נמר הכסף

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
נמר הכסף
Namerhakesef.jpg
הוא נראה כמו נמר, אבל יודע לסחור במניות!
ז'אנר אנימה
אורך פרק שנות ביבי בשלטון
יוצרים יפנים - מדבבים
שחקנים מדבבים - סילבסטר סטאלון - סילבסטר סטאלון

צ'אק נוריס - אבא של מרקו

ארץ מקור זורגון 5
רשת שידור חדשות 12 והופ
תקופת שידור מקורית {{{שידור ראשון}}} – {{{שידור אחרון}}}
מספר עונות הג'וקר מבאטמן
מספר פרקים 69 (NICE)


עלילה

הסדרה מתרחשת בכדור הארץ בשנת 2007. קרן לייזר הנורית בשגגה מכוכב זוריגון 5 פוגעת באיש העסקים אסטבן חימנז. ומשנה המבנה המולקולרי שלו. אסטבן חייב להתמודד עכשיו עם מציאות חדשה, איש עסקים ביום, ונמר בלילה. אויביו החדשים לומדו לקרוא לו בשם נמר הכסף.

כנמר הכסף, אסטבן מקבל את היכולת של נמר ואיש עסקים. אסטבן משתמש בכוחותיו כנמר הכסף כדי להילחם ברעים, והרעים נלחמים בו חזרה. אסטבן נלחם בחייזרים על טיפת דמו האחרונה בקולוסיאום הענק אי שם ברומא העתיקה.

מטרת החייזרים המרושעים מכוכב זוריגון 5 היא לקחת ממנו את הכוחות שלו חזרה לזוריגון 5, והם טוענים שנמר הכסף לא יוכל לעצור אותם

אך נמר הכסף לעולם לא יכנע!

השפעת הסדרה בישראל

מיד לאחר שידור הפרק הראשון, תועדו ילדים ברחבי הארץ שרים את מילות הפתיח שוב ושוב בהתלהבות רבה. כשנשאלו מה דעתם על נמר הכסף, ענו הילדים שזו התוכנית הכי טובה, גם יותר משאר התוכניות.

פתיח הסדרה, שנערך מחדש בידי אולפני זאונד, הידועים בעריכת פתיחים וסגירים לסדרות זכה לשבחים רבים על מילותיו ומנגינתו. המלחינה נעמי שמר צוטטה כשאמרה:

גרשיים1.svg מילות הפתיח של נמר הכסף הן הדבר העמוק ביותר ששמעתי, לא התרגשתי כך מאז ששרתי לראשונה את ירושלים של זהב גרשיים2.svg


גם המוזיקאי הידוע בוב מארלי (שהוא כפיל פחות מוצלח של צ'אק נוריס והמאהב של שרה נתניהו) צוטט כשאמר:

גרשיים1.svg כל מה שניגנתי, ואי פעם אנגן לא ישתווה ליופי האלוהי של מנגינת הפתיחה של נמר הכסף גרשיים2.svg


לפי נתוני משרד החינוך, ילדים נהגו להיעדר מבתי הספר בשביל לצפות בשידור החוזר של הסדרה, ששודר בשעות הבוקר אצל כולם אך תמיד שודר בסלון של המלך ג'וליין.

לאחר סיום הפרק האחרון של הסדרה הבטיח הערוץ הראשון לשדרה מההתחלה, אבל יום לפני שידור הסדרה מההתחלה, תועד בערוצי התקשורת צב נינג'ה שניסה לחקות את אחד ממהלכי ההיאבקות בסדרה ונפל על פוסטר של ג'סטין ביבר. הילד לא נפגע, אך הורים ברחבי הארץ הגיבו בהגזמה, הגישו תלונות ודרשו להוריד את הסדרה לאלתר שמא אייל שני ינסה לחקות אותה גם כן. ממשלת ישראל נענתה לבקשת ההורים וחוקקה את "חוק הנמר".

