תאילנד

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "תאילנד" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.

מספר החתולים (במילארדים) שנאכלו ע"י תאילנדים בכל העולם ובפרט בישראל מאז שהתחלת לקרוא ערך זה

35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-Counter5.gif35px-Counter4.gif35px-Counter3.gif35px-Counter2.gif


תאילנד
דגל תאילנד סמל תאילנד
דגל תאילנד סמל תאילנד
מוטו לאומי מיאו חתולה!
המנון חתול מטוגן
יבשת צפון צפון דרום אסיה
מיקום תאילנד
שפה רשמית

אנגלית, תאילנדית, חתולית.

עיר טקילה

בנקוף

העיר הגדולה ביותר

חתולים מבושלים סיטי

משטר

דמוקרטית חתולים

ראש המדינה

שר החתולים הראשי - מיאו
חתולה
מי שנבחר

הקמה

עצמאות מסין

צפיפות אוכלוסין

2.5 (במילארדים כולל חתולות וכולל מתות) למיק"ר (מיקרומטר רבוע)

מטבע

דולר חתולי חצי אכול

אזור זמן

רבע לשבע וחצי

סיומת אינטרנט

Thaishit!

קידומת

+6725

"אתה אוכל את זה?"
~ תאילנדי על איש שמחזיק חתול


ממלכת תאילנד (תאית:ราชอาณาจักรไทย) היא מדינה במערב מזרח אסיה. תאילנד ידועה גם בשמה הקודם, סיאם (היה זה שמה הרשמי עד 20 באוקטובר 2008). תושבי תאילנד נקראים תאים בגלל שהקניבלים טוענים שהטעם שלהם דומה לפיצה. התאים מכנים את מדינתם "פראטת תאי" (פראטת=מדינה, תאי=אוכלים חתולים, כלומר מדינת האנשים שאוכלים חתולים). האירופים לקחו את שם העם והוסיפו לו את הסיומת "לנד", ומכאן תאי-לנד.

תאילנד גובלת עם הודו, קמבודיה, אינדונזיה וסין.


היסטוריה[edit]

תקופת האדם הקדמון[edit]

ההתיישבות האנושית הראשונה מתועדת למאה ה-20 לפני הספירה שבה מדענים מאמינים בני אדם פרה-היסטורים היגרו מארצות המזרח התיכון בחיפוש אחר פועלים סינים שיבנו להם בנינים. תיאוריה אחרת גורסת שהאנשים האלו ברחו מפרה-היטלר שהתחיל לשלוט במערב אירופה של אותה תקופה.

תושבי תאילנד באותה תקופה האמינו באל החתולגוס וסגדו לו בימי ההיפוך של החורף ושל הקיץ. ידוע שהתאים הניאוליטים בנו במשך אלפי שנים אנדרטאות ענק בצורה של מקדש בודהיסטי שבעזרתו הגיעו המדענים של המאה ה-19 לפני הספירה למסקנה כי בודהא נולד למעשה לפני הספירה ולא בשנת 666 לפי שחושבים.

תקופת שלטון סין[edit]

בסביבות המאה הראשונה לספירה החלו סינים להגיע לתאילנד ולהתיישב בה. הסינים, אשר הגיעו מדרום קוריאה וצפון קוריאה החליטו להוציא את החתול מחוץ לחוק. הסינים לא עשו הרבה, כי מה התאים עושים אם אין חתולים? ולמזלם (של התאים) מספר שנים אחרים פלשו האירופאים לארצם. הואירופאים הקימו את בנקוק והתחרו בחברה הסינית. שום היסטוריון תאי לא מתווכח עם העובדה שהישגם המרשים ביותר של האירופאים באימפריה הסינית הוא המצאת הצ'ופסטקיס והטמגוצ'י. בתאילנד וכל המדינות מסביבה (ויאטנם,קמבודיה,לאוס וסין) יש חג לאומי לציין את המאורע הזה. בחג הנ"ל התאים אוכלים חתולים עד מוות. החג מתחיל ב-1 בינואר ונגמר ב-31 לדצמבר.

התקופה הזאתי שאחרי[edit]

בתקופת שלטון יפן בגוש הקומוניסטי החליט מפקד הצרפתים נפוליאון בואנחרטה שהוא רוצה להשתלט על תאילנד ועל שאר האימפריה הסינית, לכן ארגן את צבאו ויצא לכיוון העיר בייג'ינג ואחר כך בבנקוק. בזמן ביקור במסעדת החתולים המקומית הוא שמע מגבר ששמע מחבר שלו, ששמע מאשתו, ששמעה מהשכנה, ששמעה מבן דוד שלה, ששמע ממכר שלו ששמע מהחתול של השכנים שהתאים מתכוונים להתקוף את צבאו בבושם ומים ובכך לנקותם. בואנחרטה, שנרתע מיידית מהמחשבה החליט לא לתקוף את תאילנד, וכך היא נשארה בבודהיסטיותה.

הקמת המדינה התאית[edit]

82 שנה לאחר התפרקות האימפריה הסינית (1222) חיו 3 יפנים סינים בשם:תאי,לנד וחתולה והם החליטו להקים מדינה בשם "תאילנד-חתולה". תאי ולנד שנאו את חתולה ואכלו אותו ומאז הארץ נקראת "תאילנד" והתאילנדים אוכלים חתולים כל 81 שניות.

