי לבטחון שלום הפילוסוף בעל המושגים השנויים במלוקת(POUCPICSP) עדיין מעוררת ויכוח ודיון ציבורי בנושא, במטרה לפתור אחת ולתמיד את הבעיה הזאת. בין מאמציה ההסברתיים ניתן למצוא את הפרסומת של וניש קליה, אשר מעוררת ויכוח בלתי מודע בין ראשי הממשלות בנושא הנ"ל.

מרכז במדע

המרכז מודע בתהליך הכימי המתואר להלן: ערבוב של Benzodiazepine בריכוז של 35 מולר, עם Bromazepam במצב צבירה גז בנפח מולארי של תנאי STP, בטמפרטורה של 6498.2 מעלות קלווין ובלחץ של 32 אטמוספרות מתקבל מרכז גאומטרי. דרך נוספת להכין מרכז גאומטרי זה באמצעות מחוגה וציור של עיגול, אבל זה יוצר פחות פיצוצים.

מרכז צבאי

איפה שנופל הטיל.