חוק הנמר

על פי "חוק הנמר", שהיה החוק היחיד שעבר בכנסת עם 6825 הצבעות בעד, חויב הערוץ הראשון להסיר את הסדרה לאלתר. בנוסף, חייב החוק "אזרחים שהקליטו את פרקי הסדרה למסור את הקלטות להשמדה". החוק גם חייב אזרחים ברחבי הארץ להשמיד כל מוצר הקשור לנמר הכסף. הערוץ הראשון החליט לברוח למצרים והם חיו באושר ואושר עד עצם הים הזה.

אולם, רגע לפני שהגיעו שוטרי משטרת ישראל אל "אולפני ספלינטר", העביר מנהל האולפנים מאסטר ספלינטר את פתיח הסדרה לפי הטבעת של אופוסום מת, ואת האופוסם שם בתיבה נעל אותה וקפץ מחוץ לאולפנים אל תוך הים כשהתיבה בידיו. עד היום לא ידוע מה עלה בגורלו.

בשנת 2012, לאחר אחד הניסוים הכושלים של ד"ר דופנשמירץ, נשטפה התיבה אל חופי פתח תקווה ונמצאה על ידי מציל. ברגע שפתח המציל את התיבה וראה את האופוסום, ידע מיד מה לעשות, רץ עם האופוסם לביתו, וכשראה בביתו שמדובר בפתיח של נמר הכסף, העלה מיידית את הפתיח לאינטרנט‏[1]. ממשלת ישראל החליטה שלא להסיר את הפתיח מתוך עצלנות.

דמויות

  • אסטבן חימנז: אסטבן חימנז הוא האבא של מרקו שלא צויין פעם אחת במהלך הסדרה הזאת, אז הוא יצר אחת שלו
  • נמר הכסף: נמר הכסף הינו הגיבור של הסיפור. הוא חזק ומהיר ונמר וגם חזק. יריבו המושבע הוא הפיל האדום והתחביבים שלו זה לשיר שירים של עודד מנשה ולבוא לשעת סיפור בסלון של סילבסטר סטאלון.
  • הילד: ילד שתמיד נמצא ברקע בזמן הלחימה. מאוד אוהב גלימות מסיבה מסוימת.
  • סילבסטר סטאלון: סילבסטר סטאלון הוא הגיבור האמיתי של הסדרה שבמקור נקראה "הסילבסטר סידרה", אבל שמה השתנה בעקבות שעות מסך. ידוע שסילבסטר סטאלון נשוי באושר לאשתו אדריאן וגם ידוע בתור המביס של פושעי הגגות, כולם רוצים לשחק בסרטים שלו משום שהוא כזה סילבסטר סטאדיר. בנוסף בזכות הסרטים שלו הוא נבחר לרשות העיר עירבסטר סטאלון בה מתרחשת הסדרה. הסרט האהוב עליו הוא רוקי 2, הוא נקרא ככה כי הוא פי 2 יותר טוב מרוקי הראשון. הסרט האהוב עליו פחות הוא רוקי 3, הוא נקרא ככה כי הוא מקום שלישי בסדרת סרטי רוקי.
  • הפיל האדום: הפיל האדום הוא אויבו המושבע של נמר הכסף, הוא הפך לפיל האדום בגלל שבילדותו מנמר הכסף לא ביקר בבית היתומים שלו, ומאז נשבע שהוא ינקום בנמר הכסף. עוד ידוע שהפיל האדום רוכש חיבה גדולה לקשישים מטולטלים. בסוף הפרק הרביעי מגלים שהוא בעצם ג'ינג'י.
  • חמואל חימנז: העוזר האישי של נמר הכסף. אומץ על ידי נמר הכסף אחרי שסולק מגן החיות התנכי.
  • הקריין: הקריין של הסדרה. יש אומרים שהוא המדובב של כל הדמויות בסדרה. ויש אומרים שהוא המדובב של כל הדמויות בכל סדרה יפנית אי פעם. הולך בכל יום חמישי לקורס סריגה.
  • צ'אק נוריס: צ'אק נוריס הוא אבא של סילבסטר סטאלון והאח החורג של אבא של מרקו בprequel המבוטל של נמר הכסף "רוקי 7: עוד רוקי" והמנטור של נמר הכסף בסיפור.