פסיכולוג

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"פסיכולוג הוא אדם שלוקח 300 ש"ח לשעה בשביל לענות לך על שאלות שאישתך תענה לך עליהן בחינם"
~ שבתאי צבי על פסיכולוגיה


פסיכולוג הינו אדם הלוקה בבעיות נפשיות (דיכאון ועוד) שלמד 10 שנים בשביל שידע איך להעביר את הבעיות שלו לאחרים. הפסיכולוגיה הומצאה בשנת 1966, זוהי גם שנת הולדתו של האב הרוחני של המקצוע, צביקה הדר.

הפסיכולוג המפורסם ביותר כיום

מקור השם

את השם המציא צדי צרפתי כשהיה בן 7 חודשים, הוא אמר מילה זו ואביו חשב: "רעיון טוב, ליצור מקצוע שמדבר לשני פלחים באוכלוסייה- הפסיכים (ומכאן הרישא "פסיכו" ובעלות הבלוג (ומכאן הסיפא "בלוג" שהפכה ל"לוג" בעקבות הגמגום של צדי צרפתי כתינוק.

התפתחות המקצוע

מאז ועד היום החלו הרבה פסיכים שלא מספיק חכמים כדי להיות רופאים או מקצוע אינטליגנטי אחר, ללמוד על פסיכוזות אצל בני אדם ולנסות לחקור את הנפש האנושית. אלפי פסיכים הלכו לפסיכי (סליחה צביקה! לפסיכולוג!) שלהם לשמוע עצות ובעקבות זאת החלו להמציא הפרעות נפשיות ולתת להן שמות ביוונית, וזאת כדי שיהיו להם "בעיות" "לטפל" בהן ולהרוויח עוד כמה שקלים בשביל לבנות בריכה בחצר. פסיכולוג זקוק לבעיותיו של המטופל כדי להתקיים. אי לכך, בתחילת דרכה של הפסיכולוגיה הפסיכולוגים שעזרו למטופלים לפתור את בעיותיהם, איבדו את לקוחותיהם ונעלמו אט=אט מן העולם בדרך הברירה הטבעית, והיום נשאנו עם הברָרה.

פסיכולוגים בארץ

הפסיכולוגים הקלינים בארץ מתבססים בעבודתם על פסיכואנליזה, שיטה למניפולציה רגשית שהומצאה על ידי הרודן זיגמונד פרויד אשר קידשנו במצ.. אה לא.. אשר אשר... אשר? אה! כן, אשר מטרתה היחידה לגרום לתלות המטופל במטפל ו.אה... אה... מה? אה.. בכך להעשיר את כיסו של המטפל ושהוא יהיה זה שלובש את המכנסיים בבית הזה. כן? יופי.

היועצות

יועצות הן המשך התחום, כדי לטפל לא רק בפסיכים אלא גם בבנות הבלוג. העיקרון דומה מלבד העובדה שאת הכסף הן לא מרוויחות מהתלמידות המסכנות, או בעצם הלא מסכנות כי הן "הולכות ליועצת" במקום שיעור תנ"ך, אלא ממשרד החינוך. זאת בעקבות ההערצה של לימור לבנת להראל סקעת. הם החליפו חתימות, כלומר לימור לבנת חתמה על המסמך שמאשר הכנסת פסיכיות לבתי הספר ולשלם להן כמה גרושים ואילו הראל סקעת, חתם ללימור לבנת שהעריצה אותו, ובתמורה לכך קיבל הופעה ב-2 פסטיגלים.

ראו גם