נקניקייה בלחמנייה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אני אוהב לשים הנקניקייה שלי בלחמנייה. זה גורם לה להרגיש מיוחדת"
~ ג'ורג בוש על נקניקייה בלחמנייה
"ילדה רוצה *בליעה התנשפות התנשפות* נקניקייה בלחמנייה?"
~ מייקל ג'קסון על נקניקייה בלחמנייה
"נקניקיות נקנקיות נקנקיות נקנקיות נקנקיות נקנקיות נקנקיות"
~ ג. יפית
הגרסא הראשונית לנקניקייה בלחמנייה. נכשלה

נקניקייה בלחמנייה היא מאכל אמריקאי מסורתי מורכב מאוד, שמוכן בדרך כלל בשילוב של נקניקייה ולפעמים גם לחמנייה. שזה אומר שבמאכל יש גם נקניקייה וגם לחמנייה! כן, כן זה אפשרי להכנה, אך מסובך מאד וכמובן שדורש ערך משלו! לפני ששמים את הנקניקייה בלחמנייה קודם צריך לעשן אותה, הדרך הנפוצה ביותר לעישון נקניקייה היא ג'וינט אך אפשר גם להסניף נקניקייה אם אתם דלים במצרכים ביתיים. לנקניקייה בלחמנייה יש הרבה תוספות כמו כרוב, קשטופ, חרדל, דם של ילדים נוצרים ויש כאלה שאוהבים גם מיונז/קצפת.

המאכל מזוהה בעיקר עם התרבות האמריקנית, ונמכר הרבה בדוכנים ברחובות. רוב הפדופילים מנצלים את ההזדמנויות ופותחים דוכן של "נקניקייה בלחמנייה" כדי לפתה ילדים. ממציא שיטה זאת היה ג'ון קנדי למרות שהוא היה קנדי ולא אמריקאי בכלל. בארצות הברית הנקניקייה בלחמנייה נקראת Hot dog בעברית: כלב חם, כלבה כוסית.

מקור השם

מקור השם "כלב חם" הוא לא בדיוק ידוע אך יש הרבה הסתברויות ותאוריות שזה לקוח מן התאילנדים שביקרו בארצות הברית. עוד אחת מן התאוריות היא הפירוש היותר מילולי של "כלב חם" זה כלב/ה כוסית/כוסון שכנראה הנקניקייה בלחמנייה הייתה דומה לכלבה כוסית או משהו... כיום לא מכינים את הנקניקייה בלחמנייה מכלבים אז השם לא כל כך אקטואלי אך עדיין משתמשים בו, בנוסף גם הכלבות/כלבים הם לא כוסיות/ונים ככה שזה מאד, מאד מוזר אך כמובן שזה הפרשה הכי חמורה במשטרת ארצות הברית, משטרה ארצות הברית בשיתוף עם הFBI מנסים לפתור פרשה זאת וכשהם ימצאו את העבריין כנראה הוא הולך לקבל גזר דין מוות או עונש חמור יותר. משטרת ארצות הברית הבטיחה שלא תנוח ולא תשקוט ולא תפתור מקרי רצח, אונס, פדופיליה, אלימות, גניבות ועוד עד שתפתור את התעלומה הסופר חשובה הזאת!

גרמניה ואוסטריה

לגרמניה ואוסטריה יש גרסות משלהן לנקניקייה בלחמנייה, לדוגמה בגרמניה יש נקניקיות בשם "וינר" שאמורות לעזור לך לזכות בלוטו למרות שזה עוד סתם שקר של הגרמנים כמו "זה רק מחנות עבודה אנחנו מבטיחים" או "זה יגמר בקרוב". לאוסטריים יש גם גרסה משלהם לנקניקיות בלחמניות, למרות שהיא קצת לא אנושית הם עדיין ממשיכים למכור אותה, הגרסה של אוסטריה היא נקניקייה בלחמנייה כמו באמריקה רק שעשויה מבשר של יהודים. למרות התחרות הקשה בין שלוש המדינות והמצאות המקוריות של כל אחת מהן, ארצות הברית תמיד תזכה במקום הראשון במאכל הרחוב שרק הומלסים קונים. גרמניה ואוסטריה התאחדו בשנת 1937 כאשר היטלר עלה לשלטון, אך התפרקו מחדש כאשר הצבא האדום, הצבא האמריקני והצבא הדרום גרביליסטי תקפו את הגרמנים.

לחמנייה בנקניקייה

לחמנייה בנקניקייה זו גרסה אחרת לנקניקייה בלחמניה. זה כמעט אותו דבר רק הפוך, הלחמנייה היא בתוך הנקניקייה. זה טיפה בלתי אפשרי אבל זה טעים! הגרסה לא נמכרת בארצות הברית,ישראל או בכל המדינות האחרות, אך היא הפכה למפורסמת מאד במדינות העולם הרביעי. דניאל שלוקרמן מוסר בתגובה "לחמנייה בנקניקייה היא אחד הדברים האהובים עליי! רק בשביל זה אני חי!" רק שזה לא אכפת לאף אחד בגלל שאף אחד לא מכיר את דניאל שלוקרמן. נקניקייה בלחמנייה הומצאה על ידי האמריקאים הרזים (שהם קיימים רק במדינות העולם הרביעי).

ראו גם