לפני קום המדינה התאילנדית היו הרבה חתולים. עכשיו אין.

56 שנים, 4 חודשים, 48 שבועות, 6 ימים, 29 דקות, 78 שניות ו99.563749 מאיות מאז הקמת המדינה הגיע לתאילד הכלב הראשון ו56 שנים, 4 חודשים, 48 שבועות, 6 ימים, 29 דקות, 78 שניות ו99.563750 מאיות אחרי קום המדינה הוא הלך.


מלחמת החתולים הראשונה[edit]

המלחמה בתחילה בשנת 1914 ונגמרה בשנת 1918 לאחר 4 שנות מאבק.

המלחמה התחילה בגלל אכילת יורש העצר החתולו-הונגרי והשתתפו בה: האימפריה החתולו-הונגרית, חתולגריה, האימפריה החתוגרמנית והאימפריה הע'ומיאוית נגד תאילנד והמלחמה נגמרה בתיקו לאחר פאול כבד של המלך החתולגרי ו3 גולים מכל צד.

חתול תאילנדי. נלחם במלחמת החתולים הראשונה. לאחר שובו לתאילנד התקבל כגיבור ונאכל ע"י תאילנדימלחמת החתולים השנייה[edit]

הפעם המלחמה התקיימה רק בין החתוגרמנים המיאוצים לתאילנד המלחמה התחילה ב-1938 ונגמרה ב-1945. היהודים יותר אהבו את התאילנדים את הגרמנים ירו בהם.

המלחמה נגמרת לאחר 124 סלים של התאילנדים ו 121 של החתוגרמנים וההתערבות הייתה שמי שמפסיד מפרק את הקבוצה אבל החתוגרמנים לא פירקו אותה, אז הרגו אותם.


תאילנד כיום[edit]

נכון לעכשיו, לא הייתה ולא תיהיה מלחמת חתולים. כיום תאילנד נהנת מפריחה כלכלית אשר אין

תאילנד בעתיד[edit]

לתאילנד אין עתיד, יש לה חתולים. (ניכציבכמנבמחיכמלפפןטרסהםםםמ¡)

היחסים בין תאילנד וישראל[edit]

אחד מהחתולים שנשלחו מישראל. או אולי זה הומלס?

בתקופת ביבי התרבו חתולי הרחוב בכל הארץ ולכן בפניה נואשת הוא פנה לתנו לחיות מכות אך הם סירבו בטענה ש"הם חולים באיידס, אי אפשר לתקוע אותם בתחת". ואז בפניה נדירה של פעם בשעתיים וחצי הוא פנה למלך תאילנד וביבי התחנן מהם שיקחו את החתולים אליהם. כמובן שהם הסכימו אז הוא קם מיד והעמיס 18,730,683 חתולי רחוב וכמה הומלסים על הדרך על טיסה של אל על לתאילנד. כולם נהרגו אחרי הנחיתה מהתנפלות של תאילנדים עליהם, גם ההומלסים.


האונס בתאילנד חוקי[edit]

לפי מספר אופרות סבון תאילנדיות ששודרו במהלך המאה ה19 בערוץ החינוכי של תאילנד, האונס הוא חוקי ובסדר בתאילנד.

הרעיון: הנערות בתאילנד הן רעות, ולכן צריך להעניש אותן באמצעות אונס. במידה והנערות הן לא רעות, הן כבר מאוהבות במישהו שהוא אנס ולכן זה בכלל לא נקרא אונס. אם הנערה לא רעה ולא מאוהבת באנס, היא בכל מקרה תגלה שסקס זה כיף ותתאהב באנס. אם הנערה היא לא רעה, והיא לא תתאהב באנס, והיא לא תגלה שסקס זה כיף, לפי אופרת הסבון החינוכית היא תלד ילד גאון שיגלה שסקס זה כיף ויאנוס נערות בכל מקרה.

שעות העומס

בתאילנד אפילו נבנה מקום שבו אפשר ללכת ולאנוס נערות, כדי למשוך תיירים ולהציג בפניהם עולם חדש של חוקים שבוטלו. הבעיה היא שהמקום הזה מוצף בתיירים ובאנשים תאילנדים שמנסים למכור את הסחורה שלהם (חתולים).

המטבח התיאלנדי[edit]

ערך מורחב – המטבח התיאלנדי

המטבח התיאלנדי הוא אחד מהמטבחים האקזוטים והמשונים בעולם. המטבח מתהדר במרכיבים ייחודיים ולא שגרתיים במטבחי רוב העולם, כגון: חתולים, כלבים, נחשים, קופים, לטאות, ג. יפית,דוריאנים ואפילו אבי ביטר ובשרן של חיות נוספות שאינן מקובלות בשום מטבח אחר בעולם מלבד ההמטבח הקמבודי. ממתק תאילנדי נפוץ נוא נחשים מצופים בסוכר, אשר מהווים תחליף לנחשי הגומי בשאר העולם. כמו כן למטבח חדרו מאפיינים רבים מהמטבח הסיני, ולכן מקובל להגיש כל מנה ביחד עם אורז ורוב המנות המסורתיות, כגון חתול על האש או כלב מטוגן מוגשת ברוטב אורז.
מסעדה תאילנדית מופרסמת היא מקדונלדס אשר מכינה אתה ההמבורגרים שלה מחרא שלחתולים.

ראו גם[edit]