עזרה:לאיןציקלופד המתחיל/שונות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search



פרק זה יכיל את כל המידע שלא נמצא לו מקום בשאר הפרקים.

סרגל הניווט

סרגל הניווט או בעגה האיןציקלופדית "הסייד בר" (SideBar) משמש (באופן מפתיע!) לניווט.

סרגל הניווט מכיל קישורים מועילים שיעזרו לכם להגיע למיקומים חשובים באתר.

הנה הסבר על סרגל הניווט:

Sidebar.png


כמו כן, תוכלו למצוא קישורים שימושיים בעמוד ראשי ובדף השינויים האחרונים.

נושאים נדושים

אתם עלולים לחשוב שלעשות שימוש בדמויות המופיעות פעמים רבות באתר כמו שבתאי צבי, צ'אק נוריס, גרבילים או ג.יפית זה... איך אתם הצעירים אומרים? - "גזעי". אבל השימוש בהם עבר כבר את גבול הטעם הסביר ואינו מומלץ בהכרח עוד. הכוונה היא שהנושאים הללו נעשים כבר די נדושים (טחונים) ולכן אנחנו ממליצים לכם להמנע מלהשתמש בהם למעת מקרים שבהם זה ממש הכרחי כמובן.

"עשו בי שימוש רק במקרי חירום! אני לא נביא זול ומתחנחן כמו היחזקאל הזה. "בומבה של נביא", נו באמת."
~ שבתאי צבי על מקוריות


העלאת תמונות

להעלאת תמונות יש להכנס לדף איןציקלופדיה:העלאת קובץ לשרת. הוא מסביר את חוקי זכויות היוצרים בהרחבה ומאפשר בסופו העלאת קובץ.

אז מה הן בעצם זכויות יוצרים?

לפי ויקיפדיה "זכות יוצרים היא ההגנה שניתנת ליוצר או לבעלים של יצירה, מפני שימוש בלתי מורשה ביצירה, שהיא קניין רוחני שלו". הכוונה היא שהתמונה היא רכושו של יוצרה, וכמו שלא תלכו לביתו של מישהו ותשתמשו ברכושו ללא אישור, אסור להעלות תמונות מוגנות ללא אישור.

אז במה בטוח מותר להשתמש?

  • בתמונות שאתם צילמתם או איורים שאתם יצרתם (ניתן ורצוי להשתמש בתבנית:יצירה עצמית על התמונה במקרים כאלו).
  • בתמונות שמקורם ב-Wikimedia Commons - ויקישתוף (כמו תמונות מאתר ויקיפדיה) ושאין עליהן זכויות יוצרים או שזכויות היוצרים עליהן פגו (ניתן להשתמש בתבנית:ויקישיתוף על תמונות שכאלו - בתנאי שהשארתם את השם המקורי של התמונה).
  • בתמונות חופשיות שנלקחו מהאתר "פליקר" (אתר שיתוף תמונות) - לנוחיותכם, הקמנו מנוע חיפוש באתר המאפשר למצוא תמונות ללא זכויות יוצרים מאתר זה. לחיפוש תמונה לחצו כאן (רצוי לחפש באנגלית).
  • בתמונות מאתרי אינטרנט אחרים שכתוב עליהן במפורש שאין עליהן זכויות יוצרים או שזכויות היוצרים עליהן פגו. אם הדבר אינו מוזכר או לחילופין, אם נאמר, במקור התמונות, שאסור להפיץ אותן:

פשוט אל תעלו את התמונות לאתר.

באיןציקלופדיה חל איסור על העתקה של טקסטים, תמונות, קבצי מדיה וכדומה, מאתרי אינטרנט אחרים או מכל מקור אחר ללא אישור מבעלי הזכויות! אם אינכם בטוחים, אתם מוזמנים לשאול את אחד מהמשתמשים הותיקים בדף שיחתו.

למידע נוסף על זכויות יוצרים, קראו את המדריך על הזכויות יוצרים.

ערכים מופלצים

ערך מופלץ הוא הגרסה האיןציקלופדית של הערך המומלץ הויקיפדי. הם הערכים שנבחרים על ידי הקהילה כטובים ביותר.

פרסום איןציקלופדיה

אהבתם? ספרו לחבריכם. לא אהבתם? השאירו את מקום מגוריכם פה ואחד מנציגנו "יצור" עמכם קשר בהקדם. עיזרו לנו לפרסם את איןציקלופדיה. איןציקלופדיה היא אתר שגדל בהדרגה ומכיוון שמשתמשים הם אלו שכותבים ועורכים אנו זקוקים לאנשים נוספים שרוצים לכתוב ולקרוא דברים מצחיקים מידי פעם. אז למה אתם מחכים? (בדקנו, המשיח עסוק).

לדף הקודם - לסיכום המדריך