תוכנית חיסכון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Dfnefr.png ערך זה נכתב בחסות לא פליקים ולא שטיקים בע"מ באדיבות הנגיד הר' שולם שטיסעל והרבנית נטע גרטי ענגותרייגמ"ש (עם נטע גרתי ותרי"ג מצוות שמרתי).


תוכנית חיסכון

Keren Martziano.jpg

סמל "תוכנית חיסכון"

סוגהתוכן פרסומי
יוצריםלוביסטים אקראיים, מנחם הורוביץ
שחקניםמנחם הורוביץ, זאתי
ארץ מקורIsrael Flag.svg ישראל
שפותעברית
ברור שלא ערבית
מספר עונות2,956
מספר פרקים110,386,229

הפקה

מפיקחיים כהן
מפיקים בפועלמנחם הורוביץ
הפצהקשת 12
צלם ראשימני ממטרה
אתר צילומיםאולפן דל תקציב
טכניקת צילוםלהחזיק ישר ולא לזוז

שידור

רשת שידורקשת 12
תקופת שידור מקוריתכל יום מאז ראשית האנושות ועד בוא המשיח


התכנית השיווקית

"תוכנית חיסכון" (tohen memuman באנגלית) הינה תוכנית טלוויזיה בערוץ קשת 12 אשר עוסק במגוון נושאים כגון קורונה, פוליטיקה, רכילות וככלל כל דבר אשר אינו קשור לכלכלה. עם זאת לתוכנית יש מאפיין חוזר, והוא האשמת פערי התיווך על ידי כל מרואיין בתוכנית, בין אם הוא הספק, הלקוח ובמיוחד אם מדובר במתווך עצמו.

בחירת שם התוכנית

שם התוכנית נקבע על ידי קבוצת מיקוד בנושא ששללה שמות אחרים שהוצעו כמו "תוכן שיווקי", "השוואת מחירים אבל בטלוויזיה" ו"פשוט תוכן של לוביסטים".

הקמת התוכנית

התוכנית הוקמה בעקבות זעם של הלוביסטים על שדרני החדשות, בעקבות כך שהאחרונים התעקשו להכריז על כך שהפרסומות אינן חלק מהתוכנית ובכך מנעו בלבול של הציבור בין תוכן חדשותי לכאורה לבין תוכן פרסומי. הלוביסטים שקדו על דרך שתפתור את הבעיה והמציאו את התוכן השיווקי - תכנית חדשותית לכאורה אשר מציגה אך ורק פרסומות במסווה של עדכוני חדשות. התוכנית משדרת תכנים של מגוון לוביסטים כגון לובי החקלאות, המסעדנות, הנדל"ן ועוד.

מנחם הורוביץ

מנחם הורוביץ החל כפרשן לענייני צפון, מאחר ולא היה בעל ידע מיוחד בשום נושא ולכן פשוט נשלח לתפקיד חרטא קל"ב. עם זאת, מנחם הורוביץ החליט כי ברצונו לעבור תפקיד. הורוביץ ראה שדני קושמרו מקבל מימון למסעות מפוקפקים על חשבון חברת החדשות, וראה כי טוב. עם זאת, מאחר והורוביץ אינו ניזון מאנדרנלין אלא ממזון כיאה לבן אנוש, הוא החל בפינת טעימות והשוואות מוצרים בתוכנית "תוכנית חיסכון". עם הזמן הבין כי אין לו זמן מספק גם לטעימת מוצרים וגם להשוואת טעמם ולכן האציל את תפקיד ההשוואה למעיין פארטי (אשר נולדה לשם מאיה אין פארטי). מוזכרת בתוכנית גם פעמים רבות על ידי הורוביץ אשתו תחיה, שתחיה.

הפינה של חיים כהן

תחילה הפרשן הכלכלי של קשת 12 היה נחמיה שטרסלר. אך במהרה הסתבר כי האחרון לא עובד מספיק עבור הלוביסטים, ולכן הועזב. עם זאת, מוסר ההשכל מפינותיו "ושלא יעבדו עליכם" תפס מאוד בציבור, ועל כן בקשת עמלו על מוסר השכל חדש למגיש פינה חדשה. לכן החליטו להביא את חיים כהן, שיתראיין מידי שבוע ויחזור על מוסר ההשכל כל פעם "ענף המסעדנות עומד לקרוס, תביאו כסף". במסגרת הפינה חיים כהן מסביר למה הפעם הנחיתו את המכה הסופית על הענף ממנו הוא כבר לא יוכל לקום ומסרב להתעמת עם העובדה שהעלה את מחיר סלסלת הלחמים במסעדתו ל40 ביטקוין.

{{ניווט |כותרת=נבחרת בנות ישראל בכדורגל כהיום |רקע=cyan |רוחב=550px |כיוון=מרכז |תוכן=מאמן
איתי לוקץ'
הרכב פותח
קרן מרציאנוקפטן ג'ייןטיילור סוויפטאריאנה גרנדהנועה קילראנה זקאגם בוחבוטעדי הימלבלוי • • שלי ברקנינט המאמנתעדן גולן