פסיכולוגיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Osama binzona.jpg ערך זה מבוקש על ידי הרשויות של איןציקלופדיה!
ערך זה נולד מתוך בקשה של איןציקלופדיה בגלל היותו ערך פופולארי וסאטירי במיוחד. כן כן בטח, חרא של ערך, מי כתב אותו?! רק שנייה זה עדיין כותב? אהה ... אממ... לא אמרתי שום דבר! יופי של ערך! באמת!
Lite5.gifטיפ

מומלץ לקרוא את הערך הויקיפדי על פסיכולוגיה לפני קריאת הערך הזה

"פעם הייתה לי בעיה ועכשיו אני בסדר. נכון? נכון?!?!?! תענו לי!!! בבקשה!!!! אני מתחנן!!!!"
~ פסיכי על פסיכולוגיה
"מבולבלים? גם אנחנו"
~ גיא זוהר על פסיכולוגיה
"כן...זה בגלל שאתה שמן"
~ אסי דיין על פסיכולוגיה
"א. זה משחרר ב. זה פותר בעיות וג. יפית"
~ איש אחד על פסיכולוגיה
Frontotemporal degeneration.png אתה מרגיש מסוחרר.... אתה עייף.... אתה לא זוכר כלום... אתה מרגיש את האפלה יורדת עליך!... אתה לא זוכר כלום..... אתה ניהיה סנילי..... מזה פה?! איפה אני? מה אני? אמאל'ה!


פסיכולוגיה - פסיכו(=ψυχή,משוגע. על שם הסרט פסיכו של אלפרד היצ'קוק) + שיבוש קל של המילה לגו (lego,משחק קוביות הרכבה) הינה תחום במדעי החברה אשר מנסה לתת הסברים להפרעות נפשיות קשות ביותר המעורבים במילים מסובכות עד כמה שאפשר, ובנויה על האמונה כי ניתן לבנות את הנפש האנושית כמו לגו: אם כול ההשקעה בבנייה, הכי כיף זה להרוס.

תחומי הפסיכולוגיה

עיקר הפסיכולוגיה היא להכניס חוקיות להתנהגות האנושית, ובכך להכתיב לה מה לעשות ולהשתלט עליה לאט לאט. הפסיכולוגיה מבקשת לטעון שההתנהגות האנושית היא אינה במקרה, אלה בדרך הגיונית. לדוגמא: אדם מתאבד. הפסיכולוגיה מתעקשת שאין זה מדובר באדם שקם בבוקר ורצה פשוט לעשות את זה, הייתה חייבת להיות סיבה (אהבה נכזבת, בדידות או חשיפה קשה לתמונות הפורנו של ג. יפית). על הפסיכולוג לטפל בבעיותיהם של מטופליו, או לפחות להעמיד פנים שהוא רוצה לעשות זאת בכך שאחרי כול משפט וחצי הוא אומר:"בוא נשחק משחק תפקידים", "מה הביא אותך למצב הזה?", "מעניין","למה אתה חושב כך?", "כן אני מבין", "רוצה שנדבר גם על זה?", "אל תדאג, גם אני שונא גרבילים" וכדומה.

סמל הפסיכולוגיה. עד היום לא ידועים מקורות הסמל או למה הוא נבחר בכלל

הפסיכולוגיה מתפצלת ל - 11 נושאים עיקריים:

