זיגמונד פרויד

From איןציקלופדיה
(Redirected from פרויד)
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


תבנית:מנהיג איןציקלופדיה

"בסכ"ה כתבתי כמה דברים בסטלה ותפסו אותם ברצינות"
~ זיגמונד פרויד על ספרו הפסיכואנליזה
"אחותו, דרדסית, יצאה בדיוק כמוהו, מאוהבת באבא שלה"
~ גרגמל על זיגמונד
"לי ולאבא שלי היו יחסים קרובים"
~ אנה פרויד על אביה
"אני מבין למה זיגמונד היה מאוהב באמא שלו"
~ בני סלע על זיגמונד

אדיפוס זיגמונד שאלתיאל פרויד (אנגלית- fraud-תרמית) (השלב האוראלי- זקנה) הוא סוחר סמים וסופר מדע בדיוני ידוע שהתמקד בנפש האדם.

הוריו

זיגמונד פרויד עשה קעקוע של אמו על המצח

זיגמונד נולד תחת השם אדיפוס להוריו גרגמל ומריה הקדושה. משחר ימיו הרגיש אדיפוס משיכה לאימו. ייתכן שהדבר נבע עקב הסיפור שסיפרו לו בילדותו, שאימו הולידה אותו בלי שאביו היה מעורב, וייתכן שזה נבע מהבדידות של החיים בטירתו של אביו, גרגמל. לאחר מריבה עם אביו בנושא זה עזב אדיפוס את הבית ושינה את שמו לזיגמונד.

המשך חייו ויצירתו הספרותית

זיגמונד ערך טיול להודו בכדי לתפוס ראש ולשכוח מאימו (דבר שהוא כינה מאוחר יותר בשם "הדחקה"), שם הוא מצא סמי הזיות שעזרו לו לכתוב את רב המכר הראשון שלו "פשר החלומות". לאחר הצלחה מסחררת של רב המכר, הוא יצא בספר נוסף "הפסיכואנליזה" במטרה למצוא חן בעיני אימו ולנצח את אביו גרגמל. אולם לשיברון ליבו, אימו הייתה מסורה עדיין לגרגמל, דבר שהביא את פרויד לידי המצאת מושג ה"סופר אגו".

לאחר מכן הוא נסע לאפגניסטן ושם פגש את המכשפה אגתה, שלימים הפכה לאישתו. זיגמונד הכריח אותה להפוך את שמה למריה, בטרם יתחתן איתה, בכדי שיוכל להשלות את עצמו שהוא עם אימו (דבר שהוא כינה מאוחר יותר בשם "העברה"). הוא שיכנע את עצמו כי למעשה אימו לא מתאימה לו משום שהיא מבוגרת ממנו (דבר שהוא כינה מאוחר יותר בשם "רציונאליזציה"). בערב הכלולות הוא נתקע שעתיים בנסיון לעשות את צרכיו, דבר שהיוה עבורו את ההשראה לרעיון הקיבעון בשלב האנאלי. אחרי הנישואין עבר הזוג לגור בצפון המדינה, שם התידד זיגמונד עם פעיל זכויות האדם אוסמה בן-לאדן, אדם שלימים הביא לו את ההשראה להמציא את יצר המוות והאלימות השוכן באנשים.

לאחר שנתיים של נישואין לקה זיגמונד בפיצול אישיות, בתקווה שלאישיות השנייה שלו יהיה מותר להתחתן עם אימו. לאישיות השנייה שלו קראו שאלתיאל.

כסוחר סמים מצליח

בכדי להיתגבר על פיצול האישיות שלו ובכדי לעודד את קניית ספרו החדש התחיל זיגמונד לעסוק בסחר בסמים. את הסמים, בעיקר אנטראקס, קנה זיגמונד בכסף רב מידידו בן לאדן ושלח ממנו מתנה לאביו גרגמל, כמחוות פיוס. אולם בטעות אמו פתחה את המעטפה ומתה במקום. לאחר ששמע זיגמונד מה קרה הוא דרש מאשתו להתאבד גם היא, בכדי שתזכיר לו את אימו. אולם אגתה-מריה לא הסכימה וסיממה את זיגמונד בקוקאין שרקחה במיוחד. פרויד התעשת בעזרת הסמים ושב לשכלל את הפסיכואנליזה כאשר את ניהול עסק הסמים המשיך בתור תחביב. למרות זאת פרויד הפך לאחד הסוחרים המוצלחים בעולם הודות למקצועו בתור שרלטן פסיכיאטר אשר מאפשר לספק ללא אישור מגוון חומרים משני תודעה כגון: קודאין, פרוזאק ואקמול לילה.

יחסיו עם הדרדסים

כנקמה באביו פנה זיגמונד לעזרת הדרדסים. הוא עודד את אחותו דרדסית לנטוש את אהבתה לאביה ובכך להתגבר על תסביך אלקטרה. דרדסית אמנם הצליחה לשכוח מאביה, אבל מעולם לא התחתנה. היו שמועות שהיא יצאה עם דרדסאבא לחודש משום שהזכיר לה את אביה, אבל בסוף היא ניתקה את הקשר בתואנה: "אין תחליף לאבא-גרגמל".

צאצאיו וממשיכי דרכו

לפרויד הייתה בת יחידה בשם אנה. אנה התחתנה עם הדרדס בר מוח ונולד להם בן קטן ומקסים בשם פה גדול שנתקע כנראה בשלב האוראלי. זיגמונד עודד את נכדו לבוא לבית אביו גרגמל ולדרוש אוכל. שגור היה בפיו המשפט "פה גדול רעב, רעב נורא".

במהלך הזמן הצטרפה אנה לאביה בעבודתו ונקשרה אליו. בכדי שתחוש בנוח עם בעלה הסמיך פרויד את בר מוח להיות פסיכואנליטיקאי כמוהו. בר מוח פירסם את תורתו של מורו וחמיו בעולם בסדרת רבי מכר הנקראים "ספר העצות של בר מוח".

התאוריות של פרויד

את תאורית פשר החלומות שלו (שלאחר מכן פיתח לכדי רומן רב מכר בשם "מה זה לעזאזל חלומות ולמה אני צריך את זה?! הגיגי ילדותי בהולנד הסובייטית"), פיתח פרויד באחר צהריים בהיר אחד תוך כדי שהוא מהרהר בהסדרי החנייה שלו עם עריית פתח-תקווה. לאחר מאבק ממושך שבמהלכו עוקל ביתו, פרויד החליט להקדיש את חייו כדי לנקום בפקחי החנייה של העיר. עיקרי התיאוריה שלו כוללים את הנקרופיליה כרונית, שהיא הצורך לעשות את עצמך ישן כדי להימנע מדיבור עם האנשים הסובבים אותך.