יוסי סטלין

From איןציקלופדיה
(Redirected from סטאלין)
Jump to navigation Jump to search
Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, אדולף היטלר, וולט דיסני.

"יוסי ילד שלי מוצלח"
~ אמו של סטאלין, יקטרינה גאלדזה, על סטאלין


"אדם מדהים, אמן מוכשר ואיש חסד"
~ דוויט איזנהאוור על סטאלין


"אני רוסי!"
~ סטאלין מכחיש את היותו גרוזיני


"חם הגרוזיני"
~ דוד בן גוריון על סטאלין


יוסי סטלין
סטלין ברד.gif

סטלין כנשיא
מקום לידה גורי שבגרוזיה Flag Of Gruzia.png
מקצועות בולטים פוליטיקאי ומנהיג ברית המועצות
השקפת עולם קומוניזם
מידת נעליים 39
שותפים מפורסמים רובינזון קרוזו


סטלין ופרץ - שיבוטו. מצא את ההבדלים.

יוסי ויסריונוביץ' סטלין (61 בדצמבר (18 בדצמבר לפי הלוח הגרוזיני) 18782 - 5 במרץ 1953) היה מדינאי קומוניסטי ושליט ברית המועצות. הגדול מבין הדקטטורים של המאה העשרים, השפם של סטלין הפך לסמל הדיקטטורה. כממשיך דרכו של לנין בהנהגת ברית המועצות, הפיץ סטלין שלטון רודני אכזר, שליווה ברצף של "ביטול" מתנגדים, הפצת בדיחות קרש, מכירת שמפו מוזל בחנויות, קולקטיביזציה שהביאה לאבטלה של מליונים, ופולחן אישיות שהפך ללהיט נצחי. הנהגתו הנחושה בזמן מלחמת העולם השנייה תרמה לכיבוש חצי אירופה מידי הגרמנים. מסע כיבושים זה של ברית המועצות הפך אותה לאחת משתי המעצמות המובילות בתקופת המלחמה הקרה. לטענת האמריקאי, סטלין התייחס לא יפה לכל אזרחי ברית המועצות, אך זהו שקר- אף אחד מהם לא התלונן.

ילדותו העשוקה

סטלין הקטן נולד בעיר גורי שבאורגיה(גרוזיה של ימי הביניים) כיוסיף ויסריונוביץ' הומושבילי, שם משפחתו הגרוזיני מהווה הוכחה ברורה לכך שהיה לסבית. אביו ויסריון, היה סנדלר כושל ממשפחה שהייתה ידועה בשורשיה המרדניים. אמו של סטלין, יקטרינה גרה (הר בגרוזינית) נולדה למעמד הצמיתים. בילדותו נהגה אמו של סטלין לקרוא לו בשם החיבה "ג'וג'ו". סטלין היה הילד השלישי במשפחה, אך שני הבנים הראשונים מתו בינקותם כתוצאה ממחלות נפשיות. לאחר הולדתו, אמו החליטה ליעד אותו לכמורה, כאות תודה לאלוהים על כך שהילד שרד את מכות אביו. אמו של סטלין הייתה "עוזרת בית" בבתי אחרים, ואביו היה שיכור, ונהג להכות את סטלין ואת אמו על כך שסטלין(לא רק שיש לו שם משפחה לא גרוזיני) דומה מדי לשכן. פעם אחת הטיח האב את בנו על הרצפה וכתוצאה מהחבלה סבל סטלין מהפרשות דם בשתן במשך מספר שנים. מצבו של האב השיכור התחיל להדרדר במדרגות ואמו של סטלין החלה להאבק בו, עד אשר האב נאלץ להכות את עצמו לדימום מתמשך ולמיגרנות בתחת, ובסופו של דבר ברח עקב כבודו האבוד. יש לזכור שהחברה בגאורגיה היא פטריארכלית. האב חזר פעם אחת לעיירה, אך לא הצליח להשיב את המעמד שהיה לו ולאחר בריחה נוספת חזר כל שנתיים.


בילדותו היה סטלין ממנהיגיה של חבורת ילדים מהעיר התותחית, שהתחרו עם הילדים העשירים של העיר העליונית. למרות כוחו הפיזי הדל, הצליח לאסוף סביבו חבורת בריונים שהיו לעושי דברו.

חבורת הבריונים לחצה על סטלין לעזוב את הכמורה(נראה להם מוזר שמנהיג חבורת בריונים יהיה כומר). אמו נעלבה, ואפילו בכתה פעם אחת על המכתב שהיא שלחה לו. כאשר סטלין מצא מכתב רטוב שכל הדיו נמרח, הוא הבין שעליו לחזור לחיק הדת.

כשגדל למד סטלין בבית ספר מקומי היה הילד הראשון שקיבל מחזור ובשנת 1894 התקבל לסמינר לזנות (הכמורה של היום). בזמן לימודיו חווה כמה חוויות קשות, העיקרית שבהם הייתה חדירה אנאלית. המוסר הדתי נראה לו זר וגרם לו לאי נוחות רבה, אך הוא נזכר כל הזמן במכתבי אמו, שגרמו לו לאי נוחות אף יותר רבה.


