קים פוסיבול

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
קים פוסיבול
250px-KPC.jpg
פוסטר הסדרה, באמצע קים פוסיבול ומאחורה כל הדמויות שמפחדות ממנה
ז'אנר אנימציה, אימה
אורך פרק 25 דקות
יוצרים עודד מנשה
שחקנים אסף אשטר ואחרים
ארץ מקור גיהנום
רשת שידור ערוץ הילדים הגיהונומי.
תקופת שידור מקורית 2000 – 2001
מספר עונות 2
מספר פרקים יותר מדי

קים פוסיבול (באנגלית: Kim Possible) היא תוכנית אנימציה מבית הרשע של דיסני. התוכנית עוסקת בנערה חסרת נשמה (ג'ינג'ית) שמנסה להשמיד את העולם אך גיבורי על בכל מיני צבעים מנסים לעצור אותה (לדוגמא דראקן: אל תתבלבלו מהשם שלו הוא לא חשוך או כושי הוא סתם כחול). הפרק התיפוסי מתחיל בכך שקים פוסיבול מתאמנת ברשע ושואבת נשמות של ילדים תמימים. קים פוסיבול מתאמנת ברשע שלה תוך כדי אימוני המעודדות שלה. שני ה"חברים" הכי טובים שלה הם רון ווויד היא שאבה נשמותיהם ושעבדה אותם לטובתה. את וויד היא כלאה בחדרו במשך 10 שנים והוא בעצם מטה הרשע הבסיסי שלה. רון בעצם עוזרה כביכול שעוזר לה לנצח את הטוב בעולם. רון ברח מפנימייה צבאית עם החפרפר העירום שלו (גילחו לו את החפרפר בפנימייה הצבאית) בגיל 12 הוא הפך לרקדן סטרפטיז ובגלל זה כל הזמן מפיל את המכנסיים שלו ב"טעות".

שידורה של התוכנית הסתיים לאחר שנה בגלל שדיסני שמו לב סוף סוף למסרים הסמויים בתוכנית אשר בחלק מהם ניסו לשאוב את הנשמה מהצופים הצעירים של התוכנית. למשחק יצאו משחקים רבים לwii אותם לא צינזרו בגלל שלמי שיש Wii גם ככה אין נשמה.

התוכנית הפכה לפופולרית ביותר ואף מקור עינוי חדיש במדינות העולם השלישי והרביעי וגם בעולם שמעבר.

עלילה

קים פוסיבול הג'ינג'ית הנוראית מנסה להשתלט על העולם כאשר אויביה: דארקן, קוף אגרוף, קוקסינל אחד עם חצאית, שיקו שיקאגו ועוד כמה כושים מנסים לעצור בעדה. במהלך העונה הראשונה רון והחפרפר העירום שלו מגלים שקים פוסיבול שאבה להם את הנשמה ומנסים להילחם בה קים פוסיבול משתמשת בכוחותיה הג'ינג'יים והורגת את רון וחפרפרו העירום ומנסה להשתלט על העולם לבד אך כאשר דר. דראקן מגלה את חולשתה הסודית, דיסקים של יהורם גאון הוא מצליח לכלוא אותה וכמעט להשמידה אך בדיוק באותו הרגע וויד שולח לה קוקומן עם שניצל דרך הקים-ווידאו ודבר זה נותן לה כוחות ג'ינג'יים מלאים שבעזרתם היא מצליחה לברוח מן הכלוב ולפוצץ לדר. דראקן את המחבוא הסודי וכך נגמרת העונה הראשונה. בתחילת העונה השנייה מנסה קוף אגרוף להרוג את כל המשפחה של קים פוסיבול אך הוא היה מאוכזב לגלות שקים פוסיבול כבר עשתה את זה לבדה. במהלך העונה קים פוסיבול משמידה את רוב אוייביה המושבעים חוץ משיגו. לקראת סוף העונה השטן משמיד את קים פוסיבול בגלל שלא צייתה לו וחשבה שהיא יותר חזקה ממנו. לאחר ששיגו מגלה שהיא השורדת היחידה מכל חבריה הגיבורים היא מצטרפת לפאוור ריינג'רס.

דמויות

  • קים פוסיבול: הדמות הראשית שהתוכנית עוקבת אחריה, תוך כדי הניסיונות המוצלחים שלה להשתלטות עולמית. קים פוסיבול הינה ג'ינג'ית מוחכמת מאד ולא כל ג'ינג'י כמוה יכול להשתלט על העולם. קים פוסיבול התאמנה בנבחרת מעודדות בתור סיפור כיסוי לאימוני הרשע שלה. המוח הג'ינג'י שלה נוצר על ידי אביה מהנדס הטילים ואמה הג'ינג'ית שלשעבר הייתה סוכנת בק"גב. ההתחלה שלה בהלחמות בטוב הייתה כאשר היא עבדה בעסק קטן ששואב נשמות מאנשים לפי הזמנה, עסק בסגנון הרוצח שכיר.
  • רון סטופובל: העוזר המרושע של קים פוסיבול, יהודי עם חפרפר עירום. רון משלם לחפרפר שלו בעזרת נאצ'וס כדי שיבצע את עבודתו המרושעת. לפני מותו רון מגלה שהוא בעצם ילד מאומץ והוריו האמיתיים הם גורילות ויש לו כוחות קוף מיוחדים. בנוסף רון הוא הומו ורקדן סטרפטיז במרבית הפרקים רואים את רון הולך למועדון בשם "מועדון הבננה" שלפי השם אפשר להבין מהו בעצם המועדון הזה.
  • רופוס: החפרפר המסכן של רון, רון מכריח אותו לצאת איתם לפעולות מרושעות ולחימה בטוב. רופוס ניסה להתאבד מספר פעמים אך נכשל בגלל שרון תפס אותו באמצע. רופוס הוא חפרפר טוב הלב של רון. רון מספר לכולם שהוא הפך לקירח בפנימייה הצבאית שלו אך זהו שקר רון הוא בעצם זה שגילח את רופוס כי לרון אין באמת גבות אז הוא השתמש בפרווה של רופוס.
  • וויד: וויד הוא עוד ילד מסכן ששועבד על ידי קים פוסיבול. לפני שוויד שועבד על ידי קים פוסיבול מספרים שהוא היה ילד מייפל. וויד היה כלוא בחדרו במשך 10 שנים. בסוף העונה השנייה בשנה ה-12 שלו בחדר שלו הנשמה שלו הוחזרה לו על ידי השטן מסיבה לא ברורה אך בגיל 15 הוא חזר לשחק במייפל סטורי והנשמה שלו נשאבה שוב פעם על ידי המשחק.
  • דר. דראקן: גיבור על כחול נחמד מאד תורם לילדים חולים, מנגן ומופיע בבתי חולים ואפילו ניסה להציל את העולם מקים פוסיבול אך לא הצליח עד שהשטן התערב אך למרבה הצער קים פוסיבול הרגה אותו הרבה לפני שהשטן התערב והשאירה את משפחתו המסכנה לבד ואת ילדיו הקטנים יתומים מאב.