צזיקי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

צזיקי (נולד בשם אהרון אהרונסון אהרונוב-מזרחי ב-14 בדצמבר 1988 בבריטניה), הוא זמר אר אנד סול, פופ, טכנו ומפיק, מלחין, כותב שירי נשמה ומוזיקה מזרחית וים תיכונית.

ביוגרפיה

אהרונסון אהרונוב-מזרחי נולד כבן השלישי של אהרון, שרפרף במקצועו ממוצא יווני, ומרים, משחת שיניים בשנות ה-30 לחייה שעלתה מתימן. כבר בגיל 4 הוכיח את כשרונו כזמר נשמה, כשהוציא את הקלטת הראשונה שלו בה הראה את יכולות השירה המרשימות שלו, בהופעה חד פעמית של "צלילי המוסקה". בגיל 7 התמודד בתחרות כשלונות צעירים שהתקיימה במתנ"ס רמות-רוחמה (סמוך לאלפי מנשה) והגיע למקום השני, בצמוד לאהוד אולמרט שניצח בפעם העשירית ברציפות וכבר בגיל 12, בהיותו בן בר-מצוה הוציא את הלהיט הראשון שלו "מלפפון חמוץ". הלהיט זכה להצלחה רבה בקרב מבקרי המוזיקה וקהילת היואב קוטנרים והגיע למקום הראשון במשך שלושה ימים ברציפות בפלייליסט של גלגלצ. כשהיה בן 14 וחצי, אביו קרס, ומלאכת פרנסת המשפחה הוטלה כולה עליו. צזיקי פגש במוזיקאי הגדול מרווין גיי שהתאבד כמה שנים לפני הולדתו וביחד הם הוציאו את האלבום הראשון שלו, "כפרה על בריטניה". בכך זכה צזיקי בתואר "מוזיקאי השנה" וקפץ למקומות הראשונים במדד הבילבורד הניאו-נאצי למשך 9 שעות ברציפות.

בגיל 16, הוריו נקלעו לסכסוך ומשבר כלכלי חמור, שאילץ אותם להיפרד מאחיו של אהרונסון אהרונוב-מזרחי, יוני, שבמשך חייו שימש כפח אשפה, ולעבור לגור בארץ הקודש. סבו וסבתו של אהרונסון אהרונוב-מזרחי נפטרו עקב התקף לב כשנייה לפני הטיסה, ואילו אחיו שנותר מאחור משיקולים כלכליים משמש היום כדירקטור בתאגיד מזון מהיר מהגדולים בעולם, מקדונלדס. אהרונסון אהרונוב-מזרחי השתקעו בשכונות העוני של פתח תקווה שם מצא אהרונסון אהרונוב-מזרחי נחמה בילדים אתיופים ונהג להאכיל אותם, ובשאר הזמן נהג לצפות בשידורי הערוץ היחיד, ערוץ 2. עם הגיעו לגיל 17 הקדים את תאריך גיוסו והתגייס לחיל הנעליים, שם שירת וקיבל אות של כבוד לשם כבוד, אך איבד את ראייתו בעין השלישית. בגיל 19 וחצי נשר מהצבא עקב מגבלות בשיניים בעזרת פטור מיוחד, ובגיל 21 עזב את הארץ ונישא לזמרת הפופ המצליחה בריטני ספירס. כשנשאל על ידי המפיק שלו, אורן בנפייבר, מה הוא שם הבמה שירצה לבחור לעצמו מבין שמות מיוחדים, בחר בשם "צזיקי" [דרוש מקור] מהסיבה ש"זה מאכל טעים". במרוצת השנים צזיקי זכה לפרסום רב כאשר שמו עלה לכותרות בהקשרים בהם נהג להופיע בערב הסעודית עקב חיבתו העזה לערבים, בפרשיית הקלטת הלוהטת שלו בשלישייה עם קים קרדשיאן ובעלה ובעיקר, בהחלטתו להתגייס לשורות צה"ל ולהילחם בחזית במלחמת האזרחים האשכנזית. הלחין גם את להיט החתונות הגדול לשנת 99' לכל איש יש פרופיל, שכתבה המשוררת רחל בקובץ שיריה CTRL+ALT+DEL שראה אור בשנת 1974.

דיסקוגרפיה

 • "מלפפון חמוץ", 1992
 • "אמא קיבלתי 100 במבחן", 1998
 • "לכל איש יש פרופיל", 1999
 • "לכל איש יש פרופיל (רמיקס)", 1999
 • "לכל איש יש פרופיל (FEAT. עופר ניסים)", 1999
 • "לכל איש יש פרופיל (FEAT. מארק רונסון)", 1999
 • "לכל איש יש פרופיל (גרסת טרנס)", 1999
 • "לכל איש יש פרופיל (עריכת רדיו - RADIO EDIT)", 1999
 • "כפרה על בריטניה", 2000+
 • "לא בא לי לעשות משמרת נוספת - שירים מהמקדונלדס", 2002
 • "תורידי ת'מכנס, צזיקי נכנס", 2007
 • "שכבתי עם בריטני ספירס", 2009
 • "אין על פתח תקווה", 2010
 • "לא בא לי לשלם לך מזונות - שימו קונדום", 2012 (שיר המבטא את רגשותיו לאחר הריון לא רצוי)

טענות לאונס ותיאוריות קונספירציה פופולאריות

שמו של צזיקי נקשר לא אחת בפרשיות אונס רבות, בין היתר בפרשיית ד"ר דרה ואונס המטופלות שלו וכן פרשת בעילת קים קרדשיאן בהסכמה, ואף בפרשת "משחקי קופסא" בה הואשם צזיקי בעישון צינגלה על יד ילדות בנות 12 וחצי בנוכחות אביו. המשטרה סגרה את כל התיקים נגד צזיקי וקבעה כי "אין מקום להאשים אותו באינוס קים קרדשיאן שכן קים הנה אישה נאה מאוד וישנם ניצבים בתחנה שיסכימו לעשות לה טובה". לא אחת קמו קבוצות פייסבוק רבות שקראו להחרים את צזיקי ואת שיריו אך מהסיבה כי הם כוללים תכנים אירוטיים סמויים ואף תכנים המעודדים נאציזם וצפייה בברני. צזיקי הכחיש את הטענות. [דרוש מקור]

בתחילת שנות ה-2000, ריצה 25 שנות מאסר בכלא נווה עצלנות עקב העלמות מס.

קיימת סברה בעולם המוזיקה כי למעשה, שם הבמה צזיקי והאיש שמאחוריו, הנם פיקציה. המדע עדיין לא אישר כי הסברה נכונה, אך לעומת זאת, קיימים חומרים רבים וטובים והוכחות לקיומו של הזמר צזיקי, שכן, כיצד ניתן להמציא זמר אם הוא להיט חתונות גדול? הזמר צזיקי מעולם לא נתן את דעתו לשאלה האם הוא אמיתי, והפנה לקבלת תגובה מעורך דינו, מר יהויכין אשך, שהגיב לנו: "תמצצו לי את הביצים".