 • פסיכולוגיה קלינית: תחום בעוסק בהפרעות התנהגות ובעיות נפש, ואיך להחמיר אותן בצורה בלתי יתוארת.
 • פסיכולוגיה רפואית: תחום העוסק בהפרעות נפשיות אשר נגרמו משינויים פיזיולוגיים אשר הזיקו למוח בצורה נייטרלית דרך תאי ציטופלזמה אשר עיוותו במיעוט את היכולות הקוגניטיביות תוך העצמת יכולות התפיסה הסוראליסיטית הרדומה במוח. מבלובלים? גם אנחנו.
 • פסיכולוגיה חברתית: תחום העוסק בדרכים אשר ייגרמו לפרט לנטור טינה לסביבתו ואף לגרום לנזק רב במידה וירגיש צורך "לשחרר את כעסו".
 • פסיכולוגיה חינוכית: תחום העוסק בחקר תהליכים מנקודת המבט של המתחנך או של הפרט במסגרת החינוכית. תחום זה גם מתמקד בהפיכת ה"פרט" ל"פריט", את ה"פריט" ל"פריטה", ואת ה"פריטה" ל"פרטיטורה". מבולבלים? לא, זה היה מובן מאוד.
 • פסיכולוגיה ארגונית: תחום העוסק ביחסי הגומלין אשר נמצאים במסגרת אירגונית. התחום הזה חופף במידה רבה לפסיכולוגיה החברתית, ממש לש את הכרכפת שלו עם מים ושמפו.
 • פסיכולוגיה התפתחותית: תחום העוסק בחקר השינויים ההתנהגותיים מילדות לבגרות. הפסיכולוג אשר מתמחה בנושא מתמודד עם שאלות על עובדות החיים כמו:"מה למה אני מדממת מאיבר המין?" ו"למה מתתחילות לצמוח שערות באיבר המין שלי?" מילדים שעדיין תקועים בסיפור החסידה. אויש נו באמת........
 • פסיכולוגיה התנהגותית: תחום העוסק בניתוח ההתנהגות האנשוית והטיפול באיבר הנוקשה והמעצבן הזה.
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית: תחום העוסק בחקר תהליכים מנטלים שונים, כמו תודעה, תפיסה, זריקה, חבטה וכו'.
 • פסיכולוגיה הומוניסטית: תחום העוסק במימד האישי של הבן אדם, וכיצד לחדור לתוכו בצורה ברוטאלית וכיפית מאוד.
 • פסיכולוגיה שיקומית: תחום העוסק בטיפול שאנשים שנפגעו מתאונות, טרגדיות, אכילת רגל קרושה או בקיצור: טיפול בכול אדם שחווה טראומה ברמה של לנסות להבין את ספריו של בני גורן.
 • נוירופסיכולוגיה (נוירו=מוח,פסיכולוגיה=שיגעון הגיוני): תחום העוסק בקשר בין המוח להתנהגות האנושית, למרות שעד עכשיו לא נמצא הקשר בין השניים.


היסטוריה

הפסיכולוגיה הופיע לראשונה בשנתך 1439, בספרו של בני גורן "פסיכולוגיה ודברים אדומים" בו פורסם לראשונה המושג פסיכולוגיה והתענה כי המוח שולט על פעולותינו. הדעה הרווחת כי התפקיד השליטה בהתנהגות מוקנה לבוהן השמאלית הותרסה בספר ועוררה זעם בקרב קוראיו. בכלל, הספר עורר זעם ומהומה בכול קצוות העולם, וספרו השני "פסיכולוגיה ודברים כחולים (מאוד כחולים.....)" אשר המשיך את התענה של הספר הקודם, עורר סערה גדולה עוד יותר. הספרים היו לשוברי קופות כאשר הפכו לסרטים: "מהיר ועצבני1/2" ועוררו עוד מחלוקות בנוגע למשחק של בראד פיט בתפקיד המוח.

עם פרוץ הפסיכולוגיה נפתרו בעיות פסיכולוגיות רבות כמו: סכיזופרניה, פסיכואנליזיס, מחלת ג. יפית ועוד. אך גם אם תפיסת התנופה אשר קיבלה הפסיכולוגיה בתקופה זו, עוררה הפסיכולוגיה את חמתם והתנגדותם של אנשים להכרת הפיסכולוגיה כמקצוע אקדמאי בתענה ש"למה אתם חושבים שאנחנו נשב פה וניתן לכם להפוך את ילדינו למפגרים שמכתיבים לנו מה לעשות?!". קבוצת האנשים הזועמים הפכו להפגנות ענק אשר הזיקו ללימודי ההשכלה הגבוהה בצורה ניכרת. קיום הכרת הפסיכולוגיה כמקצוע של ממש הוא שגרתי לחלוטין וקבוצות המפגינים הפסיקו את פעולותיהם כאשר בית המשפט פסק כי הם יעברו טיפול פסיכולוגי. מעניין.........

ראו גם

קישורים חיצוניים

פסיכולוגיה באתר ויקיפדיה