דיסני

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"דונלד, תעשה לי ילדים!"
~ אלון מזרחי על דיסני
סמלה של המחתרת דיסני

דיסניאנגלית: Disney, בערבית: ديزني) הוא תאגיד בידור תקשורתי שהוקם על ידי האפיפיור ה-8 אדולף דיסני. המטרה העיקרית של תאגיד זה היא להשתלט על זכויות היוצרים הבלעדיות של כל אגדה או סיפור הידועים לאדם.

היסטוריה כללית של החברה דיסני[edit]

הקמתה של דיסני[edit]

בזמן מלחמת העולם הראשונה, נשיאת ארצות הברית ה-27 מרגלית צנעני המכונה "מרגול", ביקשה מהאפיפיור ה-8 וולט דיסני, להקים יחידה צבאית וסודית, אשר לימים תקרא "Disney", שתרגל אחרי כוחות הצבא המונגוליים, שבאותה תקופה נקראו "תימנים". לאחר התנגדות עיקשת מצדו של וולט דיסני, שלחה מרגול את שבעת גמדי הקומנדו. מקרה ההתנקשות מתואר לנו באפלוליות על ידי אחד הגמדים לאחר שנשבר בחקירתה של חברת דיסני. לאחר שנים עובד הסיפור מפי הגמד לסרט המוכר "שלגייה ושבעת הגמדים". בתגובה, שלח דיסני את חייליו האכזריים- מיקי "המחסל" מאוס, דונאלד "המכסח" דאק וגופי. מרגול בתגובה הזמינה אותו לבת המצווה של בת אחותה ג. יפית שם הנחיתה את המכה הקשה מכל, שרה לו את שירה האהוב "אז מה", דיסני לא יכל לסרב לקול הפעמונים של מרגול והחליט להקים יחד איתה את היחידה הסופר סופר טרופר סודית ע״ש יגאל מוסינזון.

מלחמת העולם הראשונה[edit]

לא הרבה יודעים אך בזמן מלחמת העולם הראשונה התרחשה גם מלחמת תימן-הודו שבה הודו ותימן נלחמו על איי בוגמהאסטה אשר שם נמצא חמוס הים המיילל האחרון.ארצות הברית אשר תמכה בהודו במלחמה זו שלחה את יחידת המרגלים "דיסני" כדי לרגל אחרי עריץ תימן "קפטן הוק". שלושת חייליו של דיסני חטפו את קפטן הוק ועינו אותו עד שמסר להם את מיקומה של צוללת יוסי בובליל 2000 החדישה של הצבא התימני. בעזרתה של צבא הודו מצאו את צוללת יוסי בובליל 2000 שלהם ולקחו את חמוס הים המיילל מהתימנים. לחגיגות הניצחון של המלחמה הזמינה הודו את הזמר אבי ביטר כדי שישיר להם אך בזמן שהתארגן מאחורי הקלעים בטעות אכל את חמוס הים המיילל האחרון בעולם. לאחר המלחמה התגלה שהנשיאה מרגול מסניפה שוקולד מריר ולכן הודחה מכס הנשיאות. במקום מרגול עלה לשלטון התינוק של במבה שהפך את דיסני לחברה שמייצרת סרטים מצויירים שדרך מסרים שישתלו בסרטים אנשים יקנו במבה. שני הצדדים נדרו שבועה, שבועה זו נקראת "שבועת הבמבה הקדושה"

מלחמת העולם השנייה[edit]

תשעים שנים לאחר מכן דיסני ושלושת אביריו נשארו חיים בעזרת הפרופסור צדי צרפתי הדגול שבנה מכונה היכולה להאריך את שנות החייו של בן האדם. שנים לאחר מכן התגלה כי שמעון פרס השתמש בה בנעוריו. על כס הנשיאות ישב נכדו של במבה הראשון, במבה ה-11 שבגד ב"שבועת הבמבה הקדושה" ובדיסני כשהוסיף בתחילת כל סרט של דיסני כמות בלתי מוגבלת של פרסומות במבה, מה שהוביל למנהג של ימינו. דיסני לא שתק, להפך, הוא פעל. דיסני שלח את אביריו לחסל את הדבר שהיה חשוב לבמבה ה-11 יותר מכל, את מפעלי חמאת הבוטנים המפורסמים שלו.

שמועות[edit]

מיקי בהצגת הילדים המפורסמת "המקום הטוב שלי"

על החברה דיסני נרקמו סיפורים, שמועות ואגדות. רצינו לפרט על כמה מהם:

  • פרוטקציות? - שמועות מספרות על פרוטקציות בהצטרפותה של מיני (השולקת) מאוס לאביריו של דיסני בתקופת מלחמת העולם השנייה. כידוע לנו, מיני הצטרפה כאישתו הקטנונית של מיקי מאוס לאביריו המקוריים של דיסני, אך האם היא הצטרפה בזכות היותה אישתו של מיקי באותה תקופה? האם היא האחראית לפיצוץ מכלית השמן בבכורה של הסרט "שלגייה ושבעת הגמדים"? האם גירושיהם של מיקי ומיני היו מתוכננים עוד מלפני נישואיהם? כל אלו סיפורי שנרקמו על ידי שאר התמודדים לתפקיד או סיפורי אמת?
  • סיפור נוסף שהתפרסם הוא הרומן הסודי בין דונאלד, מבין אבירי דיסני, לדייזי שבזי כוכבת הפורנו. ואיך כל זה קשור להפקת הסרט פינוקיו?
  • ההיסטוריה של מיקי מאוס כשיאן עולם בטטריס-כידוע, מיקי מאוס שבר את שיא העולם בטטריס. האם שיא זה מתקשר למפלתה של דיסני באותה תקופה? ומה נעשה בנידון?
  • בספר שתמות ב׳, פרק ז׳, פסוק ק׳ נטען שדונלד, אחד מאבירי דיסני נקרא על שם הצב המפורסם של ציפי לבני, דונאלד טראמפ.

עוד סיפורים כאלו תוכלו למצוא באתר דיסני המחתרת הסודית בהחלט: www.דיסני_שילטעעעע