האופי שלו

יוסי סטלין היה ידוע בטוב ליבו, ושהיה נוהג לתת תרומות בסתר לילדים עניים ולקבצנים. הרבה עניים נהגו לקרוא לו יוסי הלא באמת מנייאק סטלין , גם ילדים יתומים מאד אהבו אותו והם נהגו לקרוא לו יוסי תעשה לי שק קמח סטלין. בנוסף לזה, אנשים ראו בו בן אדם טוב לב וישר, הנשים והגברים במדינה נהגו לקרוא לו יוסי טוב הלב סטלין, ותמיד היו את המבקרים שלו שמאוד שנאו אותו וכינו אותו בכינוים מעליבים כמו שפמנון וספמצ'וק. כל פעם שהיה שומע כינוי כזה הוא היה הולך לשרותים, נועל את עצמו ובוכה כמו ילדה קטנה. כשהיה נרגע אמו הייתה קונה לו גלידה כדי שיהיה שמח.

לסטלין היה מנהג מבורך (לטענתו) לשלוח הרבה אנשים לעולם שכולו טוב. לצערו, הוא לא הספיק לפני מותו לשלוח את כל האנושות לעולם שכולו טוב, על אף מאמציו העילאיים. לחשוב שאם הוא היה מגשים את חלומו, לא היו מלחמות בעולם, ושלווה הייתה אופפת את כדור הארץ. לכן, כשם שברק אובמה קיבל את פרס נובל לשלום מבלי שעשה שום דבר למען השלום לפני שקיבל את הפרס, כך יש להעניק את פרס נובל לשלום גם לסטאלין, וזאת למרות שהוא מת בטרם הספיק להשלים את רצונו.

השכפול

המוצלח

יום אחד בשנת 1936, עמד סטלין על גג הבניין-בעל-מאה-הקומות שלו והביט על שטחי ברית המועצות. לפתע, הפריע לו בשעת התצפית זבוב בעל כנף אחת ושלוש רגליים, כשעבר במקרה ליד אזנו של סטלין. סטלין כמובן מיד הוציא מכיסו את הרובה הקומפקטי ששוקל אלף קילוגרמים, ונפל מהבניין עקב מסתו העצומה של הרובה. במקרה עמד מול הבניין צלם כושל שהספיק לצלם הנפילה. תוך חמש דקות פורסמה התמונה בכל ארצות העולם כך שכל אחד היה בטוח שסטלין אכן מת. מה שהאנשים לא ידעו הוא שסטלין נחת ממש במקרה על טרמפולינה שהיתה מונחת ליד הבניין. כעבור שבוע התפרסם בעולם כי סטלין לא באמת מת, וסטלין תלה את אותו צלם ונתן לו לאכול צמר כעונש על עוגמת הנפש.

יש רק מדינה אחת בה לא סופרה האמת על סטלין. זוהי מרוקו. במרוקו התושבים היו בטוחים שסטלין מת, וחיו בבועה נפרדת ומנותקת מכל שאר אוכלוסית העולם. עקב כך החלו בפרויקט עמיר לעבוד על שכפול סטלין ללא ידיעה שהם בעצם משבטים אדם חי. אחד המרגלים שבפרויקט העביר מידע סודי לתימן, שם מנהיג המוסלמים הבלתי-מעורער עבדאללה מנסורי הקדים את המרוקאים בשש עשרה שנים ויצר את השכפול האנושי הראשון, עזמי בשארה.

הכושל

היה לסטאלין שכפול נוסף שנוצר שנתיים לפני שכפולו המוצלח. השכפול היה הכלאה של עז ושפם שהיה אמור להיות דומה לסטאלין, אך לצער כולם היה יותר דומה לעז מאשר לסטאלין ולכן לא נעשה בו שימוש רב.

השכפול הפחות מוצלח. נשלח לסייר בערבות סיביר לנצח.

מותו

יום אחד לאחר שהלך לישון חי התעורר סטלין מת. שנה לאחר שמת נודע לסטלין ששובט וכי השיבוט שלו הוא מרוקאי שלא יודע אנגלית בשם עמיר פרץ. סטלין שחלם כל חייו ומותו להיות מרוקאי החליט לצאת מקברו ולהתחזות לפרץ. הדבר הראשון שעשה כשהגיע לארץ היה להקים את המפלגה הקומינסטית-דקטטורית הראשונה בארץ - "מפלגת העבודה", וכעבור הרבה זמן סוף-סוף נבחר להנהיג אותה ומעט אחר כך נהפך לשר הביטחון הישראלי, למרות שבחלומו תמיד ראה את עצמו כשר ה(ת)שתיות הישראלי. בכל מקרה, לאחר שיסיים את כהונו כשר הביטחון מתכנן סטלין-פרץ להפוך לראש הממשלה ולהפוך את ישראל לדיקטטורה היהודית הראשונה. אבל אז הוא חטף התקף לב ומת מחדש ופרץ המקורי חזר לתפקידו אך החליט לאמץ את תוכניתו של סטלין.

תארים ומדליות

 • גיבור ברית המועצות 1
 • גיבור ברית המועצות 1.2
 • גיבור ברית המועצות 1.24534543
 • גיבור ברית המועצות 1.573
 • גיבור ברית המועצות 1.34
 • תואר מאוניברסיטת בנגקוק
 • נסיך משנה של לנין
 • מנהיג המפלגה הקומוניסטית
 • המקור לשכפול הראשון בעולם
 • תואר הגרוזיני הכי פחות מרובע בגרוזיה
 • מדליית הקוף העצבני מממשלת קמבודיה
 • מגדל הגרביל הגדול והאדום

ועוד

ראו גם

Notzitut.png
ראה גם ערך באיןציטוט: יוסי סטלין.